Четвърта победа на Кими Райконен за сезона

• Потребители на форума
  • 138 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 22 август 2005 - 11:57

Пилотът на McLaren-Mercedes Кими Райконен спечели надпреварата за Голямата награда на Унгария – тринайстият кръг от Световния шампионат във Формула 1, който се проведе на 31 юли на пистата Унгароринг, близо до Будапеща. Триумфът е четвърти за пилота през този сезон и шести за цялата му кариера във Формула 1.

Младият финландец, който след квалификациите заемаше четвъртото място на стартовата решетка, демонстрира изключителна класа и в края на 70-те обиколки на надпреварата имаше внушителна преднина от 35,5 секунди пред класиралия се втори Михаел Шумахер от тима на Ferrari.

С това постижение Кими Райконен скъси с шест точки дистанцията до водещия в генералното класиране, но класирал се едва единайсти в Унгария пилот на Renault Фернандо Алонсо, който шест състезания преди края на сезона води пред Райконен с 87 срещу 61 точки.

Отборът на McLaren-Mercedes заема второто място във временното класиране при конструкторите с пет победи за сезона и 105 точки. Водещ е тимът на Renault, който след състезанието в Унгария разполага със 117 точки. McLaren-Mercedes имаше възможност да регистрира значително по-добро представяне в надпреварата в Унгария - вероятно първо и второ място, ако водещият в състезанието Хуан Пабло Монтоя не бе отпаднал в 41-вата обиколка поради повреда в силовото предаване на състезателния болид.