Към съдържанието

  •  

Снимка

MB '86 - 190E 2.0Проблемите по мойта кола и тяхното решаване


  • Please log in to reply
24 мнения по тази тема

#1 Ivan Rashev

Ivan Rashev

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 181 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia

Публикувано 21 януари 2008 - 22:17

Такамммм
Искам да погледнете малко тея снимки дет направих днес след работа. Това са показателите от таблото като силно ме интересува:
Защо стрелката на "ECONOMY" ми седи там при стартиране на двигателя? Стои си там поне 4-5 км като колкото повече изминавам си се връща в нормалното положение в най - вляво. Заедно с това колата се тресе, вибрира при спряло положение или при намаляване преди спиране. Оборотите стоят на 800 при запалване и след известно време падат на 500 ей така от нищото.
Ето и снимките:
Първо само "ECONOMY"
Публикувано изображение
По отдалече за да се вижда и маслото
Публикувано изображение
Малко размазана, но да се видят оборотите и при това положение колата се тресе
Публикувано изображение
Вече е загряла - 1) "ECONOMY" е ОК; 2) Маслото е паднало; Колата пак се тресе, но леко
Публикувано изображение

По натам - Докато се движа и като превключвам от 1ва -2ра -3та -4та пак стрелката на "ECONOMY" все стои в червената зона и то накрая!!! А не натискам толкова много педала на газта!? Знам, че колата е на повече от 20 г. и не е така мощна както колите напр. 2005 год, но оня ден на моста на Захарна фабрика ме мина един Опел кадет пак на толкова години :(
С две думи - Какво и кое влияе на мощността на автомобила? и Кое пречи естествено? Запушени дюзи, инжекциони... и друго. Ще дам пари колкото трябва за да се почистят, но ИСКАМ КОЛАТА ДА ЛЕТИ!

Утре ще направя видео докато превключвам скоростите.
Видео: http://kolatamercede...-01-08_1816.3gp


История: Бил съм при Петко и Васко поради висок разход на гориво (20/100 бенз) Васко ми смени кабелите, които влизат в потенциомера и още не съм минал достатъчно км за да засека пак разхода.

Това е колеги за сега.
Благодаря ви предварително,

Иван
  • 0
Понеже ВИНАГИ забравям да напиша к'в Мерцедес имам, го пиша тук :) МОЙ от 04-07 г.
***************************************************************************
190Е 2.0 '86 Италия, 5 скорости, Монтирана :( АГУ от 2001 - BRC АТ90Е 100kW -> Премахната :), която се ПРОДАВА!
Мога да Ви помогна с Потенциометър Bosch 3 437 224 035 за 80 лв.

#2 ivooo

ivooo

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 436 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 / '91 /продадена
    W201 / '87 / 2.0 / 601.911
    W124 / '93 / 602.962

Публикувано 21 януари 2008 - 23:37

Тва ECONOMY се управлява от вакуум. Нямам такова на мойта и повече не мога да кажа по въпроса.
Налягането на маслото ти е нормално - за загрял мотор и на празен ход - екстра си е.
Оборотите гледам - изглеждат както трябва.
Ще сваляш дюзите май... Как е на газ?
Освен да питам как са свещите за друго не се сещам. Чакаш колегите да помагат. :dontknow:
  • 0
брабус написа: "абе само аз ли спуквам тьрсачката?"

#3 Subsonic

Subsonic

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 4527 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ex W124 230E, 91
    ex W124 260E, 89
    ex S211 E320, 03
    C219 CLS500, 06

Публикувано 21 януари 2008 - 23:50

Виж дали не те дърпа отнякъде въздух след дебитомера - спукано гумено дъно на дебитомера, маркучи и т.н. Икономайзера показва червено когато вакумът е слаб - нормално това съответства на по-отворена дроселова клапа.(клапата на дебитомера и дросела са различни клапи)
Иначе ако я караш повече на бензин няма логика да са ти чак толкова зацапани дюзите, ама може и те да правят мизерии.
Моторчето за празен ход ако е замърсено също може да причинява такъв неравномерен празен ход.
Смени горивния филтър ако не е сменян скоро и не е лошо да провериш горивната помпа.
  • 0

#4 Lorinser

Lorinser

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5339 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    --Първият в БГ C124 CE500 M117-V8 Custom.
    --W126 260SE 1988

Публикувано 22 януари 2008 - 00:58

всичко ти е наред. в норма си. оборотите падат много добре.
но защо си писал че на загрял мотор падат на 500??? това го няма във филма, вярно че не е загряла там де, ама...??

другото което пишеш че тресе?!?!? тресе или притриса едвам доловимо?? това 4 цилиндров мотор и не е уравновесен като 6-така. нормално е едва доловимо да притриса и то да го усещаш единствено като си намалиш музиката и се застоиш.

та тресе или притриса
  • 0

#5 Dobri-190

Dobri-190

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 80 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Русе

Публикувано 22 януари 2008 - 02:00

Аз имам същата 190Е 2.0 изобщо не тресе като е на свободна , много тихо си работи. А имам и един въпрос... мойта няма оборотомер от къде мога да си намеря километраж с оборотомер?

Колега много ти е странен звука на твоята кола някъв ръмжащ. :)
  • 0
MB 190E 2.0i 122Hp KLIMA

#6 caki

caki

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 501 Мнения:
  • Град:Разград
  • Интереси:коли,тенис и ...
  • Автомобил:
    Mercedes 190 Е
    Mercedes 200 CE

Публикувано 22 януари 2008 - 07:19

Kилометраж с оборотомер- по автоморгите. Цената варира от 40 до 60 лв.
По въпроса на колегата Иван. Пробвай на работещ двигател да вадиш лулите една по една да видиш дали всичко е наред по кабели капачка и свещи и тогава преминавай към по-сложните.
  • 0

#7 Ivan Rashev

Ivan Rashev

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 181 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia

Публикувано 22 януари 2008 - 10:30

Тва ECONOMY се управлява от вакуум. Ще сваляш дюзите май...
Как е на газ?
Освен да питам как са свещите за друго не се сещам. Чакаш колегите да помагат. :dontknow:

Не карам на газ в момента. Студено е а и не толкова много км. Ето днес например студ, лед, мъгла -> Метро :) Свещите ги смених скоро :) бях минал 20,000+км
Mepcu
  • 0
Понеже ВИНАГИ забравям да напиша к'в Мерцедес имам, го пиша тук :) МОЙ от 04-07 г.
***************************************************************************
190Е 2.0 '86 Италия, 5 скорости, Монтирана :( АГУ от 2001 - BRC АТ90Е 100kW -> Премахната :), която се ПРОДАВА!
Мога да Ви помогна с Потенциометър Bosch 3 437 224 035 за 80 лв.

#8 Ivan Rashev

Ivan Rashev

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 181 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia

Публикувано 22 януари 2008 - 10:35

Виж дали не те дърпа отнякъде въздух след дебитомера - спукано гумено дъно на дебитомера, маркучи и т.н.
Не съм толкова техн. грамотен за да разбера сам, но мерси ценя написаното.Смени горивния филтър ако не е сменян скоро и не е лошо да провериш горивната помпа.
Ще проверя в досието от пред. собст., но най - вероятно са си за смяна :(


  • 0
Понеже ВИНАГИ забравям да напиша к'в Мерцедес имам, го пиша тук :) МОЙ от 04-07 г.
***************************************************************************
190Е 2.0 '86 Италия, 5 скорости, Монтирана :( АГУ от 2001 - BRC АТ90Е 100kW -> Премахната :), която се ПРОДАВА!
Мога да Ви помогна с Потенциометър Bosch 3 437 224 035 за 80 лв.

#9 Ivan Rashev

Ivan Rashev

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 181 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia

Публикувано 22 януари 2008 - 10:45

всичко ти е наред. в норма си. оборотите падат много добре.
ЧУДО!!!
но защо си писал че на загрял мотор падат на 500???
НЕ -> Оборотите стоят на 800 при запалване и след известно време падат на 500 ей така от нищото.
Падат на студен без значение дали паля на обяд, сутрин или вечер :( На загрял си стоят горе-долу оК :)

другото което пишеш че тресе?!?!? тресе или притриса едвам доловимо??
това 4 цилиндров мотор и не е уравновесен като 6-така. нормално е едва доловимо да притриса и то да го усещаш единствено като си намалиш музиката и се застоиш.
та тресе или притриса
Като запаля се тресе яко!!!
като покарам и си стоя на свет. тогава притриса, но се усеща с/без музика и смятам, че на пътниците в колата би им направило впечатление


  • 0
Понеже ВИНАГИ забравям да напиша к'в Мерцедес имам, го пиша тук :) МОЙ от 04-07 г.
***************************************************************************
190Е 2.0 '86 Италия, 5 скорости, Монтирана :( АГУ от 2001 - BRC АТ90Е 100kW -> Премахната :), която се ПРОДАВА!
Мога да Ви помогна с Потенциометър Bosch 3 437 224 035 за 80 лв.

#10 Ivan Rashev

Ivan Rashev

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 181 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia

Публикувано 22 януари 2008 - 10:52

Аз имам същата 190Е 2.0 изобщо не тресе като е на свободна, много тихо си работи.
Щастливец :) :tongue:
Колега много ти е странен звука на твоята кола някъв ръмжащ. :)
Ахааааа чул си значи, т'ва е от ауспуха :( има някаква дупчица. казаха ми да отида при един господин на Ботевградско ш.


  • 0
Понеже ВИНАГИ забравям да напиша к'в Мерцедес имам, го пиша тук :) МОЙ от 04-07 г.
***************************************************************************
190Е 2.0 '86 Италия, 5 скорости, Монтирана :( АГУ от 2001 - BRC АТ90Е 100kW -> Премахната :), която се ПРОДАВА!
Мога да Ви помогна с Потенциометър Bosch 3 437 224 035 за 80 лв.

#11 Ivan Rashev

Ivan Rashev

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 181 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia

Публикувано 23 януари 2008 - 00:14

Ще сложа още малко снимки
На първите пет снимки се виждат маркучите, от които изтича антифриза ( или поне така мисля просто вече незнам )
Публикувано изображение
Публикувано изображение
(тези маркучи идват от газовата и от там тече нищо, че не я използвам)
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
А това са "мазните" петна по вдигателя
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
А ето такава броня ми трябва :)
Публикувано изображение
Публикувано изображение
  • 0
Понеже ВИНАГИ забравям да напиша к'в Мерцедес имам, го пиша тук :) МОЙ от 04-07 г.
***************************************************************************
190Е 2.0 '86 Италия, 5 скорости, Монтирана :( АГУ от 2001 - BRC АТ90Е 100kW -> Премахната :), която се ПРОДАВА!
Мога да Ви помогна с Потенциометър Bosch 3 437 224 035 за 80 лв.

#12 Lorinser

Lorinser

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5339 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    --Първият в БГ C124 CE500 M117-V8 Custom.
    --W126 260SE 1988

Публикувано 23 януари 2008 - 00:47

всичко ти е наред. в норма си. оборотите падат много добре.
ЧУДО!!!

някаква ирония ли долавям??? можеби не съм те разбрал. . .


оборотите, омасления мотор и серво помпа са ти най малкия проблем. скоро колата ти ще стане на факла ако не оправиш кабелите на алтернатора, които са ти протрити от маркуча за газовата.
съвсем скоро ще имаш и масиран теч на антифриз от лепената нам колко пъти капачка на термостат и можеш да изпуснеш температурата да хвръкне. целия маркуч с гърловината ще се отпори. нова капачка е около 80лв
гарнитура за капак клапани-20лв
за серво помпа 10лв
  • 0

#13 Ivan Rashev

Ivan Rashev

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 181 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia

Публикувано 23 януари 2008 - 12:11

някаква ирония ли долавям??? можеби не съм те разбрал. . .

Aaaa не нищо подобно :dontknow: Просто се зарадвах :)
оборотите, омасления мотор и серво помпа са ти най малкия проблем. скоро колата ти ще стане на факла ако не оправиш кабелите на алтернатора, които са ти протрити от маркуча за газовата.
съвсем скоро ще имаш и масиран теч на антифриз от лепената нам колко пъти капачка на термостат и можеш да изпуснеш температурата да хвръкне. целия маркуч с гърловината ще се отпори. нова капачка е около 80лв
гарнитура за капак клапани-20лв
за серво помпа 10лв

показах ги на Петко той отказа защото са били заводски и не можело да се сменят. Аз че ще ги изолирам ще ги, ама къде видя, че капачката е лепена??? " съвсем скоро ще имаш и масиран теч на антифриз от лепената нам колко пъти капачка на термостат "
  • 0
Понеже ВИНАГИ забравям да напиша к'в Мерцедес имам, го пиша тук :) МОЙ от 04-07 г.
***************************************************************************
190Е 2.0 '86 Италия, 5 скорости, Монтирана :( АГУ от 2001 - BRC АТ90Е 100kW -> Премахната :), която се ПРОДАВА!
Мога да Ви помогна с Потенциометър Bosch 3 437 224 035 за 80 лв.

#14 Lorinser

Lorinser

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5339 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    --Първият в БГ C124 CE500 M117-V8 Custom.
    --W126 260SE 1988

Публикувано 24 януари 2008 - 00:21

показах ги на Петко той отказа защото са били заводски и не можело да се сменят. Аз че ще ги изолирам ще ги, ама къде видя, че капачката е лепена??? " съвсем скоро ще имаш и масиран теч на антифриз от лепената нам колко пъти капачка на термостат "



развий скобата и извади маркуча и огледай положението, и най вече защо тече.

на мен ми се вижда че точно където свършва маркуче е мазано с поялник. възможно е да е мръсотия
  • 0

#15 Ivan Rashev

Ivan Rashev

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 181 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia

Публикувано 24 януари 2008 - 23:21

Я да я видим отдолу :(

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Ръъъъъъъм Ръъъъъъъъъъм Ръъъъъъъъъъъъъъъм
С две думи купувам двуцевката... Ако някой продава...
  • 0
Понеже ВИНАГИ забравям да напиша к'в Мерцедес имам, го пиша тук :) МОЙ от 04-07 г.
***************************************************************************
190Е 2.0 '86 Италия, 5 скорости, Монтирана :( АГУ от 2001 - BRC АТ90Е 100kW -> Премахната :), която се ПРОДАВА!
Мога да Ви помогна с Потенциометър Bosch 3 437 224 035 за 80 лв.




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни