Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Новата GL класаСамо фото


  • Please log in to reply
21 мнения по тази тема

#1 ENOXELA

ENOXELA

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4188 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 08 май 2006 - 18:56

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение
  • 0

#2 W140

W140

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4552 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:фото, музика, пътувания
  • Автомобил:
    Двуколка '87

Публикувано 14 май 2006 - 14:32

до колкото разбрах това не било Г-класа
а няккакъв нов клас на мерц
а новата г-класа щяла да излезе 2008 или 2009
не знам не съм сигурен :huh:
  • 0
=> W140 <=
"Jeder Tag ist ein neuer Anfang, jede Nacht eine neue Versuchung."
Галерия W140
Публикувано изображение

#3 neichev

neichev

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1019 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Добрич --- Варна
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W201 1988`

Публикувано 14 май 2006 - 15:12

До колкото знам това е изцяло нов клас на Мерцедес предназначен предимно за Американския пазар! От класа на Ескалеид Навигатор да конкурира американските машини! Доста по голям от МЛ и Г класата.
А Г-класата мисля че до 2009 г. ще се произвежда. ;)
  • 0
Mercedes-Benz W201

#4 sky

sky

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2135 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София;Казанлък
  • Автомобил:
    190E 2.3

Публикувано 14 май 2006 - 19:20

На мен много ми харесва ;) .Да се надяваме че няма да е само за американския пазар.
  • 0
Публикувано изображение

#5 Bustter

Bustter

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 615 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Не се знае, знае ли се...
  • Интереси:Финикийски знаци.

Публикувано 20 май 2006 - 15:36

Бе страно има и 4 литров дизелов двигател тоя модел които предполагам че е за Европа...
  • 0

#6 neichev

neichev

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1019 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Добрич --- Варна
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W201 1988`

Публикувано 20 май 2006 - 17:18

Момчета не сам казал че е само за Американския пазар а че ще е предимно за него защото в Еврота хората предпочитат по малки и икономични коли докато в щатите не е така...! :rolleyes:
Да се надяваме че скоро ще го видим и по нашите пътища! :)
  • 0
Mercedes-Benz W201

#7 McLean

McLean

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 1 Мнения:

Публикувано 08 юни 2006 - 15:58

Да новия GL на Mercedes за каде са трагна ли с него незнам Американски пазар глупости с тази петролна кризичка едва ли ще му се зарадват изобщо, а за капак на всичко и абривиатурата GL G? Ооооооо далечноооо е за този модел. Oкапазиха ML правейки го в профил да изглежда така че все едно е сплескан а и със скосяващата се задница тва джип ли е? Адмирации за GL че поне височината му е една и съща но относно широчината на тавана неееееееее пак скосяване в задницата еххххххх поне като го правите за амерканския пазар да бяхте поразгледали по обстойно техните ''джипчета'' уважаеми господа от Mercedes а не после пак да си блъскате главиците защо Range Rover защооооо..... ще спирали G класта? тя да не е SMART чето ви наред с другите ви измишльотини Погледнете Brabus какво прави с G класта и поне техния фейслифт вкарайте в сериино производство щом искате печалби меркантилни типчета такива.
  • 0

#8 DJ FUNKY

DJ FUNKY

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2660 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:СОФИЯ
  • Автомобил:
    C 220 Т CDI Sport 1999 г. W 124 300 D Turbo 1992 г.

Публикувано 26 ноември 2006 - 22:11

Да новия GL на Mercedes за каде са трагна ли с него незнам Американски пазар глупости с тази петролна кризичка едва ли ще му се зарадват изобщо, а за капак на всичко и абривиатурата GL G? Ооооооо далечноооо е за този модел. Oкапазиха ML правейки го в профил да изглежда така че все едно е сплескан а и със скосяващата се задница тва джип ли е? Адмирации за GL че поне височината му е една и съща но относно широчината на тавана неееееееее пак скосяване в задницата еххххххх поне като го правите за амерканския пазар да бяхте поразгледали по обстойно техните ''джипчета'' уважаеми господа от Mercedes а не после пак да си блъскате главиците защо Range Rover защооооо..... ще спирали G класта? тя да не е SMART чето ви наред с другите ви измишльотини Погледнете Brabus какво прави с G класта и поне техния фейслифт вкарайте в сериино производство щом искате печалби меркантилни типчета такива.

Стана 4х4 на годината в Сащ :Dn:
  • 0
Публикувано изображение
СИРОМАХ DJ , ЖИВ ДЯВОЛ !!!!!
DON`T FUCK WITH MODERATORS!
MY FACEBOOK
http://stara-sofia.com/
Гласувайте за доброто име на "Мерцедес - Бенц Клуб България" В БГ ТОП
Публикувано изображение

#9 Svalko

Svalko

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 104 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Pyce/Chicago
  • Интереси:Автомобили, Мотоспорт (F1), Футбол, BMW (Бира, Мотоциклети и Жени), и не пропуска пикници сред природата ;)

Публикувано 13 август 2007 - 21:09

Здравйте, на всички, любители на Mercedes-Benz! Много се радвам че вече съм член на клуба. От известно време чета форума и аз искам да споделя с вас моят опит с тази кола. Аз карам GL 320 CDI почти половин година вече. Доста мили (км) и навартях. мога спокойно да кажа че по-добър автомобил още не е създаден в света. Трябва човк да се качи и да покара за да се увери. Като всеки нов модел, и тук има неща за дооправяне. Независимо че модела се произвежда от 2006 г. в Германия и всички системи са изпробвани и на ML преди да решат да направят GL, проблемите са същите. Понеже съм член и на MB-USA Club и там чета за проблеми с турбокомпресора, за 7 степенната скоростна кутия и все такива доста сериозни, мога да кажа че за 26000 мили за по-малко от 5 месеца не сам имал никакви оплаквания. Преди окло 3 седмици двигателя нещо сдаде багажа, чукаше и кутиата не знаеше да превключи ли или не, защото нямаше тяга. Оказа се лоша нафта, не можах да повярвям. Като аз зареждам само Ultra Low Sulfur Diesel под 15 ppm.
Сега пъk AIRMATIC-a отказва. Ту включва ту изключва компресора ( компресора прегрява). Специалистите в дилъра ми смениха релето ( не е много умно, защото то си работеше) и като и злязох от сервизаслед 5 мин. пак сдаде багажа. Сега искат да ми сменят компресора. Видях че има доста добри специалисти сред вас (явно в дилъра се учат на моята кола), може би вие момчета да знаете по-вече за проблем от това естество!
Благодарен сум на всеки който може да сподели опит или информация!!!
  • 0

#10 LYNX

LYNX

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2380 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 13 август 2007 - 21:33

Здравйте, на всички, любители на Mercedes-Benz! Много се радвам че вече съм член на клуба. От известно време чета форума и аз искам да споделя с вас моят опит с тази кола. Аз карам GL 320 CDI почти половин година вече. Доста мили (км) и навартях. мога спокойно да кажа че по-добър автомобил още не е създаден в света. Трябва човк да се качи и да покара за да се увери. Като всеки нов модел, и тук има неща за дооправяне. Независимо че модела се произвежда от 2006 г. в Германия и всички системи са изпробвани и на ML преди да решат да направят GL, проблемите са същите. Понеже съм член и на MB-USA Club и там чета за проблеми с турбокомпресора, за 7 степенната скоростна кутия и все такива доста сериозни, мога да кажа че за 26000 мили за по-малко от 5 месеца не сам имал никакви оплаквания. Преди окло 3 седмици двигателя нещо сдаде багажа, чукаше и кутиата не знаеше да превключи ли или не, защото нямаше тяга. Оказа се лоша нафта, не можах да повярвям. Като аз зареждам само Ultra Low Sulfur Diesel под 15 ppm.
Сега пъk AIRMATIC-a отказва. Ту включва ту изключва компресора ( компресора прегрява). Специалистите в дилъра ми смениха релето ( не е много умно, защото то си работеше) и като и злязох от сервизаслед 5 мин. пак сдаде багажа. Сега искат да ми сменят компресора. Видях че има доста добри специалисти сред вас (явно в дилъра се учат на моята кола), може би вие момчета да знаете по-вече за проблем от това естество!
Благодарен сум на всеки който може да сподели опит или информация!!!




Компресора на Еър Матика ти се включва често ,защото имаш пропуск на вуздух от някоя тръбичка ,вентилблок или амортизатор!
Смяната на реле и компресор няма да реши дилемата!
Още си в гаранция-търси си правата-дигай скандали,заведи адвоката!

Я им занеси една кофа със сапунка и една гъба и да търсят откъде изпуска!
В Stardiagnosis има опция Leaking check-там автоматично се търси къде е теча на въздух-възел по възел!

Успех!
  • 0

#11 Svalko

Svalko

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 104 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Pyce/Chicago
  • Интереси:Автомобили, Мотоспорт (F1), Футбол, BMW (Бира, Мотоциклети и Жени), и не пропуска пикници сред природата ;)

Публикувано 13 август 2007 - 21:43

Компресора на Еър Матика ти се включва често ,защото имаш пропуск на вуздух от някоя тръбичка ,вентилблок или амортизатор!
Смяната на реле и компресор няма да реши дилемата!
Още си в гаранция-търси си правата-дигай скандали,заведи адвоката!

Я им занеси една кофа със сапунка и една гъба и да търсят откъде изпуска!
В Stardiagnosis има опция Leaking check-там автоматично се търси къде е теча на въздух-възел по възел!

Успех!


Благодаря, за съвета!!! Очаквах бърз отговор, но LYNX ти надмина всичките ми очаквания! Страхотни сте! Съжалявам много че не съм в България да се включа във вашите събори. Сигурен съм че си изкарвате страхотно. Благодаря ти още веднъж! :flagMB new:
  • 0

#12 ENOXELA

ENOXELA

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4188 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 14 август 2007 - 14:31

Здравей,.На снимките изглежда супер но на живо е грозотия направо отврат и не познавам някой който да не я е искарал от магазина и да не се е строшила.
Наскоро мой познат си закупи от БС същия GL 320 CDI и оттам направо тръгна за Гърция,малко след границата еарматика му здаде багажа.При него беше изгорял компресора от прегряване.
  • 0

#13 Svalko

Svalko

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 104 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Pyce/Chicago
  • Интереси:Автомобили, Мотоспорт (F1), Футбол, BMW (Бира, Мотоциклети и Жени), и не пропуска пикници сред природата ;)

Публикувано 14 август 2007 - 21:58

Здравейте и от мен! Аз излязох от сервиза за по-малко от час и кака ти Мерци сега пее ли пее :icon_welldone: ! Това е страхотен автомобил и който не се качвал на него, не може и да си представи какво е да го караш! Признавам че имах резерви преди да го купя, по простата причина че сглобяван тук, а на черните от Алабама много много вяра нямам. Всичко призведено тук (с изключение на японските автомобили, не знам как го постигат но са много добри) е боклук. Но ако и на твоя приятел се е счупила, значи си е инженерна недомислица нещо на германците. И те се издъват за съжаление и мен най-много ме боли, като им чета статистиките, че последните модели на Мерцедес са най-лошите в класа си, на Американския пазар. И че GL 320 CDI е втори след AUDI Q7, SUV катонай-лоша за екологията кола. Но пък който седне в нея не му се излиза и не спират да ме спират по паркинзите и бензиностанциите и да ме разпитват за нея. По-икономична е от всички седани среден клас, че дори и от много малки автомобили ( те тук малките са с големи двигатели, 1.8 е най-малкия). Живот и здраве и България да и се радвате. Интересно ми е обаче, защо официалният предтавител Балкан Стар я няма, а видях он-лаин 15-тина бройки по автокъщи в София.
  • 0

#14 Svalko

Svalko

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 104 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Pyce/Chicago
  • Интереси:Автомобили, Мотоспорт (F1), Футбол, BMW (Бира, Мотоциклети и Жени), и не пропуска пикници сред природата ;)

Публикувано 06 декември 2007 - 22:42

Както гледам, само аз питам за GL-a, затова и не пускам нова тема ами си пиша тук.
Аз "преместих" сервиза в къщи и за сега се справям с облужването, благодарение на вас и на американските Мерцедес-форуми :kill_myself: !
Имам обаче бърз въпрос. Понеже беше трудно да си намеря зимни( или всесезонни гуми ) 225/55/19 за моя Мерци, а не исках да слагам пак Континентал-а, които са оригинални за модела, сложих Пирели Скорпион 255/55/19 (би триабвало да са 225/60/19, но такива не се произвеждат за моя модел), че зимата дойде тука, не на шега.
Какво стана обаче: трансмисията като че ли приплъзва( както с ръчни скорости, когато съединителят ти е за смяна), двигателят работи на по-високи обороти ( при 70 мили/час беше мисля 1600 оборота на 7-ма предавка, сега е 2100), реалната скорост на колата е 68.4 м/ч, при половение че ми показва 70, и ми дава естествено по-добър разход на гориво ( преди на магистрала средният разход беше 27, 28 мили/галон, трудно 30, трябва да карам наистина с 55м/ч за да го стигна) сега почти винаги е над 30, до 32 м/галон, защото заради "грешните" гуми, и 1 измината миля която отчита дефакто не е 1 миля, защото външният диаметър на новите гуми е с 0.9 инча, или 2,5см по-малък.
Трябва ли да задам от сервизното меню мякъде , че съм с друг размер гуми?
А и след последната смяна на масло и зануляването, сега ми показва "Сервиз Ц" не както преди само А и Б. Дали защото зададох, че съм правил пълен сервиз Б :unsure: ?
  • 0

#15 mbenz

mbenz

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2892 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    МВ 124/Е 250D 20V'94г.

Публикувано 06 декември 2007 - 22:50

М-даааа...шефа ми си купи GL 400 CDI 4 Matic преди десетина дена...Чака 4 месеца,което не е много!Засега нема грижи...на следващата среща ша дода с нея Фото-то да я наснима едно убаво...! ;) Казвам отсега,че не е моя,щото някой може да си помисли:кога стана касиер на Клуба-кога си купи чисто нова GL 400 CDI(или 420 беше?!)! :tongue:
  • 0
Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни