Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Мнение и помощ за 212каhttps://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11594064813342105&slink=igkmqt


  • Please log in to reply
17 мнения по тази тема

#16 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 31 януари 2021 - 22:53

Системата има екологична насоченост, основно при използване в градски цикъл, където автомобила реално работи повече на място в задръстванията, отколкото да се движи.

Режимите естествено имаш опция да си ги избираш и ако не ти допада да се гаси при всяко отнемане на газта си е караш като нормален автомобил.

Отделно системата е много умна и има редица условия за да сработи.

Иначе няма нищо общо с по-ранните ECO старт стоп функции. Тук за разлика от преди след като изгаси мотора, при подаване на газ се изстрелва на ток като същевременно запалва двигателя, като реално ти нищо не усещаш.

При движение на магистрала например, при кикдаун електромотора ти дава + 30к.с. отгоре който определено се усещат.

Гонил съм се с "чипосана" 204-ка преди фейса ОМ642 и мога да ти кажа че остана доста назад и само пушеше като кебапчийница :)

Съпругата ми има смарт 2015г. който също има тази ECO старт стоп функция, ама е пълна пародия.....

Интересно става  когато правиш някъде ляв и се изгаси мотора, а трябва да се изнесеш бързичко, че отсреща някой се е залетял и става интересно: докато запали, тръгнеш, изнесеш и ония ти свири и псува......

Та там кача ли се винаги е изключвам че е голяма беля, особено за жена.

При Е-класичката е друга бира ;)


Този пост е редактиран от grosmaster: 31 януари 2021 - 22:56

  • 2

logo-600-1002.png


#17 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 01 февруари 2021 - 14:56

Е,това е вече нещо и си струва!
За това питах,тъй като ми става мн.смешно по улиците с явно по-старите старт-стоп системи.Като започне едно гасене и палене и се чува грубо претрисане най вече на дизеловите вариянти..,а бе трагедия...
Това че реагира моментално на ток е мн.важно.
  • 0

#18 grosmaster

grosmaster

    Фен на Клуба

  • Потребители на форума
  • 5223 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    BMW

Публикувано 01 февруари 2021 - 21:20

Е,това е вече нещо и си струва!
За това питах,тъй като ми става мн.смешно по улиците с явно по-старите старт-стоп системи.Като започне едно гасене и палене и се чува грубо претрисане най вече на дизеловите вариянти..,а бе трагедия...
Това че реагира моментално на ток е мн.важно.

Даже лятото когато е топличко и реално прозорците на къщата са открехнати, като излиза от двора изобщо не се чува, защото си се движи на ток.

Отделно сега се сетих има екстра и сама да паркира, сама си изчислява къде може да си се паркира, а от теб си зависи дали ще искаш тя да го направи или ти.


  • 1

logo-600-1002.png





0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни