Към съдържанието

  •  

Снимка

Посещение на музея в Щутгарт


  • Please log in to reply
25 мнения по тази тема

Анкета: Анкета за посещение на музея на Мерцедес в Щутгарт, Германия

Кое време смятате, че е най-подходящо през 2011 г.?

Не можете да видите резултатите от анкетата ако не сте гласували. Моля влезте с потребителското си име и гласувайте за да видите резултатите.

Ако посещението се организира в друг месец - различен от посочения от вас - бихте ли променили плановете си за да се включите?

Не можете да видите резултатите от анкетата ако не сте гласували. Моля влезте с потребителското си име и гласувайте за да видите резултатите.

Как смятате, че ще ви бъде най-удобно да пътувате за посещението?

Не можете да видите резултатите от анкетата ако не сте гласували. Моля влезте с потребителското си име и гласувайте за да видите резултатите.

Колко дни смятате, че е оптимално за престоя в Германия

Не можете да видите резултатите от анкетата ако не сте гласували. Моля влезте с потребителското си име и гласувайте за да видите резултатите.

В какви дни от седмицата смятате, че е най-подходящо посещението? (почивен ден на музея е понеделник!)

Не можете да видите резултатите от анкетата ако не сте гласували. Моля влезте с потребителското си име и гласувайте за да видите резултатите.
Глас Гостите не могат да гласуват

#1 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 януари 2011 - 23:15

мисля, че 2011 г. ще е една добра година, в която да се организираме да посетим Щутгарт групово и разбира се да посетим музея групово. Тъй като аз вече ходих три пъти по клубни и по лични дела - намерил съм доста интересни оферти за хотели с много добро качество и цена. Като ходихме септември с Боян за Driving Experience, ние бяхме там единден по-рано и трябваше да си намерим хотел за една нощувка. Спахме в едно доста добро хотелче и цената беше 59 € за двойна стая на вечер, което за Германия е направо без пари. Тук не говорим за хотел с общ санитарен възел или за някаква туристическа спалня - говорим за истински хотел, който покрива всички стандарти в ЕС. Водили сме разговори и с Иво за варианти за пътуване с автобус... Така че не сме далече от успешната организация на посещението.

При следващите ми разговори с Райнер, ще го разпитам, какво могат да ни предложат като варианти, ако посетим музея като група. Сигурен съм, че при запитване от клуба за групово посещение, ще ни оферират един екскурзовод (на английски) който да разкаже разни интересни работи наживо. Понеже два пъти съм ходил с електронен гид и веднъж с жив човек в музея - екскурзоводът може да каже доста интересни неща, които иначе ги пропускаш, а при нормални обстоятелства не се предлага.

Едната хубава дата за посещение беше сега - края на януари и началото на февруари ще се празнуват 125 години от патентоването на автомобила. Но за тогава няма да успеем, ще е студено времето, а и хората няма да могат да си планират отпуската за тогава. Друг хитър момент ще бъде, ако проверим на коя дата тази година ще пускат "торнадото" в музея и да отидем за торнадото - хем ще видим музея, хем ще видим "торнадото". Който не знае какво е торнадото - това е пожарогасителната система на музея, която създава 30 метрово изкуствено торнадо в атриума на сградата за да изсмуква дима. Всяка година правят тест на системата и пускат торнадото без да има пожар, като на тази дата това е най-голямото зрелище в музея. Виждал съм снимки и наистина изглежда впечатляващо. Казват, че било най-голямото изкуствено торнадо на закрито, което може да се види в света.

На сайта намузея има голям календар с мероприятия, така че можем да изберем и други мероприятия, с които да съчетаем посещението си.
  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#2 Hooligan

Hooligan

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1553 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    1. M-Class (W164) 350 CDI Facelift
    2. CLK-Class (W208) - Продаден
    3. C-Class (W203) - Продаден
    4. C-Class (W202) - Продаден
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 16 януари 2011 - 19:53

Бля бля бля .... Като знам колко сме сериозни и тая година няма да го направим....
Аз лично съм "ЗА", въпреки, че бях... пак бих отишъл щом е групово... лично аз, предпочитам да го организираме лятото, да сме с колите а не с рейс...
Хотелите не с апроблем, пътя не е кой знае колко, спокойно можем да се разделим по 2-3 в кола и да отидем 20-30 души с 10-тина коли... разходите за път няма да са повече от 200-300лв на калпак дори и с най "харчещите" коли
спането (както и Илия каза) можем да намерим за по 50-60 евро 2-на стая (лично аз спах в супер як хотел за 57 евро, двойна стая със всичкия лукс и т.н.
букнах си я от тук и като приситгнах ключът ме чакаше на рецепцията...
Ако се организираме за тая година - ще е супер. Аз съм "ЗА"
  • 0

Ignore list: fiveq, Наско, krasch


#3 Marty

Marty

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 604 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Радомир/ София
  • Автомобил:
    Vito 112CDI 2002
    C S203 2.7CDI 2002
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 16 януари 2011 - 20:50

Аз съм ЗА. Само да имам финансова възможност. Иначе за мене няма значение кога ще е.
  • 0
Публикувано изображение

#4 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 16 януари 2011 - 20:51

Сори, ама малко разместих темите, че стана 2в1... пък и добавих анкета, за да видим какви са настроенията.
И аз и Хулигана сме ходили, така че организацията има основно две таргет групи:

1. Хората, които по друг начин няма да се организират за да отидат до Германия;
2. Хората, които вече са ходили, но ще отидат още веднъж, заради клубния дух;

За да стане нормална организация за такова мероприятие, трябват поне 2 месеца за организация.
Напълно разбирам, че хората трябва да си планират отпуските, ваканцията на децата, другите лични ангажименти, както и финансите си, за да могат да се включат в подобно мероприятие. На базата на резултатите от горната анкета ще решим с Управителния съвет на клуба - дали, кога и как да организираме посещението.

Малко финансови подробности, за да може всеки да вземе решение за себе си:
  • Цената на самолетен билет в двете посоки е около 350 - 450 € (700 - 900 лв.) и почти няма директни полети - лети се през Франкфурт, Мюнхен, Прага или друго голямо европейско летище;
  • Разстоянието от София до Щутгарт е около 1600 км. (зависи от маршрута) и може да се вземе с автомобил за 1 или за 2 дни с междинна нощувка;
  • Има два основни маршрута - през Румъния и Унгария, Австрия, Германия или през Сърбия, Хърватска Словения, Австрия Германия;
  • Цената на горивото в Централна Европа в момента са горе долу както цената у нас, само в Германия е малко по-скъпо;
  • При пътуване през Сърбия и Хърватска е нужен задграничен паспорт, иначе може само с лична карта. Автомобилите трябва да имат зелена карта, а за влизането в Щутгарт е необходимо да имат жълт или зелен стикер от TUV (струва 6 €). В Сърбия има магистрални такси (7.50 € преди Белград и 3.50 € след Белград), в Хърватска също има магистрални такси (15 € преди Загреб и 1 € след Загреб). Има винетки: в Словения (35 € за 1 месец) в Унгария (има, електронни са, но не знам цената) и Австрия (7.50 € 10 дни) в Румъния не знам дали има. При минаване през Словения има такси за тунелите между Словения и Австрия - Караванкен (6.50 €) и Сен Мишел (9.50 €).
  • В момента не мога да кажа точната цена за пътуване с автобус (става дума за група в автобус, не за редовни линии). При всички положения трябва да излезе по-евтино от посещение с автомобил, но трябва да се калкулира и нощувката на шофьорите и да се има предвид, че автобусът не може да мине пътя за един ден (заради нормативните ограничения в ЕС за обществения транспорт) и при автобус задължително ще има междинна нощувка (на отиване и на връщане);
  • Цените на хотелите в Германия започват от около 60 € за двойна стая на вечер. Ако имаме междинна нощувка, тя маже да бъде в Словения, Унгария или Австрия, където цените на хотелите са малко по-ниски;
  • Посещението на музея е безплатно за притежателите на валидни клубни карти за съответната година; Посещението на музея за членове на семействата на притежатели на клубна карта е на 50% от нормалната цена. Цената на стандартния билет за музея е 9 €. Мисля, че за група имаше отстъпка и цената беше 2 €, но не съм 100% сигурен.
    Посещението на музея отнема минимум половин ден. Ако не е за цял ден може да се съчетае с посещение на завода - също около половин ден; Друго интересно за автомобилистите в града е музеят на Порше, но за него в момента нямам информация.

По-нататък ще говоря с немците и ще видя какмо могат да ни предложат те? Със сигурност знам, че организират посещения в завода в Унтертюркхайм (намира се на около километър от музея). Ще проверя, ако отидем с група и предварително ги предупредим за датата, дали ще бъде възможно да влезем в завода, колко ще струва това удоволствие (мисля, че беше по-евтино от музея според официалната тарифа). Ще могат ли да ни предоставят екскурзовод, на какви езици и т.н.

За нежните ви половинки, които може да пожелаете да вземете със себе си или те да пожелаят да дойдат с вас - Щутгарт има прекрасно организиран градски транспорт с метро, влакове и автобуси. Цените на обществения транспорт са от 1 до 3 € в зависимост от линията и дестинацията, но прекосяването на града по диагонал е около 3 € с влакчето. В централната част има голям парк (Stutt Gart означава градината на конете) и множество от магазини и молове. Цените, колкото и да е невероятно, в големите магазини са колкото у нас и дори по-ниски.

Ако има допълнителни въпроси - питайте.
  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#5 Hooligan

Hooligan

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1553 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    1. M-Class (W164) 350 CDI Facelift
    2. CLK-Class (W208) - Продаден
    3. C-Class (W203) - Продаден
    4. C-Class (W202) - Продаден
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 16 януари 2011 - 21:04

Хубаво е да се съобразим и с главните пътуващи (турчулята) по маршрута! Иначе стават километрични опашки по граници, задръствания и т.н.
Юли ми звучи добре на мен.
Предлагам да тръгнем сутринта, да преспим в Загреб (пада се на половината кажи речи) и на другия ден да продължим бодри за Стутгарт :)
Там можем да остане 3-4 дни (има какво да се види)
на връщане можем да преспим в Любляна, или пак в Загреб...
Загреб е хубав град, заслужава си да се види/разгледа...
говоря от моя гледна точка, аз лично ще съм навит на каквото и да се реши :)
но при всички положения е хубаво да преспим някъде по средата, иначе е убийствено доста :)
Аз миналата година преспах на отиване чак в Залцбург и се утрепах от път (към 1300км са)
сутринта тръгнах към 7 и пристигнах там в 23:00 и бях каталясал от път :(
на връщане спах в едно градче/селце (Кутина) на 80км след Загреб и ми беше значително по добре :)

edit: писал си докато и аз :)
Та за музея на "Порш"
Хотела в който бях отседнал беше на 5 минути пеша от него, та и него видях. и там има какво да се види :)

също има и много яко zoo, ако идват деца, ще се радват много :) (то не че аз не се радвах) :))) ха хах а
  • 0

Ignore list: fiveq, Наско, krasch


#6 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 16 януари 2011 - 21:17

Музея на Порше е мноооого як!
Аз лично го намерих за доста "по-образователен" от музея на МБ, но не съм ходил клубно там. :) След годинка може и това да стане!
  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#7 Real_Madrid

Real_Madrid

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 501 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W210 300TD
    VW POLO N9
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 16 януари 2011 - 21:19

Аз също съм съгласен когато и да е само да има желаещи не че ако отидем 10-12 човека пак няма да ни е гот ама "колкото повече толкова повече"
  • 0
ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН - ПРОДАЖБА, МОНТАЖ И НАСТРОЙКА ОТ МАКС ГАЗ
http://maxgas-bg.com/
бул. Асен Йорданов 17
+359 878 14 14 60










Публикувано изображение

#8 Real_Madrid

Real_Madrid

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 501 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W210 300TD
    VW POLO N9
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 16 януари 2011 - 21:21

Музея на Порше е мноооого як!
Аз лично го намерих за доста "по-образователен" от музея на МБ, но не съм ходил клубно там. :) След годинка може и това да стане!



Направо запчвай да събираш мънгизи:0_yahoo:
  • 0
ГАЗОВ ИНЖЕКЦИОН - ПРОДАЖБА, МОНТАЖ И НАСТРОЙКА ОТ МАКС ГАЗ
http://maxgas-bg.com/
бул. Асен Йорданов 17
+359 878 14 14 60










Публикувано изображение

#9 Наско

Наско

    Джантата

  • Потребители на форума
  • 4931 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz w202 C180
    Mercedes Benz w245 B150
    Mercedes Benz w164 AMG
    All Sold
    Now W163 M113

Публикувано 17 януари 2011 - 02:00

Аз лично съм за пътуване с кола .. по независими сме отколкото с автобус по бързо може да стигнем и тн и тн ;) Доста повече плюсове има отколкото с автобус , но те не са финансови ;)
А колкото кога да отиде ... не мисля, че лятото е подходящо лично на мен лятото ми е доста по жегаво отколко тук в БГ .. или началото на лятото трябва да сме или края ;)
  • 0
Градушка бие - слънце пече , аз съм си братче курназ момче

#10 M23J

M23J

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 152 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 17 януари 2011 - 11:52

Аз ходих преди 2 месеца някъде до музея и спахме в доста прилично хотелче в Щутгард за 25 евро на човек в двойна стая със закуска + 10 евро за подземен паркинг за колата. Спомням си само че хотела беше на Майбах Щтасе, но ако някой иска ще издиря и името.
Иначе музея е супер и препоръчвам на всеки да го посети. Ето малко снимки от моя апарат:
http://mignatov.jalb...es-Benz Museum/

П.С. - а като сте в Щутгард си заслужава да се отскочи и до музея на Порше. Там също има какво да се види.
http://mignatov.jalb...Porsche Museum/
  • 0
It is nice to be important, but it is more important to be nice.

#11 Lorinser

Lorinser

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5339 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    --Първият в БГ C124 CE500 M117-V8 Custom.
    --W126 260SE 1988

Публикувано 17 януари 2011 - 12:52

Може и аз да дойда пак. Много ми хареса.Но аз на 100% ще бъда със самолет. Много път е.
Най-добре е предложението на Хулигана, да се мине през сърбия и да се спи в Загреб.
Току що се връщам от Ливинио (Италия) и спахме в загреб, много хубав хотел-40евро двойна стая със закуска.
  • 0

#12 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 17 януари 2011 - 15:33

Ако не е тайна - какво сте правили в Ливиньо? Щото аз ще ходя на ски там скоро...
  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#13 Lorinser

Lorinser

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5339 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    --Първият в БГ C124 CE500 M117-V8 Custom.
    --W126 260SE 1988

Публикувано 17 януари 2011 - 18:46

Бях там на ски.
Въобще не се чуди-отивай!! Жестоко е! Страшни писти, страшна обработка. За пръв път пускам стръмни писти на шус-без завои. няма една бабунка до 10ч. Можеш да караш с 200км. Имат си и фън-парк. с над 50 скока+въздушна възглавница... абе ще видиш.
Отделно Ливиньо е безмитна зона. Бутилка Джак 1л-11евро. 1л бензин-80цента
  • 0

#14 Bat Andi

Bat Andi

    Председател на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 1006 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Ловеч
  • Автомобил:
    W201 2.0E
    W201 2.6E (Automatik)
    W140 500SE
    C215 CL55AMG (Kompressor)
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 17 януари 2011 - 21:13

Момчета, като се организирате се обадете. Ще ви чакам. Предния път си прекарахме супер мисля!
  • 0

#15 M23J

M23J

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 152 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 17 януари 2011 - 21:27

Ако не е тайна - какво сте правили в Ливиньо? Щото аз ще ходя на ски там скоро...


И от мен имаш един + за Ливиньо. Преди 2 години бях там и беше страшно каране. Единственото гадно беше, че аз карам без каска, а във фън парка за сноуборд, ако си без каска ти казват :nono:
  • 0
It is nice to be important, but it is more important to be nice.




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни