Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Мултиконтурни седалки


  • Please log in to reply
5 мнения по тази тема

#1 IPSOS

IPSOS

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 58 Мнения:

Публикувано 08 януари 2008 - 09:33

Здравейте,

Бихте ли ми разяснили принципа на работа на помпането на седалките. Моите не се надуват. Разглобих седалката и тествах с помпа самите отделни отделения, не са спукани. Маркучите са здрави и не изпускат до вакумната помпа под седалката. Тя си работи нормално при другите и функции, но не иска да помпа самите седалки. Като разглеждах седалката и клапана за помпане на нея установих че там няма никакви кабели и сигнал кога да помпа седалките се взима от другаде. Другото, което ме смущава е това, че сигналната лампа за непоставен колан никога не свети, дори когато колата е само на контакт и не е изгоряла на 100%. Може ли да има връзка между двете?

Очаквам мнения за решението на проблема.

Мерси
  • 0

#2 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 08 януари 2008 - 10:28

Модел / че май е като моя ма да сме сигурни / ми дай да не се мотам напразно.

Почвам с вьпросите. :rolleyes: Работи ли ти вьздушната помпа ?Проблеми с централното имаш ли?Да чуваш сьскане в краката на пасажера?Проблем с асистента за затваряне на вратите?Проблем с отварянето на багажника или по-точно веждата която излиза при натискане на ключалката?

Не ме питай кво общо има,тия коли са трагедия като нещо не им работи. :kill_myself:
  • 0
.

#3 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 08 януари 2008 - 10:48

http://www.v12uberal...Assist_Pump.htm

Айде ти си,превеждай че не е малко и я мятай.Ако на горните вьпроси отговора е ДА ти е преебана помпата под задната седалка която е различна от помпата за затваряне на вратите и багажника която се намира в багажника,а не под седалката.Тая под седалката ти е проблема ако не ти работи и веждата.
  • 0
.

#4 IPSOS

IPSOS

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 58 Мнения:

Публикувано 08 януари 2008 - 11:39

Извинявай ако съм те подвел, но колата ми е W210 2001 година. Аз нямам асистент за вратите. Помпата която имам е една и тя е под задната седалка. До нея отива тръбичката с въздуха от седалката. До самата помпа имам и някакъв разширителен съд но не знам за какво е. Там пак влизат вакумни тръби. Всички останали функции на помпата работят нормално - подглавници, централно и багажник. От къде самата помпа взима сигнал кога да помпа и кога не? Като гледам тя е включена в CANBUS системата и навярно може да се тества с компютър?
  • 0

#5 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 08 януари 2008 - 11:54

Разширителния сьд е за по-голям дебит,да може да се справя с всичко по едно и сьщо време.За модела обаче идея нямам,да беше 140 или поне някоя генерация на големите ОК ма тоя модел не ми е попадал.

http://w210.pietrzyk...ctrical_can.htm
  • 0
.

#6 IPSOS

IPSOS

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 58 Мнения:

Публикувано 08 януари 2008 - 13:46

Да правилно. Но все пак си мисля, че някъде трябва да има датчик, който да следи налягането в седалките и да и казва на помпата кога да помпа или не. Може да се намира и в самата нея. Дали някъде може да се намери подробно описание на тази помпа?
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни