Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Странни лампи по таблотоСъвет


  • Please log in to reply
9 мнения по тази тема

#1 didore

didore

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 9 Мнения:

Публикувано 25 април 2006 - 09:36

Здравейте,
Имам 124 300D 1986г. Имам проблем на който доста време не мога да намеря решение. Когато светна фаровете и светва лампата на АБС. Така и не намерих решение и реших да извадя лампата за да не ме дразни. Когато отворих таблото и извадих въпросната лампа забелязах празно място до нея. Сложих лампа и резултата е:
Когато дам на контакт и почнат да подгряват свещите светва една оранжева лампа точно до АБС. Когато запаля тя изгасва и светва до нея зелена. Някой може ли да ми обесни за какво са тези лампи:
  • 0

#2 didore

didore

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 9 Мнения:

Публикувано 25 април 2006 - 10:44

Мерси за снимките.
Оказа се, че при мен това са лампите на SRS - оранжева и ASR - зелена. Но тъй като нямам такива екстри не ги и пише на таблото :rolleyes: . Май и тях ще ги махна :D . Ивсе пак ако някой даде съвет защо само при включени фарове ми свети АБС ще съм благодарен.
  • 0

#3 Blond

Blond

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 3954 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    C124 200E 1992
    S202 220CDI 11.1999
    W211 220CDI 04.2004
    C207 350CDI 06.2009
    W212 220CDI facelift

Публикувано 25 април 2006 - 16:28

А опцията просто да са ти разменили местата на лампите? Защото на мен ми го бяха направили при смяна на осветление на таблото и какво ли не направих , за да ми изгасне лампата за АБС-а, ама не искаше, докато не сипах вода в казанчето на чистачките.
:angry:
защото лампите са на букса, закачена на жичка и... слага се в която дупка пожелаеш
  • 0

#4 didore

didore

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 9 Мнения:

Публикувано 25 април 2006 - 21:01

Много благодаря за отговорите. Ще проверя лампите и кабелите за подобни издевателства. Колата я имам от година и не мога да повярвам че за тези години единствените ми проблеми са свързани с 3 лампи и един кабел за който ще спомена :D
Ходих на реглаж на преден и заден мост. Когато качиха колата на високо отзад има пласмасова кора която при бензиновите покрива май бензиновата помпа. При мен си седи просто така, но в нея намерих кабел който не мога да разбера от къде е. Дължината му стига до дифа но не разбрах къде се включва. Ако някой има предположения :(
  • 0

#5 sky

sky

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2135 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София;Казанлък
  • Автомобил:
    190E 2.3

Публикувано 25 април 2006 - 21:37

А опцията просто да са ти разменили местата на лампите? Защото на мен ми го бяха направили при смяна на осветление на таблото и какво ли не направих , за да ми изгасне лампата за АБС-а, ама не искаше, докато не сипах вода в казанчето на чистачките.
:angry:
защото лампите са на букса, закачена на жичка и... слага се в която дупка пожелаеш

Майстори <_< <_< :angry:
  • 0
Публикувано изображение

#6 Само Дизел

Само Дизел

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 929 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Германия

Публикувано 26 април 2006 - 10:21

Лампата на ABS-а светва, коагато напрежението във системата падне много - някъде до под 11 V. Най-лесното е първо да си премериш тоците, особено при натоварване с консуматори (фарове и тнт).
А за кабела към диференциала - виж дали кабела на ABS-датчика си е на мястото - откъм предната страна на диференциала, където влиза кардана.
Ако това е кабела за ABS-a, лампата може да свети и затова.
  • 0
Mercedes-Benz - защото животът е твърде кратък.
'91 S124 300 TD Turbodiesel OM603

#7 Blond

Blond

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 3954 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    C124 200E 1992
    S202 220CDI 11.1999
    W211 220CDI 04.2004
    C207 350CDI 06.2009
    W212 220CDI facelift

Публикувано 26 април 2006 - 10:35

Лампата на ABS-а светва, коагато напрежението във системата падне много - някъде до под 11 V. Най-лесното е първо да си премериш тоците, особено при натоварване с консуматори (фарове и тнт).
А за кабела към диференциала - виж дали кабела на ABS-датчика си е на мястото - откъм предната страна на диференциала, където влиза кардана.
Ако това е кабела за ABS-a, лампата може да свети и затова.

...и както се казва да сии реши двата проблема с един кабел :o
  • 0

#8 Само Дизел

Само Дизел

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 929 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Германия

Публикувано 26 април 2006 - 13:02

ABS - в смисъл на ASD, или? ;)

Не, точно ABS има предвид.
При модела на колегата датчика на ABS-a за задните колела е един и се намира на диференциала.
  • 0
Mercedes-Benz - защото животът е твърде кратък.
'91 S124 300 TD Turbodiesel OM603

#9 Dezki

Dezki

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1517 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 27 април 2006 - 19:18

блока на АСД взима сигнал от блока на АБС и ако АБС-а не е наред то тогава и АСД няма да работи.
  • 0
Lancia Kappa TDS / Land-Rover 88 Series 3 FFR

#10 GDTm©

GDTm©

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 5 Мнения:
  • Град:Russia Moscow
  • Интереси:MB

Публикувано 07 юни 2006 - 19:19

Къде е тази зелена ламба,бе колега? Единствените зелени светлини по таблото са тези за мигачите - виж да не палиш на ляв мигач, че май само оттам може да е това :P

http://gdtm.net/w124rusGuide/010.htm

http://gdtm.net/w124rusGuide/011.htm

я посочи да видим коя е тази лампа?

www.gdtm.net!!
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни