Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

ЧистотаКолко често миете колата си?


  • Please log in to reply
31 мнения по тази тема

#16 Vladek

Vladek

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3744 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 27 ноември 2008 - 22:21

еми жена със ЧЛЕН съм :) самоче аз я обърнах тази тема със друг въпрос... :tongue:

Дамяне,
Ти пък веднага се хвана за ...члена :bigemo_harabe_net-110:
Не се пали такъв :dontknow:
Стават и грешки някой път :icon_coolgrin:

Поздрави
:4036:
  • 0
Публикувано изображение
Шофьорски стаж ... 28-29г.
За повече контакти - купете си разклонител

#17 damian-E250

damian-E250

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 923 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Троян
  • Автомобил:
    W124 E-250TD/94'
    W123 200D/79'
    Sprinter 308D Maxi/98'
    Lada Niva 1.6/94'
    kawasaki klx 250/
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 28 ноември 2008 - 00:33

Дамяне,
Ти пък веднага се хвана за ...члена :bigemo_harabe_net-110:
Не се пали такъв :dontknow:
Стават и грешки някой път :icon_coolgrin:

Поздрави
:4036:



никога.... :) аз съм добро момче хах :beer: :flagMB new:
  • 0
Публикувано изображение

#18 Vladek

Vladek

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3744 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 28 ноември 2008 - 09:32

никога.... :) аз съм добро момче хах :beer: :flagMB new:

:friends: :beer:

Поздрави
:4036:
  • 0
Публикувано изображение
Шофьорски стаж ... 28-29г.
За повече контакти - купете си разклонител

#19 ivayl0

ivayl0

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 162 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна/София
  • Автомобил:
    W202 C180,1996г.,122hp,dark blue
    W123 200D,1985г.,65hp,olive green

Публикувано 28 ноември 2008 - 10:54

два пъти в месеца ... колега излагате се това е мерцедес трябва поне веднъй в седмица аз даже и понякога два пъти на седмица не мога да я търпя мръсна и грозна :О:О
  • 0

...1996 Мерцедес C180...
...1985 Мерцедес 230Е...


 


#20 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 28 ноември 2008 - 19:37

През 2 седмици..мразя да е мръсна

Лил, не знам къде е no man's land, но явно не е в София, защото ако мразиш да ти е мръсна колата и я миеш през две седмици - явно не си в София :)

Аз я мия в сряда и през уикенда - 2 пъти в седмицата. И пак е мръсна, ама за повече миене не ми остава време!
  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#21 LiL

LiL

    Firestarter

  • Замразено членство
  • 2761 Мнения:
  • Пол:Жена
  • Град:София
  • Интереси:Създавам спомени с материали на клиента -:D
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 28 ноември 2008 - 22:01

Лил, не знам къде е no man's land, но явно не е в София, защото ако мразиш да ти е мръсна колата и я миеш през две седмици - явно не си в София :)
Аз я мия в сряда и през уикенда - 2 пъти в седмицата. И пак е мръсна, ама за повече миене не ми остава време!

Грешен извод.Не ми се цапа чак толкова колицата,но и аз я карам само от вкъщи до работа и обратно.През седмицата ми е абсолютно невъзможно да я карам на автомивка...и така,иначе съм в София. ;)
  • 0

#22 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 28 ноември 2008 - 22:11

Грешен извод.Не ми се цапа чак толкова колицата,но и аз я карам само от вкъщи до работа и обратно.През седмицата ми е абсолютно невъзможно да я карам на автомивка...и така,иначе съм в София. ;)

Щом казваш - радвам се за теб. Да не я държиш в закрит гараж? Аз я измивам, паркирам рпед блока и без да я карам за 4 дни става на :нецензурна дума:
Сега е студено, но през пролетта и есента сутрин колата е мокра и като духне малко вятър, прахта от пътя се вдига във въздуха и полепва. След това като изсъхне колата цялата е на прашни точки и е направо ужасно. Все едно е мита и не е сушена след това! А моята както е тъмно синя, направо не ми се говори...
  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#23 DEOdriver

DEOdriver

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 983 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Смолян
  • Автомобил:
    VW Passat B7 4motion
    Mercedes Sprinter 311CDi 07г.
    Mercedes 308 Diesel 90г.
    Mercedes 1317 TurboDiesel 90г.

Публикувано 28 ноември 2008 - 22:32

Я кажете къде миете колите си и за какви пари.Е аз не съм от София,но съм чувал добри отзиви за автоцентър ФРЕШ на хладилника.Много добре миели пичовете.
  • 0

#24 LiL

LiL

    Firestarter

  • Замразено членство
  • 2761 Мнения:
  • Пол:Жена
  • Град:София
  • Интереси:Създавам спомени с материали на клиента -:D
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 28 ноември 2008 - 22:38

Щом казваш - радвам се за теб. Да не я държиш в закрит гараж? Аз я измивам, паркирам рпед блока и без да я карам за 4 дни става на :нецензурна дума:
Сега е студено, но през пролетта и есента сутрин колата е мокра и като духне малко вятър, прахта от пътя се вдига във въздуха и полепва. След това като изсъхне колата цялата е на прашни точки и е направо ужасно. Все едно е мита и не е сушена след това! А моята както е тъмно синя, направо не ми се говори...

Е,аз я карам от 3 седмици само,иначе все още не съм се научила да я паркирам в гаража..., а и там стои колата на половинката.. моята е на един паркинг..а и не се качват други хора в нея, не пуша....вътре си се запазва дълго чистичка.Също е синя :icon_coolgrin:
Деодрайвър, за ръчно измиване давам около 15 лв,ама не ме питай къде,че не мога да обясня точно....мисля някъде около мола на Стамболийски беше
  • 0

#25 Vladek

Vladek

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3744 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 28 ноември 2008 - 23:03

Я кажете къде миете колите си и за какви пари.Е аз не съм от София,но съм чувал добри отзиви за автоцентър ФРЕШ на хладилника.Много добре миели пичовете.

На всеки голям булевард(пък и не голям) има авто мивки - та по няколко даже
Какво значи добри отзиви
Заставаш до човека, който мие и го переш през две минути по ушите
Шега разбира се, но качеството на измиване зависи от самия тебе и твоята взискателност
Даваш кинти за качествена услуга - искаш услугата (при това качествена)

Поздрави
:4036:
  • 0
Публикувано изображение
Шофьорски стаж ... 28-29г.
За повече контакти - купете си разклонител

#26 shotgun600

shotgun600

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3761 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W140 600SEL

Публикувано 29 ноември 2008 - 00:32

Аз ходих на Фреша при хладилника и съм със смесени чувства.Може би защото не карам Ролс Ройс Фантом или Ламборгини ЛП640!!!!Няма да стъпя повече там.


Имаше до Практикер на Дружба една мивка/където висеше и черния 560СЕК,ако някой се сеща/ та там ми миеха колата много хубаво,ава момчето което ми я миеше замина за Испания и останаха едни пубери,които ти е.....т мамата на лака!

Затова си я мия сам!А зимата на ОМВ само с водоструйката.
  • 0

#27 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 29 ноември 2008 - 01:02

Затова си я мия сам!А зимата на ОМВ само с водоструйката.

А аз така и лятото... ама не на ОМВ, а на 5минути...
Сам си я измивам за 15 минути срещу 4 лева. Май това частично обяснява, защо Лил я мие веднъж на 2 седмици за 15 лева, а аз 2 пъти на седмица за 4 :)

Тази в дружба, до Практикера - Перфекто, наистина беше добра, ама напоследък и аз не съм впечатлен.
Не може след вътрешно почистване да заваря целия пепелник пълен!

Иначе, и в предишната тема за автомивки бях казал, че най-доброто измиване и обслужване съм видял на една автомивка зад бензиностанцията на военноморското училище във Варна. Накрая, като дойдоха и с едно парцалче лъснаха хрома на емблемата отпред, вече щях да дапна под колата!
  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#28 shotgun600

shotgun600

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3761 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W140 600SEL

Публикувано 29 ноември 2008 - 01:55

Каде е това 15мин - 4лв?
  • 0

#29 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 29 ноември 2008 - 02:07

Каде е това 15мин - 4лв?

Е на 5 minutes в Дружба - това е автомивка на самообслужване. Пускаш монета от 1 лев, взимаш маркуча и действаш.
Първо пускам 1 лев и избирам измиване с шампоан и високо налягане... измивям всичко, да паднат песъчинките, като се започва от покрива и надолу...
После пускам втора монета от 1 лев и избирам миене с четка и пяна, сапунисвам колата и я оставям да подейства малко пяната (не е безконтактна пяна)
После пускам още 1 лев и избирам изплакване... изплаквам...
И накрая още 1 лев, избирам подготовка за пастиране (което е някаква вакса), ако някъде е останала пяна първо изплаквам и нея и после задължително минавам стъклата, при дъжд не задържат капки от ваксата...

15 минути ми е цялата процедура, барабар със сушенето със силиконово перо, което си купих и ми седи в багажника...
Всяка програма е по 1 минута срещу 1 монета от 1 лев...
  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#30 shotgun600

shotgun600

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3761 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W140 600SEL

Публикувано 29 ноември 2008 - 12:44

Ще стана на прасе ако ида там да мия.Мислех,че е само водоструйка на далавера.Ама 1мин срещу левче,даже е по-малко от на ОМВ водоструйката.
Там е 1лев - 110 секунди.Отделно мога да го правя и преди среща,защото не се осирам грам при миенето.
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни