Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Автоматични скорости,знаещите да помагатW124 230ТЕ


  • Please log in to reply
8 мнения по тази тема

#1 Pelera

Pelera

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 56 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Плевен

Публикувано 02 февруари 2008 - 22:53

Колеги, имам едно притеснение.

Скоростната кутия на 124 230 ТЕ ми сълзи отдолу. Сутринта под колата имаше окол 10 см. в диаметър петно от масло.
Проверих нивото и ми се струва, че е под минимума. Не съм много сигурен, понеже щеката е странно усукана и докато я извадя и маслото не се отбелязва много отчетливо по нея. Колата е запалена и загряла как си требе.

Един плевенски майстор ми обяснява как трябвало да му дам 1000 лева и да ми смени всички уплътнения на кутията. Викам си тоя не е наред с главата. А ми го препоръчаха. Пък той даже и не я погледна, а ми говори наизуст.

В интерес на истината превключва нормално, не че имам опит с автоматици де.

Отделно ако реша да долея на първо време, всички АТФ масла ли са съвместими?
  • 0

#2 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 02 февруари 2008 - 23:13

Там барай внимателно, че после глава боли и джоба тънее, та имаше някъде една тема за автоматиците.
Мисля че Фънки, когато имаше проблем с кутията, и неговия майстор, където му е гледал, му е казал същото, потърси в търсачката има информацията.
  • 0

logo-600-1002.png


#3 W123

W123

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2824 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 02 февруари 2008 - 23:24

И от къде сълзи?От гарнитурата или от болта който стяга тръбата на щеката?
  • 0

#4 ivooo

ivooo

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 436 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 / '91 /продадена
    W201 / '87 / 2.0 / 601.911
    W124 / '93 / 602.962

Публикувано 02 февруари 2008 - 23:44

Pelera, избърши и разгледай 4 места:
- гарнитурата на картерчето;
- шестограма за източване на маслото от картерчето;
- болта за тръбата на щеката(както каза W123);
- болта, който стяга тръбата за охлаждането на маслото(тръбата върви към радиатора), намира се от другата страна на тръбата за щеката(откъм шОферската седалка).
Ако дозатягаш нещо, затягай го леко, че тоя последния болт е кух и да не стане беля...
Това по кутията, гледай добре, щото може да не е от нея, може да е от друг агрегат.
Кога си сменял маслото на тая кутия? Ако сте сипали повече, кутията отгоре ще го изплюе. Не се шашкай, 10см петно е 30 грама масло, а ти имаш поне 5 литра в кутията ;)
Взимаш от бензиностанция Shell едно литърче Dexron II за 11-12 лева беше(червена кутия) и доливаш при нужда.
От "онези" 1000 лева, изваждаш 30-40 и купуваш един хубав букет и го носиш на майстора, с най-добри пожелания и не забравяй да му споменеш, че това е спИциално за него, а също и как смяташ да изхарчиш останалите около 950 лева, д**ба левака хитър. Ако имаш други 1000 за трошене, мини през нас аз ще ти сменя всички уплътнения на охладителната система(примерно) или ще дойда до вас да сменя гумичките на уплътненията на мивката :0_yahoo:
Успех и пиши какво е станало!
  • 0
брабус написа: "абе само аз ли спуквам тьрсачката?"

#5 Pelera

Pelera

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 56 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Плевен

Публикувано 03 февруари 2008 - 13:18

Pelera, избърши и разгледай 4 места:
- гарнитурата на картерчето;
- шестограма за източване на маслото от картерчето;
- болта за тръбата на щеката(както каза W123);
- болта, който стяга тръбата за охлаждането на маслото(тръбата върви към радиатора), намира се от другата страна на тръбата за щеката(откъм шОферската седалка).
Ако дозатягаш нещо, затягай го леко, че тоя последния болт е кух и да не стане беля...
Това по кутията, гледай добре, щото може да не е от нея, може да е от друг агрегат.
Кога си сменял маслото на тая кутия? Ако сте сипали повече, кутията отгоре ще го изплюе. Не се шашкай, 10см петно е 30 грама масло, а ти имаш поне 5 литра в кутията ;)
Взимаш от бензиностанция Shell едно литърче Dexron II за 11-12 лева беше(червена кутия) и доливаш при нужда.
От "онези" 1000 лева, изваждаш 30-40 и купуваш един хубав букет и го носиш на майстора, с най-добри пожелания и не забравяй да му споменеш, че това е спИциално за него, а също и как смяташ да изхарчиш останалите около 950 лева, д**ба левака хитър. Ако имаш други 1000 за трошене, мини през нас аз ще ти сменя всички уплътнения на охладителната система(примерно) или ще дойда до вас да сменя гумичките на уплътненията на мивката :0_yahoo:
Успех и пиши какво е станало!


Нека уточним, DEXRON II трябва да пише на маслото или това е някаква класификация.
Купих от Шел масло, на което пише DONAX ТА отдолу пише TYPE II D. В червена туба с пояснение за автоматични трансмисии MB 236.7.
Налях около половин литър и нивото е по средата.

Отделно се заврях под колата и според мен сълзи от мястото, където се захваща самата кутия за двигателя. Картерчето остава малко по-назад. Има два големи болта 17 или 19 и между тях сълзи. Опитах да ги стегна, но не помръднаха. Леко сълзеше и шестограма предполагам, че е за източванена маслото. Асамият картер въпреки, че беше омаслен, нямаше пресен теч.
  • 0

#6 Lorinser

Lorinser

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5339 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    --Първият в БГ C124 CE500 M117-V8 Custom.
    --W126 260SE 1988

Публикувано 04 февруари 2008 - 02:24

Купих от Шел масло, на което пише DONAX ТА отдолу пише TYPE II D. В червена туба с пояснение за автоматични трансмисии MB 236.7.

това е маслото. type2D е същото като dextron 2 D , което си е АТФ (automatic transmision fluid)
  • 0

#7 брабус

брабус

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 25 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 08 февруари 2008 - 22:48

даааа..... добра кола....
  • 0

#8 W140

W140

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4552 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:фото, музика, пътувания
  • Автомобил:
    Двуколка '87

Публикувано 08 февруари 2008 - 23:14

даааа..... добра кола....

някой май си търси с кой да се заяжда...
още някъде видя ли, че пак пишеш нещо на въпреки, ще получиш преглед на всяко мнение от модератор :excl: :read:
  • 0
=> W140 <=
"Jeder Tag ist ein neuer Anfang, jede Nacht eine neue Versuchung."
Галерия W140
Публикувано изображение

#9 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 09 февруари 2008 - 03:37

някой май си търси с кой да се заяжда...
още някъде видя ли, че пак пишеш нещо на въпреки, ще получиш преглед на всяко мнение от модератор :excl: :read:


+1...........модераторИ
  • 0
.




2 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 2 гости, 0 анонимни