Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Претапициране на волан.


  • Please log in to reply
12 мнения по тази тема

#1 waller

waller

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 18 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:sofia,Karlsruhe
  • Автомобил:
    S211 E320 CDI Sportpacket

Публикувано 31 януари 2021 - 20:37

Здравейте, имам волан за претапициране от mercedes w211 face, воланът е designo bicolor. Интересува ме качествено изпълнение неотличимо от фабричното(като цветове и материали). Моля и за приблизителна цена. Прилагам снимка на волана.
  • 0

#2 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 31 януари 2021 - 23:07

Няма някой, който да ти го направи неразличимо от фабричното.

Може да е направено прекрасно, но винаги ще се различава за тренираното око.

 

Ако си толкова претенциозен, Vilner, поне 350лв.

Иначе SlaviAuto, мисля е по-евтино там.

 

Не ми е известно някой по-добре от тях да прави волани.


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#3 waller

waller

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 18 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:sofia,Karlsruhe
  • Автомобил:
    S211 E320 CDI Sportpacket

Публикувано 03 февруари 2021 - 15:32

Здравейте, колеги, явно не съм успял да кача снимката на волана. Та, направих запитване при Slavi и Vilner, но не съм ходил лично, а по messenger, чрез прилагане на снимка. Слави ми обяви 180лв., а Vilner 300лв. Просто не мога да преценя откъде идва тази разлика. Смятам като се поосвободя да отида при Vilner, някой знае ли от опит колко време продължава тапицирането, тъй като автомобила се кара всекидневно и т.н.

Прикачени файлове

  • Прикачен файл  s-l400.jpg   34,21K   11 Брой сваляния

  • 0

#4 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 03 февруари 2021 - 20:08

Претапицирането отнема около два часа най-много,ако занесеш свален волан и започнат да го работят почти веднага и без прекъсване.
Какво му има на тоя волан???
Защо не помислиш за боядисване?

Този пост е редактиран от daimler1: 03 февруари 2021 - 20:10

  • 0

#5 waller

waller

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 18 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:sofia,Karlsruhe
  • Автомобил:
    S211 E320 CDI Sportpacket

Публикувано 03 февруари 2021 - 22:01

Воланът ми е протрит в долния ляв ъгъл и черната кожа има около 5мм скъсано точно на шева там където е границата с бежовата част. Без тапициране няма да стане.
  • 0

#6 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 03 февруари 2021 - 23:02

Воланът ми е протрит в долния ляв ъгъл и черната кожа има около 5мм скъсано точно на шева там където е границата с бежовата част. Без тапициране няма да стане.

Не си личи на снимката.
Ако си направил освен запитване за цена и такова дали ще го направят като оригиналния,остава само да си избереш тапицера.
Успех!
  • 0

#7 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 04 февруари 2021 - 03:21

Здравейте, колеги, явно не съм успял да кача снимката на волана. Та, направих запитване при Slavi и Vilner, но не съм ходил лично, а по messenger, чрез прилагане на снимка. Слави ми обяви 180лв., а Vilner 300лв. Просто не мога да преценя откъде идва тази разлика. Смятам като се поосвободя да отида при Vilner, някой знае ли от опит колко време продължава тапицирането, тъй като автомобила се кара всекидневно и т.н.

Разликата идва оттам, че Слави работи за себе си, а Вилнер са голяма фирма и имат сериозна репутация. И им е все тая дали ще работят твоя волан или не.

Правил съм волан при Слави и стана чудесен, но беше семпъл, чисто черен. За твоята поръчка и аз бих отишъл във Вилнер.


  • 0

#8 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 04 февруари 2021 - 09:48

Това твоят волан ли е или снимка от нета?

Стената и изпълнението на тухлите приличат на английски или американски гараж.

 

Иначе на снимката, която съм прикачил е действително изпълнение от Вилнер, по времето когато бяха в Овърдрайв.

Определено нямаше друг, който да го изпълни това. Цената беше дори по-висока. Преди време правих при Вилнер на сегашното им място един AMG волан, докато имах 209ката. Исках да го сложа, но седеше някак неестествено за моите виждания.

 

Както и да е, Слави е адски добър, но не мисля че се наема с фантастични изпълнения. Ако претапицира фабрично изпълнение, няма проблем, използва съществуващата кожа за кройки.

 

Прикачен файл  image_url-13157-1307649064.jpg   79,82K   11 Брой сваляния


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#9 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 04 февруари 2021 - 10:30

Снимката явно е от Нета и волана е от дясна дирекция по изтъркването.
Тапицерите с които съм работил винаги иползват оригиналната кройка и това е най-доброто решение за мен.Не вярвам да имат спецификация от производителите.:)
  • 0

#10 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 04 февруари 2021 - 11:09

Vilner, GBDesign съм сигурност са способни да правят изцяло произволни кройки, както и да модифицират обръча, ако е нужно. Това си е висшия пилотаж.

На теория и ние, с малка подготовка можем да прекроим заводската кожа :)

Но не е ясно какво иска да постигне колегата: Да им прати снимка на волан от нета, като желан краен резултат, но различен от неговия волан или неговия волан е такъв и иска да му се подмени кожата.

 

Ако е второто - добре. Ако е първото... опциите намаляват.


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#11 Subsonic

Subsonic

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 4513 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    ex W124 230E, 91
    ex W124 260E, 89
    ex S211 E320, 03
    C219 CLS500, 06

Публикувано 04 февруари 2021 - 13:29

И моят волан на комбито има нужда от претапициране, но не ми се разбутват еър-бези и сензори за завиването, а някак си не мога да се доверя и на случайни хора да ми разглобяват волана.

 

На 124-ката воланът ми беше претапициран с изкуствена перфорирана кожа и бях много доволен откъм усещане и поддръжка. Но там направо си купих друг волан и го дадох за претапициране, а после си го монтирах сам.

 

За 4-5 години всекидневна употреба сивата кожа не беше мръднала. Единствено червената вложка за централен маркер започна да избелява, но това е заради неустойчивост на цвета. Затова не препоръчвам разни ярки цветове, защото в крайна сметка избледняват.


  • 0

#12 waller

waller

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 18 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:sofia,Karlsruhe
  • Автомобил:
    S211 E320 CDI Sportpacket

Публикувано 04 февруари 2021 - 18:40

Колеги, воланът на снимката не е моя, но моят волан е абсолютно същия цветово и т.н. Автомобилът ми излиза заводски с този волан води се Lederlenkrad(кожен волан) designo bicolor, салонът ми е designo бежов, воланът е комбинация от черна и бежова кожа, както е видно на снимката, моят има пера на волана, тъй като е sportpacket. Обещавам като го тапицират да публикувам снимки.
  • 0

#13 Steev

Steev

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 131 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz E200CE 1994

Публикувано 30 декември 2021 - 00:26

Здравейте!
Гледам минало е време от последното изказване на колегата тук, дано му е станал добре воланът. Аз лично съм фен на автентичния оригинален вид и съм на мнение, че по-добро от оригинала няма, просто кожата не е същото качество, а като е пипано, както сподели колегата kdl по-горе (винаги ме радват неговите мнения на буден човек) - си личи. Аз лично след опити с претапициране, реших и си намерих чисто нови кожен подлакътник и волани - и кожен, и този другия, който не знам от какво е направен и точно това бих искал да попитам - някой знае ли какъв е материалът? Стои като релефна твърда гумено-пластмасова материя.
Поздрави!

Този пост е редактиран от Steev: 30 декември 2021 - 00:28

  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни