Към съдържанието

  •  

Снимка

Аудио ъпгрейд w213


  • Please log in to reply
23 мнения по тази тема

#1 Krasi.Martinov

Krasi.Martinov

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 889 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofiq
  • Автомобил:
    W212 350cdi 4matic

Публикувано 31 декември 2020 - 21:02

Здравейте, отскоро имам и 213ка, страхотна е... но аудиото е една идея над базовото, с две думи много зле свири.
Някакви идеи за подобрение, или някой минал по пътя? Искам да използвам максимално фабричните места за говорители... или да търся донор за да сваля един бърместер...


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

#2 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 01 януари 2021 - 12:32

Честито за придобивката, колега!

По спомен базовите изпълнения на аудиото при 205/213 се състоят от 4 широколентови говорителя във вратите и един бас в централната конзола.....Доста неблагоприятна основа за нататъшен ъпгрейд.

Ретрофит на оригинален Burmester (първото ниво) би било най-удачен вариант, но ще е въпрос на търсене, събиране на компонентите и финанси. За 3Д нивото на Бурместер, мисля, че ще е по-евтино да се вземе друг автомобил.

 

Аз бих търсил оферта от някоя фирма за автомобилно аудио за ъпгрейд направен изцяло от тях.


  • 0

#3 Krasi.Martinov

Krasi.Martinov

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 889 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofiq
  • Автомобил:
    W212 350cdi 4matic

Публикувано 01 януари 2021 - 12:35

Честито за придобивката, колега!
По спомен базовите изпълнения на аудиото при 205/213 се състоят от 4 широколентови говорителя във вратите и един бас в централната конзола.....Доста неблагоприятна основа за нататъшен ъпгрейд.
Ретрофит на оригинален Burmester (първото ниво) би било най-удачен вариант, но ще е въпрос на търсене, събиране на компонентите и финанси. За 3Д нивото на Бурместер, мисля, че ще е по-евтино да се вземе друг автомобил.

Аз бих търсил оферта от някоя фирма за автомобилно аудио за ъпгрейд направен изцяло от тях.

басовете са под стелките в краката отпред... при мен е мисля само един в пасажерските крака... Може би наистина Авител ще дадат някакво предложение.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

#4 Bewolf

Bewolf

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 329 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:На Юг
  • Автомобил:
    W211 E320 on LPG
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 19 януари 2021 - 10:50

Честито и от мен. Един лек страничен въпрос. В някой статии пише че 213, 205 доста лесно се надрасква централната конзола в зоната на пепелника. Забелязал ли си подобно нещо при теб?


  • 0

#5 Krasi.Martinov

Krasi.Martinov

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 889 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofiq
  • Автомобил:
    W212 350cdi 4matic

Публикувано 19 януари 2021 - 10:59

Честито и от мен. Един лек страничен въпрос. В някой статии пише че 213, 205 доста лесно се надрасква централната конзола в зоната на пепелника. Забелязал ли си подобно нещо при теб?

Ако бях с черния гланцов лак щях да сложа защитно фолио, в момента сложих фолио само на километража и защитно отвън. При мен е някакво дърво - тип фурнир64cd1164c0c713502314b48475c0b0fa.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

#6 Klimfilt

Klimfilt

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 650 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz W213 - E220D 4matic
    Mercedes Benz W164 - ML 350 4matic - SOLD :(
    Mercedes Benz W201- 190D
    BMW F39 - X2 sDrive18d
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 19 януари 2021 - 11:14

Честито и от мен. Един лек страничен въпрос. В някой статии пише че 213, 205 доста лесно се надрасква централната конзола в зоната на пепелника. Забелязал ли си подобно нещо при теб?

Да, аз съм с черния пиано лак и се драска много лесно и бързо. За щастие при мен се оправи с леко полиране и веднага сложих фолио, но не е най-качественото поставяне което успях да направя. Купих си второ и при по-топли дни ще го подменя, като вече ще сваля цялата централна конзола и тогава ще облепвам с фолио, че предишното беше доста врътня докато съм в колата.

 

Въпрос към автора на темата, колега реши ли въпроса с аудиото? Моето също е базовото и доста започва да ме дразни. За 3Д бърмесера трябва нов хардуер, дупчене на вратите и прочие и директно се отказах. За 1вото ниво до колкото успях да видя по чертежи, трябва да сменя усилвателя в багажника и говорителите + прекодиране, но донори още не успявам да намеря, а нови ОЕМ са със значително високи цени все още.


Този пост е редактиран от Klimfilt: 19 януари 2021 - 11:16

  • 0

#7 Krasi.Martinov

Krasi.Martinov

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 889 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofiq
  • Автомобил:
    W212 350cdi 4matic

Публикувано 19 януари 2021 - 11:23

Да, аз съм с черния пиано лак и се драска много лесно и бързо. За щастие при мен се оправи с леко полиране и веднага сложих фолио, но не е най-качественото поставяне което успях да направя. Купих си второ и при по-топли дни ще го подменя, като вече ще сваля цялата централна конзола и тогава ще облепвам с фолио, че предишното беше доста врътня докато съм в колата.

Въпрос към автора на темата, колега реши ли въпроса с аудиото? Моето също е базовото и доста започва да ме дразни. За 3Д бърмесера трябва нов хардуер, дупчене на вратите и прочие и директно се отказах. За 1вото ниво до колкото успях да видя по чертежи, трябва да сменя усилвателя в багажника и говорителите + прекодиране, но донори още не успявам да намеря, а нови ОЕМ са със значително високи цени все още.

имам вече топ музика в колата... около 3000лв и става превъзходно. Има плуг енд плей решения с дсп усилвател на фишер (премиум бранд ) с два буфера и всички високоговорители. За красота пернах и два китайски 3д бърместера и в тях вградих маркови високочестотни. Сега чакам и истински бърместер капаци, а не тези с лепенките. За 5-6 часа сам монтирах всичко


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

#8 Klimfilt

Klimfilt

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 650 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz W213 - E220D 4matic
    Mercedes Benz W164 - ML 350 4matic - SOLD :(
    Mercedes Benz W201- 190D
    BMW F39 - X2 sDrive18d
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 19 януари 2021 - 11:42

Супер значи. А наложи ли се да сваляш корите на вратите или директно през капаците подмени говорителите? Видях 2та 3д бърма на прозореца и се зачудих малко :). Като подадеш контакт се завъртат малко и излизат напред автоматично или си седят така перманентно ? Аз ще търся изцяло заводски бърместер (ако изобщо се намери де). Решил съм напролет да подменя и въздуховодите на климатроника с такива от АМГ и вградено лед в тях.  Благодаря за инфото. Ако не успея да намеря хубава музика, ще пиша допълнително за съвет :)


  • 0

#9 Krasi.Martinov

Krasi.Martinov

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 889 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofiq
  • Автомобил:
    W212 350cdi 4matic

Публикувано 20 януари 2021 - 08:23

Супер значи. А наложи ли се да сваляш корите на вратите или директно през капаците подмени говорителите? Видях 2та 3д бърма на прозореца и се зачудих малко :). Като подадеш контакт се завъртат малко и излизат напред автоматично или си седят така перманентно ? Аз ще търся изцяло заводски бърместер (ако изобщо се намери де). Решил съм напролет да подменя и въздуховодите на климатроника с такива от АМГ и вградено лед в тях. Благодаря за инфото. Ако не успея да намеря хубава музика, ще пиша допълнително за съвет :)

пищялките излизат, бърмесетр и да намериш ще ти трябват и кори и тн... прекалено сложно и надали по хубав звук ще дойде. Относно светещи въздуховоди... аз съм поръчал китайски, ако купиш оригинал влизаш в драма с окабеляването и кодировки.... Китайчетата да топ качество и много проверено


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

#10 Klimfilt

Klimfilt

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 650 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz W213 - E220D 4matic
    Mercedes Benz W164 - ML 350 4matic - SOLD :(
    Mercedes Benz W201- 190D
    BMW F39 - X2 sDrive18d
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 20 януари 2021 - 10:21

За 1вото ниво на бърма, не трябва ли само да сменя говорители, пищялки и усилвател? Вече за 3д-то видях, че трябва кори и окабеляване и там наистина е сложно. Иначе да, светещите също ги гледах от Китай за около 200-250$, оригинал почти не успявам да намеря освен от дилъри и цената е супер висока. Ако си ги сложил, твоите може ли да споделиш опит и снимки? Малко се затруднявам да намеря инфо как да сложа страничните отпред и на задните, че моята е с тризоновия климатроник и отзад много кабели.


  • 0

#11 Krasi.Martinov

Krasi.Martinov

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 889 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofiq
  • Автомобил:
    W212 350cdi 4matic

Публикувано 14 февруари 2021 - 15:04

Приключих с всичко по интериорните промени… просто е красота и визуално и за слушане :) Прикачен файл  IMG_0460.jpg   2,46MB   16 Брой сваляния
Прикачен файл  IMG_0469.jpg   2,28MB   18 Брой сваляния
Прикачен файл  IMG_0484.jpg   2,69MB   17 Брой сваляния
Прикачен файл  IMG_0486.jpg   2,41MB   18 Брой сваляния
Прикачен файл  IMG_0487.jpg   2,24MB   18 Брой сваляния


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 4

#12 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 14 февруари 2021 - 15:18

Адмирации за работата. Много играчка е всяко такова занимание по интериора.

Абе хора, наистина ли ви кефи като свети синьо конкретно, не оранжево, някакво леко бяло..., а точно синьо?
  • 2

Audi_A4_avatar.gif


#13 IIVVOO

IIVVOO

    Член на МБКБ

  • Модератори
  • 2370 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 14 февруари 2021 - 17:02

Много ГОТИНО и с тази синя светлина :yeah 

" на вкус, на цвет товарища нет "

 

:beer


  • 0

#14 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 14 февруари 2021 - 20:06

На теб ти харесва значи, ок. Просто на мен ми действа доста изморяващо на съзнанието.
... малко като радио Веселина и Вероника.
Затова питам, предполагам се сменя цвета.
  • 3

Audi_A4_avatar.gif


#15 Krasi.Martinov

Krasi.Martinov

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 889 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofiq
  • Автомобил:
    W212 350cdi 4matic

Публикувано 14 февруари 2021 - 20:21

Има много цветове, най ми допада син и червен… честно казано не съм си играл. Истината е че е много красиво новото… ама материалите са по лоши от на 212ката :) особенно мултибийм фара е страхотна иновация.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни