Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Климатик на 124-ка?


  • Please log in to reply
16 мнения по тази тема

#1 VladoBENZ

VladoBENZ

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 614 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Плевен
  • Интереси:В сърцето ми има място само за една жена, моето сладурче, и за много коли, все Мерцедеси :)

Публикувано 16 май 2007 - 11:13

Момчета, да ви попитам, първо как се работи с климатик...в смисъл ако имате и снимки на таблото с копчетата, да ми обясните, защото на другите мерцове дето съм карал, е все било климатроник, там е лесно...ама тва...и защо, това чак онзи ден го забелязах, на някои средното копче е с нарисувана снежинка, а на други пише ЕС...?
  • 0
Публикувано изображение

#2 VladoBENZ

VladoBENZ

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 614 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Плевен
  • Интереси:В сърцето ми има място само за една жена, моето сладурче, и за много коли, все Мерцедеси :)

Публикувано 16 май 2007 - 12:39

Ето за това говоря момчета...ето двата вида, разликата е само в средното копче между врътките...моля ви кажете ми, все някой знае...
Публикувано изображение
Публикувано изображение
  • 0
Публикувано изображение

#3 nizi190

nizi190

    Напреднал

  • Непотвърдени потребители
  • PipPipPip
  • 692 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Сандански
  • Автомобил:
    190 , 2.5 D
    90 hp, 1990, grey
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 16 май 2007 - 12:51

Не мога да ти дам/поне аз/конкретен отговор,но съм сигурен че до довечера ще се включи някой 124-каджия и ще обясни.Чесно да ти кажа и мен ме интересува :dontknow: .
  • 0
Публикувано изображение

Публикувано изображение

#4 Само Дизел

Само Дизел

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 929 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Германия

Публикувано 16 май 2007 - 12:53

Момчета, да ви попитам, първо как се работи с климатик...в смисъл ако имате и снимки на таблото с копчетата, да ми обясните, защото на другите мерцове дето съм карал, е все било климатроник, там е лесно...ама тва...и защо, това чак онзи ден го забелязах, на някои средното копче е с нарисувана снежинка, а на други пише ЕС...?


Да ти честитя първо за новата машина :)
Порасва ти работатата на теб :) Хайде все така и след време на S-класа :icon_welldone:

До 87-ма, ако не се лъжа, знака на средното копче е снежинка. След това е заменен с ЕС. ЕС означава икономичен режим. Когато копчето на бутона свети, компресорът е изключен и не се включва. Няма охлаждане на въздуха, само затопляне, ако е необходимо.
По принцип, климатика може да стои постоянно включен, защото той си е почти климатроник. В смисъл, компресорът се включва и изключва според нуждите и зададената темпрература. За теб остава само да регулираш силата и посоката на струята.
Компресорът се изключва сам и при някои други ситуации, като повишаване температурата на двигателя, даване на пълна газ и т.н.
Другите копчета са - горното е за изсушаване на стъклата - много полезно при запотени стъкла, а най-долното, с кръговите стрелки, е за рециркулацията на въздуха в салона. Като се натисне, клапата на входа за външен въздух се затваря напълно и климатика върти само въздухът в салона. Тази клапа се управлява също в голяма степен автоматично, така че и за нея нямаш много грижи.
Ами това е, нищо сложно няма.
  • 0
Mercedes-Benz - защото животът е твърде кратък.
'91 S124 300 TD Turbodiesel OM603

#5 VladoBENZ

VladoBENZ

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 614 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Плевен
  • Интереси:В сърцето ми има място само за една жена, моето сладурче, и за много коли, все Мерцедеси :)

Публикувано 16 май 2007 - 13:06

Ебати кефа, то са някви малки нещица, обаче като си ги нямал досега...и ти прави кеф :)
  • 0
Публикувано изображение

#6 mbenz

mbenz

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2892 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    МВ 124/Е 250D 20V'94г.

Публикувано 16 май 2007 - 13:29

Когато символът е "снежинка" климатика е вкл.,когато копчето свети,а когато имаш символ"ЕС",е обратното-при светещо копче климатика е изключен!
  • 0
Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

#7 mbenz

mbenz

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2892 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    МВ 124/Е 250D 20V'94г.

Публикувано 16 май 2007 - 13:35

И нещо важно за климатика да кажа-не го включвай,когато мотора е с високи обороти/т.е.-когато си в движение с висока скорост/,защото компресора от покой се развърта изведнъж до 3-4000об/мин!Тогава се товари зверски и ремъка,и зацепващата шайба!

Чакай,че и друго има важно-когато си карал с климатик и спреш изкл.климатика и остави мотора да поработи 1 минута,за да се похлади малко компресора,а не спираш и гасиш,какти си с вкл.климатик!Така доста му удължаваш живота!
  • 0
Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

#8 Само Дизел

Само Дизел

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 929 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Германия

Публикувано 16 май 2007 - 15:30

И нещо важно за климатика да кажа-не го включвай,когато мотора е с високи обороти/т.е.-когато си в движение с висока скорост/,защото компресора от покой се развърта изведнъж до 3-4000об/мин!Тогава се товари зверски и ремъка,и зацепващата шайба!


Това може да е от полза само за най-простите климатици, при които при включен климатик компресорът работи непрекъснато.
При Мерцедес, даже и при обикновения климатик, работата на компресора се управлява автоматично, така че той постоянно се включва и изключва. Така че, зацепването на компресора вкл. и при високи обороти на двигателя е неизбежно, но инженерите явно са си свършили добре работата и това не изглежда да е проблем.
  • 0
Mercedes-Benz - защото животът е твърде кратък.
'91 S124 300 TD Turbodiesel OM603

#9 вики

вики

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 332 Мнения:
  • Град:РУСЕ

Публикувано 16 май 2007 - 15:52

само да вметна ЕС означава - Еар Кандишън
  • 0
Е 250 DIESEL 20v 113hp 1994
Публикувано изображение

#10 nizi190

nizi190

    Напреднал

  • Непотвърдени потребители
  • PipPipPip
  • 692 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Сандански
  • Автомобил:
    190 , 2.5 D
    90 hp, 1990, grey
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 16 май 2007 - 16:06

EC-Economy .Така поне си мисля,а може и да греша.
  • 0
Публикувано изображение

Публикувано изображение

#11 mbenz

mbenz

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 2892 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    МВ 124/Е 250D 20V'94г.

Публикувано 16 май 2007 - 17:44

EC-Economy .Така поне си мисля,а може и да греша.

Не грешиш- в случая тва е верният отговор! ;)
  • 0
Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

#12 Черноглав

Черноглав

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 131 Мнения:
  • Град:Sofia

Публикувано 18 май 2007 - 13:59

Ебати кефа, то са някви малки нещица, обаче като си ги нямал досега...и ти прави кеф :)


прави кеф, докато не отидеш да питаш що не духа топло и не ти кажат, че я компресора, я изпарителя ти е заминал. И тогава става интересно :unsure:
  • 0

#13 VladoBENZ

VladoBENZ

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 614 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Плевен
  • Интереси:В сърцето ми има място само за една жена, моето сладурче, и за много коли, все Мерцедеси :)

Публикувано 19 май 2007 - 11:02

Ами пробвах го, засега духа и двете доста добре...а и аз не говорих само за климата...а за всичко...
  • 0
Публикувано изображение

#14 nizi190

nizi190

    Напреднал

  • Непотвърдени потребители
  • PipPipPip
  • 692 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Сандански
  • Автомобил:
    190 , 2.5 D
    90 hp, 1990, grey
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 19 май 2007 - 11:18

Снощи гледах някъде по мобилето(ама не си спомням бг-то или де-то)снимка на един Бенц 124-ка или Ц-ка беше.
Както са си копчетата за климатика имаше и 'снежинка' и ЕС.Незнам защо така.Може би е било счупено копчето за рециркулация и е сложено каквото са имали-не знам! Ще я потърся и ако я намеря ще я пусна да видите.
  • 0
Публикувано изображение

Публикувано изображение

#15 Kunev

Kunev

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 428 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Автомобили, High-End Audio, Компютри
  • Автомобил:
    W124 250d 93`
    OM602.912

Публикувано 15 юли 2007 - 18:39

само да вметна ЕС означава - Еар Кандишън



Извинявай колега обаче си мисля че имаш гершка. :dontknow:
Абревиатурата EC означава Economic. ;)
А пък другото се пише така Air Conditioning /AC/ :slap:
  • 0
Само вселената и човешката глупост могат да бъдат безкрайни.  




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни