Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Спорът БМВ vs. Мерцедес...


  • Please log in to reply
58 мнения по тази тема

#1 W140

W140

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4552 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:фото, музика, пътувания
  • Автомобил:
    Двуколка '87

Публикувано 14 май 2006 - 20:56

Ми как да кажа...
според мен повече е безмислен
ама някой като почне да ми разправя, че БМВ е по-добрата марка... ся съгласете се, че не е така...
много пъти ми се е случвало да споря по таз темица и не се е стигало до краен резултат
и все пак мерцедес са по-добри

п.с. няма да забравя, лятото, как един ми твърдеше, че форд е наи-добрата марка на света, форд сиера е най-добрата кола, че мерцедес през 80-те години са нямали автомобили и че мерцедес са най-скапаните коли :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :angry: :angry: <_<
  • 0
=> W140 <=
"Jeder Tag ist ein neuer Anfang, jede Nacht eine neue Versuchung."
Галерия W140
Публикувано изображение

#2 sky

sky

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2135 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София;Казанлък
  • Автомобил:
    190E 2.3

Публикувано 14 май 2006 - 22:12

Ми как да кажа...
според мен повече е безмислен
ама някой като почне да ми разправя, че БМВ е по-добрата марка... ся съгласете се, че не е така...
много пъти ми се е случвало да споря по таз темица и не се е стигало до краен резултат
и все пак мерцедес са по-добри

п.с. няма да забравя, лятото, как един ми твърдеше, че форд е наи-добрата марка на света, форд сиера е най-добрата кола, че мерцедес през 80-те години са нямали автомобили и че мерцедес са най-скапаните коли :blink:  :blink:  :blink:  :blink:  :blink:  :angry:  :angry:  <_<

:D въобще не споря,всеки да харесва която марка иска,но да не пречи на другите ;) . Този с форда щях да споря,карал съм такъв <_<
  • 0
Публикувано изображение

#3 neichev

neichev

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1019 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Добрич --- Варна
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W201 1988`

Публикувано 14 май 2006 - 22:15

Ами ние сме имали Форд Сиера 2.0 преди 5 години но от както се помня баща ми казваше "Ще карам Мерцедес" и аз преди няколко години си викам какво му харесва на Мерцедеса толкова...но като го купи и като се качих може би 20 минути след като се возих в колата разбрах защо е държал да си купи Мерцедес бил бък той и най-малкия модел!
Макар баща ми да не е фен а само почитател на Мерцедес негова е вината аз да се "влюбя" в тази марка и до днес да съм готов и съм споря с всеки по темата Мерцедес срещу когото и да е!Незнам дали някой би могъл да обясни чуството да се возиш в Мерцедес...трябва да се изпита... :rolleyes:
  • 0
Mercedes-Benz W201

#4 Capt.Vimes

Capt.Vimes

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 191 Мнения:
  • Град:Varna

Публикувано 14 май 2006 - 22:30

Ами ние сме имали Форд Сиера 2.0 преди 5 години но от както се помня баща ми казваше "Ще карам Мерцедес" и аз преди няколко години си викам какво му харесва на Мерцедеса толкова...но като го купи и като се качих може би 20 минути след като се возих в колата разбрах защо е държал да си купи Мерцедес бил бък той и най-малкия модел!
Макар баща ми да не е фен а само почитател на Мерцедес негова е вината аз да се "влюбя" в тази марка и до днес да съм готов и съм споря с всеки по темата Мерцедес срещу когото и да е!Незнам дали някой би могъл да обясни чуството да се возиш в Мерцедес...трябва да се изпита... :rolleyes:

Ние също навремето имахме Сиера,ама толкова отдавна, че нямам спомени от нея. След това баща ми взе едно доста ново (малко старо ;) ) Рено 19. И след като взе 190-та друга кола освен Мерцедес не признава. :D

А конкретно за БМВ - за всеки влак си има пътници. И БМВ е хубава кола. В някои отношения по-добра от Мерцедес.
  • 0

#5 sky

sky

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2135 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София;Казанлък
  • Автомобил:
    190E 2.3

Публикувано 14 май 2006 - 22:30

Ами ние сме имали Форд Сиера 2.0 преди 5 години но от както се помня баща ми казваше "Ще карам Мерцедес" и аз преди няколко години си викам какво му харесва на Мерцедеса толкова...но като го купи и като се качих може би 20 минути след като се возих в колата разбрах защо е държал да си купи Мерцедес бил бък той и най-малкия модел!
Макар баща ми да не е фен а само почитател на Мерцедес негова е вината аз да се "влюбя" в тази марка и до днес да съм готов и съм споря с всеки по темата Мерцедес срещу когото и да е!Незнам дали някой би могъл да обясни чуството да се возиш в Мерцедес...трябва да се изпита... :rolleyes:

(clap)(clap)(clap)
  • 0
Публикувано изображение

#6 vili

vili

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 97 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Плевен/София
  • Интереси:Силов тунинг ;)

Публикувано 14 май 2006 - 22:32

аз пък снощи се натъкнах на някакъв индивид, който ми повтoри няколко пъти, че Голф-а е най-здравата машинаПубликувано изображение
стоях и го гледах, гледах го и стоях и му се чудех на акъла :blink:
ама като се замисли човек, така като го погледнеш Голфа- кво да му се счупи бре :D то няма нищо :D :D

btw. малко оспамих темата, с включването ми... все пак си беше BMW vs. Mercedes
  • 0
B.R.Team
www.mazdabg.com
Публикувано изображение

#7 VladoBENZ

VladoBENZ

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 614 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Плевен
  • Интереси:В сърцето ми има място само за една жена, моето сладурче, и за много коли, все Мерцедеси :)

Публикувано 14 май 2006 - 22:36

Тук просто спор няма, спора го водят хора, които не са карали мердедес, чувството трябва да се изпита, той и братовчед ми като имаше бмв 3-ка купе, от предпоследните, 2001-ва, викаше за CLK че бил тояга, от яд, хаха, ама сега като си взе SL-a, друго не иска и да види...
  • 0
Публикувано изображение

#8 W140

W140

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4552 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:фото, музика, пътувания
  • Автомобил:
    Двуколка '87

Публикувано 14 май 2006 - 22:46

ами по повод возенето на мерц... хиляди благодарности на един друг юзер от сайта, който ме вози на неговия мерц (S 320 W140). Еми как да ви кажа... направо нямам думи, сега вече наистина знам защо харесван този модел с-класа :P тва ми беше мечтата да се возя с такава кола, но знам само едно... бъдещата ми кола ще бъде мерц, колкото и години да събирам пари, но ще бъде мерцедес

п.с. нали знаете, който няма пари за мерц си купува 190 Е/Д :rolleyes:
  • 0
=> W140 <=
"Jeder Tag ist ein neuer Anfang, jede Nacht eine neue Versuchung."
Галерия W140
Публикувано изображение

#9 hektor

hektor

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1751 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Гера/София
  • Автомобил:
    Alfa Romeo 147 1.6 ts

Публикувано 14 май 2006 - 23:26

Писах даже скоро по тази тема, заради разни изказвания на хора от БМВ гилдията . Зависи човек какво търси, това си намира и харесва. Не бих казал с ръка на сърцето, че Мерцедес е най колата. В момента карам един картон наречен А класа ще видим до къде ще я докараме с нея. Искам само да спомена, че около 90% от такситата в Германия за Мерцедеси ( от това по показно няма), а БМВ такси не съм видял до сега :P
  • 0
Sky каза:Ела да сръбнеш от извора!

" Ау ми врътнеш един Биг Бен ма! Ни моа, боли ме главата!"

#10 вики

вики

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 332 Мнения:
  • Град:РУСЕ

Публикувано 15 май 2006 - 10:27

Преди да си взема мечката имах 520-ка. Мисля че мога най-добре да направя съпоставки.В БМВ висчко е направено доста сложно и ремонтите са убиственни, докато при МБ нещата са упростени и лесни за пдръжка / евтини /което е най- важно за нас.Мога само да кажа , че возията на БМВ е по-добра! Това може да не се хареса на феновете на МБ но нали трябва да си казваме истината.Нищо неможе да се сравни с маневреноста на МБ.Тази кола не завива а се върти на пета ;)
В моента имам и една Корса. това е втората ми малка кола от 7-8г. насам и като седна в нея разбирам защо МБ 12г. струва 10-12 хил.лв.
  • 0
Е 250 DIESEL 20v 113hp 1994
Публикувано изображение

#11 Inkas

Inkas

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 732 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Русе

Публикувано 15 май 2006 - 10:31

вики, незнам човек .... но тука с возията малко не съм съгласен с теб. Както знаете ( повечето от вас ) уча в Русенскиа университет. Имам предмет който се казва - Автомобили, трактори и кари. Втози предмет учим абсолютно всичко на колата. И професора който ни преподава каза, че МБ имат най-добрата возия и след това каза следното " И на вас да ви сложат 17 тампона на задницата и вие ще имате хубава возия " . Но все пак незнам не съм много наясно с работите ...
  • 0
Мерцедес C180 97г. -> Р4572РХ

#12 penchev

penchev

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 178 Мнения:

Публикувано 15 май 2006 - 19:34

Я да се включа малко по темата :D

откровенно казано имам доста ясни впечатления от Мерцедеси ,като мога да изброя W201,W203,W124,W210 и ML ,които съм управлявал ,някои по-малко,някои до повръщане ... Значи никой не оспорва достойнствата по отношение на здравината при по-старите (!) модели на мерника.Въпросната 124-ка съм карал 24 часа нон-стоп от Швейцария до БГ - колата беше в невероятно техническо и естетическо състояние,просто рядкост ... за возене,като качество може много да се пише,говори,но колкото и да беше спокойно и комфортно пътуването, самото отегчаване от пътя малко или много ме "събори" <_< Просто нищо не се случва в тая кола.Принципно това е за мен последния истински Мерцедес,отвъд който нещата започнаха да се влошават,малко или много !!! Глобализация,на всякъде по всички фирми ...
Миналата есен изминах разстоянието от 5500 (!) км с мойто БМВ за ни повече,ни по-малко от 7 дни.То не беше Половин Германия - до Мюнхен,Щутгард,Аугсбург, Франкфурт близо,оттам Швейцария и то цялата страна,снимка от когато виждате в подписа ми на Женевското езеро.Така,бяхме 4 души,за пръв път видях багажника пълен на 100 ,даже 101 % :blink: За всичкото това разстояние изминато,никой друг не кара колата ми,ако и да са стари и печени шофьори ! Просто най-добронамерено искам да кажа,че в БМВ има нещо,което в другите коли не съм усетил - радоста от шофирането,пътя ... С другите по-нови Мерцедеси съм ходил по Турция из страната,но единственото което ме накара да се почувствам малко от малко удоволствие докато пътувах беше 203-ката,колкото и смешно да прозвучи на някои от вас :D :lol: За возията - аз съм с нивомат в перфектно състояние отзад и при все,че имам много ясни наблюдения и впечатления над 124-те , просто няма как да кажа,че возията е по-добра нa Mercedes-а ;)

Нещата са много сложни от една страна и в крайна сметка ,човек сам избира какво да кара,какво е по вкуса му,нали ? :rolleyes: Пък това за многото тампони отзад ,да кажа само,че ако седне човек в Мерцедес каран тук по дупките и после седне в Е34-ка внос от Швейцария на малко и реални километри ,би се замислил много,ама много за твърдението... както и обратното ! Все пак колкото и да са здрави,ТЕ не са мислени/правени за такава експлоатация !!!

Спорове от такова естество са много ама много глупави :D
  • 0
Публикувано изображение
www.bmwpower-bg.net

#13 ENOXELA

ENOXELA

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4188 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 15 май 2006 - 19:42

Без коментар към мнението ви колега Пенчев
Публикувано изображение

Спорове от такова естество са много ама много глупави


  • 0

#14 penchev

penchev

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 178 Мнения:

Публикувано 15 май 2006 - 19:52

ще се черпиме скоро :D :D

п.с. ей няма емотиконки изобразяващи разни "действия" на маса тук хахаха ... бих сложил няколко като за начало :lol:
  • 0
Публикувано изображение
www.bmwpower-bg.net

#15 Bustter

Bustter

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 615 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Не се знае, знае ли се...
  • Интереси:Финикийски знаци.

Публикувано 15 май 2006 - 21:04

penchev напълно те подкрепям само бих добавил още някои модели след 124ка но това е въпрос на личен избор вече... и аз сам фен на бумерите и такава карам в момента (макар и не баш моя) и съм очарован от него но като слеза от колата се пляскам по челото защо трябва пак да я правя... (става дума за Е36ца) защо ми гори масло защо харчи толкова защо защо защо... защо хубавите модели на 3ката са толкова малки (говоря за 3ния стоп назад) и некомфортни зашо са им толкоз къси скоростите и се сещам че има 5ца но.... това лято продавам колата събирам още парички и си зимам една 124 може и чучоне ... има си приказка че мергата е кола за возене а бумера за каране (явно не и за правене) защо като са по-евтини ремонтите са им по-скъпи... бумерите са една мания но пък не са за мен...


За новите модели ми често хубави се перфектни само че са на принципа на капута, ебеш и хвърляш...

Винаги ще съм впечатлен как мерга комби с тасове и детска седалка отзад задминава наточените М power-и ....

Обичам БМВ и уважавам БМВ защото са достоен конкурент на моита страст МЕРЦЕДЕС предполагам че и при заклетите фенове на БМВ е така спрямо Мергите.

Поздрави Bustter
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни