Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

ом 651 смяна верига !!!


  • Please log in to reply
5 мнения по тази тема

#1 Alyo

Alyo

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 12 Мнения:
  • Град:Plovdiv
  • Автомобил:
    s204 C200cdi blueeffiency 2012

Публикувано 21 август 2020 - 20:32

Колеги според мен много важна тема за този двигател !!Моля всеки да сподели това което знае ?Къде ,как,кой.....горе долу колко струва,колко  време трае и т.н.


  • 0

#2 dimitar stoichev

dimitar stoichev

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 320 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 31 август 2020 - 06:32

Колеги според мен много важна тема за този двигател !!Моля всеки да сподели това което знае ?Къде ,как,кой.....горе долу колко струва,колко  време трае и т.н.

 

Има много теми по въпроса, потърси в секция Е клас...


  • 0

#3 Bat Andi

Bat Andi

    Председател на МБКБ

  • Управителен съвет
  • 1006 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Ловеч
  • Автомобил:
    W201 2.0E
    W201 2.6E (Automatik)
    W140 500SE
    C215 CL55AMG (Kompressor)
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 01 септември 2020 - 09:24

Колеги според мен много важна тема за този двигател !!Моля всеки да сподели това което знае ?Къде ,как,кой.....горе долу колко струва,колко  време трае и т.н.

При ОМ651 има някой трудности свързани с разположението на веригата и особеностите на Дизеловия мотор.

1. Веригата е от задната страна на мотора

2. Няма вариатори на зъбните колела

3. Обтегача на веригата е скрит под колектора.

 

Частична смяна (без смяна на водачи) става за 2 дни. За пълна смяна или се вади мотора, или се свалят скоростите, защото няма как да извадиш щифтовете иначе.

Като цяло смяната е тегава на място.

Трябва ти инструмент за зацепване на валовете за да ги развиеш. Аз исках да взема от местния дилър под наем, но нямаха. Казаха ми, че не правят този ремонт, защото излизал по скъпо от нов мотор, и сменя двигателя.

Ето какво си направих от два ключа 30.

Прикачен файл  IMG_3886.JPG   209,37K   15 Брой свалянияПрикачен файл  IMG_3887.JPG   186,94K   13 Брой свалянияПрикачен файл  IMG_3888.JPG   131,46K   11 Брой сваляния


  • 5

#4 barty

barty

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W203 C180 Kompressor the Black bird

Публикувано 01 септември 2020 - 10:17

Пълен майтап с "новите" 10-годишни Мерцедеси. Ангренажа не се обслужва, директно нов мотор.


  • 1

#5 prokopi69

prokopi69

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 788 Мнения:
  • Град:с. Бъта
  • Автомобил:
    С220 CDI

Публикувано 01 септември 2020 - 19:22

Частичната смяна се прави за 2 часа ( не за 2дена ), ако някой монтьор го сменя за повече, трябва да си смени професията. Примерно да продава зарзават на пазара.

За инструмента са те излъгали, със сигурност.


За ремонта - един мотор струва 7-8 евра, колко струва една верига и няколко часа труд? Сам си направи сметка какви са малоумници...

Ти живееше в Германия, нали? Кой град?
  • 5

#6 Alyo

Alyo

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 12 Мнения:
  • Град:Plovdiv
  • Автомобил:
    s204 C200cdi blueeffiency 2012

Публикувано 08 септември 2020 - 16:52

Частичната смяна се прави за 2 часа ( не за 2дена ), ако някой монтьор го сменя за повече, трябва да си смени професията. Примерно да продава зарзават на пазара.

За инструмента са те излъгали, със сигурност.


За ремонта - един мотор струва 7-8 евра, колко струва една верига и няколко часа труд? Сам си направи сметка какви са малоумници...

Ти живееше в Германия, нали? Кой град?

Здравейте колеги оценявам всички ви за мненията,аз за частичната смяна питах тя струва от порядъка на 600-800 евра.Отделно за пълното изваждане на двигателя там цената е тройна.Много приятна кола икономичен двигател ,но като чуеш сутрин веригата и ти настръхва косата.Ходих до Мерцедес да питам изришно ,че мойта на месец 1-2 пъти си трака след студен старт и от там ми казаха ,че за да се сменя верига или за да се предприемат някакви мерки трябва или постоянно да трактори тръъъъъъъ или да светне лампата за чек енджина.Това ми казаха майсторите ,а освен това смяната на обтегача подобрявал нещата ,но не давали гаранция ...По-честата смяна на маслото примерно на 10хил и изключването на старт-стоп системата помагало и това съм прочел .За сега положението при мен е това ,като се прибера в бг може да сменя обтегача след оглед на веригата .Да всички сте прави ,че тази верига е най-гадната с това си разположение ,но ще видим в бъдеще как ще се развият нещата...


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни