Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Двигател c280


  • Please log in to reply
9 мнения по тази тема

#1 Vinsbg

Vinsbg

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 46 Мнения:
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    Ц200 1994г

Публикувано 07 юни 2021 - 21:29

Добър вечер на всички, притежавам ц200 16v w 202 и принципно искам да му сменя двигателя с 6 цилиндров редови от ц280,намерил съм един в mobile за 1000лв оборудван +ръчна кутия от 95г,интересува ме захвата на самия двигателя за рамата същия ли е или трябва да се напасва, другото което искам да попитам е задължително ли трябва да се сменя и диференциал, и трето казаха ми че двигателя не бил с комутатор, а с компютър, който в случая липсва,намирал се в дясно под капака до стъклото, знаете ли случайно колко може да струва този компютър, ще стане ли да се свърже към колата и как ще стане това много ли е сложно, забравих да допълня 6 цилиндровия двигател е от w 210 благодаря предварително.
  • 0

#2 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 07 юни 2021 - 23:31

Нямаш никаква представа с какво се захващаш, съдейки по написаното.

Оборудван звучи интересно... особено с липсващи елементи по инсталацията. Кой знае какво още му липсва.

Все ще намериш някакъв комп, но не мисля че това е начина. Колко да струва... колкото цената, която му искат тези, които го имат. Ама какво ще го правиш, като не е от колата.

Много е сложно! Трябва да намериш комп от М104 за 202ка, а не е като да са много масови тези коли. После ще се окаже, че половината окачване е различно, генерацията също, охладителната система и тя, и ще се вкараш в забавление.


  • 1

Audi_A4_avatar.gif


#3 Vinsbg

Vinsbg

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 46 Мнения:
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    Ц200 1994г

Публикувано 08 юни 2021 - 06:30

Нямаш никаква представа с какво се захващаш, съдейки по написаното.
Оборудван звучи интересно... особено с липсващи елементи по инсталацията. Кой знае какво още му липсва.
Все ще намериш някакъв комп, но не мисля че това е начина. Колко да струва... колкото цената, която му искат тези, които го имат. Ама какво ще го правиш, като не е от колата.
Много е сложно! Трябва да намериш комп от М104 за 202ка, а не е като да са много масови тези коли. После ще се окаже, че половината окачване е различно, генерацията също, охладителната система и тя, и ще се вкараш в забавление.


  • 0

#4 Vinsbg

Vinsbg

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 46 Мнения:
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    Ц200 1994г

Публикувано 08 юни 2021 - 06:32

Благодаря много за инфото ,принципно отдавна мисля да я правя тая размяна ,но ако ще става ще трябва да е от професионалист вече се уверих
  • 0

#5 Silver BENZ

Silver BENZ

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 136 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Интереси:Mercedes AMG Petronas F1 Team
  • Автомобил:
    ex-W201 190E 2.0
    ex-W210 E290TD Elegance
    W211 E270CDI Elegance

Публикувано 08 юни 2021 - 09:07

Винсе, не че нещо, ама сигурно е много сантиментална, запазена и ценна тая кола. Иначе е чудно за кола за две хиляди и нещо да искаш да вкараш още две хиляди в нея... Не е ли по-добре да вземеш цяла 210ка с такъв двигател, ще струва по-малко и ще спестиш нерви и главоболие.


  • 1

#6 Vinsbg

Vinsbg

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 46 Мнения:
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    Ц200 1994г

Публикувано 08 юни 2021 - 11:25

Прав си колега,колата ми е доста запазена аз го мисля като вариант защото много искам такъв двигател и то редови, друг е въпроса ,че тези коли ги няма много по пътищата с една дума ,в Германия ги има в изобилие но там са си цени, така че и така и така са нещата въпрос на избор и средства.
  • 0

#7 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 08 юни 2021 - 11:37

Аз не ги видях в изобилие, вчера погледнах. Имаше няколко по около 2000 Евро, които на снимки бяха ръждясали, имаше и такива по 5-6 Евро и нагоре, които също не бяха в добро състояние.

Явно 202 не понася добре неволите на времето с онзи климат.

 

Много харесвам 202, но тук се подминават силни 5 цифрени сметки за доста архаичен автомобил.

Може просто да не го намирам за youngtimer.


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#8 Subsonic

Subsonic

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 4525 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ex W124 230E, 91
    ex W124 260E, 89
    ex S211 E320, 03
    C219 CLS500, 06

Публикувано 08 юни 2021 - 14:09

Това е десетата тема на колегата за избор на кола, и втора или трета за смяна на мотора.

Колега,vinsbg, няма нужда за всяко ново мнение да пускаш нова тема. Моля използвай създадените вече от теб теми за това.

 

В противен случай, ще бъдем принудени да те поставим под постоянна модерация.

 

По същество, 2.8 моторът е най-несполучливият редови шестак М104. Той е взет от ВАГ и е базиран на техния VR6, нищо общо с останалите мотори от семейството на М104.

Направо купувай цяла оборудвана кола, защото никога няма да подкараш само двигател, без цялата останала електроника и инсталация.


  • 3

#9 Vinsbg

Vinsbg

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 46 Мнения:
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    Ц200 1994г

Публикувано 08 юни 2021 - 15:46

Това е десетата тема на колегата за избор на кола, и втора или трета за смяна на мотора.
Колега,vinsbg, няма нужда за всяко ново мнение да пускаш нова тема. Моля използвай създадените вече от теб теми за това.

В противен случай, ще бъдем принудени да те поставим под постоянна модерация.

По същество, 2.8 моторът е най-несполучливият редови шестак М104. Той е взет от ВАГ и е базиран на техния VR6, нищо общо с останалите мотори от семейството на М104.
Направо купувай цяла оборудвана кола, защото никога няма да подкараш само двигател, без цялата останала електроника и инсталация.


  • 0

#10 Vinsbg

Vinsbg

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 46 Мнения:
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    Ц200 1994г

Публикувано 08 юни 2021 - 15:47

Извинявам се за 10 те и повече теми ,просто исках да събера колкото се може повече информация, благодаря за съвета за въпросния двигател.
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни