Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Ръчни скорости - ремонт


  • Please log in to reply
13 мнения по тази тема

#1 Steev

Steev

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 131 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz E200CE 1994

Публикувано 27 януари 2021 - 22:32

Здравейте и за много години! Желая ви здраве и късмет, другото все ще се нареди!
Годините си минават, а хора като мен продължават с любов да си карат непреходната 124-ка :) Доста се порових в нета относно кадърен майстор за ръчна 5-степенна скоростна кутия и нещо не намирам много информация. Ходил съм за диагностика на шум при Илия от ж.к. Левски (баща и син са и синът е Илия), но беше преди 3 години сигурно и ремонт не беше правен на кутията, защото шумът се оказа от диференциала. Дойде време и имам желанието да си сменя всички лагери в скоростите, да я рециклирам така да се каже. Освен Илия друг не познавам. Ако имате отзиви за него ще се радвам да споделите. Ако познавате някой друг съвестен майстор за скорости на Мерцедес, моля ви споделете и помогнете!
Поздрави и дано 2021 да е хубава година за всички ни!
  • 0

#2 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 28 януари 2021 - 10:25

Аз лично досега не съм виждал човек, който има желание да ревизира ръчни скорости.

Да му закараш още една идентична кутия и да подберете елементи без амортизация между двете кутии, за да направите една -> повече го разбирам.

 

Иначе... като знам колко беше трудно да намеря правилни лагери и семеринги за един диф, не ми се мисли зъбчатки и синхронизатори как се намират, като не се продават отделно от производителя.

А тези които се продават... какви цени са.


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#3 Steev

Steev

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 131 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz E200CE 1994

Публикувано 28 януари 2021 - 12:50

Ами аз явно съм един от малкото :) всичко може да се намери при добро желание. Просто ми трябва човек внимателен и съвестен, който да може да го направи.
  • 0

#4 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 28 януари 2021 - 13:31

Точно това имах предвид, не съм се изразил ясно.

"...не съм виждал човек, който има желание да ревизира ръчни скорости." визирам точно майстор, който има желание да го направи.

 

А иначе отлично разбирам желанието ти да си поддържаш колата в перфектно състояние, до колкото е възможно. Все пак сме ентусиасти тук и това е един от симптомите ни :)


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#5 ivancho

ivancho

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 202 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Петрич
  • Автомобил:
    W124 E200

Публикувано 28 януари 2021 - 17:27

На един приятел му правиха скоростната кутия някъде по Пловдив или Пазарджик, но кутията заедно с частите ( синхронизатори, валове, лагери ) седя около половин година. Дали защото майстора знаеше, че човека има чисто нова кутия поставена на колата и тази иска да я ревизира и да седи за резерва, но ремонта доста се проточи.

пп. колата е москвич 408, ама тя работата със смяната на валове, блок зъбчатки, лагери е една и съща.


  • 0

#6 Steev

Steev

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 131 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz E200CE 1994

Публикувано 28 януари 2021 - 22:59

Честно казано, май ако трябва да правя това ще се доверя на Илия, но това, което той ще направи е да смени лагерите. Мисля да изоставя тази опция или ще остане ако няма друга. Писах до Мерцедес в Германия, там продават фабрично рециклирани от производителя скоростни кутии, но в момента са изчерпани и казаха, че може би ще е налична такава кутия май месец. Категорично ще се въоръжа с търпение и ще чакам да видя дали ще се появи. Там поне всичко от-до е ново и според мен си заслужава, тъй като смятам да си карам колата още дълго време :) преждевременно ще взема нов избирач или ремонтен комплект да ревизирам стария и вярвам, че работата ще заспи :)
  • 0

#7 Steev

Steev

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 131 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz E200CE 1994

Публикувано 28 януари 2021 - 23:03

А съфорумецът kdl - чест и почитания за теб, братле :) винаги съм чел с интерес мненията ти по различни теми и ги намирам като много полезни!
  • 0

#8 Steev

Steev

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 131 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz E200CE 1994

Публикувано 28 януари 2021 - 23:37

Аз лично съм много скептичен към така наречените "майстори" и никога не си оставям колата някъде без да съм до нея. С изключение на лятото, когато я оставих в "Ивайджет" за смяна на всички уплътнения, но там нямаше начин просто.
  • 0

#9 Steev

Steev

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 131 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz E200CE 1994

Публикувано 28 януари 2021 - 23:51

А това с диференциалите се оказа голяма мъка и за мен. Накрая ми писна от лагери и т.н. и си взех рециклиран от Мерцедес, изчезна виенето, което толкова години ме тормозеше.
  • 0

#10 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 29 януари 2021 - 00:03

Благодаря, колега!

Аз гледам просто на нещата. Има много практическо разпръснато познание и из нета, до което хората достигат по някакъв начин.

Понякога 3 изречения спестяват седмици лутане и цифри разходи. Ако можем да си ги спестяваме, най-добре.

Тъжното е, че много хора търсят информация на бързи за консумация места, напр. социалните мрежи. По мои впечатления, там информация няма, освен за тривиални неща.

Наскоро се сблъсках с реалността, търсейки информация за кола, която не познавам... само някакви лаладжийски изпълнения, но както и да е... пак е нещо.

 

Мерцедесите са коли, които не са такъв обект на ентусиазъм, както са БМВ и VW/Audi например, като за второто не съм сигурен. Но все пак, информация има много и можем да я споделяме.

И въпреки че нямам Мерц в момента, не пречи да споделям, това с което съм се сблъсквал. Понякога нещата са универсални.

 

Адмирации още веднъж за това, че обмисляш опцията за фабрично рециклирани компоненти. 

Аз с дифа на старото БМВ бях тръгнал точно натам (по-новите не са като тези от 90те и за моя изненада, дифът беше кашкавален). Прежалих 2к и бях готов да поръчам от Германия, докато рязко не ми се откри един малайзийски форум (ако не греша), където бяха написали парт номерата на лагерите на дифа, които търсех.

Няколкостотин лв. по-късно, всичко беше перфектно :)


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#11 Steev

Steev

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 131 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz E200CE 1994

Публикувано 29 януари 2021 - 00:35

Супер :) радвам се, че всичко се е подредило при теб!
Аз ходих за дифа при един колега тук от форума - Gipsa мисля му беше никът или бате Юли както му викам. Човекът взе присърце нещата, смени ми лагерите, супер точен човек, с който се радвам, че се запознах. Едно специфично виене остана като отпуснех газта леко между 80 и 90 и се опитвах да поддържам постоянна скорост. Мислехме, че е от скоростите и се предава този шум, впоследствие изпадна заводският диф и реших да пробвам. Следователно при мен пиньонът и короната явно там нещо е било много зле, а човекът ме предупреди, че там няма как да се пипа. Та усилия се положиха бая с диференциала, затова сега ще чакам да се появят такива скорости и ще взема без да се замислям. Ще тирмозя Мерцедес като онзи Анди Дюфрейн в "Изкуплението Шоушенк" - ще им пиша по едно писмо на седмица :)
  • 0

#12 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 29 януари 2021 - 09:22

Интересно ми е на кой дилър пишеш и каква цена ти обявиха?
Навремето за моята 124(2.2) от Б.Стар ми обявиха цена 7500лв.Казаха,че за толкова стари коли Мерцедес не поддържа части и имало дъщерни фирми които се занимават с рецикилирането.
Същевременно ми попадна кутия от отдавна блъсната и забравена 124-ка и нещата заспаха...
  • 0

#13 Steev

Steev

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 131 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz E200CE 1994

Публикувано 29 януари 2021 - 09:42

Ами писах на Мерцедес в онлайн магазина им originalteile.mercedes-benz.de и на едни германци online-teile.com, като вторите се обадиха на първите и в разговор между германци се разбра, че евентуално май месец ще има пак.
  • 1

#14 Steev

Steev

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 131 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz E200CE 1994

Публикувано 29 януари 2021 - 09:44

Цената е 2572.40 евро, може и да се поръча от юридическо лице.
  • 1




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни