Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Clk320 w208 Новобранец има въпроси


  • Please log in to reply
79 мнения по тази тема

#31 Apexpredator

Apexpredator

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 47 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Врачанско
  • Интереси:Четене на книги и висока физическа активност.
  • Автомобил:
    W210 270cdi - 2001г.
    W210 270cdi - 2001г.
    W208 320v6 - 1999г.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 февруари 2021 - 14:24

Много ви е сложен форума, честно. Некой с правомощия да изтрие спама и коментара със снимката, моля..!

 

Ако случайно не сте видял написаното под вулгарния Ви пост ще го сложа и тук :

 

1. При подобен език директен бан следващия път!

2. Никой не е длъжен да седи 24/7, за да следи кога някой ще направи глупост и ще иска да бъде премахната!

3. Ще помоля да не се пускат по 10 коментара с по 1-2 реда текст, а го правете систематизирано!

 

Освен това - сложен ни е форума - винаги може да потърсите информация от фейсбук гурутата


Този пост е редактиран от hammer^BaTe: 18 февруари 2021 - 15:41

  • 1

#32 barty

barty

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W203 C180 Kompressor the Black bird

Публикувано 18 февруари 2021 - 16:19

Бай Васил имаше CLK 320 с джанти от 211 и дървен, много хубав волан. Последно съм я виждал през 2018г и изглеждаше много добре.
Газ-та я беше слагал той и ме агитираше да ми монтира и на мен. Аз обаче засега избягвам ГИ
  • 1

#33 Apexpredator

Apexpredator

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 47 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Врачанско
  • Интереси:Четене на книги и висока физическа активност.
  • Автомобил:
    W210 270cdi - 2001г.
    W210 270cdi - 2001г.
    W208 320v6 - 1999г.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 февруари 2021 - 17:42

Много ви е сложен форума, честно. Некой с правомощия да изтрие спама и коментара със снимката, моля..!

Ако случайно не сте видял написаното под вулгарния Ви пост ще го сложа и тук :

1. При подобен език директен бан следващия път!
2. Никой не е длъжен да седи 24/7, за да следи кога някой ще направи глупост и ще иска да бъде премахната!
3. Ще помоля да не се пускат по 10 коментара с по 1-2 реда текст, а го правете систематизирано!

Освен това - сложен ни е форума - винаги може да потърсите информация от фейсбук гурутата

Видях и разбрах всичко, взимам си бележка, благодаря за приветственото отношение, знаете как да мотивирате новобранците.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
  • 2

#34 Apexpredator

Apexpredator

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 47 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Врачанско
  • Интереси:Четене на книги и висока физическа активност.
  • Автомобил:
    W210 270cdi - 2001г.
    W210 270cdi - 2001г.
    W208 320v6 - 1999г.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 февруари 2021 - 17:52

Бай Васил имаше CLK 320 с джанти от 211 и дървен, много хубав волан. Последно съм я виждал през 2018г и изглеждаше много добре.
Газ-та я беше слагал той и ме агитираше да ми монтира и на мен. Аз обаче засега избягвам ГИ

Това е колата, която ми бе продадена като негова, това беше и малка причина за закупуването й. Предния капак е матирал, не е с мулти волан, но пък е претапициран добре (няма дървении). Относно газта-уж грамотно е слагана, на мястото на резервната гума. Дюзи не се виждат, под кората на двигателя е монтирано... 63656aadce5f2bf462ec112409abdd50.jpgbdc57000e0bd84f2ac8ba2fcf2e8e380.jpg

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Този пост е редактиран от Apexpredator: 18 февруари 2021 - 17:54

  • 0

#35 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 февруари 2021 - 18:21

Светкането на лампата е кофти маса на мотора и според мен.

 

Тази кола е пре-фейс, няма да има мултиволан. Изглежда ми позната от някъде, но нямам представа...

Абе, не знаех че в Банкя има толкова нормално изглеждащи места.

 

Ама ти що като жертва така сега?

Колата не е нова. Нормално е да си иска нейното.

Отделно много сервизи обичат хранилки от една страна, от друга: не можеш да очакваш с магическа пръчка да се оправят коли.

Това са сложни машини, един проблемен сноп кабели и всичко отива в "Дупница". 

 

В Силвъра не ходи, няма смисъл с тази кола, ще чуеш 5 цифрена сума за ремонти и пак няма да го оправят. Там се работи на ставка човекочас. Колкото повече, толкова повече ;)

На мен ми казаха към 7х.лв. преди години за моята кола след рутинен преглед, предвид че беше перфектна, според моите доста високи критерии.


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#36 Apexpredator

Apexpredator

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 47 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Врачанско
  • Интереси:Четене на книги и висока физическа активност.
  • Автомобил:
    W210 270cdi - 2001г.
    W210 270cdi - 2001г.
    W208 320v6 - 1999г.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 18 февруари 2021 - 18:54

Светкането на лампата е кофти маса на мотора и според мен.

Тази кола е пре-фейс, няма да има мултиволан. Изглежда ми позната от някъде, но нямам представа...
Абе, не знаех че в Банкя има толкова нормално изглеждащи места.

Ама ти що като жертва така сега?
Колата не е нова. Нормално е да си иска нейното.
Отделно много сервизи обичат хранилки от една страна, от друга: не можеш да очакваш с магическа пръчка да се оправят коли.
Това са сложни машини, един проблемен сноп кабели и всичко отива в "Дупница".

В Силвъра не ходи, няма смисъл с тази кола, ще чуеш 5 цифрена сума за ремонти и пак няма да го оправят. Там се работи на ставка човекочас. Колкото повече, толкова повече ;)
На мен ми казаха към 7х.лв. преди години за моята кола след рутинен преглед, предвид че беше перфектна, според моите доста високи критерии.

1999г.е произведена колата, първа регистрация 2001г.
Не искам да се изкарвам жертва, не ме разбирайте погрешно, напротив! Колата си е супер, просто има проблеми, които искам да отстраня, нормално за стара кола. Купих я със знанието, че ще се наливат пари. Оплаквам се от сервизите, не от колата
Нито съжалявам, че съм я купил, нито се случва нещо, което не съм очаквал. Трябва да съм малко по-търпелив просто и колата ше светне от секъде. Купих я не директно от Васо, а от друг член на МБ клуба, който има още няколко мерцедеса.(този конкретно е бил при него около месец). Човека беше пич, каза ми кво има да се прави, и съм го направил. Нито съм жертва, нито колата ми е виновна! Не се усетих, че "звуча" като мрънкало форума го чета редовно от 2015г. Но сега реших да направя рег, конкретно заради тази кола, и около нея ще ми се въртят болежките общо взето.

П. П.; Възползвам се максимално от ТАЗИ тема, защото мисля, че е достатъчно обща и няма смисъл да отварям други за всяко пита, което имам, а аз имам много питания. Не разбирам, нямам "сгодите" да си направя аз колата, за това питам за всяка подробност, харесва ми да уча тия неща и искам да попия колкото мога - повече, точно от хора като вас, вещи в тези неща.


Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Този пост е редактиран от Apexpredator: 18 февруари 2021 - 19:01

  • 1

#37 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 19 февруари 2021 - 11:02

Добре дошъл официално и можеш да разчиташ на подкрепа, с каквото можем.

Аз лично не помня много за 208ицата, беше тъкмо 10годишна и акцизна, като я имах. Нямах и грижи с нея, просто работеше. 


  • 1

Audi_A4_avatar.gif


#38 Apexpredator

Apexpredator

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 47 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Врачанско
  • Интереси:Четене на книги и висока физическа активност.
  • Автомобил:
    W210 270cdi - 2001г.
    W210 270cdi - 2001г.
    W208 320v6 - 1999г.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 19 февруари 2021 - 16:10

Добре дошъл официално и можеш да разчиташ на подкрепа, с каквото можем.
Аз лично не помня много за 208ицата, беше тъкмо 10годишна и акцизна, като я имах. Нямах и грижи с нея, просто работеше.

Надявам се и моята като я затегна просто да си работив понеделник ше ходя да ме лъжат защо прекъсва и гасне сутрин при палене(горивна помпа, катализатори, дебитомер нещо?) , да сменат 2 датчика и да ми обяснят, след като са сменили от акумулатор до генератор всичко, и пак при работеща кола, акумулатора показва че зарежда на 11.8,като дам газ се вдига, ама иначе си е 11-12... Не ми се ходи в същия сервиз, щото си знам, че освен пари да вземат, друго нема да направят, ама...тва е.
Сега почвам кампания за препоръка на сервиз, без значение къде из България е, разстоянието започва да ми става най- малък проблем

П. П; аз си харесвам в210ки по принцип, а цлк-то го взех изключително непредвидено и необмислено.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
  • 0

#39 Subsonic

Subsonic

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 4513 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ex W124 230E, 91
    ex W124 260E, 89
    ex S211 E320, 03
    C219 CLS500, 06

Публикувано 19 февруари 2021 - 18:44

Колегата kdl те посъветва по-нагоре да забравиш за газовата на първо време, напълно съм съгласен.

 

Провери и свещите, но без свободни съчинения - с 3-4-5 електрода. Вземи каквито дават по каталог. Аз харесвам Беру, някои се кълнат в NGK. Провери и свещи и бобини.

 

Има ли кодове за мисфайъри?


  • 0

#40 Apexpredator

Apexpredator

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 47 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Врачанско
  • Интереси:Четене на книги и висока физическа активност.
  • Автомобил:
    W210 270cdi - 2001г.
    W210 270cdi - 2001г.
    W208 320v6 - 1999г.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 19 февруари 2021 - 19:24

Колегата kdl те посъветва по-нагоре да забравиш за газовата на първо време, напълно съм съгласен.

Провери и свещите, но без свободни съчинения - с 3-4-5 електрода. Вземи каквито дават по каталог. Аз харесвам Беру, някои се кълнат в NGK. Провери и свещи и бобини.

Има ли кодове за мисфайъри?

Ще погледна свещи и бобини, винаги се старая по каталог да е всичко в колата. Преди около седмица,2 диагностики в рамките на 5-6 не показаха нищо, НО това не го и правеше. В последните 3 дни ми се случва. Паля и се тепе и гасне, задържам педала на газта малко и след 15тина секунди си държи нормални обороти, без треперене и тремори. И на газ и на бензин работи гладко, След мъките с паленето. Днес я карах само на бензин, утре сутринта ше видя как ще се представи, но докато съумея (вторник) да ида до сервиз, ще карам само на бензин.
Благодаря за съвета!

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
  • 0

#41 mitkofitnes

mitkofitnes

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1134 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Благоевград
  • Автомобил:
    CLK230TURBO/LPG

Публикувано 19 февруари 2021 - 21:34

Демонтирай газта че като знам какви компоненти слага и кой ги настройва, не искам да хейтвам че сме си френчета с Васо но ако не вярваш имам и снимков матерял за брутални глупости от този прословут газаджия, не става въпрос за Васо да не се обърка някой.

Изпратено от моят Huawei Nova 5T с помощта на Tapatalk
  • 0

#42 Apexpredator

Apexpredator

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 47 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Врачанско
  • Интереси:Четене на книги и висока физическа активност.
  • Автомобил:
    W210 270cdi - 2001г.
    W210 270cdi - 2001г.
    W208 320v6 - 1999г.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 19 февруари 2021 - 22:31

Демонтирай газта че като знам какви компоненти слага и кой ги настройва, не искам да хейтвам че сме си френчета с Васо но ако не вярваш имам и снимков матерял за брутални глупости от този прословут газаджия, не става въпрос за Васо да не се обърка някой.

Изпратено от моят Huawei Nova 5T с помощта на Tapatalk

Най- близко са ми прословутите газаджии в с. Чомаковци, до Червен Бряг. Ше видя във вторник какво ше кажат сервизджиите, и ще подхващам от там..

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
  • 0

#43 Apexpredator

Apexpredator

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 47 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Врачанско
  • Интереси:Четене на книги и висока физическа активност.
  • Автомобил:
    W210 270cdi - 2001г.
    W210 270cdi - 2001г.
    W208 320v6 - 1999г.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 20 февруари 2021 - 08:11

Ъпдейт;Вчера карах някакви си 15тина км. На бензин , газовата не съм я пускал. Тази сутрин паля и колата работи перфектно (изкл. Газ) ... Днес чак след 19 часа ще мога да я разкарам, мисля да я покарам на бензин и после да пусна газта, да покарам малко на газ и да я оставя на газ, да видя дали пак ще се тепе утре сутрин. Ако е от газта- лошо, надявах се да не е това, ама ше се търси газаджия явно
Предимно я карам междуселски пътища (извънградско, но не на дълго)
  • 0

#44 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 20 февруари 2021 - 09:06

Съветвам те да я караш на бензин поне още два дена за да си сигурен че всяка сутрин пали добре,а не е случайност.

Напротив,по-добре и по-евтино ще бъде проблема да е в газовата.
  • 1

#45 Apexpredator

Apexpredator

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 47 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Врачанско
  • Интереси:Четене на книги и висока физическа активност.
  • Автомобил:
    W210 270cdi - 2001г.
    W210 270cdi - 2001г.
    W208 320v6 - 1999г.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 20 февруари 2021 - 09:14

Съветвам те да я караш на бензин поне още два дена за да си сигурен че всяка сутрин пали добре,а не е случайност.

Напротив,по-добре и по-евтино ще бъде проблема да е в газовата.

Ще те послушам и ще покарам на бензин известно време.


Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни