Към съдържанието

  •  

Как се сваля панела с уредите от таблото


  • Please log in to reply
17 мнения по тази тема

#1 Гост_Guest_220eНер&Гост_

Гост_Guest_220eНер&Гост_
  • Гости

Публикувано 30 април 2006 - 18:56

Колеги някой знае ли как се сваля панела с уредите от таблото на 124-ка,изгоря ми едната лампичк и сега свети само едната половина.Някой ако го е свалял да сподели,че нещо не не успях да се справя ,а много се дразня и ше взема да икорубя нещо накрая.
  • 0

#2 Stefan

Stefan

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 309 Мнения:

Публикувано 30 април 2006 - 20:55

Аз съм го свалял ама вярвай ми незнам точно как, с много дърпане той излезна там от скобите леко се показа напред и успях да си мушна ръката за да отвъртя отзад жилото на километража и го свалих, пък как ще го слагам един господ знае, като му дойде времето ще мислим, иначе в момента е разглобен абсолютно целия, вътре е само по ламарина :П
  • 0
W140 S320 93' and W124 T-model 250TD 88'
Mercedes S-class W140 Owners and Fans Forums
Mercedes W124

#3 Dezki

Dezki

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1517 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 30 април 2006 - 21:02

аз съм го свалял многократно, имам и инструментите(самоделно направени) имам им и снимка но в бгфотото а то не работи
трябват ти едни клещи и една закачалка от химическо чистене
1. изправяш телта от закачалката и отрязваш 2 прави парчета с дължина 20-30 см.
2. в единия край на всяко парче го огъваш на 90 градуса 15 мм преди края, в другите им краища на теловете ги правиш така,че да са удобни за захващане
3. подпъхваш теловете под таблото(във фугата под уредите) в положение 10 часа и 2 часа спрямо кормилната колона (торпедото)
4. завърташ теловете така че късите им краища да сочат нагоре и теглиш към теб
по едно време таблото ще излезне от мястото си , ще може да се движи насам натам, но не и да излезне напълно- жилото на километража го държи и трябва да го откачиш - стегнато е с гайка за скоростомера, спокойно се отвива на ръка, стига да можеш да бръкнеш (аз бъркам, за теб не знам, може да се наложи да минеш с колата през ръцете си :P )
жилото може да го откачиш и от скоростната кутия, така мн по лесно ще монтираш таблото обратно
успех
  • 0
Lancia Kappa TDS / Land-Rover 88 Series 3 FFR

#4 Stefan

Stefan

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 309 Мнения:

Публикувано 30 април 2006 - 21:12

И да знаеш като го свалиш, че от лявата страна на таблото има едни кабели дето с букса са хванати за таблото, има една голяма кръгла букса, тя влиза после както я сложиш и при мен не беше белязана как точно да влезе, та голям зор видях преди 1-2 дена.. включваш мигач и датчика за бензина подскача, пускаш фарове и ти се дига темературата на водата.. и темподобни, ако не е отбелязана направи и там една резка и на таблото отзад и на буксата в какво положение точно я сваляш :)
  • 0
W140 S320 93' and W124 T-model 250TD 88'
Mercedes S-class W140 Owners and Fans Forums
Mercedes W124

#5 Fitibaldi

Fitibaldi

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 248 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Мерцедес, спорт, +#$%*****
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W124 Е300Т Diesel 1995

Публикувано 30 април 2006 - 22:38

може би по-лесно е да се свалят корите над педалите и от там надолу с главата да влезеш под кормилото и да развиеш жилото за километража. при мен имаше и един маркуч за маслото. буксата е с уникална подредба и според мен трябва да си идиот, че да я сложиш наобратно (а и трява да счупиш нещо за тая цел). също така след каот нямаш кори отдолу е много лесно да бутнеш цялото табло отвътре навън без да завираш телове и да драскаш нещо :)
  • 0
Публикувано изображение

#6 DJ FUNKY

DJ FUNKY

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2660 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:СОФИЯ
  • Автомобил:
    C 220 Т CDI Sport 1999 г. W 124 300 D Turbo 1992 г.

Публикувано 30 април 2006 - 22:58

след каот нямаш кори отдолу е много лесно да бутнеш цялото табло отвътре навън без да завираш телове и да драскаш нещо :)

така се сваля по принцип нa 123;)но не вярвам да е по различно и на 124
  • 0
Публикувано изображение
СИРОМАХ DJ , ЖИВ ДЯВОЛ !!!!!
DON`T FUCK WITH MODERATORS!
MY FACEBOOK
http://stara-sofia.com/
Гласувайте за доброто име на "Мерцедес - Бенц Клуб България" В БГ ТОП
Публикувано изображение

#7 Само Дизел

Само Дизел

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 929 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Германия

Публикувано 01 май 2006 - 14:34

Аз обикновено свалям духалките - лявата и централната, и след това просто си хващам таблото с ръчички и го измъквам.
Ако таблото ще се вади повече от няколко сантиметра напред, трябва да се развие жилото на километража откъм скоростната кутия.
  • 0
Mercedes-Benz - защото животът е твърде кратък.
'91 S124 300 TD Turbodiesel OM603

#8 Fitibaldi

Fitibaldi

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 248 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Мерцедес, спорт, +#$%*****
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W124 Е300Т Diesel 1995

Публикувано 01 май 2006 - 15:54

е, защо сваляте жилото откъм скоростната кутия като то горе при таблото е на винтче, което се развива на ръка. няма смисъл да се завирате отдолу и да се ръгате в скоростата кутия (не че е особено трудно, но е рпашно и мръсно)
  • 0
Публикувано изображение

#9 KoZmo

KoZmo

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 366 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Шопландия
  • Интереси:Mercedes-Benz |Y|
  • Автомобил:
    2001' MB W210 - E 220 CDI

Публикувано 01 май 2006 - 18:24

е, защо сваляте жилото откъм скоростната кутия като то горе при таблото е на винтче, което се развива на ръка. няма смисъл да се завирате отдолу и да се ръгате в скоростата кутия (не че е особено трудно, но е рпашно и мръсно)

Ха свалял съм с баща ми таблото на наща и мога да ти кажа, че си стопих нервите докато закача жилото отзад. Тряя пръстите ти да са тънки доста.
  • 0

#10 Fitibaldi

Fitibaldi

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 248 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Мерцедес, спорт, +#$%*****
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W124 Е300Т Diesel 1995

Публикувано 01 май 2006 - 20:47

еми нализ атова махаш корите над педалите. след това имаш толкова място да си завираш ръцете, краката, тялото,главата и инструментите, че чак да ти завидят.
  • 0
Публикувано изображение

#11 mafiota^^^

mafiota^^^

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 172 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Dimitrovgrad
  • Автомобил:
    W124 200d 1986година
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 03 май 2006 - 18:51

Аз всеки път когато свалям таблото после супер много се узорвам да закача жилото ама успвам де от скоростната кутия не го откачам а самото табло просто го дърпам от двете долни страни то излиза малко и нататък е лесно.А я кажете тея духалки как ги сваляте че мойте спряха да светят.
  • 0
Публикувано изображение

#12 Само Дизел

Само Дизел

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 929 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Германия

Публикувано 03 май 2006 - 19:19

А я кажете тея духалки как ги сваляте че мойте спряха да светят.

Лявата и дясната се свалят така:
От горе и от долу, към ъглите, от вътрешната страна на рамката на решетката, има 4 законтрящи щифтчета, които трябва да се повдигнат нагоре (за щифтчетата от долната страна) и да се натиснат надолу (за тези, от горната страна). Едновременно! След това, решетката се издърпва напред. Лампичката е във врътката.
Средната духалка има едно винтче от дясната страна, което се вижда, като се отвори жабката. Развива се. От лявата страна има същите щифтчета, като страничните духалки. Следва по-тънката част. С малък шестограм (инбус), се бърка в решетката, от дясната страна на врътката и се нацелва едно инбусно винтче. Развива се. Решетката се дърпа напред.
Поставянето е по обратен ред.
  • 0
Mercedes-Benz - защото животът е твърде кратък.
'91 S124 300 TD Turbodiesel OM603

#13 mafiota^^^

mafiota^^^

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 172 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Dimitrovgrad
  • Автомобил:
    W124 200d 1986година
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 03 май 2006 - 20:33

Мерси :D
  • 0
Публикувано изображение

#14 schnauzer

schnauzer

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 44 Мнения:

Публикувано 03 май 2006 - 22:01

И да знаеш като го свалиш, че от лявата страна на таблото има едни кабели дето с букса са хванати за таблото, има една голяма кръгла букса, тя влиза после както я сложиш и при мен не беше белязана как точно да влезе, та голям зор видях преди 1-2 дена.. включваш мигач и датчика за бензина подскача, пускаш фарове и ти се дига темературата на водата.. и темподобни, ако не е отбелязана направи и там една резка и на таблото отзад и на буксата в какво положение точно я сваляш :)

при мен е така от как аз се грижа за нея - мислех дали нещо не е от тоците. иначе другите неща по таблото се държат нормално. предишния собственик е разкачал за да смени цвета на километража и може би не е сложил съвсем читаво буксата <_<
  • 0

#15 Stefan

Stefan

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 309 Мнения:

Публикувано 04 май 2006 - 21:14

Незнам ама при мойта няма такова нещо, обикновенна кръгла букса на която никаде не е означено как точно влиза и мога да си я вкарам в незнам си колко различни положения..
  • 0
W140 S320 93' and W124 T-model 250TD 88'
Mercedes S-class W140 Owners and Fans Forums
Mercedes W124




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни