Към съдържанието

  •  

Снимка

Електронен фиш със снимка за превишение на скоростта


  • Please log in to reply
100 мнения по тази тема

#61 hammer^BaTe

hammer^BaTe

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 5564 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дружба Сити :D
  • Автомобил:
    2004 W211 E55
    1995 W140 S500L - ex
    2014 W124 E500 - ex
    1996 W140 S350TD - ex
    1994 W124 E250D - ex
    1982 W201 190D - ex
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 01 май 2015 - 21:46

Целта не е да имаш време за реакция.. а просто да не се кара така.


  • 1
Scientists have finally discovered what's wrong with the female brain : On the left side, there is nothing right, and on the right side, there is nothing left... :)

#62 ХаPu

ХаPu

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 2695 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ATV
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 02 май 2015 - 08:16

Аз винаги ще си настоявам ,че трябва първо да се оправят ограниченията ,пък после да се снимаме , то стана невъзможно за каране ,ние винаги ще слагаме каруцата пред коня. Сите на опаки само ние на терсене...


  • 1
NO PAIN - NO GAIN!

#63 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 02 май 2015 - 12:09

Целта по белия свят е превенция,а не просто пълнене на хазната от робите.
Петдесет километра дупки и неравности,един километър равно и хоп камера!
Хай де де!Ше ме цакат мене те с топла бира!
  • 1

#64 miro0

miro0

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 647 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    Стартира с Мазда 121 75Hp '91,
    след това продължи с C220D 95Hp '96 classic
    и сега се вози на E230 150Hp '96 Avantgarde.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 04 май 2015 - 10:21

Ламби, онзи ден излизам от подлеза преди светофара на ХЕИ и се включвам в булеварда, и какво да видя в острова за безопасност, точно на излизане от подлеза, патрулката на аварийки и камерата на таблото. Става въпрос не за острова преди автобусната, а този който осигурява безопасно излизане на тези от подлеза, с две думи излизаш от подлеза с по висока скорост и щрааак, виждаш ги в огледалото, ако погледнеш! Типичната засада! :D Мислех си да не би да са те щракнали по подобен начин и за това да не си разбрал от къде. 

Снощи около 01:00 бяха се паркирали на следващият светофар, не този на ХЕИ, ами следващият в посока ХЕИ - Гранд мол. Интересното е, че бяха спрели в точно преди разделителната ивица, в средата на кръстовището, патрулката гледаше надолу, бяха спрели от двете страни по една кола и единият стоеше до патрулката, размахвайки доволно и комплексарно палката. В първият момент си помислих, че е станала катастрофа. Патрулката беше с камери за видео-наблюдение, или поне с такива стикери.  

МНОГО ми е любопитно имат ли право да спират по по-горе посочените начини???


  • 0

The best or nothink.


#65 osmandjikov

osmandjikov

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 77 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна

Публикувано 07 май 2015 - 17:38

Миналата седмица ходих във кат и се видях кристално ясно.Камерата е на кръстовището на Мол Варна гадината се върти на 360 градуса пък какъв зоом и качество има направо останах :dontknow  на 20 30м се вижда абсолютно всичко с колан ли си или не,може и да си видиш колко ти са бели зъбите :D :hailandkill


  • 0

#66 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 10 май 2015 - 22:24

Не мисля, че въртяща се камера може да мери и скорост!?
Добре, може, но не мисля, че общината/КАТ биха дали толкова пари за толкова сложна камера!
  • 0

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#67 osmandjikov

osmandjikov

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 77 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна

Публикувано 10 май 2015 - 23:31

Мен ме снимаха за не използване на колан а не за скорост! Прикачен файл  11141608_1083076865052232_872000784_o.jpg   94,87K   4 Брой сваляния и със сигурност не могат да следят  за скорост.


Този пост е редактиран от osmandjikov: 10 май 2015 - 23:38

  • 0

#68 Lambo_Rambo

Lambo_Rambo

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1647 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна/София
  • Автомобил:
    W201 190 '88 3.2 daily
    W201 190 '88 5.0 project car

Публикувано 10 май 2015 - 23:40

Аз ходих наскоро, 35 дни след написването на акта и още не беше излязло постановлението,удължиха ми акта, предполагам че тая липса на дата ги бави нещо, поне женичката на касата за постановленията ми каза че заради липсата на дата полицая който е писал акта трябвало да пише някакви допълнителни глупости, а и обикновено мисля че до 2-3 седмици излизат постановленията... Има ли някакъв срок до който са длъжни да издадат постановление? 


  • 0
Follow your own star...

#69 osmandjikov

osmandjikov

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 77 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна

Публикувано 11 май 2015 - 14:23

Баща ми кара 5 месеца със акта след което му излезна наказателното постановление.Мисля че няма някакъв срок всеки месец ходиш в кат за заверка и проверяваш дали е излезнало.


Този пост е редактиран от osmandjikov: 11 май 2015 - 14:24

  • 0

#70 sv_trener

sv_trener

    Стъпващ тежко

  • Потребители на форума
  • 477 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Плевен
  • Автомобил:
    C 220 D 1994г. ГНП Bosch

Публикувано 11 май 2015 - 19:21

Баща ми кара 5 месеца със акта след което му излезна наказателното постановление.Мисля че няма някакъв срок всеки месец ходиш в кат за заверка и проверяваш дали е излезнало.

Да, но като излезне вече има срок.


  • 0

Шофьорски стаж от 23.07.1987г.Категория B, C, D, E, Т-тб ,Т-кт

 

Шофирай разумно - стигни жив! Пази останалите на пътя!

 

Понякога ми идват такива идеи, че бръмбарите в главата ми стават на крака и ръкопляскат...

 


#71 sv_trener

sv_trener

    Стъпващ тежко

  • Потребители на форума
  • 477 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Плевен
  • Автомобил:
    C 220 D 1994г. ГНП Bosch

Публикувано 11 май 2015 - 19:24

Аз ходих наскоро, 35 дни след написването на акта и още не беше излязло постановлението,удължиха ми акта, предполагам че тая липса на дата ги бави нещо, поне женичката на касата за постановленията ми каза че заради липсата на дата полицая който е писал акта трябвало да пише някакви допълнителни глупости, а и обикновено мисля че до 2-3 седмици излизат постановленията... Има ли някакъв срок до който са длъжни да издадат постановление? 

По принцип срока е 30 календарни дни, но с презаверка може и повече.

След като излезне НП плащането е до 7 дни, след което текат ежедневни лихви и при спиране на пътя и проверка може да литне книжката, докато не се плати глобата.


  • 0

Шофьорски стаж от 23.07.1987г.Категория B, C, D, E, Т-тб ,Т-кт

 

Шофирай разумно - стигни жив! Пази останалите на пътя!

 

Понякога ми идват такива идеи, че бръмбарите в главата ми стават на крака и ръкопляскат...

 


#72 Илия Горанов

Илия Горанов

    Член на УС на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 7499 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    CLK200 Kompressor
    163hp, 2001, dark blue
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 май 2015 - 19:32

Само да поясним още веднъж - обжалва се наказателното постановление, защото в него се налага наказание, което се жали.
Актът не се обжалва, тъй като той е документ, с който длъжностното лице констатира, че си направил нарушение.

Последователността е следната:
1. Правиш нарушение (евентуално)
2. Длъжностно лице (катаджия) установява, че правиш нарушение
3. Длъжностното лице съставя акта, с който констатира, че правиш нарушение
4. Длъжностното лице предава акта на правоохранителния орган (КАТ)
5. Друго длъжностно лице определя наказанието според информацията от акта
6. Въз основа на определеното наказание се издава наказателно постановление
7. Наказателното постановление се връчва на нарушителя
8. Наказанието влиза в сила

Можеш да се жалиш (да обжалваш) наказателното постановление, тъй като с него се налага наказанието. Преди това - на акта няма какво да му обжалвжаш.

От тук следва важен извод - срокът от три дни за обжалване започва да тече от омента на връчване на наказателното постановление. Не от датата на съставяне на акта, не от датата на връчване на акта (когато е съставен в отсъствието на нарушителя, например с камера) и не от датата на съставяне на наказателното постановление, а именно от датата на неговото връчване!

...женичката на касата за постановленията ми каза че заради липсата на дата полицая който е писал акта трябвало да пише някакви допълнителни глупости...

Няма какво допълнително да пише. Ако допишат година само върху тяхното копие, която я няма върху твоето копие - това си е живо подправяне на документ и си е направо наказуемо, съмнявам се в КАТ някой да е толкова прост, да рискува да го направи. Няма какво друго да пише, защото наказателното постановление се съставя на базата на данните записани в акта - това е предназначението на акта! Постановление не се съставя на базата на спомени на катаджията, на базата на записки от българските възстания, а на информацията в акта. Ако някаква информация липсва в акта - нямат основание да съставят наказателно постановление. Ако датата е сгрешена - също, но е по-сложно за обжалване.

На мястото на колегата, ако изобщо му издадат наказателно постановление, аз лично бих си подготвил една жалбичка, в която да се посочи кратко и ясно - посочената в наказателното постановление дата не отговаря на датата посочена в акта, а именно - в постановлението е посочена дата ... а в акта е посочена дата без година ... На същото основание обжалвам ... дрън дрън, някой юридически грамотен може да го формулира по-прецизно.

Ако в акта пише една дата, а нарушението е било на друга дата - може да се поиска справка от КАТ, дали длъжностното лице е било зачислено на посочената в постановлението дата за патрул на посоченото място и т.н. ако е нощна смяна - почти няма шанс да е имал две нощни смени една след друга. Ако е дневна - пак е малък шансът да е бил на едно и също място и двата дни. Но дори и тогава - може да се поиска справка от кои дати са актовете с предходния и следващия номер и ако не са от същата дата - отново може да се обжалва успешно.

Акт не могат да коригират, след като е бил издаден. Постановление с различни данни от вписаните в акта не могат да издадат!

Между другото, друг не по-малко важен факт е, че на базата на един акт могат да съставят само едно наказателно постановление. В конкретния случай в акта има липсващ задължителен атрибут и няма какво да направят. Ако в акта има грешни данни - например грушна дата - също нищо не могат да направят. Но има случаи, в които например в акта е написана правилната дата, но след това допускат грешка в наказателното постановление. Ако веднъж са ти връчили постановлението с грешка в него и ти го обжалваш - не могат да съставят второ с коригирана грешка на основание на същия акт.



Поздрави и успех на колегите.

Аз съм привърженик на тезата, че дори и да съм нарушил правилата, ако те са допуснали грешка в акта - трябва да се обжалва!
  • 1

Ако си задаваш въпроса "струва ли си да ремонтирам стария Мерцедес", по-добре го продай и си купи чисто ново Пежо, Мерцедес не е твоята марка!
Бабини деветиниclk.babailiica.comнаргиле


#73 Ivan W210

Ivan W210

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 2835 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    E320 4MATIC
    E 250 TD
    150hp,1999
    ОГИН БЕШЕ!!!

Публикувано 11 май 2015 - 20:04

Много точно си обяснил Иля, има още една процедура,пътния полицай след като предаде написаните актове през изтеклата му смяна, те отлежават три дни на бюрото, на началника му. През този период ако шофьор представи убедителни писмени аргументи, че акта е написан неправомерно, шефа на районното има правото да го анулира.
  • 1

#74 Lambo_Rambo

Lambo_Rambo

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1647 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна/София
  • Автомобил:
    W201 190 '88 3.2 daily
    W201 190 '88 5.0 project car

Публикувано 12 май 2015 - 01:21

Тоест когато ми издадат наказателното постановление да го обжалвам на база на това че липсва година на акта и ще ми се размине? Жената на касата за наказателните постановления ми каза че при липсваща дата полицая пишел "докладна" но не разбрах дали това оправя проблема с липсващата дата. Нямаше как директно да я питам дали са се прецакали и дали ще мина метър.

 

 

Тренер като ми го писаха тоя акт полицая който ми го написа ми каза, че като си взема наказателното постановление мога да карам 1 месец с него, както мога да си карам с акта. Сигурен ли си за тези 7 дни и че после започват да се трупат лихви?


  • 0
Follow your own star...

#75 ivanhow

ivanhow

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 864 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes W203 220CDI 143hp ex
    Mercedes W211 E500 306 hp

Публикувано 12 май 2015 - 06:37

Няма никакви лихви. Илията го е обяснил много точно и правилно. Караш с акта, докато ти излезе наказателно постановление. После го взимаш и в 7 дневен срок можеш да обжалваш. Срока  за обжалване започва да тече от датата на връчване. Другият вариант е като вземеш наказателното, чакаш две години и то отпада по давност. Тези две години започват пак от датата на връчване на наказателното постановление.


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни