Към съдържанието

  •  

Снимка

124 200E - дали климатроника работи


  • Please log in to reply
11 мнения по тази тема

#1 RVG

RVG

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 8 Мнения:

Публикувано 21 май 2006 - 21:02

здравеите колеги аз сам нов мерцедесаджия и моля ниакои които му се пише да ми помогне.Как да разбера дали климатроника работи или само топлото и студеното на парното, за какжо служи тоя ЕС бутон.И другия ми вапрос е ще си сменям гумите и джантите кажете 15 или 16 цола и кои размер гуми и коя марка .Ще ми се да не налитя на някои шумни и корави гуми.Благодаря
  • 0

#2 DiMB

DiMB

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 13 Мнения:

Публикувано 22 май 2006 - 12:34

EC бутонът е за икономичен режим на климатика - от средните отвори духа въздух с външна температура, а от двата крайни отвора - това, което е зададено на климатика, без да включва компресора, т.е. само топло, ако е необходимо.
  • 0

#3 Stefan

Stefan

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 309 Мнения:

Публикувано 22 май 2006 - 15:15

Можеш да сложиш колкото и каквито искаш гуми и джанти, като почнеш от 14-ка с 175 мм гума та до 18-19 с 245 мм гума и нагоре :) Зависи какво целиш, красота на джантата на колата, икономия, повече ускорение, повече устойчивост, кажи ми каква точно искаш да ти бъде колата и ще ти кажа кой е иделания размер гуми за теб, вече за джанти ти ще си решиш, за мен колкото по-големи са толкова по-добре, визията се променя доста но нали знаеш всяко нещо с свойте + и -.. така пък става по-тромава и повече харчи, но е значително по-устойчива..
  • 0
W140 S320 93' and W124 T-model 250TD 88'
Mercedes S-class W140 Owners and Fans Forums
Mercedes W124

#4 RVG

RVG

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 8 Мнения:

Публикувано 22 май 2006 - 19:37

ще ми се да не свистят (да не са шумни),да са по високи и да не стане много тромава да не друса много с една дума да не оказат влияние на конфорта на возене
  • 0

#5 ENOXELA

ENOXELA

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4188 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 22 май 2006 - 20:02

здравеите колеги аз сам нов мерцедесаджия и моля ниакои които му се пише да ми помогне.Как да разбера дали климатроника работи или само топлото и студеното на парното, за какжо служи тоя ЕС бутон.И другия ми вапрос е ще си сменям гумите и джантите кажете 15 или 16 цола и кои размер гуми и коя марка .Ще ми се да не налитя на някои шумни и корави гуми.Благодаря

ЕС бутона включва само вентилатора без да задейства компресора на климатика ;)
  • 0

#6 Stefan

Stefan

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 309 Мнения:

Публикувано 22 май 2006 - 23:40

ще ми се да не свистят (да не са шумни),да са по високи и да не стане много тромава да не друса много с една дума да не оказат влияние на конфорта на возене

Доста неща се събраха, но ... опитай като размер с 205/60-65 - колкото прецениш, че ти е необходимо на височина.. 15-ки, аз съм с 205/60/R15 и е доста добре, иначе за марка незнам нямам кой знае колко впечатления, по рано карах с PIRELLI P6, и съм много доволен, забелязал съм, че и в мокро време не са ме предавали, имало е неприятно ситуаций и съм доста доволен от тях.. а сега смених на MICHELIN PILOT exalco, тия водните дето са 205/60 и също съм доволен, въпреки че нямам кой знае колко наблюдение още върху тях, след време ще мога да кажа със сигурност дали са по добри от PIRELLI-то.. имам обаче впечатление и доколкото разбрах днес от приятел, че MICHELIN ми стоят повече като меки въпреки, че са с нормално налягане, даже мъничко повече.. принципно не си правя експерименти с тия работи, моя човек каза, че е имал MICHELIN по-рано и е забелязал същото нещо..
  • 0
W140 S320 93' and W124 T-model 250TD 88'
Mercedes S-class W140 Owners and Fans Forums
Mercedes W124

#7 PS-MB

PS-MB

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 81 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Интереси:коли, audio HI-FI, часовници
  • Автомобил:
    W210/95

Публикувано 23 май 2006 - 17:26

Не се притеснявай за гумите,че изглеждат меки-това е присъщо за Michelin.По принцип те са умишлено така направени с доста мек каучук за да се "разплескват"върху настилката и да осигуряват по-добро сцепление и стабилност.Но може да се каже,че това са гумите/стига да не са менте/за МВ,не са шумни,добре возят и са сигурни при всякакви условия.Пирелите също стават но са скъпи истинските.Аз съм сменял различни марки но от тези двете съм най доволен,все пак са си класика.
  • 0

#8 astor

astor

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 26 Мнения:

Публикувано 24 май 2006 - 18:18

Aз съм с 300СЕ гумите са ми 225 на 16 цола бриджстоун потенца много добри според мен
  • 0

#9 Stefan

Stefan

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 309 Мнения:

Публикувано 26 май 2006 - 21:30

За 300СЕ са перфектни, аз ако бях щеше да му сложа 245 отпред и 255-265 отзад :)) и щеше да стане звяра на годината.. :)
  • 0
W140 S320 93' and W124 T-model 250TD 88'
Mercedes S-class W140 Owners and Fans Forums
Mercedes W124

#10 hipo

hipo

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 290 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Хасково

Публикувано 26 май 2006 - 23:04

Ако търсиш гуми с добро съотношение цена/качество, много добър избор е Maloya Futura Primato. Аз си взех 195/65/15 за по 112 лв.
А за качествата им се доверих на немците
За справка погледни тука.
ADAC Tests

Alle Testergebnisse im Überblick
  • 0

ML270 04г.

ex-С180 94г.


#11 маркони

маркони

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 89 Мнения:
  • Град:Мадрид Испания
  • Интереси: Шофьор на камион фен на F-1 Сена бог да го прости и...Шумахер

Публикувано 24 септември 2006 - 13:35

френски Мишелин в България не се продава а размера оригиналния е 205/60/15
  • 0
Публикувано изображение
W124 300D

#12 Dezki

Dezki

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1517 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 24 септември 2006 - 14:32

Най-оптималния размер гуми за МБ 124 е 195/65/R15. По-широките гуми отпред товарят излишно хидравликата на волана, повишават разхода на гориво. Има момент когато широките гуми почват да опират в калниците. Прекалено широките гуми отзад натоварват допулнително главното предаване (диференцял и полуоси) и ако то не беше преоценено както е на практика щеше да има случаи на скъсани полуоси.
Със гуми 205 са ти предостатъчни, но за зимата са си широки.
Марката - там докъдето ти стигнат парите- скоро коментирахме че и гумите на цена около 110-150 лв задоволяват напълно изискванията на водачите.
  • 0
Lancia Kappa TDS / Land-Rover 88 Series 3 FFR




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни