Към съдържанието

  •  

Снимка

спирачни дискове


  • Please log in to reply
20 мнения по тази тема

#1 vaakata

vaakata

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 543 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Русе
  • Автомобил:
    C250TD , 1996 година(продаден),
    Е350 (W211) - facelift 2006.

Публикувано 08 март 2008 - 00:26

Колата е W202 Ц250ТД с вентилирани предни дискове. Та попитах в ЕВРОСТАР (представителя на мерцедес в русе), колко струват предни дискове и те ми дадоха цена от 240 лева комплекта. Отидох на ауто плюс там ми предлагат ПАДЖИД на 207 лева, или ЦИМЕРМАН за 201лв комплекта. На едно място ми предлагат LUCAS за 143 мисля че беше. Какво да правя :dontknow: ! Не знам колко са хубави дисковете на ПАДЖИД или ЦИМЕРМАН ама то като е така да давам 240 кинта и да земам от ЕВРОСТАРС. Дайте съвет, ЛУКАС са на изгодна цена, за тях какво ще кажете? АТЕ още не съм издирил в русе но ако някой има представа колко струват за такава кола нека сподели!
Ииии още едно въпросче, ТЕКСТАР правят ли и дискове?
  • 0

#2 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 08 март 2008 - 01:36

http://www.mbclub.bg...showtopic=10812

Зимерман,пуцай куме
  • 0
.

#3 krasch

krasch

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1103 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Горна Оряховица

Публикувано 08 март 2008 - 09:50

Аз си сложих BENDIX и съм доволен, искаш ли да ти проверя за цена на BENDIX.
  • 0

#4 vaakata

vaakata

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 543 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Русе
  • Автомобил:
    C250TD , 1996 година(продаден),
    Е350 (W211) - facelift 2006.

Публикувано 08 март 2008 - 11:49

Аз си сложих BENDIX и съм доволен, искаш ли да ти проверя за цена на BENDIX.


Ами че ако не ти е проблем? Те какви са по народност?
  • 0

#5 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 08 март 2008 - 18:19

Публикувано изображение

Е'ти Зимерман,вижда се кьде ги правят.

Не си говорим за модела,а за това кой ги дела тия.Проблеми до момента нямам,не сьм ги напьвал.Водят ги една идея по-добри от АТЕ които аз лично скапах на Духа.
Карах АТЕ с АКСИС керамика накладки и за година и нещо ги изкривих,но сьм на пьт да му прьсна или мотора или скоростите,малко странно го карам.

Оригинала си е оригинал,но винаги има една идея по-добро от него.АТЕ не са лоши и то никак,но мой сьвет е не се заглеждай по друго,няма голям смисьл да спестиш 50 кинта от спирачки / моето мислене поне/.
  • 0
.

#6 roshfor

roshfor

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 124 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 08 март 2008 - 18:39

Колега със спирачната система не прави никакви компромиси,само най-доброто.
  • 0

#7 vaakata

vaakata

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 543 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Русе
  • Автомобил:
    C250TD , 1996 година(продаден),
    Е350 (W211) - facelift 2006.

Публикувано 08 март 2008 - 18:59

Колега със спирачната система не прави никакви компромиси,само най-доброто.

Ми добре де, аз за това питам тука, щото пък от друго място ми казаха че ЦИМЕРМАНА не бил добър, и за това се консултирам тука. Някой нещо за ПАДЖИД ще каже ли?

И има ли дискове на ТЕКСТАР ?
  • 0

#8 Mr Chen

Mr Chen

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 173 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Смолян

Публикувано 08 март 2008 - 19:01

Всички автомобили, леки и товарни, участващи на ПАРИЖ - ДАКАР, са оборудвани със спирачни дискове ЦИМЕРМАН !!! Това е марката! Успех! :icon_welldone:
  • 0

CLS 350 4M Shooting Brake


#9 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 08 март 2008 - 19:03

Има Текстар,провери на Гугьла


А за ЗИМЕРМАНА им прати много поздрави от мен.И и кажи,че чакам да видя проблем сьс Зимерман,може снимки или някьде писано из нета.
  • 0
.

#10 Mr Chen

Mr Chen

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 173 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Смолян

Публикувано 08 март 2008 - 19:14

БОС-е, явно този, който се е изказал по този начин за Цимерман, е доставчик на спирачни апарати от друга марка... ВААКА, моята S-ка е вече на 270 000... Още от начало е с такива дискове ! Чак сега при рязко спиране с висока скорост, се усещат вибрации във волана. Предстои ми смяната им. Ха познай какви поръчах !!! :0_yahoo:
  • 0

CLS 350 4M Shooting Brake


#11 калоян

калоян

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 203 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Севлиево
  • Автомобил:
    W211 2,7CDI-2001-черен металик.W201-хобито- 2.0 бензин 1992-черен металик

Публикувано 08 март 2008 - 19:17

Здравей,ето моя опит.Купих Паджит дискове и накладки-предни и задни и след 4 месеца се изкривиха,като всеки път биенето на педала на спирачките беше различен(сякаш бяха правени от халва).Сега вече не правя ексеперименти само оригинално-дисковете оригиналните имат едно сиво покритие-грунд и щемпали и номера по диска,накладките също,като те са производство на texstar и емблемата на мерцедес-гаранция 1 година.Моя съвет- купи си тези от 240лв няма да съжеляваш , виж в Ивайжет.(интересното в случая е, че паджит са дъщерна фирма на текстар,а нямат тяхното качество).Ако ти се дават повече пари можеш да си купиш спортни дискове,там с качеството компромис няма,но и с цената.
  • 0

#12 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 08 март 2008 - 19:26

БОС-е, явно този, който се е изказал по този начин за Цимерман, е доставчик на спирачни апарати от друга марка...



Спирачките на МРАКА са това,жената го кара,а там само най-доброто за парите си и тва е.

Не ви знам дали ви прави впечатление колко време прекарвам у форума,но при тьрсенето на дискове прекарах около 5 дни в четене.Проблем с тия не намерих из нета поне,рових кьде ли не.

И не се заяждам,а просто ми е интересно да видя или прочета мнението на някой който е имал проблем с такива дискове.
  • 0
.

#13 kleemann

kleemann

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 461 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:sofia
  • Интереси:МОТОKРОС
  • Автомобил:
    W210 ;E230
    W202 ;C200
    W210 ;E220
    W220 :S320
    W124 :200E
    W211 :E320
    W212 :E220

Публикувано 08 март 2008 - 19:51

аэ полэвам "брембо",това е марката!
  • 0
KLEEMANN...!!!...МОЛЯ,СПРЕТЕ ЗЕМЯТА ИСКАМ ДА СЛЯЗА!!!
Публикувано изображение

#14 Alenn

Alenn

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 263 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Volvo C30 2007

Публикувано 08 март 2008 - 20:18

Колеги, аз вчера се обаждах до Ивайджет само че за задни за W202 - имат оригинални - цена 78лв. на бр. т.е. 156 лв. за двата. А за Brembo съм чел хувави неща ама незнам с цената как са, май са доста скъпи а? :dontknow:
  • 0

#15 vaakata

vaakata

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 543 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Русе
  • Автомобил:
    C250TD , 1996 година(продаден),
    Е350 (W211) - facelift 2006.

Публикувано 08 март 2008 - 20:43

БОС-е, явно този, който се е изказал по този начин за Цимерман, е доставчик на спирачни апарати от друга марка... ВААКА, моята S-ка е вече на 270 000... Още от начало е с такива дискове ! Чак сега при рязко спиране с висока скорост, се усещат вибрации във волана. Предстои ми смяната им. Ха познай какви поръчах !!! :0_yahoo:


Бе страх ме е да не са нацедя на някои ментета тука, за 40 лева разлика. Тука в българия човек да се страхува какво купува, то да са 100 лв да ги дам ама те 200 искат а от евростар само с 40 кинта повече и за това се колебая! :dontknow:
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни