Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Едно питане имам..


  • Please log in to reply
11 мнения по тази тема

#1 коцев

коцев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 445 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Ловеч
  • Автомобил:
    190 D 2.5 1988г

Публикувано 11 юли 2007 - 19:27

Тъй като съм от старата генерация хора и не ми се полага Мерцедес с климатик :tongue: то сега при тия жеги си свалям стъклото наполовина но се получава един голям шум от струята вятър.Като че ли при досегашните ми коли не е имало такъв шум.Та питането ми е следното : така ли шуми и при вас при отворено до някъде стъкло на вратата? И второто питане е че има едни перцигласови кори да ги наречем които се слагат на самите врати и предполагам че намалят тоя шум та някой кара ли с такива предпазни кори и има ли ефект ? Ако има ефект от къде бих могъл да се снабдя по точно някой да е виждал къде се продават било по магазини или автоморги.
  • 0

#2 mbenz

mbenz

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2892 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    МВ 124/Е 250D 20V'94г.

Публикувано 11 юли 2007 - 19:33

Ами,г-н Коцев бая си шуми свален прозорец-дори и 5 см. да свалиш!Аз затова много държах на шибидах,защото той почти не шуми!А,тези зализъци донякъде намаляват шума!Такива съм виждал в Илиянци в София за 124-ка,по 20,или 25 лева бройката.Трябва да са точно за модела кола,обаче,щото следват точно формата/ъгъла/ на страничното стъкло!
  • 0
Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

#3 izoholz

izoholz

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 274 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив

Публикувано 11 юли 2007 - 19:35

Колега, шум си има и при мен, но ми е трудно да преценя кое приемаш за силен и по-слаб шум разбира се. Иначе никога не съм ползвал от тези кори дето допълнително се монтират и всъщност не знам точно с каква цел ги поставят.
Дразни ли те толкова този шум? Аз го намирам за нормален и не ми е правило вшечатление да е по-различен от на други коли. Примерно като карам Пасата на бащата шума от въздушната струя си е същия при свален наполовина прозорец.
  • 0

#4 W123

W123

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2824 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 11 юли 2007 - 20:02

Ето решението на въпроса ти...Въпреки че си от старата генерация де не им се полага климатик,явно кръвта ти е младежка.Пробвай следващия път по-малко да натискаш педала на газта :0_yahoo: Е нормално е с 140 по магистрала Хемус да ти бучи...
Сега сериозно.Направило ми е впечатление че колкото повече отварям прозореца толкова по-малко шуми...или по-скоро го няма онзи бучащ шум.Най е гадно когато прозореца е отворен един пръст...Ей подлудяа ме направо.
А и аз понеже мразя нещо да ми духа във врата,си отварям задните прозорци и така ем не ми шуми ем струята не е толкова силна.
  • 0

#5 brpi

brpi

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1243 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Karlsruhe,Germany
  • Автомобил:
    W124 300D 603
    W124 230E 102

Публикувано 11 юли 2007 - 20:30

Единствената кола дето не шуми кат свалиш прозореца е Олдсмобил Катлас Сюприм.
То може и други да имано досега сам попаднал само на тая.
Нищо обобено не -в Америката ги продават за 20-30 хиляди ама
като ми беше в рацете за 1 месец в Бг -20 човека сам возил с свалени прозорци и до около 120 нне се чува почти нищо.
  • 0
W 124 - 300D
W 124 - 230E

#6 коцев

коцев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 445 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Ловеч
  • Автомобил:
    190 D 2.5 1988г

Публикувано 12 юли 2007 - 07:26

Благодаря за отговорите . Първо отпада причината че ако карам с голяма скорост от това ми шуми .Аз както коментирах и на срещата в Г.Изворово колкото и до натиском педала на газта повече от 130 км на магистралата не мога да вдигна с моята кола а какво остава по другите пътища .Второ аз си имам електрически шибидах и си го отварям . Обаче има разлика във шума при отворен прозорец примерно 15-20см на мерца и на Пунтото. Понеже в тия жеги ходя на басейна на Чифлика то сменям колите един ден съм с Пунтото един ден с мерцедеса и се забелязва огромна разлика в шума при еднакво отворени прозорци .При Пунтото почти не се чува това свистене докато при мерца шуми та се къса и заглушава звука на радиото. Прав е колегата че колкото по малко е отворен прозореца толкова по голям е шума и аз се принуждавам да го сваля до края. Затова въпроса ми беше най вече как е при вас и ако някой си е сложил от тия предпазителни кори дали има полза .
  • 0

#7 VladoBENZ

VladoBENZ

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 614 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Плевен
  • Интереси:В сърцето ми има място само за една жена, моето сладурче, и за много коли, все Мерцедеси :)

Публикувано 12 юли 2007 - 11:07

Много странно се получава при мен...значи уж 124 се води с по добра аеродинамика...а и ти си с 190-ка, и ти шуми, а при мен е различно, в 190-ката е баяяя по ниско нивото на бучене при висока скорост, да речем 100-120...от на 124-ката ми...200Е-то направо да ми счупи ръката се мъчи :)
  • 0
Публикувано изображение

#8 fiveq

fiveq

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 598 Мнения:
  • Пол:Жена
  • Град:Sofia,Bg.
  • Интереси:Обичам да карам, музиката (почти от всякакъв тип), хубавите парфюми,удоволствията в живота и мнооого други неща, просто ме питайте.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 12 юли 2007 - 12:29

Вероятно при малко сваляне на стъклото , сигурно влиза в резонанс с двигателя, а като го свалиш до долу и то се "стабилизира" във вратата и може би би станало по-малко шумно. :unsure: Но пък с висока скорост и свалено до дупка стъкло ... не върви така да се вози човек (пък и неусетно се изстива и боли вратът тогава :D ) Наистина най-добре си е с шиебедах-а , поне не шуми толкова.
  • 0
5q



Публикувано изображение




Публикувано изображение

#9 caki

caki

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 501 Мнения:
  • Град:Разград
  • Интереси:коли,тенис и ...
  • Автомобил:
    Mercedes 190 Е
    Mercedes 200 CE

Публикувано 12 юли 2007 - 12:34

Няма база за сравнение между 190 дизел и Пунто . Говорим за различно челно съпротивление, обем на мотор , размер на гумата , тегло и т.н. а ако си и 2.0 Д той е доста слабичък и се понатоварва. Нормално е всичко да е в ущърб на Мерца но то е така докато не затвориш прозореца нали ? ;)
  • 0

#10 VladoBENZ

VladoBENZ

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 614 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Плевен
  • Интереси:В сърцето ми има място само за една жена, моето сладурче, и за много коли, все Мерцедеси :)

Публикувано 12 юли 2007 - 13:12

Абе не знам, някак си челното съпротивление на мерца като че ли е по-добро от на пунтото, а...мерцовете имат едни от най-добрите коефициенти в класа си...
  • 0
Публикувано изображение

#11 коцев

коцев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 445 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Ловеч
  • Автомобил:
    190 D 2.5 1988г

Публикувано 12 юли 2007 - 13:12

Едно пояснение . Шума не идва от двигателя или от гумите .Двигателя ми е 2.5 и е почти безшумен.Шума си идва от насрещния вятър но явно така е направен мерца и шуми .Важното е че разбрах че го има и при вас така че да не търся причината в моя автомобил. :tongue:
  • 0

#12 KoZmo

KoZmo

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 366 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Шопландия
  • Интереси:Mercedes-Benz |Y|
  • Автомобил:
    2001' MB W210 - E 220 CDI

Публикувано 12 юли 2007 - 17:26

Няма смисъл да слагаш онези лайсни или там каквото са... Грешни пари просто! Имах един познат караше такси и имаше такива, пак си бучи въздуха, пък и има гаменчета ги трошат или изпадат след време..
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни