Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Малко мнения за Mercedes W123 250, 280SE


  • Please log in to reply
12 мнения по тази тема

#1 Бате Роби

Бате Роби

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 6 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 16 юли 2007 - 20:18

Колеги, дайте някакво инфо, техническа литература и статии за този модел. В бат гугъл рових, ама не намерих много. Интересуват ме моделите след фейслифта (с квадратните фарове отпред и новото табло).
Как да си намеря такова според вас, в мобиле.бг гледах ама изкочиха само няколко смотани дизела 200 и 240 - и все бараки. Аз търся двигатели бензин и то от големите 230, 250, 280SE - все пак мерцедеса трябва да си има коне и голем мотор :0_evil: :drift1:
От Германия ли ще е най удачно да си намеря? И за цени дайте ако може ориентир. :allhail:
  • 0

#2 W123

W123

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2824 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 16 юли 2007 - 20:41

какво точно те инетрисува за 123-ките.Е виж ТУК ама е малко постничко що няма време...
Смотани дизели а :boxing: ???Ама кат стане нещо па ние с дизеловите 123-ки ва дърпаме на въже :tongue:
За широките фарове те разбрах ама това за новото табло не го схванах...
Значи сега...от 2,5 мотора бягай...Гори колкото 2,8 ама върви по-малко.А и ако решиш да му слагаш газ ще се утрепеш да търсиш плочка...Е те такова животно е в червената книга....
Бате значи за читава 123-ка трябва търсене.Ако има са гробници,а ако са хубави не се продават.Дали е от Германия или България няма значение-хубавата си е хубава.Но имай в предвид че германците си крият 124-ките вече камо ли 123-ките.
Успехи
  • 0

#3 Бате Роби

Бате Роби

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 6 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 16 юли 2007 - 22:04

какво точно те инетрисува за 123-ките.Е виж ТУК ама е малко постничко що няма време...
Смотани дизели а :boxing: ???Ама кат стане нещо па ние с дизеловите 123-ки ва дърпаме на въже :tongue:
За широките фарове те разбрах ама това за новото табло не го схванах...
Значи сега...от 2,5 мотора бягай...Гори колкото 2,8 ама върви по-малко.А и ако решиш да му слагаш газ ще се утрепеш да търсиш плочка...Е те такова животно е в червената книга....
Бате значи за читава 123-ка трябва търсене.Ако има са гробници,а ако са хубави не се продават.Дали е от Германия или България няма значение-хубавата си е хубава.Но имай в предвид че германците си крият 124-ките вече камо ли 123-ките.
Успехи


:bigemo_harabe_net-110: Малее ето това е тема!
Това за дизелите беше тъпо изказване, просто като видя някоя хубава 123ка или 124 и чуя тия 200Д и 240Д как тракат шумно, а и не са динамични. Хубавото им е, че са много издръжливи и икономични. Ако имам избор между 250 и 280, 280 бяга повече и разхода е почти един и същ.
Това за таблата ...ето ти снимка:
Posted Image
Shot at 2007-07-16


Posted Image

Това не са ли две различни табла, долнотот което е фейслифт?
  • 0

#4 DJ FUNKY

DJ FUNKY

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2660 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:СОФИЯ
  • Автомобил:
    C 220 Т CDI Sport 1999 г. W 124 300 D Turbo 1992 г.

Публикувано 17 юли 2007 - 09:26

123 нямат различни табла,единиствената разлика е че някои имат махон други нямат,уникат 123 за продан почти няма да намериш ,много трудно и в германия се намират ,но там е по веротно да намериш по запазенка ,2.8 (110 мотор) е много здрав мотор ,двувaлов,ама пак си зависи как е гледан ,все пак не е първа младост,най маладите представители са на 22 години.освен това е акцизен ,акциза е около 2000 евро,виждал съм в германия уникални екземпляри за продан ,обаче по 8-9-10 000 евро,пак си помисли дали искаш да затвориш над 20 000 лв в тази кола,освен ако не си запален колекционер разбира се :icon_welldone:
  • 0
Публикувано изображение
СИРОМАХ DJ , ЖИВ ДЯВОЛ !!!!!
DON`T FUCK WITH MODERATORS!
MY FACEBOOK
http://stara-sofia.com/
Гласувайте за доброто име на "Мерцедес - Бенц Клуб България" В БГ ТОП
Публикувано изображение

#5 W123

W123

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2824 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 17 юли 2007 - 16:59

123 нямат различни табла,единиствената разлика е че някои имат махон други нямат...

Има бре...такси вариянта е маааалко по-различен,стига го лъга човека :tongue:
  • 0

#6 Бате Роби

Бате Роби

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 6 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 17 юли 2007 - 18:40

123 нямат различни табла,единиствената разлика е че някои имат махон други нямат,уникат 123 за продан почти няма да намериш ,много трудно и в германия се намират ,но там е по веротно да намериш по запазенка ,2.8 (110 мотор) е много здрав мотор ,двувaлов,ама пак си зависи как е гледан ,все пак не е първа младост,най маладите представители са на 22 години.освен това е акцизен ,акциза е около 2000 евро,виждал съм в германия уникални екземпляри за продан ,обаче по 8-9-10 000 евро,пак си помисли дали искаш да затвориш над 20 000 лв в тази кола,освен ако не си запален колекционер разбира се :icon_welldone:



Аз само една Българска обява видях в едно ретро списание за скромната сумичка от 8000 лева с двигател 230 и перфектна боя добро състояние. Някой в БГ да е виждал подобна оферта за тия пари??
  • 0

#7 W123

W123

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2824 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 17 юли 2007 - 18:58

Цъкни ТУК и задай за търсене Мерцедес.След това задай 123 за модел и готово.
  • 0

#8 Алекс Панов

Алекс Панов

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 189 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 13 януари 2008 - 01:08

Да, да 200 240Д гробници... Аз си взех една такава 240Д за нова година като подарък щото жената щеше да ми упука всичките пари. От фирмата ми дадоха 13 и 14 заплата и бях се наточил на 300Д но продадена, на 240Д клъвнах като шаран на бял червей...
Имам да кърпя "бомбета", калници, вежди, да оправям капачка на резервоара, да купувам нов акумулатор, 4 спирачни диска, 12 накладки, смяна антифриз смяна масла - двигател, скорости, хидравлика, заден мост, филтри: въздушен, маслен на двигателя, маслен на хидравликата и 2 нови гуми. Но все по съм по-доволен от Мерцедеса отколкото от Форд Ескорт-а който го имам.
Форда го продавам за 850 лева а Мерцедеса го взех да 1000, но разликата между двете коли е огромна. Вярно шумен е дизела, не е пъргав, ама пак Форд-а не може да се сравнява с него.
  • 0

#9 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 13 януари 2008 - 01:50

Да, да 200 240Д гробници... Аз си взех една такава 240Д за нова година като подарък щото жената щеше да ми упука всичките пари. От фирмата ми дадоха 13 и 14 заплата и бях се наточил на 300Д но продадена, на 240Д клъвнах като шаран на бял червей...
Имам да кърпя "бомбета", калници, вежди, да оправям капачка на резервоара, да купувам нов акумулатор, 4 спирачни диска, 12 накладки, смяна антифриз смяна масла - двигател, скорости, хидравлика, заден мост, филтри: въздушен, маслен на двигателя, маслен на хидравликата и 2 нови гуми. Но все по съм по-доволен от Мерцедеса отколкото от Форд Ескорт-а който го имам.
Форда го продавам за 850 лева а Мерцедеса го взех да 1000, но разликата между двете коли е огромна. Вярно шумен е дизела, не е пъргав, ама пак Форд-а не може да се сравнява с него.


Алекс, евала за ентусиазъма :icon_welldone:
  • 0

logo-600-1002.png


#10 Алекс Панов

Алекс Панов

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 189 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 16 януари 2008 - 12:36

Алекс, евала за ентусиазъма :icon_welldone:

То не е някаква голяма философия!!! Влизам в сервиз за масла, ония тичат купуват 3-те филтъра (въздушен, маслен и хидравлика) и ми я връчват след 30-40 минути със сменени масла за цена около 150-200 лева. За спирачките е същото, купувам частите, влизам в сервиз и ми я връчват готова след време. За изкърпването е пак така, водя я в Ст. Загора и след 2-3 седмици си я взимам готова. Само пари да има!!!
  • 0

#11 W116

W116

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 372 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 16 януари 2008 - 13:00

280SE



Чакай бе нали 123 търсиш,кво SE :unsure:
  • 0

#12 rabbitt

rabbitt

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 134 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    280SE
    E200K

Публикувано 16 януари 2008 - 15:55

Има 123-ки 280E, колегата се е объркал с S-a... :-)
Даже бях попаднал на една с нещо като AMG тунинг. Светла с жълта кожа... уникална кола. А моторетката й е наистина много добра.
Само дето ще е по-лесно да се намери пура с тоя мотор...
:-)
  • 0

#13 W116

W116

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 372 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 16 януари 2008 - 17:45

Има 123-ки 280E, колегата се е объркал с S-a... :-)
Даже бях попаднал на една с нещо като AMG тунинг. Светла с жълта кожа... уникална кола. А моторетката й е наистина много добра.
Само дето ще е по-лесно да се намери пура с тоя мотор...
:-)


Eто го АМГ-то



Posted Image
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни