Към съдържанието

  •  

- - - - -

Проблем с чистачката!


  • Please log in to reply
17 мнения по тази тема

#1 Гост_HexГост_

Гост_HexГост_
  • Гости

Публикувано 23 март 2006 - 15:57

Здравейте, радвам се да видя форума на Мерцедес!

Проблема е следния (на дизелова 190-ка) - чистачката все по-трудно работеше в последните няколко месеца, докато днес като присветнах на една кола да мине покрай мен съвсем отказа да работи (остана по средата на стъклото). Погледнах бушоните, беше изгорял 4-ия на втори ред, след което го смених, но чистачката така и не тръгна.

В сервиза на Мерцедес ми казаха да си търся машинка втора употреба, защото нова е 600 лева! Някакви други идеи, в случай, че не е от машинката?
  • 0

#2 Blond

Blond

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 3954 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    C124 200E 1992
    S202 220CDI 11.1999
    W211 220CDI 04.2004
    C207 350CDI 06.2009
    W212 220CDI facelift

Публикувано 23 март 2006 - 17:48

Малко гъсно ти го казвам, но и ти малко късно питаш - чистачката се смазва периодично - според мен е добре по веднъж на сезон.
Потърси тук из форума някой беше казал, че са му пренавили моторчето на чистачката - дано е дал и координати. А за друуги причини... чистачката се сваля лесно и лесно се проверява дали е изгоряла или просто не стига ток до нея.
Успех!!!
  • 0

#3 KPAHK

KPAHK

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 3766 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:MLADOST CITY
  • Автомобил:
    MB E 200, 2016
    MB E 320 CDI, 2007
    Mazda3 BL, 2011
    Toyota Hilux DLX, 2007
    Punto MK1, 1998
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 23 март 2006 - 18:01

Провери си контактите по веригата. Има ли ток, няма ли ток до моторчето.

това за смазването го чувам за сефте :blink:

Мойта надали за 21г. някой я е смазвал :( , поне последните 4г. аз не съм.
  • 0

#4 ENOXELA

ENOXELA

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4188 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 23 март 2006 - 19:34

Добре дошъл и ето темата за Чистачката
  • 0

#5 Гост_HexГост_

Гост_HexГост_
  • Гости

Публикувано 23 март 2006 - 19:43

Много бързи и полезни отговори, благодаря ви много. Между другото, в Благоеград ми казаха 600 лева за ново моторче, а в Бургас 300 лева, предполагам, че ще ви е интересно :)

Освен това, знам че за БМВ-тата има ЕТК (търсене на номер на резервна част), което е онлайн и доста удобно за употреба. Има ли такъв сайт и за Мерцедеси?
  • 0

#6 ENOXELA

ENOXELA

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 4188 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 23 март 2006 - 21:07

Много бързи и полезни отговори, благодаря ви много. Между другото, в Благоеград ми казаха 600 лева за ново моторче, а в Бургас 300 лева, предполагам, че ще ви е интересно :)

Освен това, знам че за БМВ-тата има ЕТК (търсене на номер на резервна част), което е онлайн и доста удобно за употреба. Има ли такъв сайт и за Мерцедеси?

Ще има скоро иначе можеш да погленеш ТУК ЦЪК
  • 0

#7 Гост_GuestГост_

Гост_GuestГост_
  • Гости

Публикувано 25 март 2006 - 14:57

Работата стана, един кадърен майстор свали целия механизъм, смазахме го, сменихме и бушончето на чистачката, което за щастие е изгоряло като е блокирала. Като разбра че сме студенти, ни поиска само 5 лева, мен ме досрамя и му оставих 10, защото ми спести гореспоменатите 600 лева. В момента чистачката работи по-добре отколкото като взехме колата преди 4-5 години.

Благодаря ви за помоща!
  • 0

#8 Stefan

Stefan

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 309 Мнения:

Публикувано 17 май 2006 - 08:16

Мани ги тия глупусти, аз в момента съм с изгоряло моторче на 124-ката.. цените са между 60-150 лв що годе втора ръка, ново някъде слушах, кой знае може и турско да е е около 180 лв. С повече късмет за 190-тка се намират на 60 лв, на нашите им бяха предлагали някъде ама не помня точно къде, но не става за 124-ка иначе горе долу това са цените 60-100 лв кажи им на ония да слезнат на земята малко от тия "прочути" сервизи..
  • 0
W140 S320 93' and W124 T-model 250TD 88'
Mercedes S-class W140 Owners and Fans Forums
Mercedes W124

#9 cetkata

cetkata

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 617 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:с. Кохуево, Залетаевская Губерния
  • Автомобил:
    W202, 1996г.

Публикувано 22 ноември 2006 - 11:57

чистачката се смазва периодично - според мен е добре по веднъж на сезон. .....


КАК става тая работа? От къде се разглобява или на място се смазва. ОПИШЕТЕ МОЛЯ ! (за W 202)
  • 0

#10 cetkata

cetkata

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 617 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:с. Кохуево, Залетаевская Губерния
  • Автомобил:
    W202, 1996г.

Публикувано 22 ноември 2006 - 12:48

Е пусни една търсачка де
най горе има една лупа и бутон търсене....

;) на общи проказки съм се начел достатъчно точно от тази лупичка". Става дума за схемата - механична+електрическа или е сервизна тайна (много са ревниви да не им вземе занаята някой) ... особенно ако е на ТИ с всичко което хване.
...П.С. намерих нещо след "дъъъъългоооо " ровене и ще се позверя в него с удоволствие :yahoo:
Чистачка+още неща W124 не може да е много по различно от W202 :unsure:
  • 0

#11 hipo

hipo

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 290 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Хасково

Публикувано 22 ноември 2006 - 17:19

Аз разглобих чистачката както е показано на снимките които съм прикрепил. Разглобих и редуктора да го смажа, но предварително си белязах къде се рамената иначе после трябваше да я синхронизирам. Имам процедурата, ама защо да се занимавам допълнително.

Публикувано изображение
Публикувано изображение
  • 0

ML270 04г.

ex-С180 94г.


#12 babata

babata

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 8 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 07 октомври 2007 - 16:26

Здравейте, радвам се да видя форума на Мерцедес!

Проблема е следния (на дизелова 190-ка) - чистачката все по-трудно работеше в последните няколко месеца, докато днес като присветнах на една кола да мине покрай мен съвсем отказа да работи (остана по средата на стъклото). Погледнах бушоните, беше изгорял 4-ия на втори ред, след което го смених, но чистачката така и не тръгна.

В сервиза на Мерцедес ми казаха да си търся машинка втора употреба, защото нова е 600 лева! Някакви други идеи, в случай, че не е от машинката?

nishto ne ti prechi da probvash da q smajesh s spei s techna gres darpa se plastmasovoto kapache na samoto tqlo na chistachkata tam shte vidish edno butaltze to se praska s technata gres kolegata po gore e prav che se smazva periodichno
  • 0

#13 W124 230 E

W124 230 E

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 84 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 07 октомври 2007 - 19:09

А това капа4е долу в основата ли в това 6ирокото.
  • 0

#14 Lorinser

Lorinser

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5339 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    --Първият в БГ C124 CE500 M117-V8 Custom.
    --W126 260SE 1988

Публикувано 07 октомври 2007 - 21:54

;) на общи проказки съм се начел достатъчно точно от тази лупичка". Става дума за схемата - механична+електрическа или е сервизна тайна (много са ревниви да не им вземе занаята някой) ... особенно ако е на ТИ с всичко което хване.
...П.С. намерих нещо след "дъъъъългоооо " ровене и ще се позверя в него с удоволствие :yahoo:
Чистачка+още неща W124 не може да е много по различно от W202 :unsure:

ми като си се начел на общи приказки и виждаш че инфото в клуба е общи приказки(демек не струва), защо се допитваш до нас??

ето ви наготово отговора защо спира на средата, и да разберете защо мотрчето изгаря или предпазителя гори
http://www.mbclub.bg...d...тачка&st=15
  • 0

#15 LYNX

LYNX

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2380 Мнения:
  • Пол:Мъж

Публикувано 07 октомври 2007 - 22:02

ми като си се начел на общи приказки и виждаш че инфото в клуба е общи приказки(демек не струва), защо се допитваш до нас??

ето ви наготово отговора защо спира на средата, и да разберете защо мотрчето изгаря или предпазителя гори



ЛоринСър,

Ти па от бързане да го скастриш пропусна май линка.
Абе не се дразни,...такива готованци дето го искат сдъвкано говното нема да се свършат.
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни