Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

W220 320cdi вибрации в купето при определени обороти

W220 Автоматик 320 cdi

  • Please log in to reply
4 мнения по тази тема

#1 BBRemapping

BBRemapping

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 129 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Враца
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz S-Class W221 500 388hp

Публикувано 08 юли 2020 - 12:12

Здравейте колеги и колежки. Почваме историята от начало, извинявам се на който не му се чете. 

Февруари месец закупих Бенц S-Класа в220 320 cdi 2003 година фейслифт 204кс. Колата имаше бая проблеми, но в крайна сметка в момента остана само 1, който ме мъчи най-много. Колата има вибрации в купето при определени обороти, на всяка една скорост в порядъка на 1000-1300 оборота. Подам ли газ или изключа от скорост (правено е само пробно, знам че не е хубаво за кутията) докато съм в движение и го прави този проблем, вибрациите изчезват моментално, намаля ли на същата скорост, се появяват. Всички казваха кутия, хидро и т.н. Смених кутия, хидро, мозък, платка, букса, масло (цялото) и филтър. Кутията беше на друга такава S класа и докато се караше колата нямаше абсолютно никакви проблеми. Сложих я на моята кола и проблема остана абсолютно 1 към 1 същия, ни най-малка промяна. Така че кутията отпада като вариант, по-странното е че когато колата загрее става още по-кофти от към вибрациите. Шума идва отзад. СЕГА, въпроса е, диференциал ли е или полуоска. Ако някой може да помогне ще е перфектно.

Също така, ако някой може да ми каже, от къде мога да се сдобия с НОВА карта за Keyless go. 

Благодаря предварително, лек и успешен ден!


  • 0

#2 slavimaster

slavimaster

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 277 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Пловдив
  • Интереси:компютри нови технологии Автомобили.
  • Автомобил:
    Skoda 120L(135LS) - Cervenka 1986 г.

    W124 200CE 1994 г. - Mечо Пух

    W220 S500 4-Matic - 2003 г.
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 09 юли 2020 - 14:53

Нова карта само от силвър стар но мисля, че някъде бях чел, че вече не се предлагат картите и неможе да се купи ако keyless ти е в ключа като при мен и на таблото ти дава "key not regonized" мойта е 11.2003 а след 10.2003 вече keyless е в самата рибка. мен ми искаха 750лв за нов обучен ключ.

 

За вибрациите мен ми мирише на диференциал щом имаш и шум  тампоните на мотора и кутията сменял ли си ги ,че може и от тях да идва, но нека и другите колеги да  кажат по въпроса.


Този пост е редактиран от slavimaster: 09 юли 2020 - 14:59

  • 0

1110907.png


#3 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 09 юли 2020 - 19:42

Щом не е кутия,трябва да обърнеш внимание на тампони,захващането на планката която подпира кутията и тая която е вързана м/у ауспуха и кутията(ако има такава при теб).
Кардана с каретата са също фактор.
Полуоските може и те.Имал съм скрит проблем със счупени шлици и само след разглобяване се видя.Имаше някакво тресене при опр.обороти.
От самия диф. не ми се вярва.
  • 0

#4 doich

doich

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 237 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Бургас
  • Интереси:Кораби,морета ,океани и Втората Световна Война
  • Автомобил:
    clk 230 cоmpresor
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 12 юли 2020 - 13:50

При мен около 130км и при отпускане педала за газта тресеше .Смених гумите и се оправи всичко.Прегледай и каретата на кардана.Предно и задно взех оригинални и ги смених още когато купих колата.Не взимай ментета ,че ще ги сменяш пак след 6 месеца.
  • 0

Бий червените докато побелят и бий белите докато почервенеят!Батько Махно


#5 BBRemapping

BBRemapping

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 129 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Враца
  • Автомобил:
    Mercedes-Benz S-Class W221 500 388hp

Публикувано 14 юли 2020 - 12:33

Въпросът е че има и шум, не е само да са вибрации, едната полуоска я вадих понеже така и така сменях главина и е здрава, шлиците са перфектни. Едно е вибрациите които да ги усещам аз и пътниците в купето, но вече е друго откакто се появи и шума който се чува и навън извън колата, щом хората по тротоарите се обръщат е добре ;д 


  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: W220, Автоматик, 320, cdi

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни