Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Меро умре,по-точно съединителя :(W210


  • Please log in to reply
45 мнения по тази тема

#1 Тоцата

Тоцата

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 543 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:от село съм :)
  • Автомобил:
    FORD EXPLORER

Публикувано 03 януари 2008 - 23:59

Днес както си обикалях планинските улички в Рударци и закъсах в една преспичка... таман да излезне колата и съединителя просто престана да функционира... Големо разочарование, не съм забелязал някакво по-особенно държане или разлика от преди, просто престана да функционира... Утре е на канала и дали някой ще може да каже какво точно да гледам. Предполагам че нещо или се извадило или е изгоряло, ама ще видиме... като е изгасена колата скоростите се превключват без проблем.

Поздрави.
  • 0

#2 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 04 януари 2008 - 00:02

Жило???
  • 0
.

#3 Тоцата

Тоцата

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 543 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:от село съм :)
  • Автомобил:
    FORD EXPLORER

Публикувано 04 януари 2008 - 00:05

Жило???


До колкото знам няма, всичко е на хидравлика... Поне знам че преди да се скъса жилото се втвърдява... А на мене нищо по-особенно не ми е направило впечатление... Само след като стана всичко и предала омекна...
  • 0

#4 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 04 януари 2008 - 00:11

Кьсал сьм на Баварец,Сузуки Самурай,Голф 1..................без да се втьрди.Почвам да ровя...................



Опаааа,на Бавареца беше на газта. :kill_myself:
  • 0
.

#5 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 04 януари 2008 - 00:20

http://www.detali.ru...&...035&Cat=45P

Те тука е някьде ма не ти намирам педалите как са.Кофти модел тва,няма го тук
  • 0
.

#6 Тоцата

Тоцата

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 543 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:от село съм :)
  • Автомобил:
    FORD EXPLORER

Публикувано 04 януари 2008 - 00:21

Това ми изглежда че е линията на съединителя:

Posted Image

хидравлика....
  • 0

#7 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 04 януари 2008 - 00:23

Няма лошо у хидравликата.Провери я да не тече някьде по снадките,провери как си с течноста и стопли под педалите някак си,да речем палиш и пускаш парното само в краката.Може от жегата да му омекнат гумичките и да стигнеш поне за кьдето си трьгнал.

Двойното амбриране владееш ли го? :flagMB new:
  • 0
.

#8 Тоцата

Тоцата

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 543 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:от село съм :)
  • Автомобил:
    FORD EXPLORER

Публикувано 04 януари 2008 - 00:27

Няма лошо у хидравликата.Провери я да не тече някьде по снадките,провери как си с течноста и стопли под педалите някак си,да речем палиш и пускаш парното само в краката.Може от жегата да му омекнат гумичките и да стигнеш поне за кьдето си трьгнал.

Двойното амбриране владееш ли го? :flagMB new:


Е аз вече се прибрах, около 5 км. се озорих, ама стигнах... А даже и с двойно не става... Просто нема напипване на колко оборота да ми превключва без съединител...
  • 0

#9 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 04 януари 2008 - 00:30

Леко чука газ и като падат оборотите рьгаш втора.Малко преди да застинат на 1000,само дьрпаш,а не сецаш и става,трета е още по-лесна.

Земи на жената сушоара и оди духни на хидравликата ако имаш масло.Тьпо ма други идеи нямам.
  • 0
.

#10 Тоцата

Тоцата

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 543 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:от село съм :)
  • Автомобил:
    FORD EXPLORER

Публикувано 04 януари 2008 - 00:35

Леко чука газ и като падат оборотите рьгаш втора.Малко преди да застинат на 1000,само дьрпаш,а не сецаш и става,трета е още по-лесна.

Земи на жената сушоара и оди духни на хидравликата ако имаш масло.Тьпо ма други идеи нямам.


Немам жена, младо момче съм :)... Па и коса немам (къса е де, не съм хептен...)... :( А колата седи на улицата че немога да я приберем у двора... малко наклонче има и без съединител не мога да оперирам спокойно... утре сутринта съм у на комшията гаража, че още си нямам...

Само да отбележа пак че цял ден карах колата... и ми прекъсна съединителя след като вече бях покарал около 10-ина километра и вечерта... Демек не вервам да е от студа (нищо че е -12 градуса тука).
  • 0

#11 Тоцата

Тоцата

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 543 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:от село съм :)
  • Автомобил:
    FORD EXPLORER

Публикувано 04 януари 2008 - 01:01

Риса май е легнал да спи... иначе ще сподели какво е слабото място на тея хидравлики :tongue:
  • 0

#12 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 04 януари 2008 - 01:14

Гумички бате,то друго няма.Ако имаш течност и гумичките са здрави трябва да работи.



:offtopic1: Хидравликата е готино нещо,Старите лодки са пьлни с хидравлика - много тежки и управлението е на хидравличен цилиндьр,там строши ли се,малко да избие или да му обьркаш маслото или повечко да сипеш та да обьрне гумичките..........................и глей ко стаа,няма оправия.Обикновенно кьса на снадка ако някой е барал там,от натягане главно,но при теб е от гумичките на буталцето.

На да видиш като се преебе помпата как един кара,един сипва изтеклото обратно,трима се молят :kill_myself:



Posted Image
  • 0
.

#13 Vladek

Vladek

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3744 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 04 януари 2008 - 11:19

Ако има вилка на скоростите пипни и ако помпите бачкат ,пипни и нея
Преди години бях строшил ушите на такава вилка(не беше на БЕНЦ де) и всички помпи си работеха ма нямаше отцепване
Имал съм случай (на "Плиска" по бул.Ц.шосе) ми се раздроби феродото на съединителя и си останах на място
Дано да не са тези неща ,че става сложно
Лоша работа в лошо време
Гадно
:4036:
  • 0
Публикувано изображение
Шофьорски стаж ... 28-29г.
За повече контакти - купете си разклонител

#14 Тоцата

Тоцата

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 543 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:от село съм :)
  • Автомобил:
    FORD EXPLORER

Публикувано 04 януари 2008 - 17:22

Днес я гледах известно време на канала, ама нали гаража не е мой, та не съм се заемал да я разглобявам. Утре съм в сервиза да видим какво е станало...
  • 0

#15 mbenz

mbenz

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2892 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    МВ 124/Е 250D 20V'94г.

Публикувано 04 януари 2008 - 17:29

Днес я гледах известно време на канала, ама нали гаража не е мой, та не съм се заемал да я разглобявам. Утре съм в сервиза да видим какво е станало...


Абе мисля си....най-вероятно спир. течност никога не е сменявана и си е оригиналната,а тя е силно хигроскопична,и при тези студове може да е сдала фира,та оттам да е проблемът,знам ли...?То си е казано да се сменява на 2до 3 години,ама тва само аз и чат-пат някой друг го правим...!На твое място с това бих започнал-няма да е излишно!
  • 0
Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни