Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Подгревни свещиПериод на експлоатация и подмяна?

подгревни свещи експлоатация

  • Please log in to reply
4 мнения по тази тема

#1 Mitakat

Mitakat

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 234 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Програмиране, криптовалути, онлайн инвестиране, Mercedes
  • Автомобил:
    W203, C220CDI, 2006, 110kW
    VW Golf 4, 1.6AKL, 1999, 74kW
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 01 октомври 2020 - 09:07

Здравейте! 

 

Вече сме октомври и започват мисли за зимни гуми, зимни аксесоари и т.н. Като собственик на дизелак (1ви в живота ми) се замислям какъв е периода на експлоатация на подгревните свещи,т.е. на какъв пробег или време е добре да се сменят? На старото ми голфче, ги сменях на 30к км пробег, но то бе бензин/газ и ги сменях поради факта, че г/д толкова ми изкарваха и кабелите :) 

 

Всеобщото мнение, което съм чувал е, че ако работи не пипаш... ама все пак си мисля, че е редно да се подменят тия свещи. Не са чак толкова скъпи,а са важни за дизеловия мотор, особено през студените месеци. Пък и предполагам, че моите конкретно не са пипани с години, тъй като познавам човека, дето ми докара колата от Германия и той не ги е пипал 100%, както и аз :)

 

Ако вече има такава тема - съжалявам и моля, тази да бъде закючена и да се сложи линк към другата. 

 

Поздрави,

Митака


  • 0

Мнението е като задника - всеки го има, но не бива да го показваш навсякъде. :lolsign
mercedes-benz-c-klasse-c220cdi_medium.pn


#2 Brozestian

Brozestian

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 233 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    W203T 270 CDI Avangarde
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 01 октомври 2020 - 09:41

Аз на всеки дизел който съм си купувал сменям свещите с първоначалното обслужване, за да ми е мирна главата. На Бенца се виждат на Стар работят ли. Кофтито е да не "залепнат", че се късат и може да се вкараш в приключения със сваляне на глава.
  • 1

#3 Mitakat

Mitakat

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 234 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Програмиране, криптовалути, онлайн инвестиране, Mercedes
  • Автомобил:
    W203, C220CDI, 2006, 110kW
    VW Golf 4, 1.6AKL, 1999, 74kW
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 01 октомври 2020 - 11:57

Аз на всеки дизел който съм си купувал сменям свещите с първоначалното обслужване, за да ми е мирна главата. На Бенца се виждат на Стар работят ли. Кофтито е да не "залепнат", че се късат и може да се вкараш в приключения със сваляне на глава.

Мисля да ги сменя преди зимата, както и нов акумулатор, че да ми е мирна главата и да знам какво е правено.


  • 0

Мнението е като задника - всеки го има, но не бива да го показваш навсякъде. :lolsign
mercedes-benz-c-klasse-c220cdi_medium.pn


#4 sami

sami

    Администратор

  • Администратори
  • 2839 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Дармщат
  • Автомобил:
    W215 CL500
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 01 октомври 2020 - 12:39

За да не залепнат като се сменят свещи се мажат с BERU GKF01. А и сменяш сутрин на студен мотор.


  • 2

#5 Krasi.Martinov

Krasi.Martinov

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 889 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofiq
  • Автомобил:
    W212 350cdi 4matic

Публикувано 02 октомври 2020 - 08:12

Около 100к км е нормалния интервал за смяна на подгревни. Просто след този пробег дори и здрави те не подгряват оптимално и се започват леките проблеми с егр, дпф, инжектори и тн в следствие на недоброто изгаряне при студен мотор.
Има два вида свещи, доколото знам по-скъпите керамични можеш да замениш с обикновени и обратното.... въпрос на бюджет :) естествено керамичните са доста по-добрия избор :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 1





Also tagged with one or more of these keywords: подгревни свещи, експлоатация

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни