Към съдържанието

  •  

Снимка

Smart Fortwo - проблем


  • Please log in to reply
48 мнения по тази тема

#1 vankata™

vankata™

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 7 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:България

Публикувано 16 декември 2007 - 16:48

Здравейте колеги, съжалявам че точно първия ми пост тук е свързан с проблем ! Преди 2 години докарах на майка ми един Смарт, произведен 1999г, бензин, 0,6 куб. Колата 2 години си върви без проблем, но от няколко месеца се появи следния проблем! Както си я кара майка ми изведнъж и светва един жълт триъгълник с удивителен знак на таблото /това най-вероятно е системата против приплъзнване/, колата губи мощност , и дори да натискаш педала на газта не иска да върви, форсира се и толкова ! Оправя се като сперш, изгасиш я и я запалиш отново /един вид рестарт/ и няма проблем до следващия път ! Най-лошото е че го прави абсолютно хаотично, без никаква закономерност и въобще немога да разбера от какво може да е ! Не е от накрадки, дискове и т.н всичко е ново сменяно скоро ! Водях я по какви ли не сервизи, всички вдигат рамене !Балкан стар - там мисля, че се досещате че въобще не ми и обърнаха внимание - Смарт не правили !
Вече незнам какво да я правя тази кола ! Очаквам вашите мения и предложение , ще съм ви благодарен !

Прилагам и едно изображение - да видите са кой символ става въпрос : Публикувано изображение - това е триъгълника !

Весели празници !
  • 0
::: vankata :::

#2 LYNX

LYNX

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2380 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 16 декември 2007 - 17:02

Системата ESP/BAS ти минава на авария,..тъй като има спорадични загуби на сигнал,захранване или квото е там дето я докарва до това състояние!

Системата е за стабилност на автомобила и когато е в авария,не позволява на двигателя да развие пулна мощност,..т.е. -ограничава го!
Това е така за да не се прекатуриш на некой остър завой с вираж!

Щом в Балканстар са те отсвирили,..не губи надежда,...поразпитай къде има Stardiagnose,..и иди да ти направят един тест!
При Петко,или,Генади,....Боби или некой друг.

Може стопмашинката да се ебава,както казваш че дефекта се проявява хаотично,...но по сигурно е като се диагностицира!

Успех!
  • 0

#3 vankata™

vankata™

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 7 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:България

Публикувано 16 декември 2007 - 17:07

Колега, ще съм благодарен ако дадеш накави кординати на сервиз където могат да направят диагностика на колата, щото това не е лесна работа , на повечето места където съм питал казват, че нямат софт за Смарт !
  • 0
::: vankata :::

#4 LYNX

LYNX

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2380 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 16 декември 2007 - 17:25

Колега,...не усети ли тънкия намек,....от къде си?

То Диагнозите не че ги има под път и над път,...ама да не те пращам у София ,а ти да си от Варна!

Всека диагноза има софт за SMART!

Не е само софта,...и желание и разбиране се иска!

Та от где казваш че си?
  • 0

#5 300_TE_4MATIC

300_TE_4MATIC

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 90 Мнения:

Публикувано 16 декември 2007 - 22:48

Малко не съм съгласен че сека диагноза има СМАРТ (на повечето пише смарт и чете една система дето ти не требе), на бая малко места четат Смърфове, ако кажеш от къде да си закупя някоя диагноза или софт за СМАРТ ще съм благодарен :kill_myself:
  • 0

#6 vankata™

vankata™

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 7 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:България

Публикувано 16 декември 2007 - 23:11

Колега,...не усети ли тънкия намек,....от къде си?

То Диагнозите не че ги има под път и над път,...ама да не те пращам у София ,а ти да си от Варна!

Всека диагноза има софт за SMART!

Не е само софта,...и желание и разбиране се иска!

Та от где казваш че си?



От София съм колега ! Повярвай от 3 месеца търся къде ли не и нищо, а там където има чете няккави глупости - не и това което ми трябва !
  • 0
::: vankata :::

#7 LYNX

LYNX

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2380 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 16 декември 2007 - 23:14

Малко не съм съгласен че сека диагноза има СМАРТ (на повечето пише смарт и чете една система дето ти не требе), на бая малко места четат Смърфове, ако кажеш от къде да си закупя някоя диагноза или софт за СМАРТ ще съм благодарен :kill_myself:




Диагноза можеш да си купиш от Ebay,..а софта за Смарт си е там само дето не е отключен!
Генерираш нов ключ и почваш да сканираш,Mercedes,Mitsubishi,VW-LT,Smart,,..
  • 0

#8 LYNX

LYNX

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2380 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 16 декември 2007 - 23:15

От София съм колега ! Повярвай от 3 месеца търся къде ли не и нищо, а там където има чете няккави глупости - не и това което ми трябва !



Сменете стопмашинката,...и дано да се оправи!
иначе.....
Солун
  • 0

#9 300_TE_4MATIC

300_TE_4MATIC

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 90 Мнения:

Публикувано 18 декември 2007 - 00:16

Сменете стопмашинката,...и дано да се оправи!
иначе.....
Солун

Все пак може и някой датчик на АБС-а да се шашави, понякога не отсвирват тотално а само лъжат в стойностите и колата го отчита кат буксуване и светва триъгълника, лошото е че такъв датчик системата не го отчита за грешен и не го записва и оди го фани :) Ако е стопмашинката няма ли да светне постоянно АБС или ЕСП примерно? А това с отключването на софта изобщо не го разбрах, как така да генерирам нов ключ?
  • 0

#10 yovan

yovan

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 3 Мнения:

Публикувано 10 януари 2008 - 18:54

Zdravei,tvoq smart ima li turbo.?? ako ima turbo vkiu4vaneto na triugalnika e zaradi nego.6te trqbva da se svali i da se po4isti klapata mu za6toto vliza v avarien rejim - sgustqva gazovete v nego i nqma kak da gi izhvurli . po4istete go i nqma da ima nikukuv problem :icon_welldone:
  • 0

#11 gogom

gogom

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 9 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 22 януари 2008 - 22:56

Здравейте колеги, съжалявам че точно първия ми пост тук е свързан с проблем ! Преди 2 години докарах на майка ми един Смарт, произведен 1999г, бензин, 0,6 куб. Колата 2 години си върви без проблем, но от няколко месеца се появи следния проблем! Както си я кара майка ми изведнъж и светва един жълт триъгълник с удивителен знак на таблото /това най-вероятно е системата против приплъзнване/, колата губи мощност , и дори да натискаш педала на газта не иска да върви, форсира се и толкова ! Оправя се като сперш, изгасиш я и я запалиш отново /един вид рестарт/ и няма проблем до следващия път ! Най-лошото е че го прави абсолютно хаотично, без никаква закономерност и въобще немога да разбера от какво може да е ! Не е от накрадки, дискове и т.н всичко е ново сменяно скоро ! Водях я по какви ли не сервизи, всички вдигат рамене !Балкан стар - там мисля, че се досещате че въобще не ми и обърнаха внимание - Смарт не правили !
Вече незнам какво да я правя тази кола ! Очаквам вашите мения и предложение , ще съм ви благодарен !

Прилагам и едно изображение - да видите са кой символ става въпрос : Публикувано изображение - това е триъгълника !

Весели празници !

Има един датчи до АВС в него е проблема
  • 0

#12 Веселин Р.

Веселин Р.

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 47 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Еаst Side Варна

Публикувано 11 февруари 2008 - 17:46

Балкан стар - там мисля, че се досещате че въобще не ми и обърнаха внимание - Смарт не правили !
Вече незнам какво да я правя тази кола ! Очаквам вашите мения и предложение , ще съм ви благодарен !

Абе пич как така не правели Смарт ?! Ти в кой град си ходил? Баща ми от от 15 години работи в Балкан Стар Варна и никога не са връщали Смарт. Сега правят нова сграда и сервиза им се разширява значително.
Иначе това с лампичата ти е АВС. Иди да ти го проверят с апаратурата и им кажи да не се праят на хамави.
  • 0
Е друго си е V-образния бензинец...

#13 vankata™

vankata™

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 7 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:България

Публикувано 12 февруари 2008 - 08:50

Балкан стар - там мисля, че се досещате че въобще не ми и обърнаха внимание - Смарт не правили !
Вече незнам какво да я правя тази кола ! Очаквам вашите мения и предложение , ще съм ви благодарен !

Абе пич как така не правели Смарт ?! Ти в кой град си ходил? Баща ми от от 15 години работи в Балкан Стар Варна и никога не са връщали Смарт. Сега правят нова сграда и сервиза им се разширява значително.
Иначе това с лампичата ти е АВС. Иди да ти го проверят с апаратурата и им кажи да не се праят на хамави.


Колега, за Балкан Стар София става въпрос ! Правил съм два опита, един лично и едни по телефона - и в двата случая направо си ме изгониха, а както разбирам и тук от форума и други колеги са имали същия проблем с въпросния сервиз ! Вие във Варна явно сте късметлии :D ! Благодаря все пак за съвета ти !
  • 0
::: vankata :::

#14 vankata™

vankata™

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 7 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:България

Публикувано 12 февруари 2008 - 18:09

Колеги, днес моя шофьор ходи до сервиза, който някои колеги препоръчаха в Люлин ! Говорил с момчетата и те казали, че това е често срещан проблем при тези колички, най-често го правил когато се минава през неравности /и аз като се сетя в повечето случай моя го правил именно при такива обстоятелства/ ! Става въпрос за някакъв датчик на ESP-то, който се скапвал с течение на годините, т.е не е важно колко километра минаваш, а като минат повечко годинки почвал да дава дефекти ! Единствения проблем е че има няколко модела такива датчици, и преди да свалят моя незнаят каква ще е цената ! Като го свалят, пращат поръчка до Германия и до два дни датчика идвал, сменят го и забравям за случая ! Дано е така, надявам се да са коректни, ще им се доверя защото нямам избор ! Като нещата приключат, дай боже благополучно, ще пиша какви са впечатленията ! Благодаря на всчки вас, които се опитахте с мнения и съвети да ми помогнете !
  • 0
::: vankata :::

#15 Веселин Р.

Веселин Р.

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 47 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Еаst Side Варна

Публикувано 13 февруари 2008 - 16:06

Дано не се охарчиш много...
Смартчетата са ми много симпатични и са големи бегачки :D :D :D
Направо се разбивам с това задно задвижване.
  • 0
Е друго си е V-образния бензинец...




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни