Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Въпроси относно двигатели и модели при търсене на евентуален Мерцедес .


  • Please log in to reply
127 мнения по тази тема

#91 barty

barty

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W203 C180 Kompressor the Black bird

Публикувано 13 август 2020 - 08:32

Наскоро имах подобен проблем: капарирах кола която работеше перфектно,без светещи чекове и тн но на диагностика показа проблем с едното V. Според Петко проблема е в зародиш и би могло да се закърпи положението със смяна на едни магнитни. Но неминуемо идва моментът за ремонт на вериги, зъбни колела и тн. Аз исках да купя колата въпреки това тъй като всички М272 са за ремонт. Сделката пропадна поради други причини.
Мотора беше извън проблемните серийни номера.
Накратко ако искаш М272 бъди готов за ремонт, за всеки случай.
  • 0

#92 Klimfilt

Klimfilt

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 650 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Mercedes Benz W213 - E220D 4matic
    Mercedes Benz W164 - ML 350 4matic - SOLD :(
    Mercedes Benz W201- 190D
    BMW F39 - X2 sDrive18d
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 13 август 2020 - 08:59

Какво може да се направи профилактично на М272, за да се избегнат "изненадите"? Някаква проверка...,смяна на верига и преглед на балансиращите валове и зъбните им колела.., нещо друго :dontknow? Или просто се чака да излезе някаква 'грешка' от управлението?

Проверката е като завъртиш долу пред мотора коляновия вал на 305 градуса (има деления и една стрелка за маркер), сваляш 2 от 4те датчика на Хол (можеш и всичките, ако ти се занимава) и ако печата е центриран в средата няма ядове. Грешките на стар мисля, че бяха комбинирано p0016 и p0017. Другото което можеш да направиш е да свалиш пластмасовия капак на мотора, да отвиеш капачката за маслото и да огледаш веригата дали е доста назъбена и има следи от одрасквания.


Този пост е редактиран от Klimfilt: 13 август 2020 - 09:02

  • 0

#93 ildivvy

ildivvy

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 54 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    Lexus GS430 07' ... и мотоциклети!

Публикувано 08 септември 2020 - 13:12

Не съм писал отдавна, но не съм се отказал! Просто в момента нямам много време за каквото и да е! Работим на 6-дневна работна седмица и на смени и е малко тегаво с времето... Карам си и моторите и така! Излизат някои предложения, но нямам време за оглед в момента! Надявам се да променя нещата скоро...


  • 0

Ex: BMW E36 318ti Compact 95'


#94 ildivvy

ildivvy

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 54 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    Lexus GS430 07' ... и мотоциклети!

Публикувано 31 октомври 2020 - 18:26

Не съм се отказал от покупката на Мерцедес, въпреки, че отдавна не съм писал...! Работата ни е убийствена и няма време за нищо (чак се молим да ни 'натисне' и нас кризата малко, за да си вземем малко въздух)! На няколкото огледа видях, че и предлаганите коли в момента в БГ са просто...отврат! И това не зависи особено от цената! Т.е. дори и скъпите коли не стават! Другото, което се е променило малко е, че вече зяпам и CLS-и ...smile.png  ...в желанието си за нещо читаво и различно! Ще пиша тук и ще се похваля веднага щом има нещо, разбира се!

 

П.П. По някаква причина форума ме изхвърля почти веднага след "логване"..!?! Нещо е 'бъгаво' или..?


  • 0

Ex: BMW E36 318ti Compact 95'


#95 ildivvy

ildivvy

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 54 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    Lexus GS430 07' ... и мотоциклети!

Публикувано 02 ноември 2020 - 12:15

V6 CDI моторите трудни ли са за предварителен преглед и диагностика? Хващат ли се лесно най-честите им болежки? Защо трябва да се сменя целия всмукателен колектор? Не могат ли да се изхвърлят само клапите и двигателя да си работи без тях, както е при нашите мотори? Подлежат ли на софтуерни намеси за 'изчистване' на подобни проблеми (ЕГР-и, ДПФ-и и т.н.) Изглежда има противоречиви мнения и за мерцедесовите дизели, а до скоро бяха...еталон!


  • 0

Ex: BMW E36 318ti Compact 95'


#96 barty

barty

    Член на МБКБ

  • Членове на клуба
  • 953 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W203 C180 Kompressor the Black bird

Публикувано 02 ноември 2020 - 14:22

След 2006г бензин/дизел искат ремонти. Свърши се с вечните мотори.
  • 0

#97 ildivvy

ildivvy

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 54 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    Lexus GS430 07' ... и мотоциклети!

Публикувано 19 януари 2021 - 19:19

За Много Години колеги! Нека да е само здраве и късмет! С новата година малко се поотхлаби положението на работата и вече остава време за огледи... Вчера огледах два Мерцедес-а и едно БМВ. Единия беше С230 бензин, другия CLS320CDI. С-класата няма да е.. Имах повече надежди в модела, но май идва малка...Вътре също не ме грабна особено. Кожата е винил при тях, което ме изненада.Беше в наистина отлично състояние на салона и добре изглеждащ двигател...Нямаше акумулатор и не запали, разбира се...Тръгнах си. CLS-a обаче ме грабна много ohmy.png ! Мисля, че е доста базово оборудван, защото беше на пружини и нямаше подгреви и обдухвания, но това всъщност ми хареса! Явно на пружини пътното му поведение е доста близко с това на 5-иците, примерно, което за мен е огромен плюс, а аз на екстрите не държа особено! Перфектен кожен салон в цвят, който ми допада много, отличен външен вид и най-вече перфектно работещи двигател и трансмисия! Би трябвало да е 7-степенната, предполагам...Не знам какво друго да гледам на място без диагностика, но мотора работи уникално на място и в движение, скоростите не се усещат при смяна нито на място нито в движение... Направо ме раздвои, тъй като точно преди него гледах едно отлично 635д...Имат хубава разлика в цената, но ЦЛС-а ме заинтригува/грабна много! Сега се чудя какво да правя...Да изпробвам ли едно CDI ? От известно време исках да видя бензинов ЦЛС 350, но не директния инжекцион, но май няма много такива. Ако поддръжката е идентична с тази на М57Д30, май няма да е много страшно...


Този пост е редактиран от ildivvy: 19 януари 2021 - 19:21

  • 0

Ex: BMW E36 318ti Compact 95'


#98 prokopi69

prokopi69

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 786 Мнения:
  • Град:с. Бъта
  • Автомобил:
    С220 CDI

Публикувано 19 януари 2021 - 19:54

ЦЛС без подгрев...
Поне климатик има ли или е много базово изпълнение? А радио има ли?
  • 0

#99 ildivvy

ildivvy

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 54 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    Lexus GS430 07' ... и мотоциклети!

Публикувано 20 януари 2021 - 07:14

smile.pngsmile.pngsmile.png  Ясно е, че ставам смешен, но...може би аз не видях къде са копчетата за подгрева, а със сигурност не знам къде да ги търся! Иначе си има климатроник с двете 'врътки', както и радио, които дори работеха отлично (малко ме изненада и мен самия smile.png)!

 

Всъщност, има ли колега от София със СтарДиагностика, който да има желание за един бърз преглед срещу заплащане в събота по някое време? Отваря се пътуване на мой приятел към София и може да се съчетае с още един оглед...


  • 0

Ex: BMW E36 318ti Compact 95'


#100 prokopi69

prokopi69

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 786 Мнения:
  • Град:с. Бъта
  • Автомобил:
    С220 CDI

Публикувано 20 януари 2021 - 08:35

Е, не смешен...

Ама ЦЛС-а е гъзарска кола, предполага се, че ще е фрашкана с екстри, иначе си вземи Е класа, по практична, по евтина.
  • 0

#101 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 20 януари 2021 - 09:06

За диагностика срещу заплащане съм ползвал Ники 0878555158.
Не е "колега". Трябва предварителна уговорка.Точен е.
  • 0

#102 ildivvy

ildivvy

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 54 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    Lexus GS430 07' ... и мотоциклети!

Публикувано 20 януари 2021 - 12:42

Ами 13 годишна кола... не бих я сложил чак в 'гъзарския клуб'. Просто е по-различна... Видях къде се намират копчетата за подгрева и тази няма със сигурност! Гледам обаче, че повечето нямат...или поне 'входящите' модели като 320ЦДИ. Най-вероятно всички 550 бензин ще имат всичко, но аз не съм за тях все още! Непознавайки 320ЦДИ-то незнам какво да правя! Това, което чета, нормално е за различни проблеми - все пак тези, които нямат проблеми не пишат много по форумите да се хвалят и така се губи статистиката! Въпроса е, колко е вероятно да имам различни проблеми и от какво естество при едно нормално 'стечение' на нещата с този дизел, ако мотора е добър, така, както знам какво се очаква от 'баварските' дизелови модели! Май по-добре да не я бях гледал...Е-класата нещо не е моя модел! Твърде 'скучна' ми идва, иначе е топ-седан, без съмнение! Не става дума толкова за парите, които биха се спестили...

 

Благодаря за координатите на човека с диагностиката smile.png!


Този пост е редактиран от ildivvy: 20 януари 2021 - 12:45

  • 0

Ex: BMW E36 318ti Compact 95'


#103 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 20 януари 2021 - 13:16

Не се филмирай излишно.

Стари коли са, моторите са им здрави, но са на много километри, вероятно доста повече от тези на километража. Няма да е безболезнено възстановяването ѝ до нормално състояние, но може и да имаш късмет...

Това че няма подгрев, има надежда да е италианска, което е отлично.

Ако се държи нормално и ти хареса колата, що не. Лично и неангажиращо мнение: това е една от 3те им най-красиви коли, заедно с 209 и фейсовото 230 през тези години.


  • 0

Audi_A4_avatar.gif


#104 ildivvy

ildivvy

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 54 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Автомобил:
    Lexus GS430 07' ... и мотоциклети!

Публикувано 20 януари 2021 - 13:50

Колата е от Италия, от представителство! За километрите - никога не съм си правил илюзията, че са реални! Въпроса е да е на под 300хил.км, примерно... Няма никави ръжди, отдоло изглежда очарователно... Въпроса е, че тук, във този форум, няма толова събрана информация, както при нас, какви са основните болежки и как се лекуват или по-скоро аз не мога да я открия (иначе чета и търся доста)! Всеки казва дюзи - колко често се стига до тяхната смяна и виждат ли се добре на диагностика? Колко често и какъв проблем са вихр.клапи? Има някакво моторче, което ги движи... При 'нас' падат и правят беля! Могат да се махнат, затапват се отворите и всичко е точно! Тук дали е така - не разбрах! Сменяли колектора... Протича охладителя на маслото, който е на гадно място, но това вече не е толкова фатално - прави се...7г-троника явно е здрав, но и късмета май играе някаква роля... При възможност ще търся инфо и из чуждите форуми... Цялата работа е, че модела и особено конкретната бройка ме грабна доста, а не го очаквах! Сега, да скачам на тъмно без диагностика...май не съм толкова смел/глупав smile.png!

 

Иначе и аз харесвам малко модели на Мерцедес, но 209 и 219 си стават отвсякъде beer.gif


Този пост е редактиран от ildivvy: 20 януари 2021 - 13:53

  • 0

Ex: BMW E36 318ti Compact 95'


#105 Brozestian

Brozestian

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 233 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Sofia
  • Автомобил:
    W203T 270 CDI Avangarde
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 20 януари 2021 - 15:28

За подгрев се сещам около 2-3 месеца в годината, готина екстра е, ама не би ме спряло да купя кола, ако конкретната е запазена.

Иначе всичко е късмет. По принцип са сложни коли и това че моторът е здрав не значи че не би могло да си скъсаш нервите по периферията.

Дюзи се хващат със STAR. Проблеми с двигател не ми се вярва да имаш, но от друга страна, дюзи, турбо, дебитомер, всмукателен колектор (вихрови клапи),егр, дпф, отделни елементи по горивната уредба, датчици, съм на 99% сигурен че ще се обадят. В същото време нормалните неща по поддръжката си вървят, окачване, спирачки, отделно изкачат разни дреболии, на 203ката се чупи една пружинка на централното заключване, на 164ката клавиша на волана за скоростите обича да дава фира, на 221цата шибедаха болкира, просто отделни примери. 

Не че колата спира, но гледаш различни филми. Трябва да намериш и човек, който чатка точно от Мерцедеси, защото от това са моите най-големи проблеми. И не на последно място: въпросът с частите. Някой афтърмаркет части стават, други независимо че са маркови за нищо не стават, една грешка освен пари, струва и доста време.

 

Като цяло от тези години Бенцовете имат по-малко съществени проблеми, ако сравним с Ауди например, виж Баварките нямам наблюдения как са.


  • 0




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни