Към съдържанието

  •  

Снимка

Изолация на Ц180


  • Please log in to reply
13 мнения по тази тема

#1 нако

нако

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 16 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив

Публикувано 21 януари 2008 - 20:41

Здравеите колеги бях в Боша на диагностика и ми казаха за тази изолаця по двигателя че било хубаво да я сменя защото можело да даде на касо и да изгарми компа (вярно ли е или ме парзалят за да ми садерат кожата 250лв) на някои налагало ли му се е тази смяна и лесно ли ства,мога ли да се справя сам,продават ли самата изолация някаде,препорачаите някои маистор от Пловдив които е на ясно с нещата.Благодаря на всички коеги предварително
  • 0

#2 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 21 януари 2008 - 20:49

Здравеите колеги бях в Боша на диагностика и ми казаха за тази изолаця по двигателя че било хубаво да я сменя защото можело да даде на касо и да изгарми компа (вярно ли е или ме парзалят за да ми садерат кожата 250лв) на някои налагало ли му се е тази смяна и лесно ли ства,мога ли да се справя сам,продават ли самата изолация някаде,препорачаите някои маистор от Пловдив които е на ясно с нещата.Благодаря на всички коеги предварително


Колега, за първи път чувам такова нещо :blink:
  • 0

logo-600-1002.png


#3 Alenn

Alenn

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 263 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Volvo C30 2007

Публикувано 21 януари 2008 - 21:18

И аз за пръв път чувам. Дори не съм срещал подобна тема във форума. :blink:
  • 0

#4 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 21 януари 2008 - 21:24

И аз за пръв път чувам. Дори не съм срещал подобна тема във форума. :blink:


Ти остави темата във форума, най-страннто е че това му го казват в БОШ ПЛОВДИВ и си мисля че го къпят пича :kill_myself:
  • 0

logo-600-1002.png


#5 mbenz

mbenz

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2892 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    МВ 124/Е 250D 20V'94г.

Публикувано 21 януари 2008 - 21:27

Най-вероятно иде реч за термо и шумо-изолацията на предния капак...?!
  • 0
Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

#6 a_atanasov

a_atanasov

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1713 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:114445

Публикувано 21 януари 2008 - 21:31

Най-вероятно иде реч за термо и шумо-изолацията на предния капак...?!

как от тази изолация може да изгори компа?
чисто си иде реч за изолацията на кабелите, които са пословични със своята ронливост, но от друга страна и аз не съм чул от тая работа да изгори комп, което пък не значи, че е невъзможно
  • 0

#7 LYNX

LYNX

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2380 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 21 януари 2008 - 21:34

изолацията на кабелния сноп на мотора е най-кекавата и гомняна материя която е вграждана на c- class и некой от първите 210 ,...
За това са му редили ония от Бош,...и са много прави!

По добра сега 250 кинта и мирна главица,...отколкото после 5 бона за компове ,...недай си боже и опожаряване!
  • 0

#8 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 21 януари 2008 - 21:38

изолацията на кабелния сноп на мотора е най-кекавата и гомняна материя която е вграждана на c- class и некой от първите 210 ,...
За това са му редили ония от Бош,...и са много прави!

По добра сега 250 кинта и мирна главица,...отколкото после 5 бона за компове ,...недай си боже и опожаряване!


Ако е за това съм съгласен и има логика, след като вкара разяснението, но както пича беше формулирал поста си....
  • 0

logo-600-1002.png


#9 нако

нако

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 16 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив

Публикувано 21 януари 2008 - 21:45

да колеги точно за тези кабели става вапрос виддяха ги че са леко напукани извинявам се за неразберателството,някои знае ли дали се продават целия сноп с кабели и колко стуват може ли да ми препорачате някои друг маистор
  • 0

#10 Alenn

Alenn

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 263 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Volvo C30 2007

Публикувано 21 януари 2008 - 21:58

250 лв. :kill_myself: Тия кабели ще са много "специални". Колега дали няма да има в някоя морга някои долу горе "запазени" (колкото може да се нарекат такива на близо 12 годишна кола) за да ги вземеш от там?
  • 0

#11 нако

нако

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 16 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив

Публикувано 21 януари 2008 - 22:12

250 лв. :kill_myself Тия кабели ще са много "специални". Колега дали няма да има в някоя морга някои долу горе "запазени" (колкото може да се нарекат такива на близо 12 годишна кола) за да ги вземеш от там?

Ами колега аз сам преваржаник на новото винаги по евтиното излиза по скъпо а и тези от моргата надали ще стават все пак ти казваш 12 г.
  • 0

#12 kamata

kamata

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 40 Мнения:

Публикувано 22 януари 2008 - 00:27

LYNX е много прав - въобще не те мотаят и ако наистина изолацията на кабелите е отишла - най-добре е да направиш нещо по въпроса. Става дума за кабели за силен ток и ако стане някоя беля там - цялото това напрежение отива върху компа и той го отнася, съответно ти. Варианта, освен смяна на кабели е, поставяне на нова изолация. Идва доста по-тънко. Аз също търся някой да я свърши тая работа и на моята кола, така че като намериш и ако си доволен не забравяй да напишеш кой е и къде е.
  • 0

#13 Lorinser

Lorinser

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5339 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    --Първият в БГ C124 CE500 M117-V8 Custom.
    --W126 260SE 1988

Публикувано 22 януари 2008 - 01:39

ако са ти искали 250лв за нова инсталация--цената е много добра
  • 0

#14 нако

нако

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 16 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив

Публикувано 22 януари 2008 - 07:02

Благодаря ви за барзите отговори.Казаха ми в кастрола,митко,обадих му се и ми каза по приемлива цена 150.лв обаче каза че на дросела кабелите немогат да се сменят а целия дросел някои има ли идея дали се сменят и колко е нов дросел
  • 0




3 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 3 гости, 0 анонимни