Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

W202 C200 kompressor / turbo


  • Please log in to reply
4 мнения по тази тема

#1 sv85

sv85

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 17 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    (ex)S202 C250TD estate auto OM605
    W202 C200K manual M111.944

Публикувано 16 юни 2021 - 13:50

Здравейте колеги

 

От извесно време си имам W202 C200k 193hp ръчка понеже е взех много ефтино и съответно с проблеми в следствие мина известно време до като я оправя до нормален вид. НО целта с която я купих тази кола е да и сложа турбина и в момента събирам частите и инф. от това какво ми трябва още и с какво ще се сбълскам когато почна да монтирвам турбината.

 

Видях темата в тунинг раздела (krumB) имаше информация пак която научих и там (но колата одавна е продадена). Въпроса ми е дали някои все още има и кара такава Ц класа и какви резултати е получил след конверсията.


Този пост е редактиран от sv85: 16 юни 2021 - 13:53

  • 0

#2 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 16 юни 2021 - 15:41

колега, този двигател в атмосферната версия изкарва 122 коня.

т.е. ще махнеш компресора, ще свалиш 71 коня и после ще търсиш начин да свръхкомпенсираш загубата с турбо?

това ли ти е идеята? предполагам, си имаш зададено бюджетно ограничение вложените пари в промяната да са по-малко от цената на по-нов и мощен автомобил? на кола, която си я събирал до "нормален" вид.

 

верно, че в момента мерцедес изкарва над 400 коня от 2 литра с турбо, но това е 2 поколения след твоя двигател.

чувал ли си за подмяна на ролката на компресора и/или на шайбата на коляновия вал?

ако ти се занимава с щуротии, то намери си един Ц43 и на него слагай турбина.

 

не ме разбирай грешно - ако се впуснеш в това проключение, аз с интерес ще ти следя темата.


  • 1

#3 sv85

sv85

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 17 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Автомобил:
    (ex)S202 C250TD estate auto OM605
    W202 C200K manual M111.944

Публикувано 16 юни 2021 - 17:11

Напълно те разбирам. Аз искам да си го направя лично аз никой неискам да я пипа до като не трябват настройки на горивото. Знам за ролките макс може да стане 240к.с. и компресора се натоварва в пъти повече. Аз лично за мен искам да си я докарам около 300к.с. и да видя как ще върви и смятам да си я оставя. Засяках я с G-tech какви времена дава и в последствие ще засека за да видя каква ще е разликата. В нета гледам един от скандинавските страни е докара без да отваря мотора до 420к.с. на колелата с турбина от А класа AMG. Несмятам да наливам една торба с пари в нея просто за фън ей така (и след 2-3 месеца да я продам). Днес гледах даже ауди А6 2.7 битурбо 250к.с. и мисля че за 4000лв си е доста бърза кола и има голям потенциял.

 

По прицип мислих да взема една такава W202-ка и да й сложа V8 5.0 заедно с кутията и всичко към нея от S класа. НО в последствие разбрах че мн трудно се слага двигателя и иска много преправяне и рязане поне така ми казаха тук в бургас.

 

Аз съм я почнал събирам частите и постоянно все нещо изниква което е под въпрос как точно да го направя. Неискам да е просто скалъпено искам да е както трябва просто да е с турбо и да е около 300к.с.


Този пост е редактиран от sv85: 16 юни 2021 - 17:13

  • 0

#4 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 16 юни 2021 - 18:23

T.e. нямаш сериозен план, просто ги твориш някакви. :)

Според мен, ако колата все още прилича на кола (здраво купе, относително стокова), продай я и вземи нещо, което можеш да ъпгрейднеш.

Иначе ще влезе 5-цифрена сума и първо ще съсипеш нормална кола, второ никога няма да можеш да си ги възстановиш.

 

Така с трохи не се засилва мотор. Много хора са опитали, много малко са си признали какво е коствало да се размърда такава машина.

...то така се слага турбина от А45 :) 

 

А6 Ц5 е сериозна кола, но моторът е сложен и няма да ти е пак точно както си го представяш :)

1.8Т в първите S3 може да се засилва много, но не са под път и над път, както им е взета и душата.

 

Най-евтино и реалистично за идеята ти, е да си намериш някое атмосферен шестак БМВ Е46, от по-ранните и да го засилиш (ама пак няма да е евтино).

Ще става за фън, докато не се появи някой засилен дизел автомат, да ти обърне огледалата :)


  • 1

Audi_A4_avatar.gif


#5 mitkofitnes

mitkofitnes

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1134 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Благоевград
  • Автомобил:
    CLK230TURBO/LPG

Публикувано 18 юни 2021 - 19:13

Аз монтирах турбо на моята и те съветвам да попиташ някой мапер който ще ти я настройва да ти обясни какво и как да направиш и с какви пари ще стане, нали не си мислиш че ще сложиш някаква си турбина непреценена и ще излетиш, може ефекта да е по слаб и от преди, освен ако не навлезеш навътре в материята и не си изчислиш сам мотора и компресорната карта на компресора да я насложиш да ти дойде точно.Явно много хора искат по бързичка кола но готови ли са да платят цената на такава, че трябват и други спирачки, гуми, окачване и т.н.

Изпратено от моят Huawei Nova 5T с помощта на Tapatalk
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни