Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Навигационни дискове


  • Please log in to reply
17 мнения по тази тема

#1 Svalko

Svalko

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 104 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Pyce/Chicago
  • Интереси:Автомобили, Мотоспорт (F1), Футбол, BMW (Бира, Мотоциклети и Жени), и не пропуска пикници сред природата ;)

Публикувано 17 октомври 2007 - 22:19

Темата не е само за G или GL класите. Имаше доста запитвания за навигационни дискове. Алексоне постна няколко линка за ДВД-та с карти на Европа, но не разбрах, тези дискове трагнаха ли и в какъв формат ги записвате?
Вчера ми се наложи да сменя цялата навигационна система( колата е в гаранция, иначе забрави), но преди това се опитах да направя копие на оригиналният диск. Копирах го на диск 8.5 Мб, защото оригиналният е 6.43Мб. Оказа се обаче че системата не чете такива ДВД-та.
Та въпроса ми е как да си направя бек-ап диск, защото оригиналният здраво е надран за 7 месеца ползване и може скоро да се окаже, че и новата система няма да го чете. А и ако си изтегля тези фаилове с картите в Европа, на какав диск да ги записвам.
  • 0

#2 brpi

brpi

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1243 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Karlsruhe,Germany
  • Автомобил:
    W124 300D 603
    W124 230E 102

Публикувано 18 октомври 2007 - 11:30

Скакво го записсва6 и наи ве4е как ...

Вземи си копираи оригиналния диск с ДВД клоне и ли не6то от сорта - некакав софт дето копира бит по бит така сте си сигурен 4е е едно и състо.
Ина4е може да има капани .
  • 0
W 124 - 300D
W 124 - 230E

#3 Svalko

Svalko

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 104 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Pyce/Chicago
  • Интереси:Автомобили, Мотоспорт (F1), Футбол, BMW (Бира, Мотоциклети и Жени), и не пропуска пикници сред природата ;)

Публикувано 18 октомври 2007 - 20:14

Този го копирах със RecordNow, копие 1към1, иначе имам DVD Decripter и Nero, но Декриптър-а, когато разкодирва ДВД-та например, премахва кодовете и после като го запише, диска е Код-Фрее. А аз вече имам горчив опит с ДВД-плеъра за отзад, който не иска да чете ДВД-та, ако няма Код 1 ( за БГ е код-2), че бая филми направих, най вече за децата.
Проблема е (в ръководството си пише де, че навигацията не чете 2-слойни дискове), ако го комресирам(6.34 Мб е) на ДВД 4.7Мб, сигурно пак няма да го чете.Някой успя ли да направи дискове, от линковете , които Алексоне и Никнд, пуснаха с Европейските карти?
  • 0

#4 ENOXELA

ENOXELA

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4188 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 18 октомври 2007 - 20:18

Да постнах файловете а НикНд обясни как да се запише диска.
Аз не съм го правил защото намам нави.
Пишете на Ники той мисля ще помогне.
Успех
  • 0

#5 Svalko

Svalko

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 104 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Pyce/Chicago
  • Интереси:Автомобили, Мотоспорт (F1), Футбол, BMW (Бира, Мотоциклети и Жени), и не пропуска пикници сред природата ;)

Публикувано 18 октомври 2007 - 20:32

Мерси, Алекс!
Аз не съм ги дръпнал още, ще опитам по-късно.
По-интересното е по какъв начин Навигационната система чете (определено не е като ДВД-плеър). Има момчета във форума, специалисти по компютрите, може би те са по-наясно :flagMB new: !
  • 0

#6 ENOXELA

ENOXELA

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4188 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 18 октомври 2007 - 20:58

Мерси, Алекс!
Аз не съм ги дръпнал още, ще опитам по-късно.
По-интересното е по какъв начин Навигационната система чете (определено не е като ДВД-плеър). Има момчета във форума, специалисти по компютрите, може би те са по-наясно :flagMB new: !

Има и DVD четци,на повечето нови модели са такива :friends:
  • 0

#7 LYNX

LYNX

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2380 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 18 октомври 2007 - 20:59

За да краднеш нещо ценно,..и да го изгориш бит по бит барабар със защитите или без тях,...ползвайте Алкохол!
  • 0

#8 Svalko

Svalko

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 104 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Pyce/Chicago
  • Интереси:Автомобили, Мотоспорт (F1), Футбол, BMW (Бира, Мотоциклети и Жени), и не пропуска пикници сред природата ;)

Публикувано 18 октомври 2007 - 22:11

За да краднеш нещо ценно,..и да го изгориш бит по бит барабар със защитите или без тях,...ползвайте Алкохол!

Ето го и специялиста, ама сега не е на тема коли :beer:
  • 0

#9 Svalko

Svalko

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 104 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Pyce/Chicago
  • Интереси:Автомобили, Мотоспорт (F1), Футбол, BMW (Бира, Мотоциклети и Жени), и не пропуска пикници сред природата ;)

Публикувано 18 октомври 2007 - 22:28

,..само ме питай как да краднем официална защитена информация от първоизточника!
Аз целия сървър на Даймлер Крайслер и Стартекинфо -Норд Америка съм източил у дома!

И вече съм изчерпан,....нема кво да краднем,..

Въпроса беше, че Навигационната система не чете ДВД-та( поне аз не смея да си пусна ДВД отпред) и не чете и 2-слойни дискове. А оригиналният диск е голям (6.43Мб>4.7Мб). Същият проблем е като да си запишеш видеоигра например от оригиналния диск.(Need For Speed например).
  • 0

#10 Vladek

Vladek

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 3744 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 18 октомври 2007 - 22:29

Ето го и специялиста, ама сега не е на тема коли :beer:

Преди време свалих и качих нещо с помоща на този АЛКОХОЛ120% мисля ,че беше
Сега ме подсети и пак ще го изровя да си играя с него
Разбира пича му с пич
  • 0
Публикувано изображение
Шофьорски стаж ... 28-29г.
За повече контакти - купете си разклонител

#11 LYNX

LYNX

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2380 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 18 октомври 2007 - 22:36

Въпроса беше, че Навигационната система не чете ДВД-та( поне аз не смея да си пусна ДВД отпред) и не чете и 2-слойни дискове. А оригиналният диск е голям (6.43Мб>4.7Мб). Същият проблем е като да си запишеш видеоигра например от оригиналния диск.(Need For Speed например).



И DVD и МР3 върви на твоя команд,...и Телевизия по време на движение НАД 10 мили в час,...ама ще ти пратя файловете като излезеш от гаранция!
  • 0

#12 Svalko

Svalko

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 104 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Pyce/Chicago
  • Интереси:Автомобили, Мотоспорт (F1), Футбол, BMW (Бира, Мотоциклети и Жени), и не пропуска пикници сред природата ;)

Публикувано 18 октомври 2007 - 23:16

И DVD и МР3 върви на твоя команд,...и Телевизия по време на движение НАД 10 мили в час,...ама ще ти пратя файловете като излезеш от гаранция!

LYNX ти си върха, че и 2 пръста отгоре :icon_coolgrin: !
Сега светнах за кой, Алкохол ми разправяш :kill_myself: .Да и аз имах тази програма, но като преинсталирвах компютъра и се затри, и не съм я търсил пак да я кача.
А за телевизията е супер. Че както прекарвам по 20 часа в тази кола, ако не е тоя форум да съм изперкал :flagMB new: !!!
  • 0

#13 brpi

brpi

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1243 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Karlsruhe,Germany
  • Автомобил:
    W124 300D 603
    W124 230E 102

Публикувано 29 октомври 2007 - 12:21

Ако си сигурен 4е твоито не 4ете двуслоини (нари4ат се ДВД9 ) а онова дето иска6 е 6,43 няма да стане по никои на4ин.
Нави двд тата а и сумати други са дата ДВД и не става да ги ореже6 с ДВД Сринк.

ДВД Сринка кълца само Филм ДВД -там са ФОБ фаилове и Сринка им разрежда битреита и така диска става по малак.
Ама ако е друго -не става -тогава кои сте каже коя 4аст от инфото да се изреже...........цялото инфо си трябва.

Ако намери6 ПДА (такова от малките ПЦ ) в мрежата има ТОМТОМ за него а и карти колкото иска6.
ето ти 1 дето аъ го тарсих тука но само в америката го продавт по евтино

InVion 4v1 - 4 ин4а дисплеи в вграден ГПС , ба4ка -мои колега го има- цена при вас в УСА кам 150 долара.
  • 0
W 124 - 300D
W 124 - 230E

#14 Svalko

Svalko

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 104 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Pyce/Chicago
  • Интереси:Автомобили, Мотоспорт (F1), Футбол, BMW (Бира, Мотоциклети и Жени), и не пропуска пикници сред природата ;)

Публикувано 19 ноември 2007 - 05:51

И DVD и МР3 върви на твоя команд,...и Телевизия по време на движение НАД 10 мили в час,...ама ще ти пратя файловете като излезеш от гаранция!

Аз намерих нещо тука, ама дори и не си помислям да ги питам, колко ще струва:Цък Тук
  • 0

#15 ra4mo

ra4mo

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 2 Мнения:

Публикувано 02 януари 2008 - 11:22

а добре а колко пари струва ако се закупи ново ... и въобще има ли възможност за БГ ...

мерси
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни