Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Изгоря ми свещ.Къде е релето?W202 C220D 97г.


  • Please log in to reply
31 мнения по тази тема

#1 Рифела

Рифела

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 295 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 04 септември 2008 - 13:43

Днес сутринта като запалих,индикатора за свещите светна.Ясно някоя е сдала багажа.Само че не знам на този модел,а той е 220Д 97г.къде му е релето за свещите,от там на 124ката ги проверявах коя е изгоряла.Предполагам че и тук,всяка свещ е захранена с отделен кабел от релето.Мисля да ги сменя всичките/дай боже да се отвият без проблем/,но все пак преди това искам да ги премеря.Та кажете къде е релето? :dontknow:

Този пост е редактиран от Faca: 29 януари 2009 - 21:14
Добавка към описанието!

  • 0
Публикувано изображение



Публикувано изображение

#2 House M.D.

House M.D.

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3301 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    1. Suzuki Sv650, '04
    silver

Публикувано 04 септември 2008 - 14:00

Днес сутринта като запалих,индикатора за свещите светна.Ясно някоя е сдала багажа.Само че не знам на този модел,а той е 220Д 97г.къде му е релето за свещите,от там на 124ката ги проверявах коя е изгоряла.Предполагам че и тук,всяка свещ е захранена с отделен кабел от релето.Мисля да ги сменя всичките/дай боже да се отвият без проблем/,но все пак преди това искам да ги премеря.Та кажете къде е релето? :dontknow:

Незнам де го туй реле,
но съвета ми е - сменяй всички свещи :flagMB new:
  • 0
Застраховки Каско и ГО - Тук!

Нашите мисли определят желанията ни, но само нашите действия показват това, което сме в действителност!

Публикувано изображение
Отбор по футбол на Мерцедес - Бенц Клуб България - Тук!
Публикувано изображение

#3 Рифела

Рифела

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 295 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 04 септември 2008 - 18:19

Това реле,ако е на същото място като на 124,би трябвало да е под казанчето за чистачката,и там има едно с букса с четири кабелчета,ама не съм сигурен.Това ли е?
  • 0
Публикувано изображение



Публикувано изображение

#4 stamat699

stamat699

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 49 Мнения:
  • Град:Бургас

Публикувано 04 септември 2008 - 18:52

http://www.mbclub.bg...w...715&hl=свещ
  • 0

#5 Рифела

Рифела

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 295 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 04 септември 2008 - 21:41

Да това е което си меслех,утре ще ги проверя и евентуално ще поръчам нови.Като ги сменя ще пиша пак.Стискайте палци,дано нема ядове с демонтажа на старите. :staro:
  • 0
Публикувано изображение



Публикувано изображение

#6 Рифела

Рифела

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 295 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 26 септември 2008 - 17:31

Днес демонтирах старите свещи на меро.На 1ви,2ри и 3ти цилиндър се отвиха все едно току що са монтирани но на послидния 4ти,тази която е на най гадното място,заради масления филтър ми се разказа играта.Бавно и без много усилие я въртях напред назад,докато не се разви резбата,и до тук немърда и това е.Намерих гайка с такава резба,срязах я на две и започнаха мъките.Двете части не можах да заглавя,но едната се заклещи от дясно на свеща и с нейна помощ я извадих една дължина на гайката.През цялото време впръсквах газ със спринцовката.Наложи се да използвам още една втулка която да подложа под двете половинки на гайката,за да продължи изтеглянето.И най накрая я извадих.Утре ще взема новите и ще ги монтирам.Задължително с грес против запичане.Според мин запича не резбата а дългата част от нея до електрода.
  • 0
Публикувано изображение



Публикувано изображение

#7 Mien

Mien

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 647 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Свиленград
  • Автомобил:
    1.W202-250d-605 910-automat-1994г.
    2.HONDA Eve 50cc-3hp-1988г.

Публикувано 26 септември 2008 - 17:51

И аз да питам осведомените,да ли се намират тия буксички дето се щракват на свеща,че на втори цилиндър нещо не прави добър контакт,почистена е и с натегната пружинка,но от време на време мисветва лампата а свеща е здрава,размърдам буксата и лампата гасне.Кабела съм го проверил и буксата към релето също,всичко е здраво-само като мръдна буксичката става този номер :dontknow:
  • 0

#8 Рифела

Рифела

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 295 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 26 септември 2008 - 18:16

Какво ви е мнението за марката "Denso".Свещите които свалих са "Бош".И като ги гледам май не са оригиналните. :icon14:
  • 0
Публикувано изображение



Публикувано изображение

#9 misterj

misterj

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 828 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 26 септември 2008 - 19:18

На старата 190 ка един приятел искаше да ми сложи такива ( Денсо) но я продадох преди това.
Думите му бяха - ще ме псуваш много първите 7-800 км, но после ще имаш дори и по нисък разход и ще бачка перфектно. Не разбрах защо трябва да минат тези километри и т.н.
  • 0

#10 Esper

Esper

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1531 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Pernik

Публикувано 26 септември 2008 - 19:25

На старата 190 ка един приятел искаше да ми сложи такива ( Денсо) но я продадох преди това.
Думите му бяха - ще ме псуваш много първите 7-800 км, но после ще имаш дори и по нисък разход и ще бачка перфектно. Не разбрах защо трябва да минат тези километри и т.н.


Аз пък съвсем нищо не разбрах... Каква е връзката между разхода и свещите? :dontknow:

За свещите доста е писано.
Аз лично препоръчвам или словенската Искра или оригиналната марка - Beru.
Първите ги продава Косер, вторите - V&D Auto.
  • 0

879897.png


#11 DEOdriver

DEOdriver

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 983 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Смолян
  • Автомобил:
    VW Passat B7 4motion
    Mercedes Sprinter 311CDi 07г.
    Mercedes 308 Diesel 90г.
    Mercedes 1317 TurboDiesel 90г.

Публикувано 26 септември 2008 - 20:56

Аз ги смених с БОШ,струваха някъде около 140лв и са с една година гаранция.За сега няма проблем,пък да видим зимата.
  • 0

#12 misterj

misterj

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 828 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 26 септември 2008 - 20:58

Я прочетете пак какво съм написал - писах какво са ми казали, а не какво е станало. В общи линии - казали са ми че работили добре след 7-800 км, защо и как - не знам. И да питате и да не питате - пълен лаик съм и не претендирам че разбирам въобще от двигатели и т.н.
Това от което разбирам го предложих в друга тема.
  • 0

#13 Esper

Esper

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1531 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Pernik

Публикувано 26 септември 2008 - 21:06

Ами това което са ти казали би могло да бъде на място, само ако става въпрос за бензинов автомобил, не и за дизелов.

С подгревните свещи нищо съществено не може да се случи след 7-8кКм.
Освен да изгорят и може би това е имал предвид майстора - след тоя пробег просто ще ги смениш с истински :icon_coolgrin:

За разхода пък съвсем - няма никаква пряка връзка между него и подгрева.
  • 0

879897.png


#14 Рифела

Рифела

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 295 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 26 септември 2008 - 21:18

Колеги просто питам дали някой е монтирал подгревателни свещи от тази марка "Denso",и какви са му впечатленията.Имам възможност да ги взема на добра цена от дистрибутор,затова.Ако не са добри не ми се иска да си "кълцам"пръстите зимата в студа да ги сменям с други.
  • 0
Публикувано изображение



Публикувано изображение

#15 Esper

Esper

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1531 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Pernik

Публикувано 26 септември 2008 - 21:26

Разбирам желанието ти да вземеш нещо по-евтино, обаче след като си минал процедурата по свалянето им, не разбирам как ти дава сърце да слагаш свещ, за която нилкой нищо не казва...
Още повече при теб са 4 а не 5.
Слагаш 4 броя BERU и най-вероятно никога повече няма да се налага да мислиш по този въпрос.
С тая кола ;)
  • 0

879897.png





2 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 2 гости, 0 анонимни