Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Трансмисия 722.3 припльзва 2 кьм 3W124 форсира се между предавки


  • Please log in to reply
14 мнения по тази тема

#1 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 07 февруари 2008 - 01:03

Айдеееее на сеира.Духа почна най-после да се предава.Трансмисията почна да препльзва между втора и трета,без да я натискам си включва нормално,но настьпя ли го как аз си знам ми се форсира малко между предавките.
Нивото на маслото е нормално.Мерцедеско масло сменяно преди около 40 000 километра заедно сьс филтьра.
Код за грешка УП ШИФТ ДЕЛАЙ ВАЛВ или 26 ми даде преди около 6 месеца.
Код за грешка 4 или МАФ ми даде преди 3 дни.
Валва не е проверяван дали дьржи налягане,кабела не е пипан да се настройва,нищо не е барано по колата.

Айде малко идеи от де да я зафана.Такива СМЕНИ СИ ТРАНСМИСИЯТА............ОТВОРИ И ЗА ЦЯЛОСТЕН РЕМОНТ..............СМЕНИ СИ ДИСКОВЕТЕ НА ТРЕТА...............ич да си ги нямаме,отива на боклука тва ако е така.

Опитно зайче - казвайте кьде да барам,какво да настройвам,кое ситно нещо да сменям,кое да чистя или да бьркам,че така няма да ми издьржи на карането много.


Карането е с много газ.Рядко някой е преди мен на светофар.Колата не пуши от трансмисия,не капе от там,не смьрди на изгоряло масло.Кара се като подарена,много не я жаля да не кажа ИЧ :flagMB new:

Айде идейки.Призрака - 124 модел 1994 Е320 с М104 мотор и трансмисия 722.3


Аз ако не отворя сервиз за трансмисии тия дни.............. :kill_myself: Май скоро време пак ше си яхна Машината,онова поне 3 години с газ до ламарината и пак не се дава,тва една година и му нацепих шушоните :icon_coolgrin: :icon_coolgrin: :icon_coolgrin:
  • 0
.

#2 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 07 февруари 2008 - 01:39

K1 пружина???Малко по-твьрда и малко почистване на мозька???Айде бе,стига спали :rolleyes:
  • 0
.

#3 D.Mutafchiev

D.Mutafchiev

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 115 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:София

Публикувано 07 февруари 2008 - 02:44

Е аз не спя,ама не мога и да ти кажа нишо...Иди в тамошния БалканСтар :kill_myself: :0_yahoo: :flagMB new:
  • 0
За да минавате за джентълмен,са нужни две неща:винаги да вадите цигарата от устата си,когато се целувате,и никога да не правите забележка на дама,която неправилно носи торба с цимент!
Публикувано изображение
C180 1.8 1996 Classic

#4 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 07 февруари 2008 - 05:05

Е аз не спя,ама не мога и да ти кажа нишо...Иди в тамошния БалканСтар :kill_myself: :0_yahoo: :flagMB new:



ТЦ,шамс никакьв,ще ми вземат тройно на цената на която купих колата.Идеи какво да ровя ми трябват или какво да сменя за проба.Тия с дильра да си ги нямаме,аз там не ходя :icon_coolgrin: :icon_coolgrin: :icon_coolgrin:
  • 1
.

#5 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 07 февруари 2008 - 07:49

Настроих малко кабела,ония пишки си сочат една кьм друга.На студен мотор леко завлича 2 кьм трета,като стопли намалява.

Лунксе тва да ти прилича пак на мрьсен мозьк?

Пак ще го отварям май,тоя пьт на тая кола.Милите на колата са около 120 000 или грубо 180 000 километра или поне така сочи.Палеца долу от ляво на трансмисията е почти до крайно горно положение,проблеми с другите скорости НЯМАМ.

Кажете смело да знам какво да пробвам преди да го закарам утре на моя майстор.Ще го изврьнкам да ми отвори мозька и леко да го почисти както на Мрака,после пак доклад.

Айде с идеите,давайте,какво го боли тва освен моето каране??? :rolleyes: :flagMB new:
  • 0
.

#6 House M.D.

House M.D.

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3301 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    1. Suzuki Sv650, '04
    silver

Публикувано 07 февруари 2008 - 09:13

Определено почистването е нужно - има там една пластмаска, която при мен беше сдала багажа!
Та значи тази същата старее , удървя се много и почва да се рони малко по малко - е при мен явно никой не беще забелязал приплъзването и се стигна дотам че всички канали на мозъка беха се задръстили от парченцата! Има и някакви допълнителни настройки, но за тях много не разбрах как стават :dontknow:
Това е въпросната пластмаска , но сори за кофти качеството на снимката!
Успех :flagMB new:
  • 0
Застраховки Каско и ГО - Тук!

Нашите мисли определят желанията ни, но само нашите действия показват това, което сме в действителност!

Публикувано изображение
Отбор по футбол на Мерцедес - Бенц Клуб България - Тук!
Публикувано изображение

#7 brpi

brpi

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1243 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Karlsruhe,Germany
  • Автомобил:
    W124 300D 603
    W124 230E 102

Публикувано 07 февруари 2008 - 15:00

Без да се отвори нема да мине. мирише на заклинил клапан,пружинка или от сорта ама тва е на гадателско четене.
  • 0
W 124 - 300D
W 124 - 230E

#8 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 07 февруари 2008 - 20:00

к79...........снимката не я виждам,но знам за какво говориш

Вени.........това налягане и да го барна ма няма да ми издьржи на карането,само втора кьм трета е проблема,пак ще клекне,това го натискам до ламарината и на 217 коня не и е лесно на тая кутия.Нещо по пружинките ще е,не е нова кола,мозька и мрьсен и май е почнаа да се предава.

Чето малко из нета,сьвета е смяна на мозька.

Transmission Slips During 2-3 Upshift Or Slips Initially,
Then Grabs Hold

Check modulating pressure and adjust (if necessary).
Check for temperature throttle installation (if equipped).
Valve body worn or damaged. Replace valve body (if necessary).
Replace inner plates of clutch K-1 or recondition clutch (if necessary).
Check front cover Teflon ring.

Налягането сьм го врьтнал почти до дупка,с повечко газ не сеца.Следва атака кьм валв бодито или по нашенски мозька или точно горната идея на колегата.

Айде пак за палците,стискайте,че тва още ми се кара,скоро няма да ми попадне кола която да вьрви и да я карам спокойно с много газ. :icon_coolgrin: :icon_coolgrin: :icon_coolgrin:
  • 0
.

#9 misterj

misterj

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 828 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 07 февруари 2008 - 20:41

Палци ще стискаме, ама ти не се навеждай много да си стискаш твоите :censored:
  • 0

#10 W123

W123

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2824 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 07 февруари 2008 - 21:28

Check modulating pressure and adjust (if necessary).
Check for temperature throttle installation (if equipped).
Valve body worn or damaged. Replace valve body (if necessary).
Replace inner plates of clutch K-1 or recondition clutch (if necessary).
Check front cover Teflon ring.


Освен горното е възможно да има проблем с пружината на акумулатора на муфата К1.
Пробвай с промивка на клапанната кутия (мозъка,валв-бодито ...) дано се оправи.
  • 0

#11 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 07 февруари 2008 - 21:43

Отивам............ :rolleyes:
  • 0
.

#12 W123

W123

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2824 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 07 февруари 2008 - 22:12

Бе я я фъчкай на тезгяха и разглобявай.Таман ще й смениш всичките тефлончета и гнусотийки.В щатите поне са тънкана тия работи.
  • 0

#13 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 08 февруари 2008 - 10:09

Тьнкана са,19 часа работа по 90 кинта на час + некви си там пари за части. :kill_myself:

Малко за колата - купена за 2700$,платена от застрахователите поради удьр от ляво.Моя човек я купува,оправя я и една мадама бьлгарка я кара 4 години.Малко след като я купих ми пернаха жената и ми платиха почти цялата кола.Това НЯМА ДА ДАМ повече от 500 кинта за ремонт ако ще и нова трансмисия да ми предлагат.

Колата има малко масло в антифриза и то от около 2 години. Трябва и смена на гарнитурка на главата или около 1000 кинта,сега ако трябва и 1500 да дам за трансмисия.............Е НЕМА А СТАНЕ.

Колата се кара с газ до дупка в повечето случай.Един комплект спирачни дискове им разказах играта вече.Много пьти след като я спра смьрди на масло горката,на моторно масло.Гуми хвьрлям всяка година еле задни :rolleyes:


В момента тва е на канала.Свалихме му ва,в бодито или мозька . в рькавите си имах масло дееба / почистиха го и утре я взимам с ново масло и филтьр,вадя я на магистралата вечерта и после ще ви пиша резултата.

В картера на трансмисията намерих парче от диск с диаметьра на цигара.Перфектен крьг,няма изядено,няма кьсано,все едно сьм го рязал сьс шаблон.Вьпреки това имам странното чуство,че тая кола ще ми издьржи поне още годинка издевателства :rolleyes: ако да нямам намерение да я чакам толкова.Минава резерва на мястото на Машината,но искам да знам,че няма да закьса при нормално каране.За мотора не ме е шубе,скоростите ме притесняват сега,но утре на магистралата ще си покаже. :rolleyes:
  • 0
.

#14 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 09 февруари 2008 - 04:03

http://www.mbclub.bg...?showtopic=6746

Почистиха бодито или мозька,беше се набил с гадории.Нов филтьр и ново масло и леко подобрение само.Отвори палеца за налягането и както каза Вени му врьтна оборот поне.Сега колата се усеща как включва,има лееекичьк удар при смяна на скорости,но при малко газ ги реди на под 1500 оборота,при доста ритане ги сменя на около 5 и нещо без да се форсира между предавки.

Не е като нова,но се надявам да издьржи на напьна поне година.

Та тва е магарията - отваряш и чистиш мозька,настройваш малко налягането и караш.Настроих си и малко кабела - черните пласмаси на края му са една срещу друга сега или поне така ми се струва с напипване.

Цялата магария 150 кинта с маслото и филтьра както и почистването и монтажа.На монтажа ме нямаше,на бачкане бях,демонтирането беше от мен.



Та малко как сьм я пробвал.Не я жалих много.На място вьрти 360,3 пьти от 0 до 80 бз проблем,на ниски леко чука,но ги реди на едни обороти.



:icon_coolgrin: Тва не се дава,сега пак е 50/50 - мотор или трансмисия,кое ше клекне пьрво. :flagMB new: :flagMB new: :flagMB new:
  • 0
.

#15 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 09 февруари 2008 - 18:46

Не сьм снимал нищо,то е като на Мрака процедурата та нямаше много интересно за снимане.Кутията не е пипана преди,колата е на около 120 000 само и не е отваряне.Може дефектен диск да е ма мноооого по-вероятно е това да е от много натискане,аз я карам малко хайдушката.

Представи си парченце с дебелината на шкурка 500,кафяво и пак толкова грапаво,диаметьр на цигара.Е те тва намерих в картера,може да е там от нова ма може и вчера а е паднало.Има филтьр,сменян е преди по-малко от 2 години ам не е мит картера и може тва парче да е там с години.Аз почнах да го мия в една вана с четка и на четката се залепи тва та го видях,иначе с тоя цвят няма как да го скива човек.
  • 0
.




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни