Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

MERCEDES 190Merca на Mercoвете


  • Please log in to reply
39 мнения по тази тема

#16 Гост[email protected]Гост_

Гост[email protected]Гост_
  • Гости

Публикувано 25 май 2006 - 15:45

Mercedes 190 - елегантен като пума, издръжив като бик
“Бебето” на Бенц има всички достойнства на големите си събратя През последните няколко години сателитните телевизии повтаряха доста често един рекламен клип, който може би най-точно показва качествата и имиджа на лимузините с характерната звезда на капака. Закъснял съпруг се прибира твърде късно в къщи и обяснява - имах проблем с колата. Отговорът е звънка плесница и реплика на жената - “как, ти караш Мерцедес и това е абсолютно невъзможно.”
Погледнато от страната на статистиците всеки Мерцедес може да измине поне 1 милион километра по пътищата на света, преди да се наложи ремонт. Данните са на реномирания германски автомобилен клуб ADAC, който патрулира с хиляди коли по германските аутобани. Според неговите спецалисти най-здравите и сигурни автомобили са Мерцедес 190 и “S”-класата.
Историята на Бебето започва през 1982 година, когато специалисти и обикновени купувачи са еднакво изненадани. Двете най-реномирани германски автомобилни фирми представят новите си модели. За BMW това е “3” (модел Е 30), за Мерцедес - (първия малък Бенц - 190) модел W 201. Двете коли са представители на така наречения луксозен среден клас, на всичко отгоре са и директни конкуренти на пазара. Малкия Мерцедес бе наречен почти веднага Бебето и за всички бе ясно, че щутгартските автомобилостроители в този клас искат да изместят конкуренцията на баварците.
Сега, 15 години по-късно, когато Бебето е вече история, изместено от актуалните “C”-класа, лесно може да се каже, че успехът бе пълен. Основата за него е качеството на изработката. За доказателство думите на Волфганг Херолд от Нюрнберг, собственик на фирма за таксиметрови превози: “Продадох през 1992 година четири автомобила Мерцедес 190 D на колеги от Прага. Всички бяха на по около 580 000 километра. Не се учудих, когато тази пролет - 1997 година, посещавайки града, ги видях да вървят и то в чудесно състояние. За изминатите километри не смеех да попитам.”
Въпреки всичко казано дотук, покупката на добър и запазен Мерцедес 190 бензин или дизел не е лесна работа. Първо заради цената. Под 10 000 германски марки се продават само боклуци на стотици хиляди километри, карани без поддръжка, здраво юркани по германските аутобани предимно от млади кандидат-спортисти. Второ, заради мошениците, не само българските, но и... германските. Малкият Бенц е най-любимото “работно” място на така наречените “царе на километража” - хората, които могат само за минути да направят Бебето на каквито километри собственика им поръча.
Бебето, въпреки марката Мерцедес, както всички автомобили по света има и слабости. При бензиновите модели например, произведени между 1983 и 1985 година, има проблеми с разпределителните валове, ангренажната верига и нейния обтегач, хлопащи хидравлични клапани. Проблеми създава и лагерът на кардана, както и “потни”, пълнещи се с вода фарове. През 1988 година всички тези дефекти са отстранени изцяло. Моделите се познават по широките пластмасови лайсни на вратите, изменените преден и заден спойлер, по-широките и удобни седалки. Не се препоръчват и колите с карбуратор, защото той трудно се регулира и, особено когато двигателя е студен, придърпва неприятно. За любителите на бензиновите мотори ес препоръчват най-вече инжекционите с работен обем 1 800, 2 000 и 2 300 кубически сантиметра. Не пипайте топ-модела, който задвижва и най-малкото купе от “S”-класата. С 16-клапановия шестцилиндров агрегат с 2 600 кубика, разход под 15-16 литра супер-бензин на сто километра трудно може да се достигне.
Най-добре е да изберете дизелово Бебе, което освен че “скъперничи” с нафтата (разходът според карането е между 7 и 9 литра) е автомобил, който може да измине стотици хиляди километри без много ремонти. Естествено, от машината с мощност 72 коня не могат да се очакват спортни резултати в ускорение и максимална скорост. Силата му е спокойната и безшумна (за дизел) работа на двигателя, и, разбира се, икономичността. Много по-темпераментни, но и по скъпи като цена и поддръжка, са другите два дизелови мотора на Мерцедес 190. И двата са с работен обем от 2 500 кубика. Но докато “обикновеният” е с 94 коня, турбо-компресорът подпомага “расовия” дизел на Мерцедес до мощност 126 к.с. Какви са проблемите при дизела: слаб вентилаторен ремък, късащо се жило на газта, ръждясващо задно гърне на ауспуха.
Купето на Бебето е модерно и практично, а най-вече изключително здраво. Само при много стари и неподдържани екземпляри тук-таме, например около гнездото на крика и ръбовете на задния капак, може да се намери малко повърхностна ръжда. При някои модели на много хиляди километри проблеми създават износените предни седалки, повреди в ключа на запалването, комбинирания лост за включване на светлини и мигачи, обтегачите на вратите.
Винаги е било скъпо удоволствие да се кара хубава коля. За Мерцедес 190 - Бебето това правило важи с пълна сила. Преглътнете ли обаче този горчив хап, лимузината от Щутгарт се отплаща със стабилност и сигурност, с трудно сравнима солидност. Освен това купуването на Даймлер Бенц е сериозна инвестиция, вложените в него пари, с минимална загуба, се връщат при препродажбата на колата.

Винаги съм мечтаел да имам МПС- модел "Мерцедес"! Във времето на т.н."комунизъм" - това бе мечтата ми ?! Имах възможност да се возя на "Москвич2140", "Лада-1200 S", Лада 1500.. ГОСПОДИ - Добри машини - НО ...??? След промените - в 1994 г. - станах собственик на OPEL-ASKONA - добра кола ! След 10 годишно ползване - останах без МПС..?? Случайно видях познат да се вози на "Мерцедес 190 Е "- продаваше се ... убедих го да ме изчака и от м.11.2003 г.- станах собственик на така жадуваната през годините от мен " МАРКА НА МАРКИТЕ " - МЕРЦЕДЕС - за сумата от 3800.- лв. ??!!
" 190 Е " тогава бе на 15 години - идеално състояние на ламарините/ прегледал съм основно всичко / ; добри летни гуми; идеален външен вид - металик , лак и т.н..; задната седалка изобщо не бе ползвана, както и предна-дясна ..; само тази на водача бе леко позахабена ..; задните врати почти не бяха отваряни, както и предна-дясна..; колата е била ползвана разумно - в Италия; километража показваше 162000 км. - но това не ме интересуваше - знаех от колеги, че Мерцедесите карат много километри..; След време - единствения по-голям ремонт, направен от мен бе : смяна на механичния инжекционен разпределител на горивото - около 500 лв. ; всички други частични ремонти и др. " глезотийки" - бяха на "поносима" стойност; в зависимост от начина на управление - при продължително каране и скорости над 140-150 км/ час - доливам масло на двигателя на около 5000 км; при нормални преходи и нормална скорост - не се налага доливане на двигателно масло; ЗА МЕН - ТОВА Е МНОГО ДОБРА КОЛА - ПОЛЗВАМ Я ВСЕКИДНЕВНО !!! Разбира се - новите модели са си нови - но за хора на моята "средна"възраст - не мога да искам нещо по-вече ! Когато я управлявам, хората се " обръщат" да я видят - значи все още е актуална!! Поддържам я в много добър вид - не се иска много време а само желание !!! ЖЕЛАЯ НА ВСИЧКИ КОЛЕГИ - СОБСТВЕНИЦИ НА "МЕРЦЕДЕС" - ЗДРАВЕ, МНОГО КИЛОМЕТРИ И КЪСМЕТ !!
С уважение : [email protected] - Иванов
  • 0

#17 Veni®

Veni®

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1255 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 25 май 2006 - 16:17

Нормалната реакция на нормален собственик на нормален Мерцедес, естествено.

Колега, очакваме те в клуба :D
  • 0

#18 190D

190D

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 306 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    C 220 cdi W203 2001
    ML 420 cdi W164 2007

Публикувано 01 юни 2006 - 00:41

Да не прозвучи като хвалба ама с 4 човека и пълен багажник вдига 180.Както е с 4 скорости.И това е кола на повече от 15 години с двигател 2.0 75 коня
  • 0

#19 коцев

коцев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 445 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Ловеч
  • Автомобил:
    190 D 2.5 1988г

Публикувано 01 юни 2006 - 17:38

:unsure: бре 180 км !!!!! Аз с 2.5 Д с пет скорости едвам съм стигал 150 на магистралата :o
  • 0

#20 Vlado190

Vlado190

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 617 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Samokov

Публикувано 01 юни 2006 - 18:13

С 2.5D и то 190 едва 150? :blink: аз съм се возил в 124 2.5D а тя е по-тежка и вдигна 180. Колега сигурен ли си че не е могла още ;)
  • 0
1991 190E SportLine turbo 0.6bar ;)

#21 DaDa

DaDa

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 105 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:софия

Публикувано 22 юни 2006 - 12:10

Здравеите , и аз като повечето от вас съм горд собственик на Мерцедес 190 Е , е какво да ви кажа много съм горд с колата си
:D .Имам я от 8 месеца 2000 кубика с климатик и т.н. нямам проблеми с двигателя несъм правил ремонти а съм минал към 20000 км, сложих му газ и наскоро ми даде разход 10 на 100 градско бях изумен .Искам да попитам как вървят амортесьорите за модела какви ми препоръчвате какви са цените (говоря за предните) , предварително ви благодаря . А и да ви кажа малката си гордост 2 - пъти пълня келометража :).Уникална кола началото на 89 а да го прави това ТОВА САМО MERCEDES ГО МОЖЕ :).А и много сам се замислил да му сложа чип какво ви е мнението ?
  • 0

#22 KPAHK

KPAHK

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 3766 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:MLADOST CITY
  • Автомобил:
    MB E 200, 2016
    MB E 320 CDI, 2007
    Mazda3 BL, 2011
    Toyota Hilux DLX, 2007
    Punto MK1, 1998
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 22 юни 2006 - 13:55

Здравеите , и аз като повечето от вас съм горд собственик на Мерцедес 190 Е , е какво да ви кажа много съм горд с колата си
:D .Имам я от 8 месеца 2000 кубика с климатик и т.н. нямам проблеми с двигателя несъм правил ремонти а съм минал към 20000 км, сложих му газ и наскоро ми даде разход 10 на 100 градско бях изумен .Искам да попитам как вървят амортесьорите за модела какви ми препоръчвате какви са цените (говоря за предните) , предварително ви благодаря . А и да ви кажа малката си гордост 2 - пъти пълня келометража :).Уникална кола началото на 89 а да го прави това ТОВА САМО MERCEDES ГО МОЖЕ :).А и много сам се замислил да му сложа чип какво ви е мнението ?

Това с чипа - ще се поозориш :D
колата ти е т.н. механичен инжекцион - KE-Jetronic не подлежи на тунинг

така че единственният ЧИП който межеш да му сложиш и на алармата или централното :D
  • 0

#23 Veni®

Veni®

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1255 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 22 юни 2006 - 14:10

Здравеите , и аз като повечето от вас съм горд собственик на Мерцедес 190 Е , е какво да ви кажа много съм горд с колата си
:D .Имам я от 8 месеца 2000 кубика с климатик и т.н. нямам проблеми с двигателя несъм правил ремонти а съм минал към 20000 км, сложих му газ и наскоро ми даде разход 10 на 100 градско бях изумен .Искам да попитам как вървят амортесьорите за модела какви ми препоръчвате какви са цените (говоря за предните) , предварително ви благодаря . А и да ви кажа малката си гордост 2 - пъти пълня келометража :).Уникална кола началото на 89 а да го прави това ТОВА САМО MERCEDES ГО МОЖЕ :).А и много сам се замислил да му сложа чип какво ви е мнението ?

Това с чипа - ще се поозориш :D
колата ти е т.н. механичен инжекцион - KE-Jetronic не подлежи на тунинг

така че единственният ЧИП който межеш да му сложиш и на алармата или централното :D

:D :D :D
  • 0

#24 190D

190D

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 306 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    C 220 cdi W203 2001
    ML 420 cdi W164 2007

Публикувано 25 юни 2006 - 23:35

Здравеите , и аз като повечето от вас съм горд собственик на Мерцедес 190 Е , е какво да ви кажа много съм горд с колата си
:D .Имам я от 8 месеца 2000 кубика с климатик и т.н. нямам проблеми с двигателя несъм правил ремонти а съм минал към 20000 км, сложих му газ и наскоро ми даде разход 10 на 100 градско бях изумен .Искам да попитам как вървят амортесьорите за модела какви ми препоръчвате какви са цените (говоря за предните) , предварително ви благодаря . А и да ви кажа малката си гордост 2 - пъти пълня келометража :).Уникална кола началото на 89 а да го прави това ТОВА САМО MERCEDES ГО МОЖЕ :).А и много сам се замислил да му сложа чип какво ви е мнението ?

Мисля, че заводските за Sasch.Към 160 лв са газови
  • 0

#25 neichev

neichev

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1019 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Добрич --- Варна
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W201 1988`

Публикувано 26 юни 2006 - 16:38

Здравеите , и аз като повечето от вас съм горд собственик на Мерцедес 190 Е , е какво да ви кажа много съм горд с колата си
:D .Имам я от 8 месеца 2000 кубика с климатик и т.н. нямам проблеми с двигателя несъм правил ремонти а съм минал към 20000 км, сложих му газ и наскоро ми даде разход 10 на 100 градско бях изумен .Искам да попитам как вървят амортесьорите за модела какви ми препоръчвате какви са цените (говоря за предните) , предварително ви благодаря . А и да ви кажа малката си гордост 2 - пъти пълня келометража :).Уникална кола началото на 89 а да го прави това ТОВА САМО MERCEDES ГО МОЖЕ :).А и много сам се замислил да му сложа чип какво ви е мнението ?

Колега направо едно турбо тури...колко му е... :lol:
Аз съм много навитак за турбо само парите ме спират... :(
  • 0
Mercedes-Benz W201

#26 DaDa

DaDa

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 105 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:софия

Публикувано 28 юни 2006 - 10:53

Здравеите , и аз като повечето от вас съм горд собственик на Мерцедес 190 Е , е какво да ви кажа много съм горд с колата си
:D .Имам я от 8 месеца 2000 кубика с климатик и т.н. нямам проблеми с двигателя несъм правил ремонти а съм минал към 20000 км, сложих му газ и наскоро ми даде разход 10 на 100 градско бях изумен .Искам да попитам как вървят амортесьорите за модела какви ми препоръчвате какви са цените (говоря за предните) , предварително ви благодаря . А и да ви кажа малката си гордост 2 - пъти пълня келометража :).Уникална кола началото на 89 а да го прави това ТОВА САМО MERCEDES ГО МОЖЕ :).А и много сам се замислил да му сложа чип какво ви е мнението ?

Колега направо едно турбо тури...колко му е... :lol:
Аз съм много навитак за турбо само парите ме спират... :(

Защо аз доколкото мисля цената най много да стигне до 600 700 лв не е ли така , и има ли някои от нас които да го е правил ?:)
  • 0

#27 Schumi

Schumi

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 351 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Разград
  • Интереси:Автомобили, пътувания
  • Автомобил:
    S600 Coupe
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 28 юни 2006 - 16:42

Колега не си съсипвай колата. За 600-700лв. няма да направиш нещо кой знае какво. Кранк по нагоре също ти каза. Ако толкова искаш да го тунинговаш трябва да го правиш цялостно, обаче доста трябва да се бръкнеш.
  • 0

005468351.jpg  Най-доброто или нищо!


#28 nizi190

nizi190

    Напреднал

  • Непотвърдени потребители
  • PipPipPip
  • 692 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Сандански
  • Автомобил:
    190 , 2.5 D
    90 hp, 1990, grey
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 26 май 2007 - 15:18

Каква готина темичка си намерих :icon_welldone: .
Ето го и мойто "бебче".: http://www.snimka.bg...hoto_id=2962125 , http://www.snimka.bg...hoto_id=2962126
Набор около 1990,с клима (в момента не работи както трябва нещо,ама ще го оправя някой ден),предни ел.стъкла и мотор 2497 куб.см.(94 к.с.)
Купих я преди 3 години за 4500 лева и съм вложил още около 1000 за лети джанти,частично пребоядисване(абе почти цялата съм я боядисал,без тавана и гредите от предния до задния калник :) )и ремонтчета по предното окачване предимно.
  • 0
Публикувано изображение

Публикувано изображение

#29 racingboy190e

racingboy190e

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 198 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    W201 1991г. engine 102, 122h.p.

Публикувано 26 май 2007 - 16:07

Колега nizi190 колата ти е супер :bigemo_harabe_net-110: поздравления за хубавата машина!

Ако може да те питам решетката как си я направил така :icon14: :icon14:
Много красиво се е получило!
Благодаря предварително за отговора!
Поздрави!!
:4036: :4036:
  • 0

#30 nizi190

nizi190

    Напреднал

  • Непотвърдени потребители
  • PipPipPip
  • 692 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Сандански
  • Автомобил:
    190 , 2.5 D
    90 hp, 1990, grey
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 26 май 2007 - 17:28

Не ме питай,че колко мъка съм видял докато изрежа елементите които трябва да се махнат.Рязах ги на ръка и изглеждаше лесно в началото,но към края направо се изнемощих.Не ми се рискуваше с електрическо или пневматично трионче за да не направя някоя беля.Ще направя една снимка от близо за да видиш точно кои елементи съм изрязъл,но в понеделник че сега трябва да бягам.
И между другото от близо не изглежда чак толкова добре,но все пак придоби много по голяма визия от преди :0_yahoo: .
Самата решетка я пръснахме с филер за пласмаса и после с черна боя(гланцова).
  • 0
Публикувано изображение

Публикувано изображение




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни