Към съдържанието

  •  

Снимка
- - - - -

Верига м271


  • Please log in to reply
32 мнения по тази тема

#16 sers

sers

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 502 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Загора
  • Интереси:Коли
  • Автомобил:
    C280

Публикувано 25 юни 2020 - 08:42

Колега мога да ти я сменя. 0889242506.
Веригата ти е разпънага достатъчно и от този момент започва да износва зъбните колела.

Този пост е редактиран от sers: 25 юни 2020 - 08:44

  • 0
S-класите не правят мъжете - мъже , но ги правят гъзари, нали , Ехе хе-хе

#17 izotope

izotope

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 7 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W211 E200

Публикувано 25 юни 2020 - 09:29

Здравейте, от скоро карам E200 w211, фейсова (184 к.с.). При студен старт веригата изтраква за 3-5 секунди, след което е абсолютно безшумна. Има ли симптоми, които да подсказват, че е за смяна?


  • 0

#18 ЦецоКолев

ЦецоКолев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 558 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Stuttgart
  • Автомобил:
    E200 1993 г. 136 кс.
    Е280 1998 г. 204 кс. Avantgarde
    S500 2000 г. 306 кс.

Публикувано 25 юни 2020 - 10:59

Ти как мислиш? Дали има симптоми?
  • 1

#19 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 25 юни 2020 - 11:11

Здравейте, от скоро карам E200 w211, фейсова (184 к.с.). При студен старт веригата изтраква за 3-5 секунди, след което е абсолютно безшумна. Има ли симптоми, които да подсказват, че е за смяна?

Колега, ама верно си задаваш отговори.

Да, веригата ти е за смяна.

Ако искаш можеш да я четеш на Стар, може да чакаш да ти светне чек-енджин.

Моят съвет е - сменяй веднага веригата! Ако не можеш веднага, то не карай колата.


  • 0

#20 ivancho

ivancho

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 202 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Петрич
  • Автомобил:
    W124 E200

Публикувано 25 юни 2020 - 17:39

Ей, как го плашите човека. Да сменя веднага верига, че даже и да спре колата от движение, а той най-вероятно не знае дали е верига или повдигачи, или за м.обтегач.
Със Стар диагноза няма как да разбере дали веригата е за смяна, освен ако не е твърде късно.
За целта се свалят капаците и се гледа по белези и с колко градуса изостава, и както написа Прокопи има и специален инструмент за проверка на веригата.


  • 0

#21 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 25 юни 2020 - 22:39

Ей, как го плашите човека. Да сменя веднага верига, че даже и да спре колата от движение, а той най-вероятно не знае дали е верига или повдигачи, или за м.обтегач.
Със Стар диагноза няма как да разбере дали веригата е за смяна, освен ако не е твърде късно.
За целта се свалят капаците и се гледа по белези и с колко градуса изостава, и както написа Прокопи има и специален инструмент за проверка на веригата.

ivancho, карай си 124ката, човече, и приеми, че автомобилостроенето е прогресирало и след този апогей.

Ясно, че за чужда сметка може да го играем ларж, но ако му прескочи на човека веригата ти ли ще му поемеш разходите? А тук говорим за кола, която може би е купена с разтеглена верига. При разтеглена верига на м271 има ограничен брой запалвания и пробег и след това става голямата беля.

 

Стардиагноза ти хваща отклонение на балансиращите зъбчатки при натискане на перфектна верига с отверка. Това се идентифицира и с ОБД-четец. Няма нужда да се свалят капаци - има си апаратура за целта.

 

Тракане на верига и чукане на повдигачи са коренно различни шумове. Не можеш да ги сбъркаш. За различната им продължителност няма да споменавам.

 

Ама всеки си решава какво е най-добро за него - пък може и веригата да се саморегенерира, знаеш ли?


  • 4

#22 ivancho

ivancho

    Чирак

  • Потребители на форума
  • 202 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Петрич
  • Автомобил:
    W124 E200

Публикувано 26 юни 2020 - 06:35

карай си 124ката

Не се притеснявай - карам си я. Не съм тук, за да си мерим колите. Има хора, които карат по-нови и по-хубави коли от 212.

Без даже и на снимка да сте виждали колата или да сте чули звука при палене, поставихте диагноза.
Направо го изпратите да смени веригата в Германия, та да си тръгне доволен, че е дал една шапка с пари, но са подменили половината карантии и след това ще си кара колата спокоен.


  • 1

#23 ЦецоКолев

ЦецоКолев

    Напреднал

  • Потребители на форума
  • 558 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Stuttgart
  • Автомобил:
    E200 1993 г. 136 кс.
    Е280 1998 г. 204 кс. Avantgarde
    S500 2000 г. 306 кс.

Публикувано 26 юни 2020 - 09:23

Никой не го е пратил никъде, просто му се споделя опит от човек, който го е играл този филм и знае какво говори. Нали за това е форумът? След това всеки сам си решава дали да послуша съвета или сам да си чупи главата. А за Германия никой не е споменавал нищо или просто е модерно да го ядете Преторианеца, че си е оправил колата там?

А как ги купувате тез курници с проблеми за хиляди левове, не знам. Не ги ли гледате? То и цените в България отговарят де, това е най-важното.
  • 1

#24 kdl

kdl

    clockwork orange

  • Замразено членство
  • 8412 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    Turbo Quattro
ГАРАЖ Виж ГАРАЖА

Публикувано 26 юни 2020 - 10:19

Ох... така ги оправят и в дилърствата, че не е истина...

Ама добре че са я омазали там, да му писне на първия ѝ собственик и да се озове в мен за приятни пари :)

 

Иначе онтопик: веригата явно си е за смяна, и да не е, пак е! Нищо толкова плашещо няма в тази верига.


  • 2

Audi_A4_avatar.gif


#25 izotope

izotope

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 7 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W211 E200

Публикувано 26 юни 2020 - 13:15

Колата не е купувана от автокъща, диагностицирана е в Алком (оторизиран сервиз) преди покупка. Веригата се чува само при студен старт, следващата седмица ще я закарам да я сменят. Благодаря много за информацията


  • 0

#26 izotope

izotope

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 7 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W211 E200

Публикувано 30 юни 2020 - 06:45

Така. От няколко сервиза ми казаха, че мотора е с две вериги. Задължително ли се сменя и долната верига? Отделно от това ме наплашиха с едни адджустери/авансатoри, които стуват около 3000 лв. В тази връзка, можете ли да препоръчате адекватен сервиз за град София?


Този пост е редактиран от izotope: 30 юни 2020 - 06:47

  • 0

#27 Praetorian

Praetorian

    Salat Küchenchef

  • Потребители на форума
  • 1682 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Europe
  • Интереси:Немски премиуми задължително с резервна гума.
  • Автомобил:
    W212, R56

Публикувано 30 юни 2020 - 08:59

Да, две вериги са, но само едната ти е проблемна.
Точно с авандаторите става филм, ако прекалено дълго се кара с разтеглена верига.
Оригиналните са около 1000 евро двата, та 3000 лева ми се струва висока цена, дори и с монтажа им.
Дали наистона трябва да се сменят и те може да ти каже само майстор, който ти е много близък. Нормално е сервизите да се изкушат да ти сменят и авансаторите при свалена верига. Допълнителната работа там не е много, но е скъпо.
  • 0

#28 izotope

izotope

    Прохождащ

  • Нови потребители
  • 7 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:София
  • Автомобил:
    W211 E200

Публикувано 30 юни 2020 - 09:38

При мен няма филми с автомобила, върви си идеално, няма грешки, лампи не светят, само претраква като запаля на студен старт за няколко секунди и това е, след това веригата е напълно безшумна, дори и при следващи паления. Това е и причината да търся някакъв читав сервиз, в който няма да ми съдерат кожата


  • 0

#29 daimler1

daimler1

    Член на МБКБ

  • Замразено членство
  • 5183 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Варна
  • Автомобил:
    в миналото W111 280E 62г.
    W123 230E 83г.
    W 124 220Е,
    W202Т 250 TD 97г.
    W210 E220CDI
    Сега:
    E500T 4-matik AMG
    SL500 R 230

Публикувано 30 юни 2020 - 14:20

Съвсем приятелски искам да ти напомня,че няколко човека ти споменаха че ИМАШ проблем с автомобила.
  • 0

#30 knev

knev

    Прохождащ

  • Потребители на форума
  • 44 Мнения:
  • Пол:Мъж
  • Град:Стара Газора
  • Автомобил:
    Имал: w203 /w164
    Има: w201/ w203/ w211 / w212

Публикувано 30 юни 2020 - 16:41

3000 лв са двата ( на изпускателния и на смукателния) оригинални, верига около 300-400 оригинална, зависи кой колко ще те скочи, обтегача е около 250+- лв ( пак същото), банани по 30-40 лв за бр., успокоителя около 4 лв, Имаш гарнитура на капака....

Афтрър маркет - феби комплекта целия е около 250 -300 лв без колелата ( верига, обтегач с тапа, успокоител, 2 банана ). 

Колелата има по 250 и по 600 ( май на валео бяха)/ брой.

Аз съм на хал с разтегане на вригата в начален стадий и ще сменя превантивно само веригата- колеалта са ми здрави. Затова търся вариянт само с измъкване на веригата без да свалям валовете

За София имам човек със сервиз който сменя и вериги. Ако искаш пиши на ЛС да ти дам кординати.


  • 0

ABV





0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни