Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Таината на BMW


  • Please log in to reply
17 мнения по тази тема

#1 Bustter

Bustter

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 615 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Не се знае, знае ли се...
  • Интереси:Финикийски знаци.

Публикувано 10 март 2006 - 12:39

Публикувано изображение

:lol: :lol: :lol:
  • 0

#2 Capt.Vimes

Capt.Vimes

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 191 Мнения:
  • Град:Varna

Публикувано 10 март 2006 - 13:13

Чакай да ти обясня какво е положението. Един хубав летен слънчев ден собственика на БМВ-то отива във Варна на море. Там среща едно момче с Катед ГСИ. И от бира на бира решават да направят сделката на живота си-разменят си надписите ГСИ и М. Ако не вярваш мога да ти пратя снимка с въпросния Опел. ;)

Аз не съм голям познавач на БМВ та да ви питам, може и Ив0_БМВ да отговори. Има ли БМВ М525ТД (Е34) :(
  • 0

#3 Bustter

Bustter

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 615 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Не се знае, знае ли се...
  • Интереси:Финикийски знаци.

Публикувано 10 март 2006 - 14:30

Чакай да ти обясня какво е положението. Един хубав летен слънчев ден собственика на БМВ-то отива във Варна на море. Там среща едно момче с Катед ГСИ. И от бира на бира решават да направят сделката на живота си-разменят си надписите ГСИ и М. Ако не вярваш мога да ти пратя снимка с въпросния Опел. ;)

Аз не съм голям познавач на БМВ та да ви питам, може и Ив0_БМВ да отговори. Има ли БМВ М525ТД (Е34) :(

Няма M Power дизел.
  • 0

#4 Capt.Vimes

Capt.Vimes

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 191 Мнения:
  • Град:Varna

Публикувано 10 март 2006 - 14:53

Няма M Power дизел.

Е да, ама аз съм виждал на живо такъв екземпляр. Като спрях зад него и видях лепенката и :D :blink: :lol: Поне не беше сложил лепенка на АМГ ;)
  • 0

#5 Fitibaldi

Fitibaldi

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 248 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Интереси:Мерцедес, спорт, +#$%*****
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz W124 Е300Т Diesel 1995

Публикувано 10 март 2006 - 15:34

то ако съдим по лепенките М серията трябв да започва от 316 :)
  • 0
Публикувано изображение

#6 Dezki

Dezki

    Майстор

  • Потребители на форума
  • 1517 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 10 март 2006 - 16:38

тия лепенки не важат- яко фалшименто. Иначе за е34 има 524TD, 525TD и 525TDS, като никой от тези мотори не е безгрижен, но най ми допада 525тдс, ако мотора е читав.
  • 0
Lancia Kappa TDS / Land-Rover 88 Series 3 FFR

#7 IVO_BMW

IVO_BMW

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 33 Мнения:

Публикувано 10 март 2006 - 19:25

Абе то ако се съди по лепенките М излиза че всички BMW-та са М-ки. :lol: :lol: А за това с GSi-то ебати селенията. <_<
  • 0
Публикувано изображение

#8 VladoBENZ

VladoBENZ

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 614 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Плевен
  • Интереси:В сърцето ми има място само за една жена, моето сладурче, и за много коли, все Мерцедеси :)

Публикувано 10 март 2006 - 19:35

Бате, така е...аз винаги съм бил на мнението че не е важно каква е колата, важно е да не си селяк...затва си е най добре кола в сериен вид, а и както се доказва с времето, те не напразно държат цена :)
  • 0
Публикувано изображение

#9 IVO_BMW

IVO_BMW

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 33 Мнения:

Публикувано 10 март 2006 - 20:17

Бате, така е...аз винаги съм бил на мнението че не е важно каква е колата, важно е да не си селяк...затва си е най добре кола в сериен вид, а и както се доказва с времето, те не напразно държат цена  :)

Така си е съгласен съм. :)
  • 0
Публикувано изображение

#10 cvi4a

cvi4a

    Член на МБКлуб България

  • Потребители на форума
  • 103 Мнения:
  • Град:София

Публикувано 11 март 2006 - 01:19

Аз не съм голям познавач на БМВ та да ви питам, може и Ив0_БМВ да отговори. Има ли БМВ М525ТД (Е34)  :(

Баща ми имаше 530d което беше М изпълнение и то заводско. Е само двигатела си беше обикновен. Добра кола беше....... :blink: само вътре имаше М
  • 0

#11 phantasm

phantasm

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 190 Мнения:
  • Град:VARNA

Публикувано 11 март 2006 - 13:02

Хаха кирливите БМВТА късат :D
  • 0

#12 Bustter

Bustter

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 615 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Не се знае, знае ли се...
  • Интереси:Финикийски знаци.

Публикувано 11 март 2006 - 20:23

Бате, така е...аз винаги съм бил на мнението че не е важно каква е колата, важно е да не си селяк...затва си е най добре кола в сериен вид, а и както се доказва с времето, те не напразно държат цена  :)

И аз съм на същото мнение. Само джантите бих сменил с по-красив не е задължително по-големи и Музика повече да има :D

А идеята на темата ми беше че селяните не се познават по марките а по чунджурийките... Виждал сам 124ка с емблема ABT :blink: ем...
  • 0

#13 Гост

Гост

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 107 Мнения:

Публикувано 15 ноември 2006 - 16:51


Аз не съм голям познавач на БМВ та да ви питам, може и Ив0_БМВ да отговори. Има ли БМВ М525ТД (Е34)  :(

Баща ми имаше 530d което беше М изпълнение и то заводско. Е само двигатела си беше обикновен. Добра кола беше....... :blink: само вътре имаше М

Само да кажа, че има малка разлика, между оптичен М-пакет и М-пауър... и хубавото на М-пауър е окачването и това под капака
  • 0
'бах маа му...

#14 Bobi_BENZ

Bobi_BENZ

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 38 Мнения:
  • Град:София
  • Интереси:Много и все разнообразни, ама гаджето все е в опозиция.

Публикувано 17 ноември 2006 - 12:55

До колкото ми е известно ALPINA са правили 10-цилиндров дизел, който 10 години не е надминат по технически характеристики от нито един производител. Чак ФОЛКСВАГЕН успяват да подобрят този този своеобразен рекорд с техния W10 TDI. На 3-то място естествено са AMG. ALPINA и M при БМВ не са ли едно и също нещо. Защото ако са М са държали доста дъго време най-добрия дизел за лек автомобил.
  • 0

#15 Гост

Гост

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 107 Мнения:

Публикувано 17 ноември 2006 - 18:14

До колкото ми е известно ALPINA са правили 10-цилиндров дизел, който 10 години не е надминат по технически характеристики от нито един производител. Чак ФОЛКСВАГЕН успяват да подобрят този този своеобразен рекорд с техния W10 TDI. На 3-то място естествено са AMG. ALPINA и M при БМВ не са ли едно и също нещо. Защото ако са М са държали доста дъго време най-добрия дизел за лек автомобил.

Цъ, различни фирми са. Алпина все още е външна, М е част от БМВ. М (първоначално Motor technik - сори, ако бъркам в изписването, ама никога не съм обичал немския) е външна фирма, правеща малко "ПО-..." нещица, ориентирани към БМВ, впоследствие купена от концерна.
Самите БМВ имат уникален бензинов 6-так(става въпрос за старите мотори, визирам М30), със много коне (общо взето нещата са съпоставими с МБ при еднаква кубатура, но съчетан с чудовищен въртящ момент, мисля, че и към момента няма подобен), за сметка на това при дизелите... едва наскоро съобщиха, че са оправили вечните проблеми при (малките) 6-цилиндровите дизели(един от тях е задължителното пукане на глава при прегряване), въпреки, че пак имат чудовищен дизел... става въпрос за новите - от 3.0Д нагоре... а имат нагоре ;) дори феновете на спора БМВ-МБ, могат да потърсят в БМВ форума, имаше тема 535Д срещу ЦЛС535(бензин), 4 ластика 60-200 и нещо си по "Цариградско" и в 4-те случая е било БМВ-то (моля не започвайте да се карате с мен, не съм присъствал, не познавам шофьорите, цялата ситуация и т.н.)
  • 0
'бах маа му...




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни