Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Висок разход на газ


  • Please log in to reply
21 мнения по тази тема

#1 E250

E250

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 59 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    E 250 D, 1997 Elegance

Публикувано 01 август 2021 - 15:18

Здравейте,

Взехме на жената една Ц класа 1.8 компресор 2006г, автомат и я газифицирахме. До сега не съм имал кола на газ и някой ако може да помогне ще съм благодарен. Сложихме система Lovato и се започнаха дребните неприятни проблемчета (колата взе да прекъсва, да гасне, да ѝ играят оборотите и т.н.). Газовата е вече на 12 000 км и около 10м екплоатация. Още в началото ми се стори, че колата гори доста в града - 16-18л/100км и отделно прекъсваше и гаснеше по светофарите. Върнах се в сервиза, в който сложиха газта и там ме увериха, че този разход е нормален, а ако ми се струва висок, то това е свързано с проблем в самия автомобил. За прекъсването сменимхе свещите и що-годе се оправи, въпреки че на високи обороти пак прекъсва леко (само когато е на газ), но както и да е, знам, че може да е и от кабели, бубини и т.н. Отделно, сложих бутилка с капацитет 53л, но зима, лято повече от 35-6л не мога да вкарам в нея. В сервиза казаха, че било заради зареждачките по газстанциите, вкарвали по-малко газ, не знам си какво … Черешката на тортата беше вчера, когато напълних на колонката, карах 262км извънградско, газта свърши и заредих (отново на същата колонка) нови 36,5л или 14/100 разход, пак казвам извън града, спокойно, нормално каране, сам в колата с климатик. Утре мисля отново за стотен път да отида при въпросните газаджии и да проверим какво се случва. Според вас колегите, които сте на газ -

 

  1 - нормален ли е този разход (колата се кара основно в града, а там дава 16-18/100)

  2 - нормално ли е на края на всеки месец да доливам по 20-22л бензин (колата минава за месеца 6-700км)
  3 - нормално ли е при бутилка с обем 53л да не мога да събера повече от 35 независимо от сезона и в много различни газстанции?
  4 - на какво може да се дължи високият разход, ако приемем, че проблема наистина е в автомобилът, както ме уверяват в сервиза, а самия автомобил не дава индикации за повреди

 

Поздрави!


Този пост е редактиран от E250: 01 август 2021 - 15:30

  • 0

the-best-or-nothing.jpg


#2 valdemar

valdemar

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 117 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    S203 M271 C180K

Публикувано 01 август 2021 - 16:47

Аз съм със същата и разхода не е добре при теб. Ето пресно засичане София Бургас 8.5 на газ 120-130 км/ч на темпомат със моментни 180
Виж за ловато сервиза в София на Модерно предградие аз там ходя и съм доволен.
Градско според карането, ако си на къси разстояния 15-16 иначе 12-13.
Скоро мисля да пробвам добавката Юнак дали си струва.

Сега има и други неща, виж дали имаш омасляване отпред на магнитите и как ти е веригата, магнитите са лесни за смяна към 300 лв комплекта, веригата да я провериш че ако разтягаш може да ти вдига разхода.

Поздрави

Sent from my RMX2155 using Tapatalk
  • 0

#3 E250

E250

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 59 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    E 250 D, 1997 Elegance

Публикувано 01 август 2021 - 17:39

Благодаря за отговора. Веригата е сменена заедно със зъбните колела .. направо някакъв кит има за този мотор, дето му е слабо място и още като я взехме се смени. 


  • 0

the-best-or-nothing.jpg


#4 slavimaster

slavimaster

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 277 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Интереси:компютри нови технологии Автомобили.
  • Автомобил:
    Skoda 120L(135LS) - Cervenka 1986 г.

    W124 200CE 1994 г. - Mечо Пух

    W220 S500 4-Matic - 2003 г.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 01 август 2021 - 20:23

И двата ми мерцедеса са на газ w220 e 21-25  градско и 13-14 извън града като няма значение дали с 90 или с 150 карам разхода е един и същ.

W124 2.0@136k.с. 10 години е с газ разхода не се е променял никога в града 13-16 зависи колко задръствания има извън града от 9-12 зависи от темпото.

И 2 те уредби аз съм си ги слагал като компонените са подбирани по отделно всичко. И на двете дюзите са ми Barracuda при 124 вече са на 80К и не са мръднали.

Задължително условие да се сменят свещите след като се сложи газ независимо че на бензин си работи перфектно.

Ако не се оправи и колата има кабели се сменят и те и в краен случай  бубина/и. До преди да се сложи газта как е бил разхода на бензин карана ли е достатъчно за да се направи сравнение.

Много зависи как е извършен самия монтаж (къде са пробити колекторите колко са дълги маркучите от дюзите до колектора всичко това играе важна роля в работата на  двигателя и настройката му, нагледал съм се на всякакви неща.

Колкото до събирането на бутилката ако на нея пише 53л. би трябвало  около 42-43 литра да събира възможно е сондата да иска леко искривяване щом събира по малко или бутилката да иска завъртане.

 

За доливането на бензина ми се струва много 22 литра на месец на S500-то  на месец отиват към 4-6 литра лятото (виждам си литрите в резервоара), зависи колко бързо минава на газ би трябвало да е веднага в тези жеги, дали не са я настройки да довпръсква бензин в някой от етапите на ускорение и за това да доливаш толкова.


  • 0

1110907.png


#5 Vankomkm

Vankomkm

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 154 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Ямбол
  • Автомобил:
    Mercedes С 180 kompressor W204 2007г.

Публикувано 02 август 2021 - 13:30

Здравей, 

Предполагам става въпрос за мотора М271. Аз, също съм с газово и моя разход е средно 10/100 градско, 7,5-8,0 извънградско.

Колата може да върви перфектно на бензин, но имай предвид, че на газ е една идея по-придирчива и може да излезнат проблеми след като и сложиш газовото.....

Твоя разход и голям за този мотор и не би трябвало да ти харчи толкова много бензин за това късо разстояние от 600-700км.

Моето лично мнение е, че имаш проблем с монтажа на газовата уредба. 

 

Поздрави.


  • 0

#6 E250

E250

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 59 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    E 250 D, 1997 Elegance

Публикувано 02 август 2021 - 17:54

И така, след днешното посещение в сервиза, на въпросът:

"Защо колата гори толкова?" получих отговор: "Не знам, човек, напоследък всички коли горят много. Е и моята с 50лв минавам 200км и т'ва е.." и повдигане на рамене.

На въпросът ми: "Добре и на какво може да се дължи това?" отг. беше "Ем, де да знам..". 

На въпросът "А защо за 6-700км ми гори 20-22л бензин?" отг: "Хммм, не би трябвало да е така.. не знам..."

Единственото по-смислено нещо, което ми отговориха, беше за обема на бутилката, че ако искам да се увеличи, трябвало да я оставя да я регулират. В крайна сметка, тъй като на 10 000км трябва да се сменят филтрите за да важи остатъка от гаранцията, си тръгнах с едни нови филтри и много неотгатнати въпроси. Мисля да отида в сервиз на Ловато в Пловдив и да видим от там какво ще ми кажат. 


  • 0

the-best-or-nothing.jpg


#7 anttonev

anttonev

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 7 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 03 август 2021 - 08:02

Правил ли си сметка, ако дотук я бе карал на бензин, колко по-скъпо щеше да е, включвайки повишения разход на газ?

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
  • 0

#8 Klimfilt

Klimfilt

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 650 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz W213 - E220D 4matic
    Mercedes Benz W164 - ML 350 4matic - SOLD :(
    Mercedes Benz W201- 190D
    BMW F39 - X2 sDrive18d
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 03 август 2021 - 08:08

Смени газаджията ! Регулирането на бутилката най-вероятно ще се изразява в премахване на евро сондата, което е опасно и абсолютно непрепоръчително.


  • 0

#9 slavimaster

slavimaster

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 277 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Интереси:компютри нови технологии Автомобили.
  • Автомобил:
    Skoda 120L(135LS) - Cervenka 1986 г.

    W124 200CE 1994 г. - Mечо Пух

    W220 S500 4-Matic - 2003 г.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 03 август 2021 - 12:47

Смени газаджията ! Регулирането на бутилката най-вероятно ще се изразява в премахване на евро сондата, което е опасно и абсолютно непрепоръчително.

 

Не вярвам да са таива индианци да я махнат трябва само да се завърти бутилката или да се свали сондата и малко да се изкриви или ако не са сложили сонда спрямо размерите на бутилката да не може да засмуква до край газта.

С двете ръце съм за да се смени газадажията.


  • 0

1110907.png


#10 mitkofitnes

mitkofitnes

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1134 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Благоевград
  • Автомобил:
    CLK230TURBO/LPG

Публикувано 03 август 2021 - 18:21

Нормално написъл съм ти, едни са доволни други не, виж че и познах че не могат да видят нищо, то и аз през тази примитивна газовица не мога но има и други начини, но само за да се потвърди че настройката е булшит

Изпратено от моят Huawei Nova 5T с помощта на Tapatalk
  • 0

#11 E250

E250

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 59 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    E 250 D, 1997 Elegance

Публикувано 18 август 2021 - 19:05

Здравейте, отново! След консултации в други сервизи, получих малко отговори на въпросите си. Като цяло колата работи иделано на банзин (според мен и според останалите 2-3 сервиза, които посетих), но въпросната газова уредба не е подбрана правилно за автомобилът (по думите на майсторите). Инжекторите, които са монтирани били много нисък клас и понеже колата е компресор не се справят както би следвало. От там идвал до някаква степен и високия разход на газта и на бензина. Другата много евтина и некачествена, турска част била сондата. От нея идвал проблема с неправилното отчитане на газта (това го няма по-горе в описанието, но го има като проблем и него) и по-малкото количество газ, което бутилката събира. Имам и предложени варианти разбира се за отстраняване на всичко това, а именно нова АГУ или да започнем смяна на компоненти. Като за начало нови инжектори и сонда (около 450-500лв) и по-натам ако не се оправи, нещо друго .. Та с две думи, момчетата от Автобот Пловдив са си оставили ръцете. 


  • 0

the-best-or-nothing.jpg


#12 v1111

v1111

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 79 Мнения:
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    W203 sport coupe 2006г

Публикувано 18 август 2021 - 20:52

Преди време спорихме тук редно ли е Мерца да се газифицира? Аз съм твърдо против. Знам , че ще ме “нахраните” , но мое мнение е , че:
Ако е трябвало в Щутгард щяха да слагат газ. Чао


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 3

#13 slavimaster

slavimaster

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 277 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Интереси:компютри нови технологии Автомобили.
  • Автомобил:
    Skoda 120L(135LS) - Cervenka 1986 г.

    W124 200CE 1994 г. - Mечо Пух

    W220 S500 4-Matic - 2003 г.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 август 2021 - 21:44

Аз също съм с турска сонда и винаги съм ползвал такива проблеми нямам по вероятно е да не е подбрана правилно за бутилката.
Тея Автобот и от газови ли разбират вече...
Първо смени инжекторите с хубави горе съм писал какви ползвам на 2-та си МB никога не съм имал проблеми.
Малко ножко ми се струва тая цена за инжектори и сонда ето за справка като цена:
http://autogasmarket...ory&path=61_109

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
  • 0

1110907.png


#14 Subsonic

Subsonic

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 4513 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ex W124 230E, 91
    ex W124 260E, 89
    ex S211 E320, 03
    C219 CLS500, 06

Публикувано 18 август 2021 - 22:29

Ако бутилката е цилиндрична, и не е монтирана под правилния ъгъл, сондата няма да показва вярно. Ако е с формата на резервна гума - там сондата се монтира хоризонтално или вертикално, в зависимост от монтажния отвор. Пак има вероятност за грешка ако се подбере грешната сонда, но е по-малка.

 

Всяка сонда си има определен монтажен ъгъл, указан от производителя, 0 градуса, 30 градуса, 90 градуса.


  • 1

#15 prokopi69

prokopi69

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 786 Мнения:
  • Град:с. Бъта
  • Автомобил:
    С220 CDI

Публикувано 19 август 2021 - 09:23

Преди време спорихме тук редно ли е Мерца да се газифицира? Аз съм твърдо против. Знам , че ще ме “нахраните” , но мое мнение е , че:
Ако е трябвало в Щутгард щяха да слагат газ. Чао


Sent from my iPhone using Tapatalk


Само да вметна - Мерцедес слагат метан, в завода, оригинално...

За пропан-бутан си имат официален документ, който описва какво афтърмаркет газово са разрешили да се слага.

Ако живееш в щатите и един галон бензин е 2 долара, пък взимаш 10 бона, няма да мислиш за газ. В БГ реалноста е друга.
  • 2




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни