Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

не може да държи 800 оборота,просто угасваW124 200Е


  • Please log in to reply
30 мнения по тази тема

#1 Naseto

Naseto

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 65 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Mercedes-Benz

Публикувано 17 януари 2008 - 14:06

здравеите колеги,
преди два дни си закарах колата,124 200, м102 , в сервиз за диагностика в обеля , за6тото понякога прекъсваше при ниските температури около нова година , механика нещо ми настроиваше горивната смес /до дебитомера / и пред вкъщи започна да прекъсва пак , не много , но повече от преди.
Вчера дори неискаше да запали,веднага след като запали и угасва ,въобще не може да държи 800 оборота,просто угасва :angry:
Бих искал да ви предопредя,4е не е желателно да си карате колите на това място ,както и да попитам къде биха ми настроили правилно това нещо,примерно в дунев правят ли го?
Благодаря за разбирането предварително.
:4036:
  • 0
Публикувано изображение

#2 fika210

fika210

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 738 Мнения:
  • Град:Най-голямото село
  • Автомобил:
    W201 1991
    W210 2000

Публикувано 17 януари 2008 - 16:05

Аз бих ти препоръчал при Васко ул."Братя Миладинови" №14 /София/ тел0888706804 /Известният във форума сервиз на Петко/
  • 0
Verba volant,scripta manent...Казаното отлита,написаното остава .../ако не го изтрият/....

На тази сладурана е кръстена нашата марка
Публикувано изображение
Мерседес Йелинек

#3 Naseto

Naseto

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 65 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Mercedes-Benz

Публикувано 17 януари 2008 - 16:30

Аз бих ти препоръчал при Васко ул."Братя Миладинови" №14 /София/ тел0888706804 /Известният във форума сервиз на Петко/


да чувал съм за това място хубави работи,сега се сетих :) просто незнаех къде е , мерси за информацията ,ще се възползвам :)
  • 0
Публикувано изображение

#4 ENOXELA

ENOXELA

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4188 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 17 януари 2008 - 16:36

Насе,а ти платили му на онзи където ти пипа по колата?
Ако си му платил,върни се и или да ти я направи безплатно или да ти върне парите.
Ако ще ходиш при Петко пиши ми на ЛС.
  • 0

#5 Subsonic

Subsonic

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 4527 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ex W124 230E, 91
    ex W124 260E, 89
    ex S211 E320, 03
    C219 CLS500, 06

Публикувано 17 януари 2008 - 16:42

Мисля че имаш проблем с дебитомера.
Компа ти записва грешка и си минава на авариен режим.
Първо изчисти грешката, после настройка на сместа.
Ако след време пак почне да прави мизерии, значи нещо е за смяна, и моето предположение е че това е потенциометъра на дебитомера.
  • 0

#6 Naseto

Naseto

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 65 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Mercedes-Benz

Публикувано 17 януари 2008 - 17:10

Мисля че имаш проблем с дебитомера.
Компа ти записва грешка и си минава на авариен режим.
Първо изчисти грешката, после настройка на сместа.
Ако след време пак почне да прави мизерии, значи нещо е за смяна, и моето предположение е че това е потенциометъра на дебитомера.


преди 2 дни колата си работеше супер ,прекъсваше само в много студено време и то много рядко, мисля че просто не е настроил правилно, в същия този сервиз ми провериха компа и електрониката и ми казаха ,че всичко е наред с тях...мерси за предложението ако трябва ще го сменя ,петко ще каже в понеделник .
  • 0
Публикувано изображение

#7 Ivan Rashev

Ivan Rashev

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 181 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia

Публикувано 17 януари 2008 - 17:36

Добре де не мога да разбера защо във всеки втори пост го има това оплакване?!!
Това ли е слабата част на Мерцедес? Мойта 190Е '86 година след като мина през Васко трепери като запаля та се нетрае, дори и на топъл двигател като запаля пак прави така. Оправя се с карането, но ми е чудно всеки 2-3 все колата му не може да задържи 800 оборота.

Стара е колата това ли?
  • 0
Понеже ВИНАГИ забравям да напиша к'в Мерцедес имам, го пиша тук :) МОЙ от 04-07 г.
***************************************************************************
190Е 2.0 '86 Италия, 5 скорости, Монтирана :( АГУ от 2001 - BRC АТ90Е 100kW -> Премахната :), която се ПРОДАВА!
Мога да Ви помогна с Потенциометър Bosch 3 437 224 035 за 80 лв.

#8 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 17 януари 2008 - 17:41

Мрьсен е дебитомера и на всеки втори е мрасен и за тва така.Кофти филтри,нередовна смяна,нередовно почистване,прахоляк по улиците...............и готово,проблема се появява.

Аз им пернах К&Н филтри след като им почистих дебитата и на двата както и клапите,сега проблеми нямам.
  • 0
.

#9 Subsonic

Subsonic

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 4527 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ex W124 230E, 91
    ex W124 260E, 89
    ex S211 E320, 03
    C219 CLS500, 06

Публикувано 17 януари 2008 - 17:43

преди 2 дни колата си работеше супер ,прекъсваше само в много студено време и то много рядко, мисля че просто не е настроил правилно, в същия този сервиз ми провериха компа и електрониката и ми казаха ,че всичко е наред с тях...мерси за предложението ако трябва ще го сменя ,петко ще каже в понеделник .


Щото ти е била пробогатена сместа, и пича от диагнсотиката я е обеднил. Обаче сега е в другата крайност. Пиши какво е станало при Петко.

Добре де не мога да разбера защо във всеки втори пост го има това оплакване?!!
Това ли е слабата част на Мерцедес? Мойта 190Е '86 година след като мина през Васко трепери като запаля та се нетрае, дори и на топъл двигател като запаля пак прави така. Оправя се с карането, но ми е чудно всеки 2-3 все колата му не може да задържи 800 оборота.

Стара е колата това ли?


А иначе за потенциометрите - ами да, това е едно от слабите места на тая система. И Бош не искат да имат нищо общо, също както Майкрософт зае>а Win 3.11, Win 95.
Две тънки пътечки от някакъв материал, върху които се плъзгат две метални четчици вързани за клапата. Имай предвид че клапата не се мести само когато натискаш газта - тя е паразитна клапа и се мести когато поради някаква причина има разлика в налягането под и над нея. Общо взето дори на празен ход вибрира лекичко. След 200 - 300 000 какво мислиш става с пътечките.
  • 0

#10 Subsonic

Subsonic

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 4527 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ex W124 230E, 91
    ex W124 260E, 89
    ex S211 E320, 03
    C219 CLS500, 06

Публикувано 17 януари 2008 - 18:27

Босе, ти говориш за другите MAF сензори - тия hotwire дето са. Ама те са на м111-ките май.
Ние говорим за 102 мотор тука. Още по-стара технология.
  • 0

#11 ivanhow

ivanhow

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 864 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes W203 220CDI 143hp ex
    Mercedes W211 E500 306 hp

Публикувано 17 януари 2008 - 18:50

Аз бих ти препоръчал при Васко ул."Братя Миладинови" №14 //Известният във форума сервиз на Петко/


Васко ми е добър приятел.Аз работя на 5 метра от сервиза. Ако искаш ми се обади дасе чуем 0883300048 Иван
  • 0

#12 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 17 януари 2008 - 19:16

Босе, ти говориш за другите MAF сензори - тия hotwire дето са. Ама те са на м111-ките май.
Ние говорим за 102 мотор тука. Още по-стара технология.



:icon_coolgrin: Сьгласен.Кьде се намира сензора на по-старите?
  • 0
.

#13 Subsonic

Subsonic

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 4527 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ex W124 230E, 91
    ex W124 260E, 89
    ex S211 E320, 03
    C219 CLS500, 06

Публикувано 17 януари 2008 - 21:08

[url/] http://kolatamercede...13034561BOS.jpg [/url]

Ей тук в една съседна тема един от колегите е постнал снимка.

Това черното малкото дето е закачено от едната страната е въпросния потенциометър.

Обаче го продават ново барабар с металното за 1600-700 лв.
  • 0

#14 Ivan Rashev

Ivan Rashev

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 181 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia

Публикувано 17 януари 2008 - 21:39

Така де Субсоник, аз го търсих из нета още същата вечер, че Петко ме сдуха с тая цифра и че не може да се поправи. Намерих го из Американски сайтове. От няколко сервиза там ми пратиха майл, че имат тая част, още не съм им звънял, защото Васко пък нищо не ми каза за дебитометъра - изкривен, за смяна, за РИП и сега ще засека разхода пък да видим.

Брат ми каза че КН филтрите не са кой знае какво само дето струват по $40-45. Както и да е...

Дебитометъра може ли да се изчисти с пръскане с нещо друго? Инжекционите, дюзите и всичко през което минава бензин и има общо с разхода?

Другото което ме интересува има ли разлика между автомобилите тук в Европа и тези в Щатите? Става ?-с за всичко под капака?

Моля, ако някой има мнение да сподели, а аз после ще му пиша на лично...

Иван
  • 0
Понеже ВИНАГИ забравям да напиша к'в Мерцедес имам, го пиша тук :) МОЙ от 04-07 г.
***************************************************************************
190Е 2.0 '86 Италия, 5 скорости, Монтирана :( АГУ от 2001 - BRC АТ90Е 100kW -> Премахната :), която се ПРОДАВА!
Мога да Ви помогна с Потенциометър Bosch 3 437 224 035 за 80 лв.

#15 emil 126

emil 126

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 13 Мнения:

Публикувано 17 януари 2008 - 22:46

Така де Субсоник, аз го търсих из нета още същата вечер, че Петко ме сдуха с тая цифра и че не може да се поправи. Намерих го из Американски сайтове. От няколко сервиза там ми пратиха майл, че имат тая част, още не съм им звънял, защото Васко пък нищо не ми каза за дебитометъра - изкривен, за смяна, за РИП и сега ще засека разхода пък да видим.

Брат ми каза че КН филтрите не са кой знае какво само дето струват по $40-45. Както и да е...

Дебитометъра може ли да се изчисти с пръскане с нещо друго? Инжекционите, дюзите и всичко през което минава бензин и има общо с разхода?

Другото което ме интересува има ли разлика между автомобилите тук в Европа и тези в Щатите? Става ?-с за всичко под капака?

Моля, ако някой има мнение да сподели, а аз после ще му пиша на лично...

Иван


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни