Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

W204 C220CDI 2008 - заминал двигател?


  • Please log in to reply
49 мнения по тази тема

#1 Dominator_X

Dominator_X

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 53 Мнения:
  • Град:Plovdiv
  • Автомобил:
    C220

Публикувано 09 септември 2021 - 08:35

Здравейте,

Искам да Ви попитам - преди два дни карам по магистралата за Бургас и малко преди 302-рия километър за мой късмет чух яко тракане и вибрации от двигателя и съответно оставаха 2 км до Лукой бензиностанцията.... От там се опитаха да подскажат какъв може да е проблема  (моята интуиция беше верига  (но никога до сега не съм се сблъсквал реално със разтегната / скъсана верига, при второто колата моментално спира така или иначе, и следващото най-близко до реалността - заминали целиндри като че има pre-detonation или няма компресия или експлозия.) От Лукойл ми дадоха номер на мойастор в Карнобат - Карабунара му е прякора, та до там исках да стигна на самоход което е жива лудост, в общи линии вместо да спра колата съм я карал така около 3-5 км най-много и от там на Пътна Помощ ме друснаха яко за 32км.....200лв.

Като разбрах в последствие че цената е 0,70лв на километър а на мен ми взеха 2.40лв./км.

 

В Карнобат още на Евакуатора се качи въпросния майстор и ми каза "вдигни капака и пали" Речено-сторено, няма и 2 секунди след това вика гаси веднага! Заминал ти е мотора - причина Биела..... На мен в дадения момент нищо не ми е говорило това, но в последствие взеха да ми стават ясни нешата.

 

Обслужвал съм маслото редовно, може да е просто лош късмет или да и е дошло времето - въртян километраж в БГ без да знам от автоджамбазите но се установиха реални до момента 360 000км. Въпросния майстор веднага ми каза че е безсмислено да се прави ремонт , не че не може да го направи, а че ремонта ще надскочи цената на употребяван двигател....

 

 

Сега имам един комшия който много ме "наплаши" каза и при двата варианта - втори двигател или ремонт ще излезе около 5 500лв. разход..... Дали това е така?

В крайна сметка се разрових в тубата и най-вероятно ще трябва колянов вал нов или рециклиран, биелен лагер, а комшията ми каза че абсолютно до последния детайл по мотора ще се наложи да го купя независимо дали взимам мотор донор.....

 

 

Моля за мнения и насоки по моя казус.

 

Благодаря!


  • 0

#2 iceto01

iceto01

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 36 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 09 септември 2021 - 08:41

Съдейки по годината, би трябвало да е ом646 двигателя. Виждал съм обяви в порядъка на 1000-1500 лв. Но когато на човек му трябва, все няма.
Въпросът е като намериш да е монтиран за да се види как работи.

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk
  • 0

#3 Dominator_X

Dominator_X

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 53 Мнения:
  • Град:Plovdiv
  • Автомобил:
    C220

Публикувано 09 септември 2021 - 09:05

Здравейте,

двигателя е OM646.

Сега звънях на няколко сервиза само качване и сваляне на моя и отваряне без да се пипа нищо по него - дадоха ми цена от 1500лв.

Представям си още какви неизвестни ще има във филма?!?!!?!?

По мои сметки само колянов вал с лагерни биели - около 2000лв. грубо,

отделно дюзи, турбина ако се наложи , и всичи дребни неща за да заработи - аз направо ще я купя втори път тая кола... ако се спра на вариант ремонт.

 

Сега пак по много груби сметки ако се сложи донор - от работещ автомобил - махане на двигателя - и поставяне - 1200лв, плюс самия двигател - 1500лв. да речем,

отива към 3000лв, но не спира до там, ако са заминали дюзите които да са довели до този проблем , там отиваме на 1200лв. в най-добрия случай по груби сметки - става 4200лв.

Отделно на това ако трябва турбо и т.н, май 5000лв не ми мърдат при вариант 1 и 2.


  • 0

#4 iceto01

iceto01

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 36 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 09 септември 2021 - 09:12

От дюза по-скоро ще изгори бутало, а не да замине биела /според Майстора/.
Според мен в случая трябва да си направиш сметката дали да влагаш пари в колата, да я продадеш така и с тази потенциална обща сума какво може да купиш.

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk
  • 1

#5 Dominator_X

Dominator_X

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 53 Мнения:
  • Град:Plovdiv
  • Автомобил:
    C220

Публикувано 09 септември 2021 - 09:30

Благодаря!


  • 0

#6 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 09 септември 2021 - 14:28

Продаваш останалото от колата на части и си напред с материала.
Бавно става във времето,но това е вариянта за мен.
  • 2

#7 Dominator_X

Dominator_X

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 53 Мнения:
  • Град:Plovdiv
  • Автомобил:
    C220

Публикувано 09 септември 2021 - 18:56

Дам, отказвам се да я правя - за мен е неоправдан такъв разход от около 5 000лв. при положение че трябядва да намеря парите за да я правя.

Последен въпрос - този проблем с биелата може ли да се диагностицира на компютър, понеже остава доза съмнение за правилно определен проблем от майстора.

 

Благодаря!


  • 0

#8 Brozestian

Brozestian

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 233 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    W203T 270 CDI Avangarde
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 09 септември 2021 - 22:15

Много са ми интересни на мен лично диагностики на гръмнал мотор по слух с конкретна констатация "буталото ти е заминало". Защото аз поне така разбрах историята, пали, след 2 секунди гаси и диагностиката готова.

Виж аз какво бих направил. Товаря колата на камиончето и директно при моя майстор.
Отваряме мотора и чак тогава започва умуването. Всичко друго е да се намираме на лафче.
Да ще изхарчиш някакви пари, но ще имаш информацията. Това е най важното.
  • 2

#9 Dominator_X

Dominator_X

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 53 Мнения:
  • Град:Plovdiv
  • Автомобил:
    C220

Публикувано 10 септември 2021 - 04:41

Много са ми интересни на мен лично диагностики на гръмнал мотор по слух с конкретна констатация "буталото ти е заминало". Защото аз поне така разбрах историята, пали, след 2 секунди гаси и диагностиката готова.

Виж аз какво бих направил. Товаря колата на камиончето и директно при моя майстор.
Отваряме мотора и чак тогава започва умуването. Всичко друго е да се намираме на лафче.
Да ще изхарчиш някакви пари, но ще имаш информацията. Това е най важното.

 

Благодаря за мнението! Колата е при майстора и още на евакуатора когато пристигна в неговия сервиз за 1.5 сек каза да запаля и да гася - беше определил биела като проблем и каза няма смисъл да се ремонтира а да взимам нов двигател донор.

 

1200лв. прехвърляне на карантиите от новия плюс 2000лв. за Delphi двигател уж от Англия на 200 000 км...

Като сметна и ново масло в най-добрия случай отива 3500, но това не свършва до там, защото все ще изкочи още нещо, та около 5 000 ми се върти в главата. :) На този етап ще гледам да я продам така ако мога да и взема 6 000 ще се радвам.


  • 0

#10 Dominator_X

Dominator_X

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 53 Мнения:
  • Град:Plovdiv
  • Автомобил:
    C220

Публикувано 11 септември 2021 - 20:40

Здравейте!

Малко ъпдейт по темата.

 

Забелязах че в мотора преди инцидента да речем 2-3 месеца се наблюдаваше така наречения ефект на Blowby или иначе казано картерни газове в маслото , в резултат налягането "изтича" от цилиндрите.

Не знам дали го обясних като хората но не знам как точно се казва на Български в буквален превод от Английски.

 

Четейки повече по темата, май това е предвещавало въпросния проблем с двигателя.

 

Както и да е, ще има развитие по въпроса идните седмици ще се отваря двигателя за да се установи точната повреда.


  • 0

#11 Subsonic

Subsonic

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 4513 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ex W124 230E, 91
    ex W124 260E, 89
    ex S211 E320, 03
    C219 CLS500, 06

Публикувано 13 септември 2021 - 22:07

Тия мотори има толкова електроника, че със сигурност щеше да ти светне чек преди да разбие биелен лагер или да счупи биела.

В крайна сметка, някай чете ли я със Стар или някава друга диагностика?

 

Натоварваш я на камионче и в Бургас.


  • 1

#12 Dominator_X

Dominator_X

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 53 Мнения:
  • Град:Plovdiv
  • Автомобил:
    C220

Публикувано 14 септември 2021 - 08:42

Никой не я закачаше на диагностика.

Колата е прибрах в Пловдив и общо взето дадох 500лв. за платформа - пари на вятъра но иначе нямаше как да я прибера от Карнобат.

Сега в Пловдив ще се умува какво и е и ще се отваря двигателя за да се види.


  • 0

#13 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 14 септември 2021 - 11:18

Не съм гледал скоро пазара на колите и не знам състояние, км. и екстри на твоята, но... като цяло как вървят цените на 220цди преди фейса в изрядно състояние?


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#14 cyberpig1

cyberpig1

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 2027 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    PK3333PK
    BT1111KK
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 16 септември 2021 - 17:38

чи не знам как вървят, ама моята в изрядно състояние под 25 не бих я дал ;)


  • 0

#15 prokopi69

prokopi69

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 786 Мнения:
  • Град:с. Бъта
  • Автомобил:
    С220 CDI

Публикувано 16 септември 2021 - 21:14

Чакай, че изгубих връзката!
За 204 преди фейса ( 2008-9г.) 25 бона, така ли?
Ти с гаража ли я даваш?
Сериозно - май нещо, а?
  • 1




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни