Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Налягане в охладителната система w211

w211 налягане охладителна система

  • Please log in to reply
1 отговор на тази тема

#1 richard96

richard96

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 8 Мнения:
  • Град:София
  • Автомобил:
    w211 2.2 cdi 2003

Публикувано 12 август 2020 - 15:07

Здравейте,

 

Имам проблем с моят w211, който се изразява в следното. Имах лек теч на антифриз от едно съединение при радиатора долу. Сложих му нова скоба и обезвъздуших, но допускам, че може би все още взима по малко въздух от там, та тия дни ще източа антифриза и ще го мъча. Това което ме озадачава обаче е, че при работещ и загрял двигател маркучите са твърди. Не като камък, но по-твърди от обичайното според мен. Като стисна не мога да допра двете стени на маркуча. Знам че системата по принцип е под налягане, но се чудих колко е то. В началото се съмнявах и в издухана гарнитура, но понеже преди съм имал такъв случай с друг автомобил и там маркучите бяха като камък, си мисля че тук случая не е такъв. Масло в антифриза няма, както и антифриз в маслото (да се надяваме да остане така). Съмнявам и в дефектирала капачка на разширителния съд, тъй като тя би следвало да изпуска налягането от разширението на антифриза, обаче мисля че не го прави, защото дори при напълно студен двигател пак са твърди маркучите и когато отворя капачката (при студен двигател) си изфучава доста стабилно, сиреч доста налягане изпуска. Та потърсих аз капачка из родните сайтове за авточасти, и се оказа, че по рама излизат 2 модела - първият отваря на 1.4 бара, а вторият на 2.0-2.1 бара. Някой може ли да каже коя е подходящата?

Двигателя е ОМ646.961 2.2cdi 2003г.


  • 0

#2 IIVVOO

IIVVOO

    Член на МБКБ

  • Модератори
  • 2370 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София

Публикувано 15 август 2020 - 17:10

грешка


Този пост е редактиран от IIVVOO: 15 август 2020 - 17:16

  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: w211, налягане, охладителна система

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни