Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Проблем с W210 - спира внезапновнезапно увеличава сам спирачното усилие


  • Please log in to reply
3 мнения по тази тема

#1 kumanov

kumanov

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 3 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia

Публикувано 14 октомври 2007 - 15:29

Здравейте Колеги,

От скоро имам проблем с моят МБ 210 2.9ТД комби. За сега рядко проявява този дефект, но за сметка на това е доста стресиращо. Когато спирам (дори и да е супер плавно) изведнъж педала на спирачката омеква и колата спира рязко все едно си натиснал педала до края като в същото време ABS-са се задейства и веднага отпуска спирачките тъй като реално не е натиснат педала до край. При това положение колата за секунди спира много рязко чак пътниците политат напред и коланите ги стягат изобщо много неприятна ситуация. Първият път когато го направи това беше на магистралата Пловдив София при около 130 колата реагира така сякаш натискам спирачката докрай а аз само леко намалявах. За около 1000 км преход 4 пъти направи този номер.

Първоначално реших че сервото на спирачките си променя сам усилието, но когато се поразрових из форума прочетох
тук
за
Система за спирачна асистенция (BAS)
Системата за спирачна асистенция (BAS) е електронна система, която автоматично разпознава ситуациите на аварийно спиране. Ако в такава критична ситуация водачът се поколебае и не приложи спирачно усилие с необходимата интензивност, BAS самостоятелно поема контрола и прилага максималното спирачно усилие в рамките на части от секундата. По този начин спирачният път на автомобил, движещ се със скорост 100 км/ч може да бъде скъсен с до 45%.


което ме наведе на мисълта че може и това да е проблема, т.е. нещо да се бъгва системата.

Някой може ли да ми помогне със съвет къде да я закарам на диагностика и дали друг се е сблъсквал с подобен проблем?

Предварително ви благодаря!
  • 0

#2 Lorinser

Lorinser

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5339 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    --Първият в БГ C124 CE500 M117-V8 Custom.
    --W126 260SE 1988

Публикувано 14 октомври 2007 - 16:10

определено точно тази система играе номера, трябва да се прочетат грешките. пробва ли в БС ??
  • 0

#3 LYNX

LYNX

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2380 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 14 октомври 2007 - 16:29

Добре де,..през тези 4 случая нищо ли не светна по таблото от лево?!!!

Или са изкормили лампите?!

Така ще се утрепете при първия обилен дъжд или снег!!

Иди чети грешки в Брейк Асистант,..требе да е записала,..или датчика за усилие на спир.педал или сензора за ход на мембраната на сервото,..
Погледни пред сервото има модулче колкото кутия от цигари,..виж некоя букса да не е зеленясала,/./водичка ,..прочие/

Успех!
  • 0

#4 kumanov

kumanov

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 3 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia

Публикувано 14 октомври 2007 - 17:09

Не съм забелязал да светва лампата на BAS със сигурност не е изкормена или изгоряла тъй като светва когато дам на контакт. А и не съм сигурен дали по принцип трябва да светна когато се задейства системата тъй като лампата за ABS не светва когато се задейства ABS-са.

Относно сервиза, до сега никъде не съм я карал защото исках първо да разпитам за някой добър сервиз, тъй като ми писна от майстори където едно оправят а друго развалят.
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни