Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Мнения за застраховки каско, лоялни компании


  • Please log in to reply
26 мнения по тази тема

#1 v1111

v1111

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 79 Мнения:
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    W203 sport coupe 2006г

Публикувано 20 май 2021 - 07:47

Темата не е анкета !Дайте мнение от коя компания сте доволни и коя ползвате колеги. Аз преди 6 г се отказах от каско в “Бул Инс” и започнах да сключвам полиците си в “Булстрад”. На път съм да ги отсвиря и тях , но не ми се играе филма “ от трън та на глог” . Има ли смисъл да сменям застрахователя ако и при новия ще има не коректни практики?
Благодаря.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

#2 barty

barty

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W203 C180 Kompressor the Black bird

Публикувано 20 май 2021 - 08:51

Брат ми беше в Булстрад но на практика аз се занимавах с щетите и сме доволни.
Аз съм в ДЗИ от 10 години и също съм доволен.

Не съм доволен от Армеец!
  • 1

#3 Chavalinov

Chavalinov

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 323 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Автомобил:
    C124 e200 1996
    S203 C220 CDI 2006
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 20 май 2021 - 08:59

Аз имам опит само с Армеец и каквото е имало като щети всичко е било наред и съм доволен.Най-добре да не се налага да го ползваш, а още по-добре и да го нямаш ако ме разбираш. Много зависи от условията какво включва полицата и самата кола каква е, Дали имаш доверен сервиз също в договора. Отделно кой от всичките доверени сервизи ще избереш. Както се казва ако някой от доверените сервизи е доверен ама на теб е най-добре


  • 0

#4 v1111

v1111

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 79 Мнения:
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    W203 sport coupe 2006г

Публикувано 20 май 2021 - 09:09

Г-н Чавалинов , във въпроса ми е като цяло и отговора . Доверения сервиз не играе в случея защото от списъка с такива , клиента сам си избира. Лоялен застраховател е за мен тази фирма която не се опитва за “ наточи ските” на клиента. В практиката ми съм бил клиент на горепосочените в 1-ВА тема, но “Булстрад” нещо ме наредиха


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

#5 Klimfilt

Klimfilt

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 650 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz W213 - E220D 4matic
    Mercedes Benz W164 - ML 350 4matic - SOLD :(
    Mercedes Benz W201- 190D
    BMW F39 - X2 sDrive18d
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 20 май 2021 - 09:28

Аз от дълго време съм в ДЗИ за каското. До сега не съм имал някакви проблеми и не са се заяждали за щети. Нямам идея как стоят нещата по отношение на сумите които изплащат и доверените сервизи другите компании. За сега почти винаги съм действал по метода експертна оценка и сам си отстранявам щетите и след това им карам автомобила да видят, че е оправен. Един път преди много време се опитаха да ми се заядат за 190-та, та ги виках за втори оглед и тн. за да си доопишат пропуските. Малко си повикахме, но накрая признаха всичко. Наскоро ползвах доверен сервиз и тн., за подгрева на 164-та и имаха някакви претенции как да са сигурни дали ще е оправено после и тн., но хората от сервиза излезнаха доста точни и разбрани и бързо им укротиха мераците докато успея да дойда и да се разбера аз с тях на място. И последно пак ползвах експертната оценка за 213-та, че жената реши да премести една кашпа с врата, та изплатената сума надвишава двойно разходите които ще направя за да отстраня щетата.


  • 0

#6 Mitakat

Mitakat

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 234 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Програмиране, криптовалути, онлайн инвестиране, Mercedes
  • Автомобил:
    W203, C220CDI, 2006, 110kW
    VW Golf 4, 1.6AKL, 1999, 74kW
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 20 май 2021 - 09:31

Привет! Ползвам застрахователен агент, който ми прекарва колата през ликвидация, както и после през доверен сервиз. Та поради тая причина каското е там, където човека каже. :) Звучи наивно и глупаво от моя страна, но аз съм супер доволен. Не съм чакал с месеци за отремонтиране и боядисване и не съм имал проблем със завеждането на щети.

 

Говорейки за компании, то 1во бях на ДЗИ, които бяха супер, но решиха, че 4 елемента с паркинг щети за 1 година са прекалено много и ми вдигнаха каското с 30%, та вече 2ра година съм на Булстрад. Нямам все още завеждани щети към тях, но предстои.

 

Поздрави,

Митака


  • 1

Мнението е като задника - всеки го има, но не бива да го показваш навсякъде. :lolsign
mercedes-benz-c-klasse-c220cdi_medium.pn


#7 LISUNGERA

LISUNGERA

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 34 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    W211 E500

Публикувано 20 май 2021 - 10:27

Аз ползвам Дженерали. Изключително доволен съм вече почти 10 години с различни коли и никога не е имало проблеми. Когато съм завеждал щети винаги са били коректни. Ползвал съм и доверен сервиз и експертна оценка и всичко е било точно.


  • 1

#8 v1111

v1111

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 79 Мнения:
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    W203 sport coupe 2006г

Публикувано 20 май 2021 - 10:31

Къде правят огледи “Дженерали “колега в гр София. Знам , че централата им е на бул “Дондуков” и до там.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

#9 LISUNGERA

LISUNGERA

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 34 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    W211 E500

Публикувано 20 май 2021 - 10:32

Къде правят огледи “Дженерали “колега в гр София. Знам , че централата им е на бул “Дондуков” и до там.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Нямам идея за София. Във Варна живея, колега. :beer
 


  • 1

#10 v1111

v1111

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 79 Мнения:
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    W203 sport coupe 2006г

Публикувано 20 май 2021 - 10:33

Благодаря , ще ги намеря


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

#11 barty

barty

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W203 C180 Kompressor the Black bird

Публикувано 20 май 2021 - 10:42

Чувал съм добри отзиви от Дженерали, но нямам лични впечатления.
Също така съм чувал че ако направиш 3 събития в рамките на годината ти прекратяват полицата.
  • 1

#12 LISUNGERA

LISUNGERA

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 34 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    W211 E500

Публикувано 20 май 2021 - 10:55

Също така съм чувал че ако направиш 3 събития в рамките на годината ти прекратяват полицата.

Това не е вярно, категорично.


  • 0

#13 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 20 май 2021 - 10:57

Ползвам застрахователен агент,които се грижат завеждане на щети и защитаване на моите интереси пред застрахователите.През годините съм минал през повечето големи на пазара по тяхна препоръка.От няколко съм към ДЗИ и съм също доволен относно сумите и бързото им превеждане.
Преди години също имах казус със щети по пет детайла(вандалско).Първоначално отказаха да заведат всички.Номера там е да вземеш от полицията бележка за подаден сигнал за вандализъм и опис.Полицая беше много учитив и описа абселютно всичко,даже и капачката на резервоара,която аз бях пропуснал тъй като е част от калника.В този случай застрахователя мълчи и плаща въпреки обявения лимит от завеждане на три детайла наведнъж.
Това е отново по препоръка на агента.
  • 0

#14 Silver BENZ

Silver BENZ

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 134 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Интереси:Mercedes AMG Petronas F1 Team
  • Автомобил:
    W201 190E 2.0
    W210 E290TD Elegance
    W211 E270CDI Elegance

Публикувано 20 май 2021 - 11:06

Откакто имам коли с каско ползвам Армеец. Всичко започна покрай ТИМ, Варна и кражбите мноооого отдавна. Не мисля да ги сменям. В момента позволяват избор със или без доверен сервиз, като без доверен сервиз полицата е по- евтина. Понеже сключвам едновременно каско, гражданска и проектантска застраховка с еднократно плащане съм доволен от отстъпката. Не съм имал проблеми никога. Само веднъж ми се наложи да плащам добавък, защото късметлийската се олях в щетите. Иначе не съм чувал за "фирма която не се опитва за “ наточи ските” на клиента", както си се изразил, все пак реално е официален рекет и такса спокойствие :)


  • 1

#15 v1111

v1111

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 79 Мнения:
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    W203 sport coupe 2006г

Публикувано 20 май 2021 - 11:11

А как става това с агента който се грижи за интереса на клиента? Всеки застрахователен брокер ли е или греша в разсъжденията си?


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни