Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

"Brake Lining Wear" - Това светна на дисплеяW210 E320 1996г.


  • Please log in to reply
26 мнения по тази тема

#1 top

top

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2097 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes SL350 2010 316hp
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 03 януари 2008 - 14:53

Някой знае ли какво означава това съобщение "Brake Lining Wear" и също на дисплея показва картинката която е за накладките (кръгче с по три чертички отстрани). Надписа се е появил докато колата е буксувала в сняг.
  • 0

#2 rom_stan

rom_stan

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 40 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Елин Пелин

Публикувано 03 януари 2008 - 16:12

Здравей,
Вчера и на мен ми светна датчика за накладки слид едно продължително буксуване но после се оправи. Сигурно е кабелче защото накладки са нови. Изчакай малко.
  • 0
Нека всичко бъде добродетелно.

#3 Само Дизел

Само Дизел

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 929 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Германия

Публикувано 03 януари 2008 - 16:57

Като мята сняг по апарата, датчика дава на контакт и светва лампичката. Ако не светва повече и си сигурен, че са ти наред накладките, няма страшно.
  • 0
Mercedes-Benz - защото животът е твърде кратък.
'91 S124 300 TD Turbodiesel OM603

#4 top

top

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2097 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes SL350 2010 316hp
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 03 януари 2008 - 17:40

Мерси за отговорите,
След като се появи тоя надпис после не е изчезвал в смисъл маха се от дисплея като се натисне "R", но после като се запали колата отново светва, сигурно са накладки защото гледах в книжката където записвам всички неща които се правят по колата и за последно са сменяни в началото на 2007г. Ще я закарам на сервиз да видят как са предните и задните и ако трябва ще ги сменя заедно с датчиците.
  • 0

#5 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 03 януари 2008 - 20:01

За една година трудно ще ги смелиш ма знае ли човек.Коя кола говорим?

:icon_coolgrin: Скивай кво намерих,Звьнни им на тия и ги питай какви накладки имат - Аксис или ПБР керамика,може и Акебоно Евро, Хаук ако са ти за смяна накладките.

ЗДРАВЕЙ
НИЕ СМЕ ПРЕДСТАВИТЕЛИТЕ НА SPARCO I FERODO RACING ЗА БГ . ВСИЧКО ТОВА КОЕТО ГО ТЪРСИШ ГО ИМАМ В МАГАЗИНА . ПРОДАВАМЕ И НА МНОГО ДРУГИ МАРКИ КОИТО СА СВЪРЗАНИ С АВТОМОБИЛНИЯ СПОРТ И ТУНИНГА . КАТО КЕРАМИЧНИ СЪЕДИНИТЕЛИ , УСИЛЕНИ ПРЕТИСКАТЕЛИ , УЛЕКОТЕНИ МАХОВИЦИ , БЕНЗИНОВИ И СПИРАЧНИ МАРКУЧЕТА , СПОРТНИ ГЪРНЕТА , ФИЛТРИ- K&N , JR , GREEN, SPARCO . НАКЛАДКИ РЕЙСИНГОВИ И ТУНИНГ СЕРИИ . В МОМЕНТА ИМАМ ДОСТА СЕДАЛКИ НА SPARCO КОИТО СА НА ОФЕРТНИ ЦЕНИ . МАГАЗИНА СЕ НАМИРА В ВАРНА НА УЛ. КАРАМФИЛ 28 GSM 0888/ 613 -018 .


http://clubs.dir.bg/...n...rt=all&vc=1
  • 0
.

#6 Lorinser

Lorinser

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5339 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    --Първият в БГ C124 CE500 M117-V8 Custom.
    --W126 260SE 1988

Публикувано 05 януари 2008 - 01:42

хмм аз мисля вече да се обурудвам и на 2та мерца с кермични накладки, това че не цапат си е богатство. писна ми от мърляви джанти. още повече че аз не давам на никой да ми пипа спирачките освен АЗ, колкото и да ме мързи си ги сменям, но като се сетя какво свинене, мърляне настава....


top това което ти изписва ми звучи така (без да съм сигурен): износена спирачна линия. ще го преведа: износени спирачни маркучи, ТОЕСТ, на стари маркучи се получават БАЛОНИ, които се издуват и се пълнят със спирачно масло. и в един момент се оказва че все едно имаш въздух в системата. ASR подава масло към спирачките, но те немогат да затегнат заради балоните и отчита загуба на масло, от там подава сигнал.
незнам дано да греша, защото все пак е по-евтино да смениш само накладки

сменял съм такива маркучи, които са на прага да се спукат!!!!!!
  • 0

#7 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 05 януари 2008 - 03:26

Кои са добри кажи,зяпах едно време с метална оплетка,почесвах се и бая се зачудих ма моите много добре изглеждат.

Публикувано изображение

Нещо такова.Предимството било,че колкото и малко да е раздуването на обикновенните гумени при тия това е избегнато.Оплетката предпазвала от раздуване когато маркуча е под налягане или точно тогава когато биеш спирачки.Има някаква логика,не са много по-скьпи от другите и келешчетата тук дето си рьчкат колите само с такива брьмчат.
  • 0
.

#8 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 05 януари 2008 - 08:29

Manufacturer Part #: 34030

115 гущера комплект 4 бройки

Goodridge G-Stop High Performance Brakeline Kits are direct bolt-on replacements for all of the rubber brake lines in the vehicle’s brake system. (Three to six brake lines are included in each kit depending on the vehicle’s original design). To ensure proper fit and easy installation, hose ends and brake line brackets that match the vehicle’s original equipment style are used for each application.

By conforming to all requirements of the Federal Motor Vehicle Safety Standard Number 106, Goodridge G-Stop High Performance Brakelines are U.S. Department of Transportation certified and T.U.V. approved. All Goodridge G-Stop High Performance Brakelines go through a 9-point Quality Assurance testing process that includes measuring tensile strength and the ability to contain line pressure to 3,000 pounds per square inch.

ММММДА,много лошо ше те зарибя ако това ти е проблема.ОБАЧЕ от прочетеното в нета излиза,че имаш около 2-3 мм останали на накладките и проблема ти е точно там,а не в маркучите.Това се равнява на около месец каране ако си кьсметлия.

Другото което казват / те го казват,аз сьм невинен / е че 210 се слави с меки дискове и на около 2 макс 3 смен на накладки сменяш и дисковете.То това си важи за всяка кола де,но на 210 това било желязно правило.

Да те зарибявам ли с дискове - вентилирани и дупчени на крьст,при екстремно спиране пропускали отделените от накладката горещи газове,не се кривят,Германска технология.......................Бе на някои не му ли трябва рекламно лице,аз да се кандидатирам а?

Па ако ти кажа накладките дето аз карам в комбинация с такива дискове и такива маркучи и такава спирачна течност ко правят и ше ме псуваш че ти вкарвам мухата ма на,аз сьм си такьв.

Смятай и ти,няма само аз да се мьча.Накладки около 80 кинта,че нямаш време за ровене,дискове по 110$ бройката,маркучи по 115 и 15 кинта течност.Сметна ли?320 $ по курса за деня и си ти.
  • 0
.

#9 Ilian4o

Ilian4o

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 176 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 05 януари 2008 - 09:27

Що бре не е пък чак кой знае каква цена, при положение че слагаш вентилирани дискове и такива глезотийки.А иначе за мухата си много прав, незнам за другите, ма на мене ми я пусна. :D
  • 0
Интересно когато боговете говорят, тия с фактите къде са тогава.

#10 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 05 януари 2008 - 09:56

Бе знам го че е мераклия и си гледа колите,знам че кой знае колко от спирачки не се спестява,знам че модела дето го кара го има и тук и са еднакви ма ако ме питаш за дизел някой е там вече идея нямам.Накладките ги има и по 55 кинта ма иска ровене,ровенето отнема 10 минутки,номера е да напипаш някой който праща до БГ.

Публикувано изображение

Па ако му пуснем и един комплект боица червена да мацне на спирачните апарати ммммммммммммммнаиш как добре стои на светла кола,как гот се вижда през джантоците :bigemo_harabe_net-110: :bigemo_harabe_net-110: :bigemo_harabe_net-110: Па нема а ти казвам на черна кьв е кеф.
  • 0
.

#11 Ilian4o

Ilian4o

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 176 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 05 януари 2008 - 10:47

Е мойта е черна, с лети джанти и добре ще се виждат и дискове и апарати, бе да му се невиди BENZBOSS що ми пускаш разни изважданки сега в главата :tongue:
  • 0
Интересно когато боговете говорят, тия с фактите къде са тогава.

#12 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 05 януари 2008 - 11:04

Коледа.................беше ма още не е кьсно. :icon_coolgrin:
  • 0
.

#13 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 05 януари 2008 - 12:23

Публикувано изображение

:rolleyes:
  • 0
.

#14 niknd

niknd

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1699 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Интернет Мерцедес и всичко останало
  • Автомобил:
    S400 CDI / 2001г.

Публикувано 05 януари 2008 - 13:39

стига си го зарибявал човека това са накладки сменя и се оправя
какви маркучи дискове и др.
пък ако има пари за трошене както си я подкарал и до нова кола ще го докараш
  • 0

#15 ENOXELA

ENOXELA

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4188 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 05 януари 2008 - 14:48

Кои са добри кажи,зяпах едно време с метална оплетка,почесвах се и бая се зачудих ма моите много добре изглеждат.

Публикувано изображение

Нещо такова.Предимството било,че колкото и малко да е раздуването на обикновенните гумени при тия това е избегнато.Оплетката предпазвала от раздуване когато маркуча е под налягане или точно тогава когато биеш спирачки.Има някаква логика,не са много по-скьпи от другите и келешчетата тук дето си рьчкат колите само с такива брьмчат.

Каквито и да сложиш след дълга употреба вътрешноста им не нарушава и даже започва да се свива диаметъра им.От там се вдига налягането и спокойно или се пръскат или изпускат гумените маншони на буталцата и ефекта е умопомрачителен :kill_myself: късал съм спирачни маркучи и предния стана "комби"
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни