Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

БИОДИЗЕЛ+/- на алтернативното гориво


  • Please log in to reply
134 мнения по тази тема

#76 Vladek

Vladek

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3744 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 04 ноември 2007 - 20:31

Разбрах,че биото скапвало бързо гумените маркучи и съдинения
На няколко хилядарки трябвало да се сменят гумените неща
  • 0
Публикувано изображение
Шофьорски стаж ... 28-29г.
За повече контакти - купете си разклонител

#77 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 04 ноември 2007 - 21:06

Тва не е верно как така олиото от фритюрника като олиото запича от тоя двигател нищо не става после.


Глупости говориш.
Олиото от фритюрника трябва да е прецедено няколко пъти и тогава да се налива, също така не трябва да има вода в него (примерно ако са се пържили картофи).
Иначе с чисто олио съм карал сумати време преди 2г. и имам навити доста километри.

В ТАЗИ тема съм описал, как стоят нещата с олиото от личен опит.
  • 0

logo-600-1002.png


#78 mun4o

mun4o

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 143 Мнения:

Публикувано 04 ноември 2007 - 21:43

Аз изгорих 2-3 резервоара с биодизел ( произведен е в Силистра), но не чист а от B30 до B50. Няма промяна на разхода и мощността, тея дни мислех да сменям филтъра да видя там как е положението. Колата е W202 '94

Я кажи къде в Силистра, че не се сещам?
  • 0

#79 LYNX

LYNX

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2380 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 04 ноември 2007 - 22:05

Олиото го слагам в салатата,......нафтата у резервоара!
  • 0

#80 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 04 ноември 2007 - 22:09

Олиото го слагам в салатата,......нафтата у резервоара!


Абе олиото в резервоара, зехтинчето в салатата ;)
  • 0

logo-600-1002.png


#81 kiril

kiril

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 442 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W201 1992 1.8 - Sold

Публикувано 04 ноември 2007 - 22:10

Олиото го слагам в салатата,......нафтата у резервоара!

:0_yahoo:
  • 0

#82 Dezki

Dezki

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1517 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 04 ноември 2007 - 22:29

Има разлика м/у свежо салатно олио, препържено олио, нискорафинирано олио и Биодизел.
Биодизела е нискорафинирано олои, очистено от някои съставки и със някои добавки, които го правят като пълен заместител на нафтата. А това че мотора може да работи и с олио е друг въпрос.
  • 0
Lancia Kappa TDS / Land-Rover 88 Series 3 FFR

#83 mun4o

mun4o

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 143 Мнения:

Публикувано 04 ноември 2007 - 22:32

Има разлика м/у свежо салатно олио, препържено олио, нискорафинирано олио и Биодизел.
Биодизела е нискорафинирано олои, очистено от някои съставки и със някои добавки, които го правят като пълен заместител на нафтата. А това че мотора може да работи и с олио е друг въпрос.

Тъй, тъй джанъм - ей тъй преминаваме нежно от свежо салатно олио към изстудена ракийка - мдамммм... :D
  • 0

#84 Vladek

Vladek

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3744 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 04 ноември 2007 - 22:33

От какво се прави олиото за салати и от какво се прави биодизел
  • 0
Публикувано изображение
Шофьорски стаж ... 28-29г.
За повече контакти - купете си разклонител

#85 Vladek

Vladek

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3744 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 04 ноември 2007 - 22:42

Олиото за салата и пържени картофки се извлича от слънчоглед и се рафинира по една технология
Биогоривото се извлича от рапица и се рафинира по-малко ,по-различна технолотия
Олиото е био гориво за печката
(много грубо казано)
  • 0
Публикувано изображение
Шофьорски стаж ... 28-29г.
За повече контакти - купете си разклонител

#86 кафявият

кафявият

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 43 Мнения:
  • Град:Видин

Публикувано 05 ноември 2007 - 10:12

В петък ми казах ,че цената на биодезела в гр.Димово е 1.62с ддс за литър
  • 0

#87 tiho_flirt

tiho_flirt

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 7 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Видин

Публикувано 07 ноември 2007 - 18:26

В петък ми казах ,че цената на биодезела в гр.Димово е 1.62с ддс за литър


Привет, колеги! Отдавна чета тази тема но чак сега реших да се регистрирам за да пиша. Мисля, че не е проблем каква кола карам искам да си имам като вашите. Та по темата. От самото начало правя биодизела във Димово. Мога да ви гарантирам за качеството му. За това което се чудите ви казвам, че олиото каквото ми го подадат от това го правя. В смисъл няма занчение рапица или слънчоглед. За мен има но като краен продукт за ваз не. Олиото се ПОЛУРАФИНИРА. Липсват му два етапа за да стане за салатата. Но като цяло си е съвсем нормално олио. Просто химизма на суровото малко ми пречи и се налага този процес. А и няма как иначе да намаля утайките от пресоването да под 20 микрона. Това все пак са дюзи които сигурно знаете не е кеф когато се запушат. Ако имате въпроси питайте на драго сърце ще ви отговоря, стига да е в рамките на нормалното. Все пак е занаят и не се подарява така. За цената е толкова. Моята жена може да ви даде информация всеки ден. Но само от 1000 литра нагоре.
  • 0

#88 ENOXELA

ENOXELA

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4188 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 11 ноември 2007 - 23:19

Привет, колеги! Отдавна чета тази тема но чак сега реших да се регистрирам за да пиша. Мисля, че не е проблем каква кола карам искам да си имам като вашите. Та по темата. От самото начало правя биодизела във Димово. Мога да ви гарантирам за качеството му. За това което се чудите ви казвам, че олиото каквото ми го подадат от това го правя. В смисъл няма занчение рапица или слънчоглед. За мен има но като краен продукт за ваз не. Олиото се ПОЛУРАФИНИРА. Липсват му два етапа за да стане за салатата. Но като цяло си е съвсем нормално олио. Просто химизма на суровото малко ми пречи и се налага този процес. А и няма как иначе да намаля утайките от пресоването да под 20 микрона. Това все пак са дюзи които сигурно знаете не е кеф когато се запушат. Ако имате въпроси питайте на драго сърце ще ви отговоря, стига да е в рамките на нормалното. Все пак е занаят и не се подарява така. За цената е толкова. Моята жена може да ви даде информация всеки ден. Но само от 1000 литра нагоре.

Здравей,сигурно не си изчел цялата тема от начало :read: Мда доста е дълга но пък е доста полезна,може и да ти помогне на бизнеса.
Цената на така наречените алтернативни горива,нещо не може да се пребори с конвенционалните,защо ли!?
Вярно,че екологията е важна но май печалбите са по-важни.Все пак успех ти желая в производството на био-горива.
  • 0

#89 tiho_flirt

tiho_flirt

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 7 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Видин

Публикувано 12 ноември 2007 - 10:17

Напълно съм съгласен за цената колега. Моята работа е да го произведа по- стандартните норми. От тук на там чорбаджиите да си правят сметките. Въобще не се чувствам еколог, просто с това си храня семейството.
  • 0

#90 ENOXELA

ENOXELA

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4188 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 12 ноември 2007 - 10:36

Напълно съм съгласен за цената колега. Моята работа е да го произведа по- стандартните норми. От тук на там чорбаджиите да си правят сметките. Въобще не се чувствам еколог, просто с това си храня семейството.

Няма лошо с това да се прехранваш,а защо не затвориш цикъла?
Произвдство-продажда?
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни