Към съдържанието

  •  

Снимка

дизел помпа за ц220


  • Please log in to reply
30 мнения по тази тема

#16 Esper

Esper

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1531 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Pernik

Публикувано 31 януари 2008 - 11:34

Esper-e на твоя фиат помпата е Бош, на по-новите 1.9тд помпата е лукас.


Ще проверя какво пише върху помпата, обаче мисля че е Лукас.
Чел съм го някъде, не че ми се е налагало да се заничам по нея :rolleyes:
  • 0

879897.png


#17 icito

icito

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 8 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 31 януари 2008 - 14:24

по някаква случаиност имам 126п.
хората от 126p.info ме познават.
сега остава да кажете и че помпа лукас от фиат става да сложа на мечо.
ако става проблема ми е решен.благодаря на всички отзовали се.
ако не става ще потърся тук ,ако ли не пращам я за ремонт в бг.
наи интересното е че понякога едц-то свети и колата няма мощност ,а изгасиш ли и запалиш отново всичко е ок.
но маи трябва ремонт,искам да му се порадвам
  • 0

#18 brpi

brpi

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1243 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Karlsruhe,Germany
  • Автомобил:
    W124 300D 603
    W124 230E 102

Публикувано 31 януари 2008 - 16:44

по някаква случаиност имам 126п.
хората от 126p.info ме познават.
сега остава да кажете и че помпа лукас от фиат става да сложа на мечо.
ако става проблема ми е решен.благодаря на всички отзовали се.
ако не става ще потърся тук ,ако ли не пращам я за ремонт в бг.
наи интересното е че понякога едц-то свети и колата няма мощност ,а изгасиш ли и запалиш отново всичко е ок.
но маи трябва ремонт,искам да му се порадвам


Тва че на едикоиси фиат помпата е Лукас не значи че става на мерцо наи малко електрониката е друга -за тва сам почти директно сигурен.
Тия лукасите на мерцо са дефектни по рождение -отдолу на помпата се сабира вода и раждясват едни механизми и се ремонтира ако има некоя друга помпа от дето да се вземат.
то и затва так прави -кат заклини и електрониката се задеитва.кат угаси6 има ресет и бачка докато пак не му доиде сигнал че има грешка.

Ама ако си в англииско -по добре гледаи да разкараш колата-тя е с обратен волан и даже да я оправиш помпата след някоия друга година колата е само за боклука - тва ми е препоръката кам теб а какво сте правиш вече ти си знаеш.

А Ако решиш да ремонтираш прати я в София на Генади - тои може да ти я оправи .
  • 0
W 124 - 300D
W 124 - 230E

#19 petarVOP

petarVOP

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 21 Мнения:

Публикувано 31 януари 2008 - 18:46

По принцип зависи какво точно и има на помпата. Като са ти правили диагностика какви точно проблеми с помпата се изписаха. Аз имам C 220 D само че 96год. и при мен се появи същия проблем. В самата помпа има два магнита, които са много скъпи. Ако не е от тях проблема, има чисто нови ремонтни комплекти за останалите чаркалъци и самият ремонт не е толкова скъп, колкото помпа втора употреба. Моята кола я закарах в сервиз "Кастрол" в Пловдив, в кв.Кючук Париж и ми я оправиха - за щастие не бяха магнитите. Иначе във форума има страшно много теми за помпа Лукас и страшно много хора, които ги познават в детайли за разлика от мен.Разгледай ги и ще придобиеш по пълна представа.
  • 0

#20 smikov

smikov

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 203 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 31 януари 2008 - 21:20

Той е в Англия,от там е взета,а за Лукаса си втория който твьрди,че проблеми нямат и са като Боша или поне аз това разбрах.

Аз поне нямам проблеми,не ми създава главоболие.А карам,не е да не карам - 50000 км. на година навъртам.За това пиша само от свое име и впечатление и за това не се оплаквам от ГНП Лукас.Не се поддавам на слухове.
  • 0

#21 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 31 януари 2008 - 21:41

Не се поддавам на слухове.



И аз ма през десетина дни изреве по някой от тия помпи та обобщавам
  • 0
.

#22 smikov

smikov

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 203 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 01 февруари 2008 - 07:46

И аз ма през десетина дни изреве по някой от тия помпи та обобщавам

Лоша подръжка.Не се сменяват редовно горивните филтри.На това отдавам повечето проблеми,а не на калпавата помпа.Повечето си мислят,че като е МБ само ще караш и няма да поддържаш.И колата е като човека,ако се занемариш ще патиш от болести.
  • 0

#23 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 01 февруари 2008 - 16:37

ОК,ти какво предпочиташ - Лукас или Бош?
  • 0
.

#24 icito

icito

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 8 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 01 февруари 2008 - 22:42

ох има значи надежда.
за сега го спирам от движение.
лятото ще се прибирам до бг(с познати с 2-3 коли),и ще тръгна с мечо.
един път стигна ли до бг ще видим кои кого ако не става да се рециклира ще има части за хората във форума(без помпа лукас)
:flagMB new:
ако успея да го оправя ще съм много много щаслив.
поздрави на всички и ако някои разбере нещо за помпа за продаване да казва,искам да го карам невероятно е като возия и тн.
  • 0

#25 stamat699

stamat699

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 49 Мнения:
  • Град:Бургас

Публикувано 02 февруари 2008 - 06:46

Колега аз съм със същата помпа ,но когато вземах колата голямо чудене падна .
Взех колата защото иначе трябваше да отпиша едни пари ,но преди това беше едно четене
едно питане./смятах да я продам е да изляза на пари ,но вече 11месеца не съм пускал обява/
Взех я три месеца да я пробвам ,но на първият казах да и така.

В мобилето се въртеше една обява може би 7-8месеца специално съм я наблюдавал беше за помпа Лукас
с дълъг кабел/или беше прът ,но много дълго никой не я взе може още да е там/-НЕЗНАМ ДАЛИ Е ПОКАЗАТЕЛ

Смятах да пускам тема ИСТИНАТА ЗА ПОМПИТЕ ЛУКАС ,ама да не дърпам дявола за опашката

Като чета за Лукаса ха да пусна обява ,ама пусти късмет /мощен скок от трън на глок/

Разни теми има тоз това и онова ,но никой конкретно не е писал нова толкова ,ремонт толкова /стига се до теч,там не
не е страшно /Карлово ,Пловдив Ямбол

Успех
  • 0

#26 icito

icito

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 8 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 11 февруари 2008 - 01:14

:kill_myself:
800 лева за помпата от мобилето.
колегата е леко....... без гаранция че работи .
:censored:
иначе вече не го карам,купих си др.автомобил.
припалвам го през ден и лампата тъпата сега не свети.
надявам се лятото да ме докара до България.
иначе намерих тук в англия фирма която рециклира помпи за 400 лири с 1 год.гаранция.
има време да мисля.
поздрави на всички и много безпроблемни километри :4036:
  • 0

#27 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 11 февруари 2008 - 03:47

Я кажи какво друго купи?
  • 0
.

#28 misterj

misterj

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 828 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 11 февруари 2008 - 08:29

Здравейте

Да разкажа моята одисея с помпа Лукас. Първото - само като чуете това име и бягайте.

Лятото миналата година колата ми / не е МБ/ започна от време на време да трака по време на движение, като трактор- губи мощност и зад мен беше димна завеса. След 1-2 минс се оправяше. Всички майстори казваха че е помпата. Наистина звукът идваше от там. Да се открие такава помпа 2ра ръка беше невъзможно. Отидох при дилъра на колите и вариантите бяха 2 - нова помпа за около 5300 лв или рециклирана за 2700. Почти бях решил за втория вариант, когато ме изненадаха и ми казаха че буксата на кабела към компютъра на колата бил 2 вида, но те не можеха да ми гарантират кой вид ще дойде. Нова изненада- трябваше да търся някой който, ако не пасне, да ми обръща буксата, на което аз казах не.
Чрез приятели намерих сервиз в Англия и изпратих помпата там. Колега - ако искаш ще ти дам номера - южна Англия- За нимавали се само с Лукас.
Имам разпечатката от теста , който показва 100% работеща помпа. Удоволствието ми струваше 170 паунда и ако аз бях там и не ползвах приятели никога нямаше да им ги платя.
Помпата обратно - сложена и ..... същия проблем. Има един сервиз в Пловдив - препоръчаха ми го приятели. Нарочно пиша по този начин - ако модераторите не смятат че е реклама, ще оставя телефон.
Смениха ми електронната дюза. Колата се оправи. Малко трудно палеше - трябваше с лека газ и така. Няма значение- колата вървеше.
Малко по-късно обаче я бях оставил да работи на място и връщайки се към нея- ужас - същия звук. Едвам я прибрах до вкъсти - угасих и това беше края й. Няма палене. С пътна помощ до Пловдив, съмнявайки се за същата дюза.
Уви - Едната писта на пистовия ремък се била скъсала, влязла при агренажния и той прехжърлил 2 зъба. Слава богу - нямаше поразии. Оставих колата там. Наместили ремъка, но колата при палене се форсирала и гаснела. Пак помпа - Смяна на 2 бутала в нея, олеквана с 550 лева и преди 2 дена си я взех.
Колата в момента работи като часовник с изключение че при палене се върти към 3 секунди. После няма проблем.
Моето заключение?
Утре ще гледам един МБ Е250Д и дано ми хареса да си го взема. Вече 2 месеца търся. Не искам да чуя за английска техника, не искам да чуя за английска марка коли и получавам алергия като чуя Лукас , може и от многото индийски подправки по нея. Бягам колкото и да ми я хвалят .


Това е.
Ако искаш - имам тел. в Англия. имам и в Пловдив. Ако решиш пиши на лично, или ако модераторите разрешат - пиша тука.
За утре ми стискайте палци.
  • 0

#29 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 11 февруари 2008 - 18:04

Стреляй.............. :icon_coolgrin:
  • 0
.

#30 icito

icito

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 8 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 11 февруари 2008 - 18:35

ми преди мечо имах(още имам)ровър 214 си но му издухах гарнитура на главата.затова си купих мерцедеса.
сега си взех шкода фелициа.просто ми трябва кола в движение.
да се надявам че на лято ще имам 3 :drift1:
благодарение на колегата Hooligan които ми писа лс има голяма надежда да карам мерцедеса отново
http://www.mbclub.bg...amp;#entry27304

имам наистина въздух в маркучето от филтъра към гнп.дано да е това
:icon_welldone: :icon_welldone:
  • 0




3 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 3 гости, 0 анонимни