Към съдържанието

  •  

Снимка

Затъмняване на стъкла


  • Please log in to reply
27 мнения по тази тема

#1 Schumi

Schumi

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 351 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Разград
  • Интереси:Автомобили, пътувания
  • Автомобил:
    S600 Coupe
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 23 април 2006 - 17:41

Някой знае ли къде затъмняват стъкла.
  • 0

005468351.jpg  Най-доброто или нищо!


#2 Stefan

Stefan

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 309 Мнения:

Публикувано 23 април 2006 - 18:20

Играчка е по принцип, купуваш фолио (гледай да е по-скъпичко и по-хубаво, и да пропуска нещо разбира се) , гледаш от коя страна се отлепва и накъде залепва, режеш го по прозореца предварително, горе долу, после пръскаш целия прозорец с вода, пръскаш и фолиото цялото с вода, и го нанасяш леко върху прозореца (от вътрешната страна разбира се) след като го нанесеш там в пакетите на фолиото си има и една шпакличка малка, пръскаш и самото фолио от другата страна обилно (първо се пръска прозореца и страната която ще се лепи към прозореца, след като го наложиш пръскаш и другата страна и почваш леко да изкарваш мехурчетата въздух, които остават м/у фолиото и прозореца, внимателно защото самото фолио много се драска отвътре ако се натиска много и се жули много с по малко вода), след като залепне добре и не се виждат мехурчета от външната страна почваш да изрязваш фолиото както си е наложено на стъклото. За предпочитане е да свалиш корите под прозореца за да го залепиш добре и да не се налага след 4-5 месеца да го сменяш. Това е горе долу ако има нещо друго питай :)
  • 0
W140 S320 93' and W124 T-model 250TD 88'
Mercedes S-class W140 Owners and Fans Forums
Mercedes W124

#3 Schumi

Schumi

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 351 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Разград
  • Интереси:Автомобили, пътувания
  • Автомобил:
    S600 Coupe
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 23 април 2006 - 18:40

Има и друго, как се свалят корите на задните врати МB 190 ?
  • 0

005468351.jpg  Най-доброто или нищо!


#4 Schumi

Schumi

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 351 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Разград
  • Интереси:Автомобили, пътувания
  • Автомобил:
    S600 Coupe
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 23 април 2006 - 18:41

Казаха ми за някакво американско фолио някой знае ли нещо по въпроса ?
  • 0

005468351.jpg  Най-доброто или нищо!


#5 ENOXELA

ENOXELA

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4188 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 23 април 2006 - 19:41

Няма нищо трудно да се постави фолио на задните врати ;)
Става и с евтиното фолио доста добре аз съм с такова и няма проблеми.
Сега ще ти обясня процедурата.

1.Купуваш си фолио една ролка е достатъчна за двете врати но само толкова, при грешка трябва да се купи още една ролка.
Препоръчвам ти, ако ти ще си го поставяш и ти е за първи път вземи си две, защото после трудно се намира същия нюанс освен ако магавина не ти е под носа ;)
2. Имаше подробна тема за това как се свалят корите на вратите потърси я ще ти е полезна ;)
След като приключиш с разглобяването вадиш хоризонталната лайсна по която се плъзга стъклото от вътрешната страна за да влезне фолиото под нея и да се плъзга без да се отлепва.
3.Приготваш си шише вода с пулвелизатор и малко шампоан за коса или друг пенлив препарат за да пръскаш фолиото и стъклото.
За по лесно използвай стари вестници за шаблони по който да изрезваш фолиото като оставяш по малко аванс от всички страни.
В комтлекта си има пластмасова шпакла и остро ножче с които да боравиш ;)
4.Пръскаш с разпенената вода по фолиото стабилно може и по стъклото.
Не се притеснявай по добре да е по мокро отколкото да залепне и да се налага да го отлепяш.
Внимаваш от коя страна се лепи за да не го обърнеш.След това го гласиш по съклото с приплъзване и с пластмасовата шпакла изтласкваш водата и въздуха отдолу докато се махнат всички балончета.
Започва се от средата към крайщата като не натискаш много за да не нараниш фолиото и продължаваш с мек парцал.
4.След като си изтласкал всичкия въздух и вода оставяш фолиото да изсъхне като през това време ако имаш въможност го подпъхваш под гумените уплатнения на триъъгълното прозорче. След като е добре изсъхнало започваш много внимателно да изрязваш по-крайщата.
Дано не ти треперят ръцете много :D
5.Сглобяваш вратата и само се кефиш.
Успех и ако имаш въпроси питай
  • 0

#6 Stefan

Stefan

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 309 Мнения:

Публикувано 23 април 2006 - 21:28

За предпочитане е да го правиш само с вода, аз съм затъмнявал незнам вече колко коли, тези които са с някакъв шампоан или течен сапун или каквото и да е се отлепват доста по бързо, и не стават толкова добре..
  • 0
W140 S320 93' and W124 T-model 250TD 88'
Mercedes S-class W140 Owners and Fans Forums
Mercedes W124

#7 ENOXELA

ENOXELA

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4188 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 23 април 2006 - 23:42

За предпочитане е да го правиш само с вода, аз съм затъмнявал незнам вече колко коли, тези които са с някакъв шампоан или течен сапун или каквото и да е се отлепват доста по бързо, и не стават толкова добре..

Това не точно така и аз имам доста опит :D Шампуана е задължителен за да се плъзга фолиото ;)
  • 0

#8 Blond

Blond

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 3954 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    C124 200E 1992
    S202 220CDI 11.1999
    W211 220CDI 04.2004
    C207 350CDI 06.2009
    W212 220CDI facelift

Публикувано 24 април 2006 - 10:26

За предпочитане е да го правиш само с вода, аз съм затъмнявал незнам вече колко коли, тези които са с някакъв шампоан или течен сапун или каквото и да е се отлепват доста по бързо, и не стават толкова добре..

Това не точно така и аз имам доста опит :D Шампуана е задължителен за да се плъзга фолиото ;)

А аз не съм правил ни една кола, но като кучето-касапин искам само да ви допълня, че отлепеното от фолиото "носещо фолио" се слага върху него и през него с шпатулата се "вади въздуха" - това е за да не се драска истинското фолио.
За вода или шампоан - няма значение ако е добре прилепнало за стъклото. Вакуумът го държи за стъклото и гладкостта на двете повърхности.
  • 0

#9 Само Дизел

Само Дизел

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 929 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Германия

Публикувано 24 април 2006 - 10:44

Забравяте първото условие за започване на работата - стъклото трябва да е предварително много добре измито и почистено!

Между другото, има специални комплекти висококачествено фолио, предварително изрязано във формата за стъклата на съответния модел. На съответната цена, разбира се...към 100 Евро май беше...
Още по-качествено става със боядисване на стъклата. Стъклата се свалят и се тонират със специални бои. Става като истинско. Но и цената отива към 400-500 Евро.
  • 0
Mercedes-Benz - защото животът е твърде кратък.
'91 S124 300 TD Turbodiesel OM603

#10 ENOXELA

ENOXELA

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4188 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 24 април 2006 - 11:05

Забравяте първото условие за започване на работата - стъклото трябва да е предварително много добре измито и почистено!

Между другото, има специални комплекти висококачествено фолио, предварително изрязано във формата за стъклата на съответния модел. На съответната цена, разбира се...към 100 Евро май беше...
Още по-качествено става със боядисване на стъклата. Стъклата се свалят и се тонират със специални бои. Става като истинско. Но и цената отива към 400-500 Евро.

Мда правилно споменаваш първото условие :D Но тук става на въпрос за някакви си 15 лева или 7 Евро и половин ден труд + 3 бири :D
  • 0

#11 batNIKI

batNIKI

    Член на МБКлуб България

  • Потребители на форума
  • 194 Мнения:
  • Град:Sofia

Публикувано 24 април 2006 - 11:31

Забравяте първото условие за започване на работата - стъклото трябва да е предварително много добре измито и почистено!

Между другото, има специални комплекти висококачествено фолио, предварително изрязано във формата за стъклата на съответния модел. На съответната цена, разбира се...към 100 Евро май беше...
Още по-качествено става със боядисване на стъклата. Стъклата се свалят и се тонират със специални бои. Става като истинско. Но и цената отива към 400-500 Евро.

Мда правилно споменаваш първото условие :D Но тук става на въпрос за някакви си 15 лева или 7 Евро и половин ден труд + 3 бири :D

Бирата и фолиото от мен а работата от теб, за задния джам удвоявам бирата :P :D
  • 0
Публикувано изображение
http://store1.data.bg/batniki/MB260E/
http://store1.data.bg/batniki/Actros/
BMW-много шум малко бързина и около 150000км почти задължително в бокса за мотор!!!
Публикувано изображениеПубликувано изображение

#12 ENOXELA

ENOXELA

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4188 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 24 април 2006 - 11:53

Забравяте първото условие за започване на работата - стъклото трябва да е предварително много добре измито и почистено!

Между другото, има специални комплекти висококачествено фолио, предварително изрязано във формата за стъклата на съответния модел. На съответната цена, разбира се...към 100 Евро май беше...
Още по-качествено става със боядисване на стъклата. Стъклата се свалят и се тонират със специални бои. Става като истинско. Но и цената отива към 400-500 Евро.

Мда правилно споменаваш първото условие :D Но тук става на въпрос за някакви си 15 лева или 7 Евро и половин ден труд + 3 бири :D

Бирата и фолиото от мен а работата от теб, за задния джам удвоявам бирата :P :D

Заден не съм правил и не е никак лесен ;) Аз съм с перде и ми е добре :D
И да добавя, че имате прево да затъмнявате задните врати само при наличие на две странични огледала справка КАТ

Този пост е редактиран от ALEXONE™: 24 април 2006 - 11:55

  • 0

#13 Stefan

Stefan

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 309 Мнения:

Публикувано 24 април 2006 - 16:57

Ако намериш някой да ти направи задния ми кажи и аз да ида, от 1 година не мога да намеря такъв човек, а разсипах 10 топа фолио..
  • 0
W140 S320 93' and W124 T-model 250TD 88'
Mercedes S-class W140 Owners and Fans Forums
Mercedes W124

#14 Schumi

Schumi

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 351 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Разград
  • Интереси:Автомобили, пътувания
  • Автомобил:
    S600 Coupe
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 24 април 2006 - 18:27

ALEXONE, навит ли си да ми залепиш фолиото на стъклата? Бира ще има на корем.
  • 0

005468351.jpg  Най-доброто или нищо!


#15 ENOXELA

ENOXELA

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4188 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 24 април 2006 - 18:51

Ако намериш някой да ти направи задния ми кажи и аз да ида, от 1 година не мога да намеря такъв човек, а разсипах 10 топа фолио..

Stefan- е а ти от къде си :rolleyes:

Имайте всички в предвид, че свалянето на фолиото е не по-малко трудоемка дейност ;)
  • 0




1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни