Към съдържанието

  •  

Снимка

Лого на Мерцедес Клуб БългарияМнения, предлежения, обсъждане


  • Please log in to reply
130 мнения по тази тема

#31 KPAHK

KPAHK

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 3766 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:MLADOST CITY
  • Автомобил:
    MB E 200, 2016
    MB E 320 CDI, 2007
    Mazda3 BL, 2011
    Toyota Hilux DLX, 2007
    Punto MK1, 1998
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 май 2006 - 14:48

Според мен ще е по-добре лъвът да е изправен (като на герба) и респективно звездата по-голяма :o

иначе идеята е добра B)
  • 0

#32 KPAHK

KPAHK

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 3766 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:MLADOST CITY
  • Автомобил:
    MB E 200, 2016
    MB E 320 CDI, 2007
    Mazda3 BL, 2011
    Toyota Hilux DLX, 2007
    Punto MK1, 1998
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 май 2006 - 16:38

ето я моятя идея за разположение:

Публикувано изображение

Емблемата - оригинална както препоръчва ВЕНИ
Лъва - малко поизправен и с ОЧИЧКИ :D щото това Т на главата малко ми е странно B)
  • 0

#33 st16me

st16me

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 638 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Кюстендил

Публикувано 11 май 2006 - 16:44

Абе я да се върнем на някоя по-елементарна идея, че туко виж ни помисят за клеб на Пежо ( Ако КРАНК изправи лъва още малко)
  • 0

#34 schnauzer

schnauzer

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 44 Мнения:

Публикувано 11 май 2006 - 16:56

мерси за отзивите! действайте смело, не съм от породата, дето тропа с краче и се цупи :D

тъй като вече почнах да отговарям на лс - може би е добре и тук, за да се избегнат ненужни повторения

за изправения лъв
бях започнал и изправен лъв но там възникнаха 2 проблема -
- като е изправен, основата му е по-малка и стават много сходни по размер с кръгчето на мерцедес и визуално не стои добре
(двата обекта се изравняват по сила, няма водещ)

- също така, като е изправен, кръгът трябва да нарастне, за да не увисне едната лапа, но така кръгчето става много голямо, затиска лъва и той стои като закачен придатък. в този случай води кръгът т.е. марката е над националния елемент

предния ден говорихме с алекс за вариантите - доколко да се ползва визуалната индентичност на МБ - доста клубове - американския, руския, немския, украинския, канадския, аржентинския ползват примерно синята емблема с лавровите клонки и изписват името си по кръга.
ползват и запазения шрифт

алекс обаче предложи да направим нещо нашенско (което за мен, трябва да призная е по-интересно...) и така всъщност стигнах до този вариант - превес на българското

ако решите кръгът и звездата да са водещи то тогава бих могъл да ги съчетая с изправено лъвче тип четническо - то има повече детайл и може да се върже с детайла в оригиналната емблема на МБ

предполагам при всички случаи трябва да получим разрешение да ползваме емблемата (в оригиналния й вид или не) съчетана с не-МБ елемент - в случая лъв
  • 0

#35 KPAHK

KPAHK

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 3766 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:MLADOST CITY
  • Автомобил:
    MB E 200, 2016
    MB E 320 CDI, 2007
    Mazda3 BL, 2011
    Toyota Hilux DLX, 2007
    Punto MK1, 1998
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 11 май 2006 - 17:09

изправено лъвче тип четническо - то има повече детайл и може да се върже с детайла в оригиналната емблема на МБ

а ми давай варианти и да гласуваме
  • 0

#36 schnauzer

schnauzer

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 44 Мнения:

Публикувано 11 май 2006 - 17:12

ето я моятя идея за разположение:

Публикувано изображение

Емблемата - оригинална както препоръчва ВЕНИ
Лъва - малко поизправен и с ОЧИЧКИ :D  щото това Т на главата малко ми е странно B)

горният вариант е пример за сравнително равнопоставени елементи, които не изграждат едно цяло - трябва да изберем кое да води - звездата или лъва

за очичките това вчера показвах и на жената - като се намали до размер за ползване (глава на сайта, визитка, чл. карта) очите се губят и стоят като нещо зацапано. стават прекалено ситен елемент.

има още един момент - човешкото око или по-скоро мозък сами си добавят елементи, които знаят, че трябва да се намират там.

струва ми се, че на малкия вариант никой дори не се сеща за очи, а не вярвам да го изтъпанчим някъде с размерите на надписите METRO, PRAKTIKER, BILLA върху магазините

имам и 1 вариант с очи и нокти - ако искате мога да го пусна?
  • 0

#37 ENOXELA

ENOXELA

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4188 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 11 май 2006 - 17:26

Според мен трябва да има баланс м/у знака на Мерцедес и оригинала на каменното изображение, но да наделява Българското в него.
Тоест аз съм за първоначалната идея само звездата може да е оригиналната лъскавата.
Може също така и да се поиграе с цветовете на лъва, но като не специалист не мога да давам миродавни мнения.
Отностно четничесткото лъвче, не съм съгласен нека се придържаме към оригиналните изображения.
Най лесно е да изкопираме нещо като са сторили другите клубове !!!
Нека герба на клуба да бъде Уникален като анамбъл и творение ;)
  • 0

#38 ENOXELA

ENOXELA

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4188 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 11 май 2006 - 17:34

ето я моятя идея за разположение:

Публикувано изображение

Емблемата - оригинална както препоръчва ВЕНИ
Лъва - малко поизправен и с ОЧИЧКИ :D  щото това Т на главата малко ми е странно B)

горният вариант е пример за сравнително равнопоставени елементи, които не изграждат едно цяло - трябва да изберем кое да води - звездата или лъва

за очичките това вчера показвах и на жената - като се намали до размер за ползване (глава на сайта, визитка, чл. карта) очите се губят и стоят като нещо зацапано. стават прекалено ситен елемент.

има още един момент - човешкото око или по-скоро мозък сами си добавят елементи, които знаят, че трябва да се намират там.

струва ми се, че на малкия вариант никой дори не се сеща за очи, а не вярвам да го изтъпанчим някъде с размерите на надписите METRO, PRAKTIKER, BILLA върху магазините

имам и 1 вариант с очи и нокти - ако искате мога да го пусна?

Добре това е една идея нека ако някой има друго в предвид да предложи. Ето например КРАНК какво предложи последно Темата за логото която замря
  • 0

#39 ENOXELA

ENOXELA

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4188 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 11 май 2006 - 17:40

А и никъде не казано колко на брой лога можем да притежаваме но едно от тях ще е Офицално ;)
  • 0

#40 phantasm

phantasm

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 190 Мнения:
  • Град:VARNA

Публикувано 12 май 2006 - 10:03

Това лого в първия пост е прекрасно!

Публикувано изображение
  • 0

#41 schnauzer

schnauzer

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 44 Мнения:

Публикувано 12 май 2006 - 11:37

Публикувано изображение

ето и вариант с изправен лъв тип четнически, както стана дума
направен е съвсем набързо, колкото да видите идеята - взел съм лъва от националния герб.
разбира се, ако решим да се върви в тази посока - изправен лъв той ще се стилизира за логото. (ще поровя да открия първоизточника, за да работя по него а не по съвременни версии)

мисля си и да заменя черните линии (детайли) в лъва с бели - както е в оригиналната МБ емблема, но нека обаче първо се реши дали ще се отиде в тази посока. извинявам се на всички, но нямам много свободно време и ми се иска да спестя един ден стилизация на изправен лъв, която може да е ненужна ако се реши нещо друго
  • 0

#42 Blond

Blond

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 3954 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    C124 200E 1992
    S202 220CDI 11.1999
    W211 220CDI 04.2004
    C207 350CDI 06.2009
    W212 220CDI facelift

Публикувано 12 май 2006 - 13:36

Това с изправения лъв ми харесва, но като че ли иска още един лъв от другата страна. А с два лъва може да стане и претрупано... Но докато не пробваш - не може да разбереш :-)
Браво за старанието и резултата!
Утре ще те потупам по рамото пред строя дори (шегувам се).
Респект!
  • 0

#43 schnauzer

schnauzer

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 44 Мнения:

Публикувано 12 май 2006 - 14:02

voilla :rolleyes:

Публикувано изображение
  • 0

#44 ENOXELA

ENOXELA

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4188 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 12 май 2006 - 14:21

Браво и от мен.Но заиграването с националните атрибути те е шега работа.Лъвчето много му прилича на това от герба на НРБ може би е по уместно е да се ползва нещо което не в герба :unsure: Колега ти ме хвърли в размисъл, и двете творения са мнго добри и ще е трудно да се избере.Все пак пъвото лого ме кефи повечко :D
  • 0

#45 Blond

Blond

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 3954 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    C124 200E 1992
    S202 220CDI 11.1999
    W211 220CDI 04.2004
    C207 350CDI 06.2009
    W212 220CDI facelift

Публикувано 12 май 2006 - 14:27

Определено с двете лъвчета е станало "пирфектно"!
Наистина ми харесва. дори не е претрупано.
А Алекс защо да не е от герба лъвчето(лъвчетата)? Нали това е идеята - да е Български фен-клуб и да си личи. Дори и по емблемата / логото ни .
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни