Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Разход на Е250дколко Ви гори


  • Please log in to reply
59 мнения по тази тема

#46 tito_040477

tito_040477

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 306 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Vienna/Пловдив

Публикувано 15 януари 2007 - 23:55

Айде утре, че там има 3 страници с постове, пък трябва да ставам рано за работа. Утре вечер може директно превод на живо в чата :friends:
  • 0
... besser langsam ankommen, als zu schnell stehen bleiben ....
http://www.leggett-automotive.com/

#47 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 16 януари 2007 - 00:03

Аз в тоз чат не мога да вляза днес,не ме пуска нещо.

Лека вечер,аз ще прегледам какво пише на швабски,че да не ме будалкаш нещо. :tongue:
  • 0
.

#48 vaakata

vaakata

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 543 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Русе
  • Автомобил:
    C250TD , 1996 година(продаден),
    Е350 (W211) - facelift 2006.

Публикувано 18 януари 2007 - 10:33

Хаха, има хора с доста голямо чувство за хумор тука:6.7/100км при скорост 170км/ч, с трима човека и багаж че и бродовия лъжел като показвал даже по-висок разход. Не знам как останалите гледат на тва изказване ам според мене тва си е направо подигравка с компетентността на хората в този форум. Тва да не е някой ФОРД ФИЕСТА със 70 конски сили.
Сега да споделям моите впечатления.
Аз карам Ц250ТД 110Kw и градския ми разход в Русе е между 9-10л/100км. Нито съм много спокоен шофьор но не съм и душманин да я вкарвам често в червната зона. Просто така гори с нормално каране, като се наложи повече газ на някое кръстовище няма проблем подавам изтеглям се бързо и после пак се кара в нормални режими. Сигурен съм, че ако се пострая мога да мина 10л/100км ама сърце не ми дава. А извън градско с мое каране гори между 6 и 7, ако се кара сас 150-160 може и да качи още ама аз тези километри ги вдигам само при изпреварване но иначе си карам 100-120.
И все пак мнението ми е че дали гори литър от горе или от долу мерцедес е един изключителен автомобил и тва е най-важното. :rolleyes:
  • 0

#49 Avantgarde

Avantgarde

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 454 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна

Публикувано 18 януари 2007 - 12:58

Колеги, то по-относително нещо от разхода на гориво няма !! Зависи от милион фактори стил на каране, качество на горивото, път, топла-студена кола, пробег и т.н. да не говорим че 2 еднакви коли от една и съща година на производство дето се казва и един и същ цвят абе близнаци все едно да ги хванеш успоредно да ги караш на магистралата с една и съща скорост на автопилот ше ви дадат различен разход, ако не са чисто нови Най-малкото са възможни ремонти по горивни помпи и т.н. намаляване на дебита с цел по нисък разход, но и намаляване на възможностите на автомобила или точно обратното завишенм разход но и по-добри показатели и много други фактори !! . А и тук не сме седнали да се караме ами да си кажем какви са ни колите и колко горят реално а то че ше има разлики е ясно.

В момента карам Е 220 cdi-150 ps, 2003 г. 6 скорости-ръчни и разхода ми е
Градско във Варна с огромни задръствания в централната част около 11/100км и на борд компютъра ми дава средна скорост 7-8 кm/h иначе вечер или когато има по малко трафик 10/100км- средна скорост 12-14 кm/h като я карам мн леко .
Извънградско на магистрала около 6/100км. +- 100-200 грама със скорост 140 km/h , а на междуградски път с нормален трафик нито натоварено, но не и празен пътя с изпреварванията, ускоренията и т.н. ми дава около 6/100км със скорост средна около 120km/h

Преди карах Е290 турбодизел- 129 ps, 1998 г. 5 скорости-автоматик и разхода ми беше
Градско във Варна пак със същите задръствания 10-11л/100км. тоест беше същия като на Е220 cdi 2003
Извънградско на магистрала около 6.5л./100км. със скорост 120-125 km/h и на междуградски 6.5-7л./100км. със скорост 120km/h



Тоест W210-290 turbo+автоматик и W211-220 CDI+ръчни 6ск. горят почти, че да не кажа и абсолютно еднаквов градски условия , но на извънградско cdi-to е по икономично и да не говорим, че не може да се сравняват от гледна точка на еластичност, максимална скорост, комфорт просто Новото си е ново огромна разлика има .
Сравнението не е съвсем коректно защото двата двигателя са от съвсем различни поколения, но да се види разликата поне..


Писал съм много за което се извинявам, но се постарах да бъда максимално обективен и ясен . Надявам се на някои да му е полезна информацията .
  • 0
W211-Avantgarde

#50 Само Дизел

Само Дизел

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 929 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Германия

Публикувано 18 януари 2007 - 16:31

http://www.motor-tal...3/s/thread.html

Тоз език го четеш като гледам,я кажи какво пише,че аз само едни такива нецензурни ги знам.Мога да хукна и да преведа писание по писание,но ти ще помогнеш с това да не го обръщам на английски.



По мои наблюдения, немците като цяло, карат много неикономично, така че горната информация трябва да се приема с едно на ум.

Иначе форумът е съвсем като нашия. Един вика, харчи ми 14/100, друг вика, ти луд ли си, моя харчи 5,5/100 и тнт. :rolleyes:
  • 0
Mercedes-Benz - защото животът е твърде кратък.
'91 S124 300 TD Turbodiesel OM603

#51 mbenz

mbenz

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2892 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    МВ 124/Е 250D 20V'94г.

Публикувано 18 януари 2007 - 22:50

Olekna mi-Mercedes e nay-ikonomichnata kola!Kef!:)Dobre,che vse takiva sum imal...ama vse ne sa bili takiva ikonomichni..!Nishto,de-sledvashtata,moje bi shte e ikonomichna!:)))
  • 0
Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

#52 tito_040477

tito_040477

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 306 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Vienna/Пловдив

Публикувано 19 януари 2007 - 14:14

Хаха, има хора с доста голямо чувство за хумор тука:6.7/100км при скорост 170км/ч, с трима човека и багаж че и бродовия лъжел като показвал даже по-висок разход. Не знам как останалите гледат на тва изказване ам според мене тва си е направо подигравка с компетентността на хората в този форум. Тва да не е някой ФОРД ФИЕСТА със 70 конски сили.

Колега, по-леко с газта на завоите
Въпросната снимка беше публикувана преди 8-9 месеца от Дани, и ако си внимавал, щеше да разбереш, че става въпрос не за МВ, а за Зафира, мисля
Ама нейсе...


Ах, ти, Компетентний!!! :wacko: Личи си колко си виждал табло на МБ отвътре. Поне си налучкал, че е Форд, ама с модела нещо си го оплескал :nono:

п.с. А че имам чувство за хумор си прав - голям смехурко съм :yahoo:
  • 0
... besser langsam ankommen, als zu schnell stehen bleiben ....
http://www.leggett-automotive.com/

#53 mbenz

mbenz

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2892 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    МВ 124/Е 250D 20V'94г.

Публикувано 29 януари 2007 - 20:55

Май най-добре ще бъде темата за разход на гориво да е табу тук!!!:))))))))Ок?:)))
  • 0
Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

#54 BENZBOSS

BENZBOSS

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 6668 Мнения:
  • Пол:не е посочено

Публикувано 30 януари 2007 - 06:14

Връща се жената преди седмица с половин резервоар,сядам аз да карам и ми настръхва косата.Гледам и се пуля 110 мили и половин резервоар,а + - трябва да е около 150+.Питам аз зареждала ли е,нулирала ли е........ ми да както сам и казал. :dontknow:

Мамицата му,зареждам аз докато ми изключи 10 пъти пищова,засечка и среден разход 17 мили на галон.Такъв е разхода на S420 градско,а не на E320 магистрала и малко град.Питам как я кара тая кола,а тя се смее защото и на двамата ни е ясно,че няма как да кара с повече от 75 мили в час,а това е за разход 24 на галон.Както и да е,множко ми се видя и реших да проверя пак кое и как. :rolleyes:

120 магистрални мили с 115-120 километра скорост и още около 40 мили град ми дадоха разход 22+ мили на галон като се има в предвид,че в града аз съм малко зъл.Всичко това го пиша аз като откачен на един лист да не се чудя какъв танк кара жената.Спирам на бензинджииницата,зареждам до откат и си тръгваме обратно към нащо село.Средна скорост 120 повечето време на круиз.Зареждане след около 130 мили и среден разход 16.3............това и 600SЕL не го дава.БАСИ КОЛАТА,ни тече,ни мирише на тундja,ни пуши,ни нищо.
Ново зареждане до капачката и нова засечка седмица след това - среден разход 23 на галон.Мръсния арабин ме е ударил в помпата,друго няма какво да е,а си следих всичко като партизанин,нали си засичам.

Сега жената пише,аз че не съм наред е ясно,но сега и тя е под пара да ми снася инфо колко харчи духчо,че ми писна и от неговите номера.

Та колко казвате ви харчат колите??? :huh: :o :o :o

Zасечките са правени на магистрала 4 ленти между Сан Диего и Лос Анджелес,почти нови гуми напомпани на малко над предписаното,двама и 20 кила багаж,вятър няма и постоянна температура 12-18 градуса.А сега някой да ми каже колко харчи мойта и кви са тия фифели.Мен също малко ме съмнява / или не толкова малко / при скорост 170 да ви дава по 6 - 6.5 на 100,повече приемам,но по-малко ми се вижда странно.Въпреки това на никoй не плащам горивото,щом така го смятате няка е толкова,няма да спорим за глупости.

Темата може да се превърне в един безмислен спор,а няма никакъв смисъл от това,никoй на никого колата не кара и няма смисъл да се драскаме.Мойта дава от 16 до 24 при едно и също каране при едни и същи условия.Някои ако иска да спори нека да отваря тема,аз съм насреща. :D
  • 0
.

#55 vesko_benz

vesko_benz

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 111 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 21 октомври 2007 - 01:57

малко е архив темата,ама и аз да предложа нещо.
значи до сега аз съм разбрал,че разхода зависи много и от кубатурата и цилиндрите на двигатела,а не толко от конете.(То май като са повече конете разхода е по-малък.Е айде има 200-300 грама пове4ко,не е болка за умиране.Това го наблюдавам при дизела много)при бенза,не е по различно.

Пример:голф 3 2.0 16в 150 кс и бмв 320 24в150 кс респективно 11.9 и 12.9.(градско),еднаква кубатура и коне,ма едното е 6-так.
затова за мен това са двата основни фактора за разход.А и турбото много помага.


:flagMB new:
  • 0

#56 Lusco

Lusco

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 583 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 2.5D комби автоматик

Публикувано 23 октомври 2007 - 18:20

По архивната тема ще се разпиша и аз.Имам W124.250D '12.92 90кс. комби,автоматик - градско 11-12/100 зимата, 9,5-10,5/100 лятото и под 10/100 с немска нафта , извънградско 7,5-8,5/100 зимата, 7-8/100 лятото при скорост 100-140. На мен ми е тежък десния крак и мога да твърдя че разхода би паднал с 0,5-1л. ако се кара по-спокойно. W124.300TD '06.92 147кс. лимузина,автоматик има същия разход но го настъпвам повече щото е по-мощен а това ми определя маниера на каране. Преди имах Fiat Croma 2.5TD и още имам Lancia Thema 2,5TD градско каране 10/100 извънградско 6,5 при скорост 130-140 и 7,5 при скорост 160. Пиша тези скорости като поддържана скорост по магистрала Тракия и маршрут София-Пловдив и обратно.
И за финал към тези които са писали по темата и тези които ще я четат тепърва - не търсете икономия на гориво от този автомобил а се радвайте на удоволствието че го имате и ви вози надявам се така като ме вози моя. А ако някой търси икономия нека си вземе SMART - разхода му е 3/100 извънградско, Peugeot 206HDI 6/100 градско 5/100 извънградско, BMW 525TDS 7.3-7,5/100 градско 5,5/100 извънградско при 130 км/ч и т.н. и т.н.
;)
  • 0

#57 Esper

Esper

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1531 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Pernik

Публикувано 23 октомври 2007 - 19:32

:staro:
Има-няма и вземета да ескумирате накоя закопана тема...
Ами упдейт от мен, ето какво казва екселския шит:

Публикувано изображение


Обаче не разбирам ползата от тая тема - разхода е толкоз разтегливо понятие че няма до къде...
  • 0

879897.png


#58 Lusco

Lusco

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 583 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 2.5D комби автоматик

Публикувано 23 октомври 2007 - 21:13

:staro:
Има-няма и вземета да ескумирате накоя закопана тема...
Ами упдейт от мен, ето какво казва екселския шит:

Обаче не разбирам ползата от тая тема - разхода е толкоз разтегливо понятие че няма до къде...


В случая целта е да си чешем езиците за да не закърнеят, а и разхода е най-малкото което ме интересуваше като го купувах моя.А аз ще разкопая скоро темата /Турбото работи ли/ че още не съм довършил там случая.
:flagMB new:
  • 0

#59 Esper

Esper

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1531 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Pernik

Публикувано 25 октомври 2007 - 09:32

В случая целта е да си чешем езиците за да не закърнеят, а и разхода е най-малкото което ме интересуваше като го купувах моя.А аз ще разкопая скоро темата /Турбото работи ли/ че още не съм довършил там случая.
:flagMB new:


Айде сега, отмали малко от газта на завоя :rolleyes:
Разхода ВИНАГИ има значение.
Според тая таблица, всеки месец издухвам по около 400лв през ауспуха и то не вадя директно пари от това.
Да не мислиш че 400 е равно например на 800?!?
Еб...о и кефа, ще се кефя 1,2 месеца а после?
Нема такава бира колега, накрая си даваш сметка че може и с малко по-малко кеф :D
Ако си мислиш че не ми се кара барем 3 литров шестак - много се лъжеш.
И основното нещо поради което не съм го направил не е цената на самата кола ;)
Хората за които разхода наистина няма значение изобщо не влизат в тоя форум :lol:
  • 0

879897.png


#60 Lusco

Lusco

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 583 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W124 2.5D комби автоматик

Публикувано 26 октомври 2007 - 00:54

Айде сега, отмали малко от газта на завоя :rolleyes:
Разхода ВИНАГИ има значение.
Според тая таблица, всеки месец издухвам по около 400лв през ауспуха и то не вадя директно пари от това.
Да не мислиш че 400 е равно например на 800?!?
Еб...о и кефа, ще се кефя 1,2 месеца а после?
Нема такава бира колега, накрая си даваш сметка че може и с малко по-малко кеф :D
Ако си мислиш че не ми се кара барем 3 литров шестак - много се лъжеш.
И основното нещо поради което не съм го направил не е цената на самата кола ;)
Хората за които разхода наистина няма значение изобщо не влизат в тоя форум :lol:


Добре де. Хипотетично предполагаме че колата е по-нов тип дизелов двигател с по-нисък разход на гориво или казано по-иначе мотора е по-добре разчетен от този на W124. Според тази таблица има среден разход 8/100 и върху 400лв. идват около 2500км. пробег на месец. При 10/100 идват 2000км. пробег и разликата е осезаема - 50 литра или 500-625км. Тук вече разхода е от значение защото това са 100 лв. разлика. Но когато месечния пробег е примерно 700км. при 10/100 са 140лв. а при 8/100 са 112лв. и тези 28лв. дали ще ги издухаме приз ауспуха или като цигарен дим няма абсолютно никакво значение. Тук важи приказката :Кучето скача според тоягата: и ако трябва да пътувам 2500км. месечно ще си взема бензин/газ и тогава с 400лв. ще карам не 2500км. а 3500-3700 км. на газ. което означава че месечния разход за гориво е паднал с около 100лв. и вместо 400 ще давам по-малко от 300. Но тук идва другата разлика - текущите ремонти при по-евтиния вариант са при всяко положение повече защото колата ще е малолитражен евтин автомобил който по-често ще се чупи и ремонтите ще стопят тази спестена сума. А това го знам от опит защото през ръцете ми минават куп автомобили всеки месец. Пак се връщам в началото - не съм казал че НЕ МЕ интересува,а че НАЙ-МАЛКО ме интересува колко е разхода защото това е последният модел така прецизно и здраво направен автомобил а това не е само мое мнение. Най-добре разчетен е 300TD-147кс. 10-11/100 градско 7-8/100 извънградско - пъргав,мощен,здрав и с поносим разход - това за 6 цил. и 3000 куб. и измислено и направено 85г. е повече от добре. Темата е много дълга но каквото и да се каже то вече е било казано от някой друг със сигурност. :) Успех на всички.
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни