Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Новата GL класаСамо фото


  • Please log in to reply
21 мнения по тази тема

#16 LYNX

LYNX

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2380 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 06 декември 2007 - 23:02

Здравей,Свалко!

Размера на гумите требе да се въведе чрез стардиагнозата в напасващите менюта на ESP,..Traction,..KIW,..ZGW..и още неколко системи които си говорят по CAN-шината с Автом.трансмисия и Моторния блок.

Ръчно от мултиволана не става...

Или да си поръчаш гуми по размер-оригинален!

За сервизните интервали,.не се коси,..да си ги пише квито си иска!
Иначе разяснението за тези буквички и какво требе да се прави,..ще ни отнеме доста време и драскане,..не е нужно!
Като идеш при дилъра за кодировките,помоли приемчика да ти покаже във WIS,..как се попълва документ на ASSYST,..и какво се предприема при буквените сервизи,..спрямо тайния код които се чете от твоето табло/instrument cluster/

Успех!
  • 0

#17 W140

W140

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4552 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:фото, музика, пътувания
  • Автомобил:
    Двуколка '87

Публикувано 06 декември 2007 - 23:15

М-даааа...шефа ми си купи GL 400 CDI 4 Matic преди десетина дена...Чака 4 месеца,което не е много!Засега нема грижи...на следващата среща ша дода с нея Фото-то да я наснима едно убаво...!

:bigemo_harabe_net-110: :bigemo_harabe_net-110: :bigemo_harabe_net-110: :bigemo_harabe_net-110:
еваларка пламене
  • 0
=> W140 <=
"Jeder Tag ist ein neuer Anfang, jede Nacht eine neue Versuchung."
Галерия W140
Публикувано изображение

#18 Svalko

Svalko

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 104 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Pyce/Chicago
  • Интереси:Автомобили, Мотоспорт (F1), Футбол, BMW (Бира, Мотоциклети и Жени), и не пропуска пикници сред природата ;)

Публикувано 07 декември 2007 - 02:33

Здравей,Свалко!

Размера на гумите требе да се въведе чрез стардиагнозата в напасващите менюта на ESP,..Traction,..KIW,..ZGW..и още неколко системи които си говорят по CAN-шината с Автом.трансмисия и Моторния блок.

Ръчно от мултиволана не става...

Или да си поръчаш гуми по размер-оригинален!

За сервизните интервали,.не се коси,..да си ги пише квито си иска!
Иначе разяснението за тези буквички и какво требе да се прави,..ще ни отнеме доста време и драскане,..не е нужно!
Като идеш при дилъра за кодировките,помоли приемчика да ти покаже във WIS,..как се попълва документ на ASSYST,..и какво се предприема при буквените сервизи,..спрямо тайния код които се чете от твоето табло/instrument cluster/

Успех!

Ей, Линкс, опасен си :icon_welldone: !!!
Аз, че няма да си поръчвам нови гуми, че няма($1000 е цялото удоволствие, с доставката и монтажа). Доволен съм и от тези, здраво драпат на лед и сняг, а то тук тази седмица, сериозно ни навява! Ами напролет, като се върна от България, ще дотъркалям Континентал-а, и наесен пак с тези. Та поне за $1000 да ги потъркалям 2 сезона.Все пак аз карам по 60 000 мили, че понякога и до 100 000 на година стигам. Дано Мерци се държи прилично, да не се посрамим пред Линкълните. Че с тях до сега не съм имал сериозни проблеми до към 250 000 мили.
За сервиза, в сервизната книжка е описано какво се прави, за всеки сервизен интервал. Затова казвам , че съм "преместил" сервиза в къщи, защото, основните работи по облужването мога и сам да си ги правя. В дилъра в по-вечето случаи ми губят времето, а и ме рапат по $130/час.
За сега при тях само по гаранционните дефекти ходя, ама те май вече свършиха(надявам се)
  • 0

#19 Svalko

Svalko

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 104 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Pyce/Chicago
  • Интереси:Автомобили, Мотоспорт (F1), Футбол, BMW (Бира, Мотоциклети и Жени), и не пропуска пикници сред природата ;)

Публикувано 07 декември 2007 - 06:25

Хайде още малко за зимните гуми. То има отделна тема, но аз искам да споделя опита на 4х4 или 4 МАТИК-а на Мерцедес.
Преди малко едно момченце(да не кажа друга дума), така ми се въртя пред мене и то 2 пъти( явно не му разбира още) с едно АУДИ А4, последното купе(от 2004 насам). Нищо че е AWD( т.е. постоянно 4х4). За GL-a, Mercedes не предвиждат възможност за изключване на 4х4, както е при другите SUV-тa. Казват, ако с това закъсаш, ние сме насреща :icon_coolgrin: ! Аз се опитах да го връткам преди няколко дена на поледицата и после на снега, само че с тези гуми , дори тракшъна и АБС-а не се включват. Захапват здраво. Чуствам колата обаче по-нестабилна, с по-тънките гуми, на сухо, на мокро , на сняг. Мислех, че не е толкова голяма разликата между 275 и 255, а и с по-тънки гуми, по принцип гази по-лесно дълбок сняг( поне такъв ми е опита от БГ с Кадета).Наистина жалко, че нямаше такива гуми, с моя размер.Ще видим тази зима ще си покаже, за сега сняг дал господ ;)
Ето и ТОВА са гумите.
  • 0

#20 Ta4kata

Ta4kata

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 394 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пазарджик

Публикувано 13 януари 2008 - 22:34

На мене колата ми харесва, в момента съм в преговори за закопуването на GL320 дават хората две години гаранция без значение от пробега което ме устроива и то доста цената на екстрите са доста сорови
  • 0

#21 Svalko

Svalko

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 104 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Pyce/Chicago
  • Интереси:Автомобили, Мотоспорт (F1), Футбол, BMW (Бира, Мотоциклети и Жени), и не пропуска пикници сред природата ;)

Публикувано 02 февруари 2008 - 19:39

На мене колата ми харесва, в момента съм в преговори за закопуването на GL320 дават хората две години гаранция без значение от пробега което ме устроива и то доста цената на екстрите са доста сорови

Как така 2 години гаранция :kill_myself:?!
Колата излиза от завода с 4 години гаранция или 50 000 мили(80 000 км). Когато я купувах миналата година февруари ми искаха $3500 за удължена(extended warranty) гаранция до 100000 мили( 160 000 км) и до 6 години. само, че аз карам по 50 000 мили годишно и това много, много не ме устрои. Вчера бях в дилъра за смяна на масло и ми предложиха удължаване на гаранцията до 100 000 мили, 6 години за $1900.Колата в момента е на 49000 мили :icon_welldone: ! Още малко ще се почудя, защото и $1900 на са малко, но само предното ми стъкло струва $4500 :kill_myself: , един амортисор е $1600, така че може и да си струва.
  • 0

#22 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 30 април 2008 - 20:22

Удължи си гаранцията на 6г. и не му мисли, скоро време ако не ти се е обадил AIRMATIC-а, ще ти се обади и ако е след гаранция се хващаш яко за палците че не са никак евтини ;)
  • 0

logo-600-1002.png





0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни